Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

kubankakubanka
18. feb 2009

ahojte ja tiež na žilinsku nemocnicu nemožem povedat nič zle ja som bola tiež spokojna aj som mala velike babeno arodila som normane aj bez nastrihu a super a po porodema nič nebolelo tak som tam behala ako srna opatrna

a_rianna
18. feb 2009

no teda marina... 🙂 a čo si sa rozhodla pre epi? vravia, že sestry, kt. s tym robia tak by si to nedali ani za svet....

a inak... ja ked som sla po porode do narkozy... iba takej malej tak som sa strašne bála, že sa nepreberiem bola to moja prva narkoza... a strasne som stresovala,

a teraz budem stresovať ked pojde krpček do narkozy... teda neviem ale myslim že pojde, ked mu budu "cvakať" aby mu zišlo jedno vajko dolu.. lebo ho stale nema zostupene takže v roku pojdeme na urologiu..

biela
18. feb 2009

joj, arianna, to je mi ľúto, no určite to dobre dopadne, neboj 😉

zelmirka1
18. feb 2009

ariana ja som sa tiez velmi bala narkozy...kedze som vedela ze pojdem cisarskym rozhodovala som sa medzi epiduralnou anestezou a celkovou narkozou ale som bola som taka vystrasena ze nakoniec mi dali celkovu.
Nastastie som sa prebrala 😉 aj ked ten prvy den po operacii to veru stoji za to, sice clovek nezazije porodne bolesti, tak si to odtrpi potom. Neviem to porovnat ale kazdy znasa inak bolesti takze je to tazko hodnotit.
No hlavne ked je dietko zdrave to bolo jedine co ma zaujimalo ked som sa zobudila.

zelmirka1
18. feb 2009

juj baby tesim sa dnes mi prisla svokra na navstevu z daleka...doniesla malemu takeho obrovskeho medveda ze neviem kam ho dame... 😀
kde ste kto ?

biela
18. feb 2009

Ahoj Zelmirka,
my kukáme Housa, môjho obľúbeného doktora 🙂 vždycky sa na ňom nasmejeme.

mgurnak
18. feb 2009

a ja som tu len na skok..som tu cely den nebola...nebolo akosi casu...uz nech je piatok a konecne pride muzicek...

zelmirka1
18. feb 2009

ahoj mgurnak
aky bol karneval ? aku mal maly masku ? ja som dnes bola na prechadzke a zastavila som sa aj v tom MC nezabudka
len tak kuknut co vsetko robia...

jasne biela treba sem tam kuknut TV...ja dnes nic...ja pozeram ordinaciu v utorky a stvrtky...

katkaza
18. feb 2009

Zelmirka...ti normálne závidím.Aj ku mne by mohol niekto prísť na návštevu a pokočíkovať aspoň na dve hodiny 🙂

mgurnak
18. feb 2009

a kedy si tam bola pozriet?

zelmirka1
18. feb 2009

mgurnak neviem presne tak neskor okolo 15.30 hod. ?
bola si s malym ?

katkaza ja sa tesim ale kocikovat si budem sama, ci skor pojdeme spolu....predsa len chodievam na dlho a to nemozem svokru poslat na tri hodiny nech pochodi...ved by tu aj zabludila

mgurnak
18. feb 2009

to som tam bola...az do cca 17.00. ...som ta nevidela..maly nakoniec masku nemal, lebo ja som tam bola ako "fotografka" 😀 ale nejake fotky sa mi podarili...a vies, potom som uz musela domov lebo maly mi tam vobec nechcel papat, bol tam velky hluk...a to sa snazim aby mi pribral...ja uz neviem , co by som mu mala dat papkat, aby mi pribral ☹

katkaza
18. feb 2009

ale aspoň ti bude veselšie 🙂 a čo si vypozorovala v tom centre?

mgurnak
18. feb 2009

nic baby ja idem do postele, este si nieco precitam a po dnesku zaspim velmi rychlo...tak bru nocku...a zajtra hor sa plavat 😀

zelmirka1
18. feb 2009

ja som len nakukla a rozpravala sa s takou pani co vybehla za niakym dietkom....a pozerala som program aky maju
je to skor pre starsie deti....len to cvicenie na fit loptach maju pre babetka od 6m do 1r.
mgurnak netrap sa, ved hlavne je ze je zdravy a culy, nemusi byt kazde dietko rekorder...ved aj my dospeli sme rozdielni a rozdielne priberame.

to hej katkaza som rada ze prisla, tesi sa z maleho tak nech si ho uzije 😉
inak uz ti karolinka spinka ? mne maly ano spi do 20.00 ale uz som raz musela tisit lebo sa skrutil v postielke tak ze nevedel naspat.

zelmirka1
18. feb 2009

tak dobru noc.... 😔

marina.o.
18. feb 2009

my sme sa prave vratili z kina.Boli sme na Nestydu.Vyuzili sme sestru,ktora je na navsteve 😉

biela,mam zaujimavu pracu.Na psychiku je to zaberak.Ja som to robila trinast rokov bez prestavky a to clovek berie ako rutinu.Epidural mi veru nezabral...a to ma pichal trikrat a nakoniec mi to zaviedol plytko.Ani zila im nesla dobre pichnut a to mam dobre zily...nuz zdravotnik sa nezapre 😀

a_rianna,ja co mam kolegyne,tak nektore si to dali pichnut.Ja som to chcela vyskusat,ked to odporucame ostatnym.Dufam,ze pri druhom to pôjde 😉

a_rianna
19. feb 2009

tak to asi len v ZA tak prezentuju, že nijaka zdravotnička by si to nedala pichnuť... lebo to je humac.. 🙂 ale je fakt že v ZA to nema kto pichať, tak to asi takto prezentuju 🙂

matusik
19. feb 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, my bábo ešte len čakáme, ale je lepšie rodiť v ZA alebo sa trepať do MT???
a ešte, kde sa robí 3D sono?? Ď.

a_rianna
19. feb 2009

ahoj matusik, či rodiť v za alebo v mt.... to je otazka... nazory sa lišia, su ludia, kt. by do ZA rodiť nesli... lebo počuli same zle veci, Ja som rodila v ZA a som spokojna, nemam ani jednu negativnu skusenosť, porod bol OK, sestričky, doktorka aj všetci naookolo boli milí, a potom som bola na nadštandartnej izbe, takže aj to prostredie bolo fajn... a starostlivosť jedna basen. Ja som nechcela isť do MT už len preto, že to bolo daleko, a takto som mala každý den niekoho pri mne.... a vlastne ja som nad MT ani len nerozmýslala.

Ale určite sa najde vela takých, kt. ti povedia že do ZA ani za svet.... takže je na tebe ako sa rozhodneš.

A myslim že to 3D sono kupila už aj ZA takže aj tam robia toto sono, len sa treba na to spýtať.

a_rianna
19. feb 2009

a matusik držím palce, nech je tvoje rozhodnutie akekolvek, je to spravne 🙂 a ty sa citiš fajn a na porod mas len tie pekne spomienky 🙂 tak ako ja ...

matusik
19. feb 2009

riannna - ako to je s tým nadštandartom, koľko sa platí a čo všetko si musíš doniesť do nemocnice??
V prípade nadštandartu máš bábo stále pri sebe alebo ako??

a_rianna
19. feb 2009

v za mas babo pri sebe stale... ja som rodila večer tak som si ho do rana nechala u sestričkach.. to by sa ta mali na sale spytať... a nadštadard 1000.- sk / den za jednoizbu a 2000.- sk / noc za apartman.

a do porodnice... nuž už si to nepamatam presne, ale porodnicke vložky, ja som mala aj podložky pod seba, ale na nadstand. mi ich vymienali ked som poprosila, tak som nemusela svoje minať, potom som mala hyg. potreby, uterak toaleta, prezuvky, podprdu na kojenie , a pre babo potom nejake oblečko ked sme sli domov, a ozaj plienky pre babo som mala a ešte som mala aj sprchač pre babatko ked som ho kupkala, ale to mi tiež doniesla sestra ked mi ukazovala kupanie.

zelmirka1
19. feb 2009

matusik aj ja som sa dlho rozhodovala kde budem rodit a chcela som ist do MT, nakoniec som nesla lebo prave
vtedy opravovali cestu a bala som sa ze tam ostaneme visiet....bola som tu v ZA, bolo to v pohode a ten nadstandard stoji za to, mala som jednotku izbu za 1000 Sk, sestricky boli super naozaj velmi mile a ochotne
a hlavne kedykolvek tam mohli navstevy. Je to fakt tazko objektivne zhodnotit, ZA nema dobru povest vacsina bab chodi do MT ale myslim ze sa uz polepsili. Inak dost zabera ked je muz pri porode to si tazko dovolia byt neprijemny...ak teda bude rodit prirodzenou cestou.
Co sa tyka veci co potrebujes tak zoznam je tam zaveseny, ked budes chodit na monitor posledny mesiac tak si
to kuknes.
Ja som babo nemala prve dni u seba lebo som rodila cisarskym ale kedykolvek mi ho priniesli.
A 3D tam uz tiez maju....

matusik
19. feb 2009

zeknurka - 3D majú normálne v ZA v nemocnici??? kukala som ich stránka a nič som tam nenašla 😅
a nebolo vám tak otupno, keď ste boli samé na izbe??? či vaše návštevy čas plne využili??? 🙂

biela
19. feb 2009

Matusik, v tejto téme je to rozobrané na 4strany, tak si prečítaj, sú tam názory aj za martin aj za ZA

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

arianna, to som ešte nepočula, že epi je humáč, však to bežne robia na celom svete a keď sa aj operuje tam dole, radšej dajú epi ako celkovú narkózu.

biela
19. feb 2009

ale je dnes krásne... 🙂 už sa teším na zajtra, želi, dúfam, že to platí 😉 a pridá sa k nám ešte niekto?

katkaza
19. feb 2009

Ahoj
My sme mali desnú noc...bola hore skoro stále a teraz spinká...chvalabohu 🙂 Ak to už nie sú tie zúbky tak neviem 🙂
A čo rozoberáte tie nemocnice...neviem,čo je lepšie v Martine alebo Čadci.Možno prostredie ale lekári určite nie 🙂 Keď sa má niečo zlé stať,stane sa to hocikde...O Žiline už kolujú mýty a legendy a zväčša ich ščíria tie,ktoré tu nerodili.Teraz je tu veľa nových mladých doktorov a doktoriek a sú super.Tak jasné,že sú aj protivné sestričky,ale to máš všade 😒

mgurnak
19. feb 2009

aj ja som rodila v ZA a bola som velmi spokojna..aj ja som bola na nadstandarde a bolo super..hlavne tam mohli navstevy kedykolvek..a smutno mi nebolo, mala som ta radio, knihy, aj so sestrickami sme kecali...a rychlo to ubehlo...my sme boli na 4D sono v Ilave....mozem tiaz len chvalit... 😉

biela
19. feb 2009

Zelka, vy idete dnes na ten prevenar, však? držkajte sa a daj nám vedieť, ako to miško zvládol.
chvalabohu, oli nemá žiadnu reakciu, aj noc bola kľudná a teplotu tiež nemal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre