Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

kubankakubanka
18. feb 2009

dik už viem asi kde to je ja som tiež neni priao zo žiliny ale poznám ju velmi dobre .A to si sa tom nejak prihlasila je to ako nejaky kurz z malym by som chcela začať chodiť ale až ked zlezu snežiska dole ,lebo my sme tu zasypaní 😀 skoro až postrechy

marina.o.
18. feb 2009

ja ZA spoznavam.Byvam tu rok.Vy byvate kde,ak smiem byt zvedava 😉
Su to pät tyzdnove kurzy.Ja som sa tu dozvedela o kurze.Mgurnak by dala cislo a bolo 🙂
Ak budes chciet,urcite Ti ho hociktora poskytneme 😉

biela
18. feb 2009

marina, môj je celkom spachtoš, normálne spí tak 2, 2 a1/2 hodinky. no toto je extrém. už sa aj zobudil, zložil hlávku na druhú stranu a zase spí.

marina.o.
18. feb 2009

no to je cukrik maly 😉 nasa este spi ale uz je to pol hodina,uz je cas aby vstala 😀

marina.o.
18. feb 2009

a sme hore...presne 😝

biela
18. feb 2009

marina, aj náš tak spával, by sme si mohli podľa neho hodinky nadstaviť, presne pol hodinu. 😀
už je hore.

marina.o.
18. feb 2009

uz je hore 🙂 a odkedy spi tak dlho?alebo to je len po inj.

katkaza
18. feb 2009

caves
o tej pôrodnici...no neviem,podľa mna sa to môže stať hocikde.Ja na žilinskú pôrodnicu nemôžem povedať krivé slovo,aj keď je pravda,že moja krsná robí vrchnú na novorodenneckom...takže sestričky sa mi zdali milé 🙂 a je tu skutočne veľa dobrých odborníkov...viete,keď je všetko ok,tak sa o tom nehovorí...keď sa stane niečo zle,tak je veľké haló.Musím sa jej na to opýtať.Ja som rodila tiež cisárskym/CHVALABOHU/ 🙂

zelmirka1
18. feb 2009

ahojte
prave som prisla z prechadzky - 2,5 hodiny som maleho vozila...normalne este spi...
ahoj katkaza, skoda ze si si zabudla mobil...buduci tyzdne dame stretko a skocime aj na to plavanie 🙂

zelmirka1
18. feb 2009

biela preco si mu dala cipok po injekcii ? od bolesti ? alebo mal teplotu ?
pytam sa lebo my ideme na pneumokoky zajtra

katkaza
18. feb 2009

ok...však sa dohodneme.Ja som dnes bola len 1,5 hodky...sa mi nejako nechce.Ale teraz malá spí už pol hoďku,tak super 🙂

biela
18. feb 2009

ahoj Zelka,
pýtala sa dr. akú mal reakciu po 1 prevenare. ja som povedala, že 1 deň mal zvýšenú teplotu 37,4 ale zrazila som mu panadol čípkami, tak povedela, aby som mu preventívne dala hneď ako prídeme domov.

biela
18. feb 2009

môj manžel má dnes narodeniny, tak čakáme návštevu. oliverko sa bude zase predvádzať. 😎

a_rianna
18. feb 2009

zelmirka aj ja som malemu vždy dala preventivne čipok po očkovani, mi dokina povedala že ked bol maličky tak polku čipku priečne, a vinovy alebo octový obklad... tak som mu dala čipok po očkovani, obkladiky som menila každu pol hodku a myslim ,že čipok som mu dala ked sme dosli domov, potom za 6 alebo 8 hodin už neviem presne ešte jeden panadolovy detský a teplotku vobec nemal.

K tej ZA nemocnici.. tiež nemožem povedažť krive slovo... a inak ja som rodila normalne a znova by som normalne sla.. neviem prečo baby maju taky strach... sak to bolo moje prve a nevedela som čo ma čaka.. tak som sa ani nebala... a porod bol do pol hodky 🙂 a uplne v pohode.

zelmirka1
18. feb 2009

mne doktorka preventivne cipok neodporucila len keby ma teplotu...zatial nemal ziadnu reakciu ani nozicku nemal
opuchnutu tak som rada...uvidime ako zvladneme tento prevenar
normalne rozmyslam ci maleho nezobudim ked tak dlho spi....

violetka1
18. feb 2009

no a_rianna!? do pol hodky?!?? neuveritelne.. 🙂 Sak ty si stavana na rodenie!

a_rianna
18. feb 2009

no asi ano 🙂 ale planujem len 2 deti..xxixi

ale tak... ono ako to kto počita.. keby som to mala počitať od rana... ako som prisla do nemocky tak poviem že som rodila 15 hodin 🙂 alebo kolko....

ale ja to ratam odkedy mne vlastne prisli bolesti... lebo mne prepichli vodu a že som na 6 cm open... a ja že sak ja nemam bolesti... tie prisli cca o 18:30 a o 19:15 bol krpček na svete.. takže tak... ale keby som fakt ratala monitory.... Wcko... sprchu a vyšetrovne tak je to podstatne viac 🙂

a_rianna
18. feb 2009

akurat pozeram spravy... kalamita na Kysuciach včera sme tadial sli... Cierne, Skalite... no akože tam bolo fakt kooopec snehu.. som vravela mužovi že by som tam nechcela byvať... to ako na konci sveta.... a snehu 4 x viac ako u nas... a sa sťažujem ako je vela snehu v ZA včera ked som to videla tak som už ticho

violetka1
18. feb 2009

tak to nie tak to neratam ani ja..
mna vzali na prijem v pondelok rano, bo som prenasala. Na obed mi dali prvy cipok na krcok..kontrakcie som dostala, no otvorena len na 1cm. Po 8hod mi dali druhy cipok, nic sa nezmenilo, po 8hod dalsi a myslim,ze este jeden som dostala..to uz som nevladala a sil nebolo, bo stale kontrakcie a mala uz mi mala hlavicku medzi panvou, som ani chodit uz nemohla. Tri dni a dve noci som tam bola..sestricky si menili sluzby a tie co ma prijmali po dvoch dnoch na mna, ze co??? Vy ste este tuu?? Vsetky baby sli rodit tak po jednom cipku, no ja nic..
Tak ma naplanovali na sekciu..a ze mi daju teda jednu noc bez toho cipku, tak som sa im podakovala, ze sa aspon trochu vyspim- par hodin, bo uz sily som nemala.
No rano na konziliu sa zhodli, ze som na 3cm a cisara robit nebudu..tak ma vzali na prijem, klystyr, prepichli vodu, dali oxytocyn ..jeden....kontrakcie furt sa mu videli slabe..dali silnejsiu akusi do infuzky..no a potom to uz ako tak slo..od prijmu po narodenie presli 3hod. pricom teda musel mi iny doktor tlacit na brucho..ja uz som bola vycerpana z toho predtym.

ale lezala predtym na prijme so mnou jedna babena, ktora sa predcasne otvarala- cakala druhe a aj pri prvom to tak mala..donosila v termine, ale dosla do porodky..tam ,ze je na 7cm otvorena, kde doteraz bola..tiez ziadne bolesti, len slabulinke ako slabe kramy..a mala sa jej narodila par minut potom..stastne zeny to!!

marina.o.
18. feb 2009

ja som sa bala pôrodu a slo to ako po masle.Rodila som v TO.Prijali ma 1:30 a 4:10 bola adelka na svete.Po prichode mi robili este sono,vysetrili ma.Potom som si vymyslela epidural,ktory mi nesadol.Keby som vedela ani nevymyslam,ale chcela som to vyskusat.Kolegovi sa triasli ruky.... 😀 Dvakrat som zatlacila a adelka bola na svete.

a_rianna
18. feb 2009

kolegovi....? ty si zdravotna sestra?

marina.o.
18. feb 2009

hej 😉

a_rianna
18. feb 2009

a ešte povedz že na porodnickom odd. 🙂)

zelmirka1
18. feb 2009

no sa nam tu debata rozbehla len o porodoch....

a_rianna
18. feb 2009

a aj o očkovaniach, počasii... 🙂) predsa

mamajana
18. feb 2009

ahojte baby, musím sa pridať k tým pôrodom
violetka - druhý pôrod nie je taký ťažký ako prvý, ja som prvý mala príííííšerný. Rodila som vo ZV, trápila som sa tam 15 hod., fakt som myslela, že umieram a nadišla moja posledná hodina. A druhý pôrod? výsmech, prišla som do pôrodnice o pol ôsmej večer, bolesti som mala, ale len také malé, v pohode, dali klystír, oholili, a 21.20 bol malý na svete. To som už rodila tu a bála som sa ako nikdy, že to zas bude také. A každá mamina potom vravela na oddelení, ktorá mala druhé, že to sa nedá porovnať s tým prvým. Tak ja si myslím, že aj u Teba to bude v pohode. Budem Ti držať palčeky.

mamajana
18. feb 2009

Mám ten príspevok zmazať? Teda to sa tu asi nedá, tiež som písala o pôrodoch 😖 tak pardón.

Baby, čo teraz robkáte? Mne mangel konečne došiel domov, tak som si tu sadla a píšem. Som robila zdenke palacinky, ale taká som ich teraz dojedená. Už neviem kto to tu písal o tom státí pri peci. Teda dnes som si pri piecke pekne postála, kým som ich všetky urobila 🙂

violetka1
18. feb 2009

ahoj jani..diky za slova podpory..tie mi vzdy zdvihnu naladu 🙂

ty si teda zvolencanka?
Moja mama pochadza z Očovej ..a co ta dovialo do ZA?

Mne o chvilku pride svagor...sa ohlasil, ze je na hotely v BA a ze by akoze dobehol..tak som kmitala s vysavacom, handrou, riady som umyvala od vecere narychlo..to mam rada take narychlo..za pol hodku som u vas 🙂))

marina.o.
18. feb 2009

na pôrodnickom nie 😉 ale skoro.Robim na ARE...som anesteziologicka sestra,takze cisarskych rezov mam za sebou dost.Urcite aj vyse sto.

biela
18. feb 2009

Ahojte baby,
pekná téma o pôrodoch. ja som mala kontrakcie dlhých 30 hodín, no na posledné 4 hodiny mi už účinkoval epidurál, no dovtedy boli strašné bolesti, ale len v krížoch, ako keby do mňa pichali nože. no ako som mala epidurálku, tak pohoda jazz, oddýchla som si, kecala so sestričkami, doktorom, prišiel manžel. tlačila som asi 5 minút a malý nepostupoval dole, navyše už boli aj problémy s kyslíkom, tak rýchlo robili sekciu. pri tých bolestiach som si len hovorila "zajtra už bude dobre, už budeme spolu s dieťatkom, zajtra, zajtra..." dookola som to mlela. 🙂

marina, máš zaujímavú prácu, dosť náročnú na psychiku, však? musí byť ťažké sa pozerať, ako ľudia trpia, ale zároveň je to krásne , keď im je lepšie...
ináč, mňa by porazilo, keby mi epidurál nezabral, dosť ma to bolelo keď to pichali a keby to malo byť na nič, tak by som asi ... 😠
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre