Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
28. jan 2009

zelmirka,dakujeme 😉
Ty si sikovna,ja som nestihla nic.Adelka sa zobudila ako sme prisli domov a odvtedy stale mrnci.

zelmirka1
28. jan 2009

marina to je normalka aj moj teraz mrnci ako tu pisem....napapal sa, aj kakal, je prebaleny tak si myslim ze mu nie je a predsa tu mrnci....co uz s nimi....zeby sme ich reklamovali ? ja sa vzdy smejem ked neviem co mu je ze preco v porodnici nedali navod na pouzitie ked ma pustali domov....

hviezdickaz
28. jan 2009

ahojte 🙂

zelmirka1
28. jan 2009

zdravime... 😉

mgurnak
28. jan 2009

super, zelmirka, idem to kuknut...
arianna..vy ste na tom plavani hadam aj 8....a my sme 5.......super foto... 🙂
cau hviedicka...a kde zo ziliny si? ja som taka zvedava vies? 😀

a_rianna
28. jan 2009

je nas tam 7 lebo jedna kamoska si musela presunuť kvoli zdravot. problemom malej 🙂

marina.o.
28. jan 2009

zelmirka,my este stale nespime.... 😒

mgurnak
29. jan 2009

bre ranko...tak ako? ja dnes budme spat po stojacky.... 😠
zelmirka, tu stranku som si uz nasla davnejsie,ale sa mi tam nikto neozyval..a som tam vsera pisala mail, ale sa mi to vratilo ako nedorucene.... ☹

a_rianna
29. jan 2009

no čo ja viem tak mne tam choddila sesterka s malou teda ona už ma cca 6 rokov ale oni chodili len v nedelu a s tum že sesterka s malou v bazene nebola, a bolo to na martinskej, ta stranka je neaktulizovana, a počula som že oni to baby plavanie zrušili prave kvoli tomu že im nereus robil problem - ale neviem čo je na tom pravdy či to už zasa funguje či nie... to baby plavanie. Inak ta stranka je neaktulizovana... aspon mne to tak pripadalo

my sme dneska spali do 8 smej .. s jednou polhodinouvou prestavkou o 5 tej 🙂 ideme na poradnu tak som zvedava na miery mojho syna

zelmirka1
29. jan 2009

ahojte
ano ta stranka sice nie je aktualizovana, ale ja som v decembri telefonovala s tou pani a povedala mi ze
od novembra maju nove priestory a ze zacali robit opat baby plavanie a aby som jej poslala smsku kolko ma moj
Misko ze sa mi ozvu ked to bude pre nas aktualne lebo vtedy bol este maly.
mgurnak a skusala si telefonovat ??? skus.

marina my sme zaspali krasne ale teraz sa castejsie budime a ked rano o 6.25 zacal mrncat tak som si na teba
spomenula...no hruza mrcal hodinu a potom zase zaspal....boze kedy sa konecne vyspim ?

marina.o.
29. jan 2009

pekne ranko 😉
zelmirka,my sme mali budicek skor ako zvycajne 😉 6.26 😉 Dnes zacala mrncat o piatej,napapala sa a spali sme do ôsmej.Asi sa nemôze dockat plavania 🙂

zelmirka1
29. jan 2009

no ved mne nevadi mu dat napapat ale on uz nechcel spat....hodinu vydzal mncat v postielke a to bol napapany a prebaleny....nic mu neolo lebo ked som sa nad meho naklonila hned stichol.....a ze vraj sme na dovolenke ha ha 😎

marina.o.
29. jan 2009

o tej dovolenke fakt radsej aj ja pomlcim... 😝
je to dovolenka jak z akcneho filmu 😀

zelmirka1
29. jan 2009

prave som konecne maleho uspala...neviem ci to vobec stoji za to lebo ho uspavam pol hodinu a potom spi 20 minut...akosi zacinam mat problem zaspinkat...mne je ho az luto aky je nervozny a ked vidim ako sebou sibrinkuje ale potom uz som hotova aj ja. Dnes mi ho berie mamina na prechadzku aj asi vyrazim kam chcem...hura...

a_rianna
29. jan 2009

Tak boli sme dneska na poradni. Malý ked uvidel doktorku sa začal tak strašne rehotať, ale nenormalne uplne zachvat smiechu ho nemohla ani odvažiť čo ta vaha tak skakala od jeho natriasania sa a rehotal sa celých 15 minut čo sme tam boli. Všetko jej bral, naťahoval sa za knihami.. povedala,že to ešte nevidela, že to musi byť sťastne dieťa 🙂 a ked som jej povedala,že on vie byť aj poriadne ukričany tak povedala že neveri. 🙂 Nakoniec sme sa "dohodli na vahe 8100gram. lebo ta vaha skakala fakt raz na 7500 potom 8500 potom 8200 a stale sa pohybovala kedže sa smial. a ked sa trosku zadival tak sa to nejak zastavilo, ale potom zasa spustil 🙂. tak zasa na poradnu o 2 mesiace

mgurnak
29. jan 2009

ariana..tak to ste veliky...my ani neviem kolko mame ale urcite mame o kilo menej.... ☹ sice sme len kojeny, ale....ved uvidime, my ideme na poradnu o tyzden tak dam vediet... 😉

marina.o.
29. jan 2009

aj ja som zvedava kolko vazime.Naposledy sme sa vazili 22.decembra a to sme mali 6400g.Na poradnu ideme 16.februara.Dovtedy sa este vykrmime 😀

a_rianna
29. jan 2009

no to teda sme velký 🙂 my sme mali v decembri kolo 7120g myslím, takže za 2 mesiace sme pribrali cca 1 kg, ale dovtedy priberal tak 200gramov týždenne . už je to menej. Ale tomo je aj dlhý dnes mi dokina povedala, že vyzera na 9 mesačne babatko. mne sa zda na tom plavani čo sme že je najvačši aj vyškou aj vahou teda okrem jedneho babatka, čo je o mesiac staršie 🙂 .

zelmirka1
30. jan 2009

fiha aky valibuk, to som zvedava kolko bude vazit moj misko buduci tyzden na kontrole...ale my sme kojeni takze
nemozeme byt taki veliky ako deticky na umelom mliecku...ariana to sa teda nanosis...hi hi

a_rianna
30. jan 2009

no to teda ano ale on je vačšinou dobry, že neplače len sa smeje a hra...ale ked pride na neho blba nalada...tak by sa len nosil nasťastie to nie je často 🙂

no praveže sa mýliš želmirka píšem si s jednou kočkou kt. ma dcerky len dojči ma 6 mesiacov aj 2 týždne a ma niečo cez 9 kg.

A tiež ešte mam jednu kamošku kt. dojčila do pol roka a maly jej mal v pol roku skoro 9 kg 🙂

tak ono je to asi neviem čim... aj ked teda sa hovori, že na UM su deti vačšie...

ale ked som sa doktorky pýtala na tu vahu, že teda či nie je tučko aby nebol v dospelosti obezny tak povedala že vobec nie praveže na svoju vyšku je akurat... ale tominko ma taku buclatu tvaričku... ked mu dam čiapku tak vyzera taký ličkatý ...

andulka26
30. jan 2009

cafte babenky, konecne mam net tak sa poslusne hlasim 😀
arianna, to s tymi zavretymi ockami pri povele som nevedela. a ja som sa uz vytesovala ake fotecky porobime detickam pod vodou. No asi si budeme musiet fakt pockat. Mala mi vzdy oci rozcapi ako sova , nie ze by ich zavrela. V pondelok uz konecne pojdem plavat aj ja. Tak sa tesim. Ten tyzden bol taky dlhy ☹ . Normalne mi bolo luto ked som sa mohla len divat na Misku ako sa tam kupka. ja som sa uz zapisala do dalsieho kurzu, len este musime pockat aku prinesie vo feb. tato vyplatu 😀 ta nasa materska je fakt biedna. akurat tak na plienky a nejake drobnosti.
mgurnak, hadam by sme mohli poprosit instruktorku aby nas dala spolu ak budeme pokracovat. Skusim sa na to spytat na dalsej hodine.

zelmirka1
30. jan 2009

no teda ja som myslela ze deticky na umelo mliecku su vacsie aspon tak som to pocula a aj sa mi to zdalo
napriklad tento tyzden sme boli na kontrole na nozicky...sme OK...tak tam boli niektori riadni pucosi...
zeby som pridala v dojceni ?

hviezdickaz
30. jan 2009

Ahojte,
mgurnak- nie som zo ZA,ale z Rajca 😀 .
Inak,ja maleho kojim,ale hlavne dokrmujem,lebo mam malo mliecka,ale tento tyzden sme zacali s kasickami,mrkvou a bananmi... Vcera sme boli na poradni a vazime 6865 g a predpokladam,ze meria do 68 cm,nemerali sme 😉 .
Tak teda neviem,do ktorej skupiny sa zaradime my,ked papame aj umele mlieko 🙂 ,no povedala by som,ze moc pribraty nie je...skor dlhy 😀 po tatovi .

zelmirka1
30. jan 2009

hviezdickza ale ved to vazi dost...preco dokrmujes ? mliecko je naj a ked je menej staci castejsie kojit a je to.
ja dufam ze vydzime a zacneme s prikrmamy az po 6 mesiaci...

inak dnes bola dost zima zmrzli mi ruky vonku na kociku...ani som nemohla odomknut dvere doma...

hviezdickaz
31. jan 2009

ahoj,dokrmujem,lebo mam malo mlieka,keby som mu ho nespravila,tak prideme o usi a on by bol hladny....
Ale deti,ktore papaju len materske mlieko vazia vzdy menej.

hviezdickaz
31. jan 2009

inak,skusala som kojit castejsie,ale nerobilo sa mi uz ani v tom mnozstve ako byvalo,tak aj preto 😉

mgurnak
31. jan 2009

hvieznicka, ked to nejde, tak to nejde 😉 my sice len kojime, hoci sme uz zacali s prikrmamy, ale dnes bol zasa len na mojom mliecku, lebo sa mu straasne zle kaka..iba bobky a tak strasne sa s tym namaha,tak tazko mu to ie... ma to asi prilis huste, chudatko moje...ale ked on mi nechce pit cajik..... ☹

a_rianna
31. jan 2009

mne dala na poradni doktorka vo stvrtok dufaston alebo dufalak? neviem tak nejako sa to volal povedala že je to na prirodnej baze a že mu to možem dať aj 3 dni po sebe, a že mu to ma zmakčiť kakanicu dala som mu rano predpisanu odmerku včera jednu a dneska rano dalšiu a poobede to bola už paradička 🙂

pisem ako madar.

zelmirka1
31. jan 2009

ahoj mgurnak a davas mu cajik z flase a lebo poharika ? Citala som ze kojene deticky proste casto nechcu pit nic ine
ako od maminky z prsicka....my zatial kakame bez problemov tak som zvedava ked zacneme s prikrmami co to urobi...

mgurnak
1. feb 2009

cajik nechce ani z flase ani z poharika..sem tam niekedy z lyzicky..tak ako dnes...ale nie vzdy sa to podari...tak uvidime, ci sa to zlepsi, lebo zajtra by som mu uz chcela dat zasa prikrm....to moje mliecko mu uz asi len nestaci....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre