Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

furniture
17. mar 2011

@mariannet a ty už to máš za pár...tak držím všetky prstíčky, nech to všetko dobre dopadne 😀 😀 😀

mariannet
17. mar 2011

@marina.o.
@pia22
@furniture baby viac o tom neviem.....ked som bola teraz v utorok na predporodnej priprave v nemocnici, tak to tam stanicna sestra spomenula.......neviem, ako to moze ucinkovat, ale je to ten plyn zmiesany este z niecim....v podstate nikto jej na to ani nedal viac otazok a ja kedze som ani povodne nechcela epi, tak ma to tiez nejako moc nezaujimalo......viem len, ze sa to zavadza ale vela skusenosti s tym asi nemaju......asi najlepsie bude, ak sa opytate nejakej sestry priamo tam 🙂......

mariannet
17. mar 2011

@romcag musis este pockat a ja sa potom s radostou pridam 🙂
@zuzuula nam na priprave hovorila, ze ziadne vlastne oblecenie, oni tam davaju pre babatka- ale co mam papierik, co si mam priniest, tak su tam pampersky, 5-6ks latkovych plienok, vlhcene utierky, mast na zadocek, ponozky (akurat tie vlastne), ortopedicke nohavicky- c 2. (jednotky su ze moc male, tak tie nie)- v ZA sa mi ich podarilo zohnat tak v Sanitase a mali ich este v jednej lekarni o ulicu dalej, ale uz len 3., co uz je moc velke......a cumlik.......co mna zarazilo, tak ze odsavacku mlieka na odsatie zvysneho mliecka.....kupila som si rucnu piestovu......ja si beriem este aj mydlo- sebamed, deku pre malu a ciapocku samozrejme a rukavicky......ak ma este nieco napadne, dam ti vediet 🙂......jaaj a original sobasneho listu asi bude treba (beriem aj to aj fotokopiu)
@marina.o. ste to tu na mna vybalili 🙂....ja neviem viac o tom plyne, ani neviem, co tym myslela, ze to nevedia pouzivat, mozno som sa aj ja zle vyjadrila (nepamatam doslovne co k tomu povedala 🙂).....
@emma311 no aspon ty si k tomu napisala nieco viac 🙂

mariannet
17. mar 2011

@zuzuula ty sa uz dobre v predstihu balis 🙂.....ja uz mam asi pokupene vsetko, len si to do tej tasky musim skompletizovat....stale si hovorim, ze dnes, ze dnes a este som sa k tomu nedostala....ale veru, uz budem musiet 🙂
@martija v ZA ju na 100% nedavaju.....ze preto, lebo nie je dost anesteziologov......co podla mna nie je objektivny dovod, ale my s tym nepohneme......

mariannet
17. mar 2011

@furniture juj dakujem......ty si ako kukam akurat tak v polke 🙂.....aj ja drzim palce, az si uzivas cele tehu 🙂.....ja nechcem pretahovat a nechcem ani rodit skor 🙂....tak dufam, ze mi to vyjde 🙂....tak plus minus 1-2dni max 🙂

furniture
17. mar 2011

Kočky a neviete o nejakom dobrom bazare na kočíky? ja som všetko porozdávala, lebo som už ďalšie neplánovala 😖, takže môžem začať nakupovať od znova 😉 , ešteže nás to baví 😀

furniture
17. mar 2011

@mariannet nevyberieš si 😀 ja som mala pri prvej prvý termín 22.8.2003, potom mi dali druhý termín na 27.8.2003 a nakoniec sa kráska narodila 13.9.2003 a aj to mi museli vyvolať, lebo jej sa taak nechcelo 😀 Však keď sa narodila tak spala a spala aj keď jej merali apgar a obliekali 😀 😀 😀 a keď mi ju konečne ukázali tak čo? tak spala 😀

marina.o.
17. mar 2011

@furniture je to pravda.Ak by sa nieco nepredvidane stalo,tak sa poda vyssia davka a porod moze pokracovat sekciou 😉 Takto sa bezne operuje napr.aj pruh

marina.o.
17. mar 2011

@mariannet to je v pohode.Ja som bola len zvedava,co su to za nove metody 😉 uz som doma tri roky,tak sa mohlo nieco zmenit.

marina.o.
17. mar 2011

@furniture skus sa pozriet na Vlcincoch v obchode ,,pre deti",tam maju svoj bazar.My sme tam kupili stolicku na krmenie.Ja som tiez vela veci predala,alebo podarovala...nikdy nehovor nikdy 😎 este mame doma toho aj tak dost 😉

furniture
17. mar 2011

@marina.o. no len ty si ich mala po sebe a ja mám 7 ročný rozdiel. Kto by čakal, že bude 2 dieťa? 😀 Môj partner má už 2 z predošlého manželstva... tiež dcéry 😀 😀 😀 bude mať malý hárem.

marina.o.
17. mar 2011

@furniture to bude u Vas veselo,ked sa zidu vsetky baby 😀
My sme nechali tomu volny priebeh a zrazu som bola,,v tom" druhykrat 😎

furniture
17. mar 2011

@marina.o. my sme sa s mužom snažili, chodili sme aj do sanatória na regulovanú ovuláciu a stále nič...tak sme si povedali, že si dáme pauzu, lebo som už z toho bola na nervičky a po roku sme zrazu ostali tehotní 😀 😀 😀

marina.o.
17. mar 2011

@furniture ja som bola na nervicky ,ked sme cakali prve a vtedy sa nam dost dlho nedarilo...a ked sme pri druhom na to nemysleli,zrazu to prislo.Vsetko potrebuje cas a hlavne psychicku pohodu.

furniture
17. mar 2011

@marina.o. Psychickej pohody mám teraz až až... lekár ma nechal doma, kvôli mojej práci, vraj aby som nemala toľko stresu. Ale občas to poruším a objavím sa tam nečakane 😉 a vtedy z toho stresy nemám ja ale zamestnanci 😀 😀 😀

sasena033
17. mar 2011

@furniture ahoj ja som rodila pred 2 rokmi v MT....spontanne a v noci som si dala pichnit epi uz som nevladala...ale nakoniec som isla na akutnu sekciu pre nespostupujuci porod..a nedostatocne okysicenie maleho...takze moje skusenosti nebolo mi ju ani treba...bo po hodine po zavedeni ma brali nasalu..mohli povedat ze uz to neodrosim ze si ta ani nemusim davat no couz...druhe chcem ist rodit do CAdce ak sa nam podari otehotniezt

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
furniture
17. mar 2011

@sasena033 ja som rozhodnutá tiež rodiť v Martine. a tým, že už viem, že chcem epidurál, hneď to budú vedieť a budú prichystaní. Ako písala marina.o. ak máš pichnutý epi a potrebuješ ísť na sekciu, iba zvýšia dávku. Epi sa totiž pichá v presne stanovenú dobu. Ale počula som, že aj Čadca je veľmi dobrá. odtiaľ mám gynekológa. Má síce ordináciu v Žiline, ale pôrodníka robí tam.

furniture
17. mar 2011

@sasena033 A držím palčeky pri snažení 😀

mariannet
17. mar 2011

@furniture no uvidime ako dopadneme 🙂....nemas nahodou Paucina? 🙂.....

Ozaj baby, mam otazku- viem, ze puchnutie noh je normalne aj my trosku puchli, ale za tieto posledne 2 dni su moje chodidla ako medvedie laby.....je to normalne?....rozmyslam, ci to nie je aj tym, ze este doma robim za pc a zeby z toho sedenia, alebo aj z chodenia? lebo za posledny tyzden co este vybavujem sa nachodim dost....predtym mi ale nohy cez noc odpuchli a teraz nic :(

sasena033
17. mar 2011

@furniture dakujem pekne...este pripada do uvahy d.Kubin je tiez daleko ale moj gynekolog ma tam operacny tim.najskor chcem s nim konultovat ci ma neodrodi v MT alebo CA ak nie zvazim moznost ist tam kamoska tam bola na udrziavani a to je iny hotel.....z eneskutocny krasa cistota atea starostlivost a neplatis ani cent...tato Zilina to su sami masiary a bodka

furniture
17. mar 2011

@mariannet už by si mala mať viac nohy nad hlavičkou ako pod PC 😉 , a puchnutie nôh pár dní pred pôrodom je úpne normálne, ale skús zavolať Paučinovi 😉 mám ho aj ja. určite ti poradí. Ozaj si sním spokojná?

furniture
17. mar 2011

@sasena033 nehovor nahlas...naša mariannet tam ide za pár dní...alebo už hodín 🙂 nemôžeme ju takto znerózňovať 🙂 a čo sa týka odrodenia cudzieho gynekológa v dajakej nemocnici, to si musíš zistit priamo v tej pôrodnici, či ho k tebe pustia. A vraj to dosť stojí... nielen gynekológ, ale aj tej nemocnici 😒

sasena033
17. mar 2011

@furniture tak to ma mrzi.....ze som to takto nahlas hupssss..necitala som to dozadu..ale samozrejme to bolo pisane z rezervou ved vies 😀 no moj gynekolog robil kedysi v MT tak sand to velky problem nebude ak by to vyslo vela penazi tak radej CAdca bo ten Kubin...este maaaaaaaaaaaaam casu dost este nie som ani tehu 😉

marina.o.
17. mar 2011

@mariannet puchnutie noh je normalne.Mne tiez dost opuchli pri oboch detoch.Mala by si uz oddychovat 😉 Ked pozeram,ze si v 39.tt,tak ja som obe moje deticky odrodila na zaciatku 39.tt

mariannet
17. mar 2011

@furniture
@sasena033 to je v pohode, na Zilinu som toho uz pocula dost 🙂.....ale aj tak idem tam, pocula som praveze aj pozitiva 🙂...tak vam to potom zhodnotim 🙂....a nech mi to ostane za par dni, nie hodin 😀 ....s PAucinom som spokojna, teraz idem sobotu na monitor s poradnou, to tam ale nebude on ale- jeho sestra? myslim ze sestra je gynekologicka tiez, ak to nie je teda jeho pani 🙂.....a som s nim dohodnuta, ze ak bude moct, pride ma odrodit on....tak dufam, ze sa trafime do terminu, kedy bude moct prist 🙂
@marina.o. ja viem, ale niekedy sa oddychovat moc neda......hlavne ked muz je este mimo ZA a ja mam vybavovat veci.....nejako to budem musiet vydrzat....ale dakujem za ukludnenie 🙂....

furniture
17. mar 2011

@mariannet A to v Žiline ide? Pustia ti ho k pôrodu aj keď nieje ich pôrodník?

pia22
17. mar 2011

@mariannet Paucin nerodi v ZA, ci?

mariannet
17. mar 2011

@furniture
@pia22 keby mi to on nepovedal, tak by som to nepisala 🙂.....povedal ze pride.....a ak nebude moct, povie niekomu inemu aby sa o mna postaral.....tak uvidime.....mala som dilemu, ci si mam zhanat ineho porodnika, ale ked mi povedal, ze to nie je problem aby tam bol, tak som to uz neriesila.....

zuzuula
17. mar 2011

@mariannet dakujem, uz som si dnes dokupila vsetko a dobalila. No ja som pobalena pre istotu, lebo som uz pred mesiacom skoro rodila, tak som sa zlakla a radsej som sa pobalila, si potom neviem predstavit kde by moj chlap behal a kupoval mi vlozky a neviem co este a nosil mi to tam 😉 no a o tej odsavacke som vedela, to mi aj kamaratky odporucili ze si mam zobrat, ze ju vyuzijem. Tak to mam nachystane, aj culmik. Len ponozticky a rukavicky ma nenapadli 😉 dakujem za rady a keby ta nieco napadlo napis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre