Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

vera21
6. júl 2009

ahojte Zienky 🙂
Rius, mas IP...
Biela, skoda, ze nemozes ist k tomu mojmu "novemu" objavu, lebo on fakt neberie, ale ja tam k nemu chodim kazdy mesiac a je fakt skvely - je jemny a velmi zrucny 🙂 a okrem toho ma vedla aj dentalnu hygienicku, ta je tiez super, naucila ma vsakovake techniky umyvania zubov a ta sa teda s tym vie pohrat 🙂 ale ak nemas nejake vazne problemy, tak mozes ist raz za cas ak tomu svojmu, nie ?

ako sa ma Oli ? Ved my sme boli v piatok v Levikovi a nas Oli tam nebol, tak A. mala uplny zachvat. Toto nam nerobte !!!! Zajtra sa uvidime ?

Baby, chodite sa niekam kupat v tomto teple ? Ja by som aj sla, len ked nemam moc chut na preplnene kupalisko a studenu vodu navyse 😀

vera21
6. júl 2009

Este ma napadlo Biela, ze ak chces, tak mozem vybavit jedneho sukromneho, ale je v Rajci 🙂 daj vediet....

biela
6. júl 2009

ahojte,

vera ja som sa rozhodla, že zostanem u toho svojho. on je dobrý a tiež je veľmi zručný 🙂 . no mne na ňom vadilo to, že za ním musím cestovať, no nejdem to už riešiť. však to nie je tak ďaleko. a za pár rokov sa uvidí...

arianna, kde ste valili? na kávičku? na nákupy? sa musíme akurát na ceste stretnúť, že ani nemôžme dve vety prehodiť... 😉

janka, ako sa vám páčilo u saleziánov? určite super! my sme sa do toho miesta zaľúbili... je tam kľud ako keby to ani nebolo v žiline a pri ceste, však?
ak by nejaké baby ešte nevedeli, tak je super ihrisko pri saleziánoch - hliny 7, preliezky sú drevené a urobené aby to bolo bezpečné aj pre menšie detičky.

a_rianna
6. júl 2009

biela neviem kde mysliš, ale ak si myslela Janku = mamajanu, tak sa jej zajtra popytam 🙂
valili sme len tak na namestie nech si maly pobeha...
no a ved to... presne na pol ceste na prechode sa musime stretnuť .... 😖

inak to bola tvoja kamoška s tymi dvojičkami??? to musi byť umenie soferovať taky povoz 🙂

biela
6. júl 2009

áno, mamujanu som myslela 🙂
to bola moja kamoška dvojičková. ten kočík nie je také ťažké kočíkovať, je ľahučký ide to celkom dobre. ale máš pravdu, vyzerá taký obrovský.

evkastipka
6. júl 2009

Pekny vecer Vam prajem zienky 😉
a_rianna RP 🙂

a_rianna
7. júl 2009

evka RP neprislo... ☹
ale brnknem ti 🙂)

mamajana
7. júl 2009

Ahojte žienky, dobré ránko, teda sme hore od pol šiestej, ale aj tak dobré ránko.

Leni u saleziánov sa nám páčilo až kým si zdenka nerozbila lakeť, ale prešlo ju to a napokon sme tam boli do siedmej. Pekné ihrisko, páčil sa mi aj trávniček, krásny, upravený, Fifo sa tam vybehal a potom som ho posadila do piesku a mala som pokoj svätý 🙂 .

Inak tie dvojičky boli úžasne nádherné, len si neviem predstaviť, ako to tá tvoja kamoška zvláda, ja mám teraz doma Zdenku aj Fifa, keďže sú prázdniny, škôlka nefunguje a ešte je len týždeň doma a už mám toho plné zuby.Stále musím čosi riešiť, lebo Filip behá za Zdenkou ako tieň, ešte aj na záchod a keď si tám náhodou zavrie dvere, tak vrieska ako zmyslov zbavený ☹

Tak teda obdivujem všetky maminky, ktoré majú dvojičky.

a_rianna
7. júl 2009

mgurnak.... Marcelovi želáme všetko najlepšie k prvym narodeninám 🙂

zelmirka1
7. júl 2009

ahojte
prajem vsetkym pekny den... 🙂
vcera som kupila malemu prve topanocky, nakoniec som kupila v tej Zirafke take pevne topanocky lebo ma ten chlapik presvedcil ze v tom sa najlepsie uci chodit a ze sandalky nie su dobre ked zacina chodit. Je sice teplo ale ved ich ma len chvilu doma ked lezie a stavia sa k nabytku, vonku ma hole nozicky... 😎

mamajana ja vobec obdivujem maminy ktore maju dve deticky, ci uz dvojicky alebo dve skoro za sebou lebo predstava zeby som mala pri Miskovi dalsie dietko ma normalne stresuje ako by som to zvladla. Aj ked mozno je to tak, ze ked clovek musi tak to zvladne nevidane veci.... 😉

mgurnak
7. júl 2009

ariana dakujeme ze si si spomenula...uz som rocna mamina 😀 ako rychlo to ubehlo...a uz mame aj po oslave....musim este sem hodit nejake foto...vyzdobu som robila vlastnorucne a marina pomohla 😉 hura....mame prvy rocik... 🙂

a_rianna
7. júl 2009

mgurnak
krasna vyzdoba a ešte krajši oslavenec 🙂)
taký usmiaty spokojný určite bol rad že ste mu pripravili oslavu 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

biela
7. júl 2009

ahojte,

mgurnak, všetko najlepšie marcelkovi k 1.rôčku! 😉 mali ste krásnu oslavu.

aj my dnes oslavujeme, oliverko má meninky, tak momentálne pečiem korpus na tortu, uvidím, ako to dopadne. kúpila som mu tú krtkovu tortu, tak hádam to nejako polepím a výsledný produkt bude OK! 😉
oslavu chystám len takú normálnu, však sú to len meniny, tak to tu nebudem moc zdobiť, ani na to akosi nemám energiu. aj ľutujem teraz, že som sa pustila do tej torty, v tomto teple som nemožná. mohla som kúpiť nejakú...

zeli, dobre si kúpila topánočky, ujo mal pravdu, najlepšie je mať celé topánky na prvé krôčiky.

a_rianna
7. júl 2009

biela ta torta krtkova to je rychle a lahko sa to pečie a chuti vynikajuco... zvladneš... ja ju robim často

minule som ju ešte dobrovolne marcipanom obtahovala 🙂

a Oliverkovi všetko naj k meninam...

biela
7. júl 2009

ari, ďakujeme 😉

že marcipánom obťahovala, tak si dobrá, pečenie s marcipánom som ešte neskúšala, ale chcela by som to vedieť, lebo marcipánové tortičky zbožňujem.

gabrielkaa
7. júl 2009

ahoj Marcelka, peknu tornicku ste krpcovi urobili...vyzera ako s piskotiek, nie? s takou by som nemala problem ani ja 🙂 mnammm mnammm. napis recept, alebo cukraren, kde ste to kupili

gabrielkaa
7. júl 2009

tym "nemala problem" som myslela, ze nemala problem s jedenim ale nie s pecenim. lebo ja viem zo sladkeho upiest tak asi len bublaninku 😅

zelmirka1
7. júl 2009

a mne tie fotky od mgurnak nejdu pozriet, ked nie som registrovana na face booku asi nehrozi ze ?

ja si musim z vas zobrat priklad lebo pecenie nie je moja oblubana cinnost, mozno teraz ked bude maly rast
a bude mat narozky tak sa to aj naucim 😀 😝

gabrielkaa
7. júl 2009

no presne pre toto som sa nahlasila na facebook aj ja. lebo mi chodili odkazy od kamaratiek, ze si mam pozriet ich nove albumy a ja som sa tam nedostala bez registracie. takze ano, musis sa tam nahlasit. no Zeli tvoj maly bude mat narodeninky o "chvilku"...ale ja mam este cas pol rocka, tak haaadam dovtedy sa naucim piect 😀

mgurnak
7. júl 2009

biela..no jasne, dnes je olivera...sak to si pamatam 😀 tak vsetko naj krpcovi.....
gabi, torta bola straaasne jednoducha...ked sa stretneme na hlbokej, dam ti vediet ako na to 😉 al mohol ju papat aj drobec. o to mi islo....to mal na olovrant.....a o akej krtkovej torte tu pisete?

a_rianna
7. júl 2009

mgurnak o krtkovej od dr. otkera alebo z labely 🙂
to kupiš krabicu v hypermarkete alebo aj supermarkete 🙂 dokupiš babany, maslo a slahačku ak si dobre pamatam
a pečieš podla navodu nakrabici... ale toto by asi krpec jesť ešte nemohol..lebo tam musi byť najaka rum. esencia v tej zmesy, lebo ked sa to pečie tak to tak vonia 🙂

ja som dala tiež upiecť cukrarke detsku tortu...myslim aj s detskou plnkou tak z tej narodeninovej dam Tomaškovi tiež trošku skusiť... sak bude jeho 🙂) to už bude mať rok a može aj cele vajička papať tak ta piškota bude OK...

aj ked sa priznam cem tam už piskotove cesto krpec skusil 😎

biela
7. júl 2009

ari, ja som rum necítila, možno mám nealko tortu 😀
ja neznášam rumovú esenciu, rum mi strašne smrdí, idem kuk na krabicu, či tam je ozaj ...

mgurnak, ďakujeme 😉

a_rianna
7. júl 2009

neviem či tam je....ale ked sa to pečie myslim ten korpus tak to tak vonia...po celej miestnosti akoby tam niečo bolo...

a_rianna
7. júl 2009

biela a marcipan na ten mi dala recept janina.. teda janka
celkom jednoduchy a chutny

biela
7. júl 2009

v návode píšu nejaké prírodné arómy... viac tam nie je... 🙂

vidím, že janka aj mne musí dať školenie, keď je taká bárs šikovná. 😉

mamajana
7. júl 2009

Biela, dík že si ma pochválila, 😉 ten marcipán nie je nič zložité na prípravu, len na vaľkanie a na dávanie na tortu, to som sa ešte poriadne nenaučila. Stále to mám buď malé, a potom to zliepam, alebo veľké a niekde sa mi to potrhá.

Marcelkovi aj my prajeme všetko naj k 1. rôčiku

a Oliverkovi všetko naj naj naj k meninkám

marina.o.
7. júl 2009

ahojte,aj my sa pripajame a prajeme Marcelkovi a Oliverkovi vsetko naj 😉

marina.o.
7. júl 2009

mamajana,napis prosim Ta recept na marcipan 😉 vdaka

mamajana
8. júl 2009

Ahojte, tak to je dnes super počko. Boli sme vonku s ariannou ale nás vyhnal dážď a keď sme došli domov, tak už je zas pekne 😠 .
Ale nevadí, aj tak dám fifa o chvílku spinkať.

marina tu píšem ten recept, aj pre všetky ostatné ak by ste mali záujem 😉 :

16 ČL sušeného mlieka, 8 ČL preosiateho práškového cukru a 2 lyžice vody. Všetko spolu miesime v mise dovtedy, kým sa hmota nespojí. Najprv sa to drobí, ale nakoniec sa to aj tak spojí. Ak sa to stále drobí, môžeme pridať pár kvapiek oleja, alebo ak je to moc riedke, tak môžeme pridať zas trochu suš. mlieka.

Len potom to vaľkanie chce trošku trpezlivosti, ale výsledok stojí za to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre