Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

mia81
4. jan 2010

ahoj soldi skus Paucina, nan ho som pocula same chvali .

taffy, no zatial to papanie nejako neriesim, pohybu ma dost takze nie je moc tucnucky ,ale je podareny ked je vyzleceny ma pekne brusko.V papani mame ,ale jeden problem a to ,ze nechce moc mlieko vypije max. 3dcl a to sa mi zda malo.Cvicila som s nim do 10mes. a v oktobri sme sa boli ukazat ako chodi .Primarka aj sestricka boli spokojne ,ale dostali sme prikaz nosit ortop. papucky .Maly zacal chodit ked mal 13mes. a 12dni.

Zelmirka vidim ,ze aj ty mas takeho jedosa .My sme na silvestra boli mimo domu.A kedze nebol sneh tak sme sa prechadzali po luke kde boli krtince a zacal sa v nich hrat a zrazu zacal jest hlinu, no to ste mali pocut tie vresky ked som mu to nedovolila .

zelmirka1
4. jan 2010

mia81 to s tou hlinou poznam, ked sme chodili na marian.namestie tak sa stale maly hrabal v tych velkych kvetinacoch s kvetmi a vyhadzoval hlinu, a samozrejme aj jedol, musela som mu dat dudel a to pomohlo.
veru dokaze sa pekne jedovat ked mu nieco nedovolim alebo ho nepustim kam chce ist 😠

fukylove
5. jan 2010

ahojte babulky 🙂

aj ked trosku oneskorene ale predsa zelam len krasny, krajsi, najkrajsi novy rok 😀 😀 😀

trosku som prespala dobu, zacinam byt akasi leniva 😀 😀 😀 nic sa mi nechce 😀

som sa trosku hrala cez sviatky s vybavickou a vsetko som poprala a pozehlila - teda veci, co budeme potrebovat na zaciatok a uvazujem, ze sa pojdem pohrabat do pivnice, kde su ostatne krabice s vecickami vacsimi a dam aj to do poriadku... po porode asi nebude vela casu... 😉

ked tak kukam, tak vdaka vasim drobcom ste mali celkom zabavne sviatky 😉 som zvedava ako prezijeme my tie buducorocne... ale to este nebude chodit, tak to bude snad este trosku pohoda 😉

Soldi - ja chodim k Hartelovi a som s nim velmi spokojna 🙂

zelmirka1
5. jan 2010

ahojte
tak mu dnes v noci vyrazame do Plzne ku svokrovcom tak som zvedava ci bude maly spinkat. Cez den dlho nevydrzi v autosedacke a tak sme sa rozhodli ze skusime ist na noc. Aj sa tesim velmi, rada tam chodim len keby to nebolo tak daleko, no fakt neviem preco som si musela cechuna vybrat 😀 😀 😀 .

mia81
5. jan 2010

zelmirka tak si to uzi

fukylove len pekne odpocivaj ked pride babo tak si moc neoddychnes

marina.o.
5. jan 2010

Ahojte maminky, prajem vam pekny vecer aj noc, nase deticky uz spia, to je fajn, super, jupiiiiii, Dufam ze aj vase uz pekne spinkaju. Mam jablkovy dzus otvoreny, mnam, papa, dochadza mi baterka na notebooku. 😅

lienka1076__2
6. jan 2010

Ahojky aj ja som od žiliny a čakám bábo. Som len teraz začala hľadať veci ohľadom tehotenstva a našla som túto stránku. Je naozaj super. 🙂

valria321
6. jan 2010

ahojte babulky je tu niekto??🙂

marina.o.
6. jan 2010

ahoj valria,este sa gulas? 😀

valria321
6. jan 2010

joj ešte ano myslim že sa budem aj po termine ak nič buduci piatok ideme na prijem a bude sa vyvolavať joj hrozne tieto posledne dni ti poviem ani tak ani tak a to už som vše možne vyskušala a nič nezabera ☹čo už musime čakať

vejula
6. jan 2010

ahojte kočky... Mno až teraz ma napadlo, že možem kuknuť aj tu medzi regiony kto sme tu...

Čavi valria, tak moja už to musíš mať ťažké 😖 tak snad ťa to do piatka chytí aj bez inekcky... Inač čo sa týka toho glukozového roztoku tak v lekárni mi dali len taký prášok, vraj si to mám rozrobiť vo vode pred vypitím??? Ty si to tiež tak robila???

marina.o.
6. jan 2010

valria,to Ti verim....ked sa mi blizil termin,tak som skoro vobec poriadne nespavala.Stale som cakala,ze to na mna pride a nakoniec to bolo v pohode.

taffy
7. jan 2010

Zelka, my keby sme mali len jedno, tak ho necham vyvrieskat a snad by zaspalo. Lenze, ked nechcem, aby jeden druheho zobudili, tak to musim riesit takto. Nevyhoda dvojiciek...

Soldi, ja chodim k Popluharovej - tiez mam PCO a pomohli mi az v BB (ale Hartela a Paucina som neskusala - vraj su dobri).

Valria, normalne ti zavidim. Mat doma male babo (aj ked ti moji drobci este nie su velmi velki, ale uz je to o niecom inom), ktore skoro stale spi... 😉 Drzim palceky, aby sa to rozbehlo same.

Vejula, mne sestricka poradila rozrobit si ten prasok vecer do teplej vody (rychlejsie sa rozpusti) a dat do chladnicky na noc. A rano vypit. Vraj je to znesitelnejsie studene. A fakt, nebolo to tak hnusne sladke...

valria321
7. jan 2010

vejulka moja som ti hovorila niektore tie lekarničky lemry a nechce sa im to rozrabať ja som si to dala pod arkadou čo je na marianskom namesti a tak mi to urobila do 2 hodin ale inač tiež davaju aby si to same rozrobili ako keby to taka strašna robota bola ale čo u ž .....

valria321
7. jan 2010

a babulky hrozne hrozne hrozne toto čakanie hadam cez vikend sa to rozbehne držte pršteky🙂

vejula
7. jan 2010

ahojte kočky, tak som si to rozrobila sama, len som si dala o pol deci vody viac ako som mala, ja som taská popletená ale sestričke som to povedala, a že to nevadí.... Tak OK...
No a valri máš pravdu, to tie lekárničky, su akesi lemravé, ved keby to bol nejaký zložítý roztok ale prášok zmiešať s vodou, tak to teda fakt nieje žiadna dlhá robota 😠
tafi tak nečítala som už tvoj príspevok včera tak som si to rozrábala až dnes ráno a do studenej vody, ale chvalabohu sa to pekne rozpustilo... Inač sestrička mi povedala, že jedna kočka tam popisovala, že sa jej narobili hrčky a ona s lyžičkou tie hrčky vyhrýzala 😖 bléééé, si neviem predstaviť.

marina.o.
7. jan 2010

ahojte,citam,co tu pisete a glukozovom roztoku...ved je lepsie,ked si to zarabas doma ako ked mas cakat na to dve hodiny.Ked som bola prvykrat tehotna,tak som chodila na poradne do TO.Tam sa chodi na biochemiu.Odoberu Ti glykemiu,zarobia roztok,vypijes a cakas tam hodinu a potom odoberu dalsiu glykemiu.To by sa Vam asi vobec nepacilo.Aj ked podla mna je to tak lepsie.

lienka1076__2
7. jan 2010

Ahojky aj ja budem teraz pri najbližšej poradni piť ten roztok. Je to naozaj také hnusné? A to mám piť o pol 6 ráno. No neviem ako to zvládnem a potom ešte busom na poradňu. no zbohom ☹ Dúfam, že to je posledné také odborné vyšetrenie, okrem utz v 30 tt.

vejula
7. jan 2010

marina asi je to lepšie, len ked sa ti tam fakt náhodou urobia hrčky tak to by sa mi dvakrát rozhrýzať nechcelo...

lienka, s tým roztokom to robí každý doki ináč... Niektoré holky to vypiju až priamo v ambulancii zoberu im krv a potom o hodinu a potom o dve... Mne to povedal doki tak aby som ten roztok vypila doma dve hodiny pred poradnou, takže nemusí to byť o pol 6 ale dve hodky pred poradnou... Ty chodíš kde ku dokimu???

taffy
7. jan 2010

Lienka, len si to daj 2 hodky pred odberom krvi. Sestricka nam v poradni hovorila, aby sme si to stopli a ked prideme do cakarne a uz ubehnu tie dve hodky, mame jej zaklopat a povedat, ze sme prisli na odber. Jedna kocka sa zapisala do poradia a cakala, kedy ju sestricka zavola dnu. Si mala vidiet, ako to sestricku rozcertilo, lebo ta baba tam sedela 4 hodiny. Takze z glukozoveho testu nic nebolo, resp. sestricka jej krv zobrala s patricnou davkou dohovarania, ale uz aj tak boli vysledky skreslene. A staci, ked si to rozrobis v 1 dcl vody a na noc das do chladnicky. Fakt sa to vtedy da lahsie vypit na ex.

vejula
7. jan 2010

a kočky ešte jedna vec... Teraz mi niektoré kočky hovorili že počas tých dvoh hodín nemohli ísť na WC-ko... Mne nič také sestri nehovorila, takže som na WC-ku bola. Vy ste to ako mali???

marina.o.
8. jan 2010

vejula,ved hrcky sa rozpustia,ked to dobre rozmiesas....mne sa na WC-konechcelo 😀 ,tak neviem posudit 😝

zelmirka1
8. jan 2010

ahojte
vidim ze debata sa rozbehla, akurat som mimo temy lebo tu pribudli cakatelky...nech vam to pekne ubieha a hlavne dobre dopadne.

Ja som prave u svokrovcov v CR, mame sa super, vsetci okolo maleho skacu tak mam trosku veget. Je tu aj dost snehu tak sme boli prvykrat sa bobovat a malemu sa pacilo. Hrozne ho to vonku unavi lebo stale pada,zdviha sa a paci sa mu padat do snehu tak sa jasi a potom odpadne do postielky uplne hotovy 😀 😀 😀.

fukylove
8. jan 2010

ahojte babulky - vitam nove cakatelky 🙂

ja zajtra zacinam 30tt a test na glukozu ma caka az v pondelok u doktora - nic mi ale nekazal doniest, tak neviem... som pocula, ze to Hartel robi nejako inak - tak neviem, necham sa prekvapit 😀 😀 😀

zelka - uzivaj pohodu u svokrovcov 🙂 🙂 🙂

valria - a tebe drzkam palceky, nech to cim skor pride 🙂 kukam, ze termin mas prave dnes....

ja dnes musim zacat poriadne makat - cakaju ma DPHcky a danove priznania - jupiii 😝

marina.o.
8. jan 2010

ahoj fukylove,aj Tebe sa to pekne krati 😉 zachvilu budeme kocikovat spolu po hlbokej 😝

marina.o.
8. jan 2010

ahoj zeli,zdravime Ta do Ciech 😎

lienka1076__2
8. jan 2010

Ahojky.
Vejula ale ja to musím piť o pol 6, bo na poradňu mám ísť na pol 8. Ja chodím do tej novej polikliniky pri polícií ku Kabzanovej. A ty?

valria321
8. jan 2010

fukylove dakujem termin mam no zatial sa nič nedeje tak uvidime či to chyti večer abo cez vikend....

violetka1
8. jan 2010

ahojte zeny!
Cau Marina! Ako zvladas dve detvaky? Malinka je aka- ked porovnas? Nas Šimi je anjel oproti Kristínke..ta je aj za dve deti tuším. 😒

marina.o.
8. jan 2010

ahoj violetka,zatial zvladam.Aj ked niekedy su ako potvory na mna 😀 Mne sa zda,ze Miska je trochu lepsia od Adelky.Spinka cez den pekne doma.Adelka spavala len,ked sa kocikovala ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre