Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
10. feb 2009

to neva violetka...aj tak je to stastie ze sa podarilo... 😉
tak nech to krasne vyjde !

violetka1
10. feb 2009

nooo..dakujem zeny!
idem kukat ten porodnicky serial..dufam, ze do oktobra neukazu ziaden porod! 😀

zelmirka1
10. feb 2009

aj ja kukam ordinaciu...konecne je nieco v TV akosi som posledne tyzdne nic nepozerala...
dobru a kludnu noc prajem

andulka26
10. feb 2009

dzidzuska, u kadernicky som nebola od decebra, tak neviem ceny v eurach ale melir +ostrihanie stalo nejakych 350 Sk. Podla toho ci bol jeden alebo viacfarebny. 😉

dzidzuska
10. feb 2009

andulka tak to nie je vela...ja chcem len srh vlasy si nefarbim a ked tak len prirodne 🙂

biela
10. feb 2009

je tu niekto? 🙂

dzidzuska
10. feb 2009

ja 😀

violetka1
11. feb 2009

dobre ranko..tak hlasim, ze som vynimocne spala dobre..chvalabohu..akurat sa mi krpata skoro rano zobudila auz teraz je mrzuta..asi budeme skladat Duplo a pustime si nejaku rozpravku na CD
a co vy?

zelmirka1
11. feb 2009

dobre ranko
ja som moc dobre nespala, maly sa mi presne ako mal 4 mesiace zacal casto v noci budit a ma problem zaspinkat...este ze ho aspon rano muz zobral na chvilu aby som pospala...zaujimave je ze malemu to nevadi
ze v noci vystraja a kludne sa na mna teraz usmieva a dzavoce 🙂

violetka1
11. feb 2009

to je take prechodne..my- teda presnejsie ja som sa nevyspala celu noc kym mala malá asi 18 mesiacov..
ked mala asi 9mes. prespala vacsinu noci..byvala hore tak 1-2x..no ale dovtedy- Bozie utrpenie..

mamajana
11. feb 2009

Dobré ráno, aj keď už je od rána ďaleko. Filipko spal túto noc absolútne perfektne. Doteraz sa mi každú noc budil 2-3krát, a vždy som mu dávala mliečko. Teraz sa zobudil až 4.15 a dala som mu do pusy cumeľ, žiadne chovanie, a spal potom do šiestej. Super. Aj ja som sa po dlhšej dobe krásne vyspinkala. 🙂
Tak uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. Teraz zas spinká, je kľud. 🙂

violetka1
11. feb 2009

Jani to tak mozno ako ja budes mat 🙂

mamajana
11. feb 2009

No, asi tak. 🙂

violetka1
11. feb 2009

Manžo predral jedny ponožky z nocneho kruzenia po obyvacke s perinkou v naruci, ked som ja uz stracala nervy a zaspavala som aj postojacky pri prebalovacom pulte..vzdy ma nechal tak hodku vyspat aspon kvoli mlieku..ale Kika preziapala doslova kazdu noc- usta ako vratka dokoran a len fialovela a cervenela..a potom bledla nasledne od placu..dost sme z toho boli vydesení 🙂))

biela
11. feb 2009

ahojte kočky 🙂 dobré ránko
počúvam, že s tým spánkom to máme asi všetky rovnaké. raz je tak-raz tak. aj my sme raz "dole" a raz "hore". od jeho 11 mesiacov ako som prestala kojiť, je to oveľa lepšie, on mal prsník ako drogu a chcel papať aj 8x za noc, to som bola úplne rozbitá, ráno som vstávala s plačom unavená ako keby som prišla z nejakého nočného žúru...

Teraz niekedy spí celú noc, niekedy každú hodinu podávam cumeľ 😒 keď idú zubadielka tak aj hodinu vrieska ☹ , niekedy má proste asi len zlé sny a mrnká si zo spánku, pričom sa vždy zobudím a potom nemôžem zaspať....
ale tak 70 percent nocí spí dobre, len mám pocit, že dudku ideme vyhodiť, lebo ak sa zobudí v noci, tak len preto,
že ju nemôže nájsť.

violetka, vy ste mali dokedy dudku? alebo ešte máte?

mamajana
11. feb 2009

Chí, tak až takto som to nikdy nemala. To zas nie. On keď sa mi zobudí, tak mu dám mliečko a hneď zas zaspinká. Len sa budí často, teda podľa mňa 😖
Ale takto to mala moja sestra, presne ako si napísala. S prvým dieťaťom. To každú noc s ním v perinke chodila po byte, a to dieťa vôbec nechcelo spať. Len revalo a revalo. Ale u nej to trvalo asi až do roka. Vtedy sme ju všetci ľutovali, bola hrozne vyčerpaná, však ako aj asi Ty.
Potom už tie ďalšie dve boli v pohode.
Mne zas Zdenka spinkavala perfektne. Večer som ju nachovala a spalaaž do rána. To bolo zlaté dieťa. Filip je iný. Som zvedavá, kedy vlastne prespí už úplne celú noc. Raz na Mikuláša už prespal a to sme sa tešili, že ako nám ide byť dobre. Ale to bola jedna jediná. ☹

violetka1
11. feb 2009

no baby mne ked spala prvu noc, ja som ako na potvoru nemohla oka zazmurit, ale manzo vedla chrapal o stosest🙂 Stale som ju kontrolovala, ci dycha, hehe..

Biela Kristinka cumel nikdy nemala ani ho nechcela..ale ponukla som jej ho asi v stavoch mojho zufalstva, ked jacala ako pavian 🙂

dzidzuska
11. feb 2009

Tak kocky,mne ilja od mala spinka úplne úžasné,teraz ide spat 17:45 a spi do 6-7 niekedy sa v noci zobudi a napapa a spi ďalej.za to ja sa v noci zobudím aj 5krat:(

zelmirka1
11. feb 2009

no baby to ste ma potesili s tym spanim !!!!
violetka do 18 mesiacov ? to sa idem rovno odstrelit...hi hi
ja som hrozny spachtos a uz teraz dufam ze ked bude mat pol roka tak uz v noci kojit nebudem...ale asi je to len
moje zelanie....teraz sa mi budi castejsie ale nie je vzdy hladny proste sa mu neda zaspat a hadze sebou ako o zivot
dudel nikdy moc nechcel cmula si palec co je este horsie a mam strach ze mu to ostane...

zelmirka1
11. feb 2009

dzidzuska to mas super ked tak spinka...mne spinkal krasne presne do 4 mesiacov, v ten den to skoncilo
davam ho spat az o 20.00 a kedysi vydrzal pekne do 7.30 hod. ale napriklad dnes zacal vykrikovat uz od 6.30 a preto je teraz nervozny a unaveny ale zaspat nie a nie...

violetka1
11. feb 2009

mne Zlemirka ani palec necmulala- len ked sli zubky samozrejme.
Kazde dítko je inee..🙂 nevesaj hlavu..moja je stale taka vrtula..na sone ju nikdy poriadne nemohli zmerat..lekar bol raz uz aj zufaly..aj nervy chytil, hehe
a ostalo jej to dodnes..uteka pomaly tak rychlo, ako ja

dzidzuska
11. feb 2009

Želmirka nebol frajerka ho odnaučí🙂my sme bez cumla,bez prsta.len ma oblubenu deku bez ktorej nezaspi.cez leto maly len tričko plienka a deka a slo sa na prechadzku.ako bláznivá som musela ľudom pripadať🙂deka v lete🙂

zelmirka1
11. feb 2009

to mate fajn, cokolvek by som prijala aj deku, dudel ..ale ten palec to je fakt hrozne, cez den staci ak ho minutu necham sameho a uz si ho cmula a v noci len pocujem cmulanie kazdu chvilu...fakt sa bojim ze to ostane ako zlozvyk a pojdeme s tym este do skoly...hlavne aby si neznicil dasienko a palcek. ☹

violetka1
11. feb 2009

drahusik, sestrina dcera to mala velmi dlho- aj v skole..ale robila to len ako zaspavaci ritual..ale ona si davala do pusiny prostrednik a prstennik..nastastie--ma 10rokov a davnos tym prestala..a je to super mlada baba

zelmirka1
11. feb 2009

no ved prave on ked zaspava alebo je nervozny tak si dal cely palcek do pusinky...nestras ma ze to bude robit tak dlho lebo uz teraz som z toho hotova...
😢
snazim sa mu teraz davat cumel hadam sa nauci, lebo cumel sa da neskor zobrat ale palcek nie

marina.o.
11. feb 2009

baby,ja to nechcem zakriknut,Adelka spinka asi od 19:30 do takej pol siedmej.Takto spinkava asi od stvrteho mesiaca,ak si dobre spominam.Obcas sa stane,ze ma svoje dni,ale to je tak raz za dva tyzdne.
Lenze cez den spinka len v kociku na prechadzke 😉

zelmirka1
11. feb 2009

marina zavidim 😉

violetka1
11. feb 2009

podobne🙂 ale mne uz teraz pekne prespi celu nocku..a spi tvrdo..
takze pohoda..

marina.o.
11. feb 2009

aj tak to pripisujem nutrilonu.Ja som kojila s prizmurenim ocka dva mesiace.A ku koncu to bolo len v noci,lebo cez den sa nechcela prisat.

violetka1
11. feb 2009

moze byt..neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre