Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

pia22
12. nov 2010

@nadenkaaa ako zdravotnik ti urcite odporucam nadstandart😉 My sme boli s manzelom v apartmane, stalo to dost, ale stastni stari rodicia zasponzorovali🙂

nadenkaaa
12. nov 2010

@pia22 ale okrem apartmanu je tam aj jednopostelova izba ako nadsandard nie?kolko stoji apartman?

slniecko77
12. nov 2010
mariannet
12. nov 2010

@fukylove dikes za linky....... 🙂....ta hojdacka je tiez pekna a kazde dieta je ine, tak uvidime......a predat sa da vzdy.....ak by som ju nahodou nevyuzila 🙂
@nadenkaaa ja polsky kocik tiez nebudem chciet....uvidim, ktory sa nam bude pacit🙂....to rodenie si este poriadne rozmyslim .....ale som nevedela, ze v CA je to takto s tym novorodeneckym. A ak nahodou lezat bez babatka, to nie je moc dobre......

nadenkaaa
12. nov 2010

@mariannet este mas trosku casu pred tym ako sa rozhodnes ci uz sa to tyka kocika alebo porodnice 😉 ale drzim palceky k spravnemu rozhodnutiu 😉
ale ak je vsetko v poriadku tak cadca je fakt ako oddelenie -konkretne porodnica fakt na urovni -len skoda ze to tak nevyzera aj v ZA 😅 potom by clovek nemal dilemu vsak? 😀

mariannet
12. nov 2010

@nadenkaaa no vsak toto.....cadca je aj dost od ruky....skoda, ze nieco take sa neurobiliov ziline.....kukala som ten link a ten nadstandard......ak to nie je apartman, tak sa mi trosku nepaci, ze socialne zariadenia su na chodbe :( ....ale ak bude mat viac zien dobru skusenost so zilinou, mozno sa rozhodnem aj pre zilinu.....

pia22
12. nov 2010

@mariannet tak cenník si už videla, výhodou je, že sa platia noci, ja som bola v pôrodnici 5 dní, z toho 1 deň na JIS a 4 dni na izbe, takže som platila len 3 noci 😉 Na nadštandarte je síce spoločne WC, ale je to len pre pár izieb a je tam 100% čisto. My sme boli v apartmáne, pretože som po akútnej sekcii nebola schopná 3 dni sa sama ani posadiť na posteli a do toho sme tam boli bez bábätka 😔 Ale rozhodne by som tie peniaze neľutovala ani keby som bola ok, človek sa absolútne necíti ako v nemocnici, obedy na izbe, maximálne súkromie, keď niekto z personálu chcel vojsť zaklopal a o prístupe sestier a lekárov ani nehovorím. Len škoda, že to tak nie je aj na oddeleniach a bez platenia. Čo sa týka výberu nemocnice, som zástancom teórie, že keď sa má niečo stať, tak je jedno kde a s príjemnými ľuďmi a magormi sa človek stretne všade 😉

mariannet
12. nov 2010

@pia22 auhlasim s tbou....takz pristup, aky si mala ty by mal byt vsade.....je pravda, ze aj s magormi sa stretnes vsade, ale v prijemnom prostredi to asi clovek lepsie znesie....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariannet
13. nov 2010

@rivatha super dakujem....aspon uz mam co a kde obzerat 🙂.....inak s tymi tehotenskymi vecami je to dost biedne u nas (myslim slovensko)...napriklad v takej blave viem o nejakych 2-3 obchodoch, co je na hlavne a take velke mesto, celkom malo..... :(

nadenkaaa
14. nov 2010

@mariannet no co sa tyka nejakych tehu veci -podla mna aj tak teraz dost veci siju tak ze je to strihnute pod prsiami takze to mozu aj tehulky 😉 inak v ba je pre tehulky priamo hmko-v eurovei pokial viem , tu v za som si v hmku kupila take rifle sive na gumu a fakt sa dobre nosia 😉 ale je pravda ze som este nic nepribrala takze ja v pohode obleciem vsetky gate ako pred tehu len vecer uz ma tlaci gombik 😅
co sa tyka nemocnice tak urcite nadstandard,nie som nejaka precitlivela ale myslim ze si radsej priplatim a viem ze budeme aspon mat klud,cisto a tie navstevy mi budu vyhovovat lebo nasi su z hc a moj mm je do vecera v robote-len dufam, ze bude volny 😝

nadenkaaa
14. nov 2010

@rivatha inak v lidli som si vcera kupila kojacu podprsenku a je fajn -prijemna bavlna -nikde netlaci a super cena 😉 a minule som tam kupila pancusky pre babetko ale uz vacsie 74-80 🙂

mariannet
14. nov 2010

baby ja som vcera bola koknut v tom kndercentre.....a jeden kocik sa mi tam zapacil 🙂.....tak uvidime, co z toho bude 🙂...a predavacka bola tiaz mila, aj poradila......co ma potesilo....
a kojacie podprsenky- mne radili kupovat az v 8 mesiaci, musia sa ti tam vojst este paste......ja by som si tiez uz teraz kupila, ale nemam istotu, ze este nenarastu......

pia22
15. nov 2010

Kocky tak dnes otvaraju Mirage som zvedava, ci tam bude aj nieco pre maminy s babätkami aj ked dost pochybujem. Inak na to aka je to skareda architektonicka prisera tak sme vcera vecer prechadzali okolo autom a je kraaasne osvetlena.

mariannet
15. nov 2010

@pia22 so skaredostou budovy suhlasim- uz len z titulu, ze sa to tam vobec nehodi....nazivo si to kuknem ccez vikend, ale daj potom info, ci tam nieco najdeme 🙂

fukylove
16. nov 2010

@mariannet - ja som kojacie podprsenky nemala vobec - kedze pred tehu som nemala ktovie ake velke prsia (kosik B), po naliati sice boli poriadne, ale take tie sportove podprdy mi uplne stacili a este sa mi to zdalo aj pohodlnejsie 🙂 a tym, ze boli elasticke, tak nebol problem ani s tamponmi pri dojceni 🙂

zelmirka1
17. nov 2010

no v Mirage je velmi pekny detsky kutik, fakt super 😉 maleho som odtial nemohla dostat.

pia22
17. nov 2010

Ja som mala kojacie podprsenky nakupene od 7. mesiaca a kedze som vobec nekojila, tak mi boli nanic, tak ich nosim aspon na doma😉 V Mirage sme sa dostali len po prve poschodie, bolo tolko ludi, ze sme s kocikom nemali sancu do vytahu😠

marina.o.
17. nov 2010

@zelmirka1 zeli,to si viem predstavit 😀 uz sa tesime aj my,ked tam nahodou pojdeme 😉

ma.senka
18. nov 2010

ahojte, kocky a ako je to s parkovanim v mirrage, neviete? plati sa tam?

pia22
18. nov 2010

@ma.senka že sa platí, ale je nejaká zľava.

danulka3
18. nov 2010

za parkovanie sa neplatí,boli sme v stredu,ale bolo plno 😝

streserka
18. nov 2010

@katherine27 akurat docitavam, tak ak nahodou mas odpoved povazuj toto za pase. Ja nakupujem jahnacinu, telacinu, morcacinu v masiarstve Parizek, je to blizko Artfora. Maju aj kura kralovske a baby tam minule kupili aj kralika.

streserka
18. nov 2010

@matidami ja som bola na 4D utz u Hartela za 50ecok

streserka
18. nov 2010

@fukylove Hartel berie zeny aj podla rajonov? Neviem ku komu patrim, svojho gyndosa mam stale v LM.

streserka
18. nov 2010
fukylove
18. nov 2010

@streserka Evi, netusim... ale ak mas zaujem, tak on zoberie bez problemov - aspon kedysi tak bolo... 🙂

streserka
18. nov 2010

Ja som rodila v LM, takto to u nas vyzera - pozri foto dole http://www.nsplm.sk/index.php?s=1po. Stoliky som mala ine a na izbe su vstavane skrine s vlastnym klucikom. Superove matrace, krasne farby. Mame tam aj nadstandardne izby, ale tie vyuzivaju nie tak casto. Nadstandard stoji myslim, ze okolo 10 alebo 20 eur na noc. V bunkach su pre 4 baby spolocne wecko a sprcha, je tam cistunko, krasne a sestricky davaju vacsinou pacientky po samom aj to rozdelene na viac rodicky a prvorodicky. Ked niekto pride a nemaju miesto vtedy doplnaju do izieb. Umyvadlo je spolocne pre 2. Na izbe su 2 postele.

streserka
18. nov 2010

@fukylove ja som bola u neho len na tom 4D. Doplacala si niekedy za nieco u neho? Viem, ze tam ma aj inych gyndosov co mu chodia pomahat.

katkaza
18. nov 2010

ahojte
zelmirka ako sa máte s miškom?poslúcha?chodí už na nočník?mohli by sme dať niekedy kávu...my už máme totálnu sociálnu izoláciu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre