Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

ma.senka
27. máj 2010

@zelmirka ano chystame 😉 ale to uz vies, sme sa tam videli 😀
zelmirka, kolko vazi tvoj misko? jedna maminka sa prihovorila mame, tiez mala cca 1,5 rocneho chlapceka a hovorila jej, ze aky je nas misko strasne chudy. no neviem veru, sa mi zda, ze je dobry jedak, ma cca 10,7 kg. neviem ci je to ok, preto ak mozes - cca kolko ma tvoj misko aj ked je o 2 mes. starsi.... vdaka

@kamka17 - kamka kludne tu stras aj teraz, nech sa aklimatizujes 😉 chyba tu novy vanok 🙂

ma.senka
27. máj 2010

@marina.o - aaaaaaa marina - az teraz vidim, ze si pisala - no vidis tulam sa kade tade, ja chodim spavat o 20,00 s malym a ked vstanem ochrapana o 22,00 -23,00 tak som akurat napaprcena, ze zas je vecer za nami 😎 ako napr. teraz 😀 vy uz spite a ja mozem ist na flam 😎 no a cez den velmi nie je sanca... s tym zaspavanim je to moja chyba, ja som dobre navyky zmrvila cca v 8 mesiacoch a teraz tak mi treba 😀 najlepsie je, ked uz akoze spime, misko zrazu rozlepi oci a pcha mi palcek do nosa, a povie - nooo (ako nos) a na bradu, ze blaa (ako brada) - tak ja sa tvarim, ze uz spim a v duchu si vravim spiiii uzzzzzz a nakoniec zaspim skor nez on.... 😀 😀

s tym plavanim vidim, ze sa budeme obchadzat ☹ super, ze chodila Adelka s tatom. baby ja toho mojho chlapa neviem zapojit do tych nasich aktivit, prechadzok a pod. strasne je na toto pohodlny, mne hovori, ze si tymito aktivitami komplikujem zivot 😎 no strasne, 1x do tyzdna labyrint a teraz aj plavanie pomooooc - no z jeho pohladu fakt strasneeee 😀

marina.o.
28. máj 2010

kamka,ale pokecat si mozeme aj tak 😉

marina.o.
28. máj 2010

ma.senka,aka som rada,ze si sa tak rozpisla.S tou hmotnostou je to zaujimave 🙂 Miska bude mat sedem mesiacou a naposledy na poradni mala 8300g 😎
Myslim,ze Misko ma hmotnost akurat.Adelka mala v jeho veku 11kg.

marina.o.
28. máj 2010

...mesiacov... 😝

fukylove
28. máj 2010

kamka - ja som sem myslim chodila aj ako tehula - tak v pohodiiiiiiiiiiicke nam tu stras 🙂 ved vidis, ze sa tu nejako vo velkom nedebatuje a kazdy novy clen je super na ozivenie... 🙂

zeli - ja by som aj stihala, ale... tento tyzden som mala fest nabity... 2 dni v praci, 2x v Bytci v pozicovni siat - som ako klobasa, ideme na svadbu a ja sa do nicoho neobleciem! a vcera sme boli 2x na Staromestskych slavnostiach.... dnes podvecer asi pojdeme opat... 😀

fukylove
28. máj 2010

marinka - nas mal v dvoch mesiacoch 5990g 😀 buducu stredu mame zase poradnu - az mam strach, ked ho daju na vahu 😀 ale teraz sa mi nezda, ze mi tak velmi podrastol a pribral, tak uvidime 😀 😀 😀

aaaaaaaaaaaa - musime sa pochvalit... po sialenych skoro troch mesiacoch uz treti den uplne fungujeme bez rurky a maly kaka a prdka uplne sam... tak tajne dufam, ze tymto chvalenim to nezakriknem 😉

marina.o.
28. máj 2010

ahoj fuky,uz sa hadam aj stretneme.Normalne mi chybas 😎 Nemam si s kym poklebetit,tak pilim usi manzelovi 😀

marina.o.
28. máj 2010

fuky,tak aj Vy pekne rastiete a aj prdkate 😉

zelmirka1
28. máj 2010

ahojte
masenka ja ti neviem kolko vazi Misko, nevazim ho ale pred dvoma mesiacmi mal cca 11,3 kg a to patri medzi drobnejsich vraj
tak neviem, ale nozicky ma chuducke proti inym detom. Ja to neriesim, mali sme obdobie kedy velmi zle papal ale teraz sa to zlepsilo a vyzera zdravy. Inak netrap sa lebo prvy rok su tie prirastky na vahe najvacsie a preto potom ma kazda mamina pocit ze zrazu dietatko nepribera ale to je normalka.
Ja sa tak tesim, kupil sme malemu na zahradu hojdacku tak dufam ze to muzicek zvladne cez vikend namontovat a posadim Miska a v klude si vypijem kafco 😀

fukylove
28. máj 2010

no veru marinka - uz my ja vy chybate :D buduci tyzden asi moc do prace nepojdem, asi nebudem stihat... v pondelok ideme na mestsky urad - na privitanie drobcov (bol niekto na tom uz? ako to tam prebieha? je to na dlho?), v stredu poradna + prve ockovanie, tak som pre istotu upozornila sefika, ze nech so mnou nerata...

a v sobotu ostava maly u mojej maminy a my ideme na svadbu do BB 😀 sa tesim... po dlhej dobe sa budem moct tak naozaj zabavit 😀

fukylove
28. máj 2010

marinka - ozaj, dnes sme stretli Robka, isli sme kuk na Staromestske 😀

a nas maly sa zase predviedol v plnej krase - bol v nosici a krasne ma ogrckal... na hradbach hodil taku sablu, ze som ostala cela mokra a aj on, doma uz len taku sablicku.... asi to tatik dobre neodgrgal 😀

ma.senka
28. máj 2010

@marina.o
@zelmirka - mne sa zda misko vahovo ok., ale ked ta maminka mamu sama oslovila tak som zapochybovala 😎 ale v porovnani s rovesnikmi sa mi tiez nezda byt az taky chudy... brucho ma uz teraz ako tata....
prvy rok bol dost baculko, dokina ho volala tucniacik, teraz sa vytiahol, takze je chudsi...
Inak ked spominas tu hojdacku, zda sa mi, ze Misko neznasa hojdanie, vydrzi tak zo 2 sekundy a uz ide dole.
Asi to ma po mne, ja som tiez neznasala hojdacky, ani retiazkove kolotoce.... 😎

@fukylove - fuky, prosim ta, ty ako stihas popri malom aj pracu? v pohode? ja teda som si tiez na krku nechala
robotu popri MD, ale take v pohode to vobec nebolo. teba ked obcas citam tam sa mi zda, ze nie je nic lahsie
ako pracovat popri MD 😀
Privitanie drobcov - take este existuje? To nebolo za sociku? 😀 Potom teda daj vediet ako to prebiehalo 😀

aaaa baby, musim vam povedat - dnes bolo fasa - sme boli s miskom na baby plavani po pol roku ci kolko - Misko
sa rozreval uz ked sa otvorili vstupne dvere 😎 bol z toho prostredia evidentne vylakany, reagoval ako keby siel k lekarovi- tam robi to iste 😎 v bazene reval tiez, tak sme sedeli na lavicke a kukali na deti ako sa clapkaju... potom uz sa aklimatizoval aj sa zacal usmievat, tak sme znova vliezli do bazena a uz sa trochu dalo... tak opatrne to slo... v saune uz bol frajer tam behal po lavickach, aj pri odchode... no a potom dalsie revy boli, ked som ho po pol hodine hrania sa v tom plastovom domceku co je pri tej resitke odtial zobrala prec.... takze prichod a odchod bol znamenity... na buduce snad bude lepsie... 😎

marina.o.
28. máj 2010

fuky,ja som sa Ta chcela spytat,ci nepojdes na privitanie drobcov.Boli sme aj s Adelkou....skoda ☹

marina.o.
29. máj 2010

masenka,konecne si nam to tu rozbehla 😉 revy mame aj my.Ked ideme s pieskoviska,tak reveme ako divy.

fukylove
29. máj 2010

marinka - veru ideme - sa uz aj celkom tesim, len netusim ako to tam bude vyzerat 🙂 ale ked uz nas pozvali, tak to aspon omrkneme a ja budem mat sancu ist zase po dlhej dobe za damu 😀

ma.senka - juj, akcneho mas veru drobca, len co je pravda 😀 co sa tyka prace... no co ti poviem... tiez sa mi zda dakedy, ze som si to mohla zariadit aj inak... robim iba na ciastocny uvazok a vacsinou z domu... ale tie peniazky sa nam zidu a zase aspon uplne nevypadnem z praxe 😉 ale ked mam take zlozitejsie dni, tak je to na slucku... cely den v praci a potom ked este maly vecer robi cirkusy... ach... chodievam casto spavat s nim o osmej 😀

maryem
31. máj 2010

Ahojte mamicky, uz davno som tu nebola, takze uz asi vela z vas nepoznam, ale ak si najdete cas, kliknite, a ak sa paci, zahlasujte pod videom na zdvihnuty palec na "paci sa mi to".. Dakujeme 🙂
http://www.rodinka.sk/index.php?id=a-uz-nezehli...

zelmirka1
31. máj 2010

masenka ten plastovy domcek ktory je pred budovou kde chodime plavat nici aj mna, lebo sa odtial nikdy nemozeme dostat a ked tak s placom, ale Misko je veru plavec uz riadny, najradsej plava sam s rukavnikmi lebo na rukach sa mi uz tak myka ze ho skoro neudrzim, a teraz uz im davame aj take ine kruzky na ruky a okolo pasa co je tazsie a uz plava aj v tom 😉 fakt vidim ze chodime dlho, uz vie kam ideme, bezi sam do herne a vobec tam neplace. No ved este aby nie ked chodime piaty kurz za tie peniaze keby tak reval tak si to hodim 😀 . Teraz si dame pauzu v lete, uz mam toho aj ja dost.

marina.o.
31. máj 2010

zeli a masenka,mala som v plane,ze po plavani pojdeme na pizzu,ale ten domcek mi zacina robit strach 😢
zeli,nereus dava aj nejake zlavy na dalsie kurzy?

zelmirka1
31. máj 2010

ano dava zlavy, ved uz som im tam nechala tolko penazi ze to radsej nechcem spocitat a hlavne vyslovit pred muzom 😀 😝
ked pojdes na pizzu je prave domcek super, lebo mas sancu ze ju v klude zjes 😎 a maju aj smyklavku, hojdanie takze mozno stihnes aj kavu vypit 😀

ma.senka
31. máj 2010

ahojte dievcata, no vidim, ze plastovy domcek je fenomen 😀 😀
marina.o - ako vravi zelka, na pizzu tam kludne chod, Adelku naloziz do domceka a tam ju isto aj najdes 😀
Miska sa asi bude len smutne kukat z kocika 😎 na toto je tam ten domcek naramne gut, ale inak... 🙄 😕 asi sa zacnem
zaujimat kde je zadny vchod...

fuky - no veru, aj ja som si hovorila, ze som mala tu robotu nechat. v tych zaciatkoch to bolo pre mna dost narocne.
Misko bol hrozne malinky a ja som sa lopotila unavena po veceroch pri compe. Az teraz po 1.5 roku je to v pohode. Peniaze tiez potesili, druhy raz neviem ci by som to takto riesila, ale zas na druhej strane nemusim riesit navrat do prace po MD.
Je to nieco za nieco. Uz som si zakazala nejake to fnukanie a nadavanie co som mohla urobit tak alebo onak....
No ale pamatam sa, ze sa mi tak ten prvy polrok strasne stale chcelo spat. Citila som sa permanentne unavena.
Neviem ci to bolo dojcenim, alebo vsetkym dokopy co s MD suvisi....

Zeli - hej to plavanie je dost drahe. Viem,ze su kocky, ktore nie su ochotne dat za to taketo peniaze.... Zas to chapem, prevadzkovanie tych priestorov, resp. najomne musi tiez nieco stat... Takze tvoj Misko je uvedomely chlapcek a vie, ze
si nemoze dovolit revat. My sme zatial len dali zalohu, takze ja si to este mozem rozmysliet 😀 V nedelu ideme na druhy pokus, tak som zvedava ako dopadneme.... 😎

marina.o.
1. jún 2010

baby,uz sa tesim,ked tam pojdeme 😀 Na najblizsie plavanie si dame s manzelom rande v restike 😀

ma.senka
1. jún 2010

marina.o - to ste dobre vymysleli, deti date do domceka... a vy budete randit 😉 nezabudnite si vybavit pocasie... 😖

marina.o.
1. jún 2010

masenka,ved budeme pod strechou 😀

ma.senka
1. jún 2010

marina.o - no veru, a mokri z plavania 😀
dnes idem asi malemu kupit prsiplast, to nie je mozne toto pocko... a to sa celu zimu tesime na leto.... 😠
kde to kupim, v tescu v meste neviete ci ich mavaju?

marina.o.
1. jún 2010

netusim,kde by mali prsiplast.My mame zatial len na kociky 😎

biela
1. jún 2010

ahojte baby, ešte sem môžem, alebo ste na mňa zabudli? 😀
čo tu máte nové?
Želi, Masenka, my sa sem-tam aj stretneme, s Marinou na FB 🙂
masenka, pršiplášť v hociktorom detskom obchode, alebo v klasickej galantérke, napr.na bulvári pri knižnici. 🙂

marina.o.
1. jún 2010

ahoj biela,vitaj medzi nami a zostan s nami 😀

marina.o.
1. jún 2010

biela,az teraz som si vsimla 😉 ,gratulujem

ma.senka
1. jún 2010

ahojte
@biela - galanterka ma veru nenapadla, skusim tam. bola som dnes v kindercentre na solinkach, tam nemali... dnes som vynimocne kukala tv, od stvrtka ma sa uz zlepsovat, tak hadam tu kupu na cas odlozim... 😉

hm, FB - mna to tam desi, ked viem, ze vsetci tam suuuuuu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre