Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

solinkarka
17. máj 2011

@aksniteb vies co co sa tyka tohto asi ta sklamem, teda aspon zatial....urcite si ho mozes zobrat ale nie este teraz az tak neskor, cca v 20tt alebo tak nejak....inak vcera ma dorazilo to ze normalne mojho draheho vyrzazili z cakarne, ze on tam nema co robit, normlane som ostala ako obarena 🙄

aksniteb
17. máj 2011

@solinkarka to je škoda 😒 by mohli pochopiť, že sa tešia aj oteckovia a sú rovnako zvedaví 🙂

solinkarka
17. máj 2011

@aksniteb to hej, ale aby nikoho vyhodili z cakarne, tak to je drzost 😠

simrada
18. máj 2011

@solinkarka tak to bol Tvoj drahý, čo sedel v čakárni v pondelok a sestrička ho napomenula? tak to už viem prečo, ja som stála pri kuchynke, lebo bolo tam viacej ľudi a neaká tehotna sa žalovala sestričke, že je slaba a ževraj jej ani neuvoľniľ stoličku, keť prišla..

solinkarka
18. máj 2011

@simrada cooze? 😲 tak to neni pravda 😠 ved ked tam on cakal tak tam nikto nestal, teda sme si to ani nevsimli..as netreba sa stazovat sestricke ale rovno nam 🙄 keby sme ju videli tak by ju urcite pustil 😠

simrada
18. máj 2011

@solinkarka ja som tam bola okolo 7,30h a vtedy tam bolo dosť ľudí. možno to bol druhý chlap a sedel tam chlapik na stolicke, ja som stala a aj tú tehotnu som počula sa sťažovať vo vnútri sestričke.. Keď om chodila ku bývalej doktorke, tak sa tam platilo aj za to žeti povedala pohlavie aj keď chlap bol pri sone

solinkarka
18. máj 2011

@simrada ano bolo tam dost ludi... ale vies co? sestricka ako mu povedala aby odisiel. tak odisiel a aj tak si tam dlho nikto nesadol 😠 az jedna pani co prisla asi po 10min ako ho vyhodila 😠 a ked tam moj sedel bolo tam este volne miesto..tak ja potom neviem

solinkarka
18. máj 2011

@simrada ale nejdem to riesit, pretoze setricka ho vyhodila bezdvovodne, vtedy tam nebolo vela ludi....celkovo bola nejaka nervozna

simrada
18. máj 2011

@solinkarka zalezi, ako sa kto na to diva. od uhlu pohladu. kazdopadne si sestra zjednat poriadok musi. ako v ordinacii, tak cakarni.. ja som to tak videla, ako prejav ucty ku tehotnej babe, patriacej do jej ambulancie....asi tak 😝

wieruss
18. máj 2011

@aksniteb ahojkaj, citala som, ze by si chcela partnera pri utz.. ak mozem odporucit tak pockaj kym ti nebude dok robit vonkajsie sono... pre partnera by mohlo byt neprijemne kukat napriamo ako ta dok vysetruje vnutornym utz (predsa len posobi trosku odstrasujuco) a navyse u Paucina neni moznost postavit sa za hlavu partnerky a odtial kukat, neni tam na to miesto 😉

aksniteb
19. máj 2011

@wieruss vďaka za odpoveď, mi nedošlo, že to ešte nebude vonkajší utz 🙂

mima01
19. máj 2011

@aksniteb vierus ma pravdu...paucin to tam ma sice pekne nove, ale troska mensie, takze su tam viac menej take "bojove podmienky" ak je vo vnutri viac ludi ako on a pacientka. Kazdopadne, ked tam pridete na sono neskor, ked uz sa nebude robit vnutorne, ale cez brusko, urcite z toho budete mat obidvaja vacsi zazitok, ako teraz na zaciatku, ked je drobcek len taka mala machulka a nie je vidno pohyby. Ked sa budes objednavat na sono, tak len sestricke povedz, ze prides aj s manzelom, priatelom, partnerom a nikto ho odtial nevyhodi 😉 V 6 tt mas naozaj skoro, neskor to uz beru urcite ako samozrejmost.
@simrada 😉 suhlas...je to gynekologia, kde chodia tehotne zeny, ktore niektore (povedzme si otvorene) nevladzu stat, je im tazko, nevolno...a slusnost kaze prejavit trocha empatie a uvolnit pre nu miesto. A kazdy normalny chlap by to mal pochopit a zachovat sa tak, aby ho na to nemusel nikto upozornovat. Mna by ani nenapadlo zostat tam sediet, ked sa tam dovali chuda baba v neviem kolkom mesiaci.
@solinkarka Včera o 19:17 ano bolo tam dost ludi... Včera o 19:19 vtedy tam nebolo vela ludi.... tak si vyber co vlastne autor chcel povedat.

solinkarka
19. máj 2011

@mima01 jasne sme si povedali ze spolu pisat nebudeme tak neries...nikoho ineho to netrapi len zas teba

mima01
19. máj 2011

@solinkarka fakt hej? Tak mi neodpisuj 😀 Chces mi zakazat reagovat vo volne pristupnom fore, v teme ktora nie je TVOJA? Ako sorry, toto je slobodne forum a mozem reagovat na co len chcem...a teraz som reagovala na tvoj prispevok, lebo si protirecis v dvoch prispevkoch za sebou. Na tom nie je nic divne. Ked chces riesit lekara a sestricku, tak udavam jednoznacne fakty a nie tak ako ti to vyhovuje.

solinkarka
19. máj 2011

@mima01 si trapna, sa nevtieraj a nepis mi tu, nepotrebujem citat spravy od teba!!

wieruss
19. máj 2011

@aksniteb nemas za co ... ono niekedy neukaze ani ten vonkajsi aj ked sa uz da ... mne sa to stalo minule 😅 sme nic nevideli vonkajsim utz tak som sa musela ist vyzliect a robil sa vnutorny zas ... niekedy si nevyberies 😀 ale myslim, ze ked uz je to brusko vecsie (teda hlavne babo ked je vecsie) tak to vidno bez problemov 😉
@mima01 neblaaaaaaaaazni cicka 😀 este nakontaktuje zakladatelku temy a zas tu zamkne temu, ktohovie, mozno aj tato je "jej" 😀 😀 chces to riskovat ? 😝

mima01
19. máj 2011

@wieruss 😀 😀 😀 rozkaz sefe 😉

8808
19. máj 2011

@mima01
@solinkarka aj ja mam Paučina (: super doktor.. a sestricka predtym bola lepsia (: nam tiez nadala ked bol bola este tehu.. manzel prisiel aj s malu, nesedel nikde, len bol pri drziaku, pretoze uz je tam cakacia doba hodina, hodina a nieco, a kedze bolo skore rano, tak uz mala nevydrzala behat s tatom po menste, tak prisli za mnou.. a sestricka- oni tu nemaju co robit! no nervy.. tak nech potom dodrziava cas.. nie? no skoda reci.. tymto si nejdem nikooho zastavat (:
@solinkarka Luci, a na zaciatku si ozaj protirecis.. raz si vravela ze - ved ked tam on cakal tak tam nikto nestal,....a potom o postu dalej- ano bolo tam dost ludi... ale vies co? 🙂 tak zas v niecom mala
@mima01 pravdu.. (: ale to uz je medzi vami, vidim ze ste sa hadali uz predtym ako bola tato debata.. 😢

mima01
19. máj 2011

@8808 a ved to je jedno, skoda rozoberat. Pocuj, a aka tam je sestricka teraz? Nema on stale tu istu? Ci sa mylim? Ja teda neviem, ale na mna nikdy nehucala, prave naopak, vzdy velmi mila, ochotna, nikdy s nicim problem. Raz tam bol so mnou dokonca aj manzel, vtedy este priatel, lebo som si zabudla penazenku, tak cakal v cakarni kym skoncim, aby som mohla zaplatit za cytologiu a nikto nic a pritom tam bolo plno. Tak neviem, ci myslime tu istu. A s casom som zatial tiez nemala problem, ked som bola objednana, tak vzdy max. 10 minut hore dole som cakala. Ale viem ze kamoska tam raz cakala dlhsie, lebo mali nejaky surny pripad, ale tak to je normalne.

lilik15
19. máj 2011

@mima01
@8808 ahojte kocky 🙂
ja tiez chodim k paucinovi vsak mimka ty vies a ja co som tam tak tam je stale ta ista sestricka taka s blond melirom a kratsie vlasy ma taka zlatucka,vzdy mila a bol tam so mnou aj mm a vsetko oki ziadny problem ale je zas prvda ze on stal cely cas a nebranil ziadnej pacientke si sadnut 😒 ale s tou cakaciu dobou mam skusenost bola som naposledy objednana na 9,30 a zobrala ma az 10,45 takze som si pockala 😠

8808
19. máj 2011

@mima01 neviem kedy si tam bola ty. stara bola taka blondinka,teda hneda s blond melirom, ta bola ako med, kolko krat sme boli u nej a rozpravali sa.. tato je taka kratko ostryhana, ma ofinu a hnede vlasy, alebo prefarbene.. s nou malokedy co povieme, ale zasa nemozem povedat ze je zla.. len ta situacia s bojednavanim a to ze bola neprijemna k muzovi a dcerke, inac ziaden problem 😀 ta predtym robila asi tak pred 2 rokmi ked osm cakala dcerku, potom aj ona isla na MD (: bola od nas.. teda za nasim mestom byva- v neslusi (: a ty kde byvas? 😝

8808
19. máj 2011

@lilik15 ahoj lili, ja som tam bola 11.5 na teliesko a tam bola ta druha, taka mavovlasejsia, ta co myslis by mala byt stale na MD 😒

mima01
19. máj 2011

@lilik15 tak to myslime potom asi tu istu...lebo posledny rok, rok a pol co si pamatam, tak je ta ista stale. Hehe, mal by sa prestahovat niekam do vacsieho, nech je vacsia pohoda aj pre nich aj pre babule co tam chodia. Ako, ja sa nechcem nikoho zastavat, chvalabohu som u nich este zlu skusenost nemala, ale zase ked im pride nejaka tehu holka, co ma mozno nejaky problem, tak to cakanie na ukor ostatnych chapem, ze tam pride neohlasena...ale ked je to ze su vyslovene objednane holky, a ja tam mam cakat hodinu, tak by si na to mali davat pozor, nech im baby nezacnu utekat potom. Ved o tom to bolo, komfort pri objednavani, ziadne cakacky, profi pristup, mila sestricka...bola by skoda, keby sa to zacalo kazit.

simrada
19. máj 2011

@solinkarka najlepšie bude, keď upozorníme na tento problém priamo doktora. Nech sa k tomu vyjadrí sám. Môžeme mu napísať mail. Možno ani nevie, čo sa deje. 😖
@lilik15 ambulancia sa rozrasta a je obvykleé, keď sa zdržíš hoťku. u Veselého som čakala aj 3hodiny, u zachara aj 4. podla mňa není ambulancia bez čakania , pokial nezacvakáš 10euro.

mima01
19. máj 2011

@8808 hihi, tak teraz mam chaoz 😀 Fakt neviem, ci to je ta, co mam ja zafixovanu a ktora tam vzdy je. A ved to je jedno. Inak, synator ma uzasne meno, palec hore 😉

lilik15
19. máj 2011

@8808 ale ved ja som tam bola vo februari a bola tam ta co som vravela 😕 to ona odisla na MD?
@mima01 no mali je to tam veru dost uzke ale ja som velmi spokojna ked to porovnam s gyndou predtym tak to je o 100% lepsie

lilik15
19. máj 2011

@simrada ano jasne ved mne to nevadi u byvalej gyndy som casto cakala aj 4hodiny takze ja som spoko ja len ked baby tu pisali🙂

mima01
19. máj 2011

@lilik15 tak ja tiez...predtym som sice mala tiez super gynekologa, chodila som k bucovi, ale kedze robi uz iba uro, musela som hladat. A rozhodnutie padlo jednoznacne na paucina...mlady chalan, ide s dobou, nie je to stary dedko ktory uz pomaly ani nevie, ake liecby v sucasnosti existuju. Priestory male, ale super, sestricka pre mna teda zatial tiez super a on je fakt skvely. A jedna vec, okrem ineho, co sa mi paci, je ze aj ked sa ho spytam na hociaku hovadinu, necitim sa pri tom trapne ze sa pytam a on mi na vsetko odpovie. Zaujima sa, neodbije ta...mne maximalne vyhovuje.

simrada
19. máj 2011

@mima01 aj ja som s nim maxim spokojná. mne vyhovuje po všetkých stránkach. ale vždy sa nájdu frflošky. okrem toho, priznám sa že aj mne trošku vadí, keď v čakarni u gynekologa sedí cudzí chlap. je mi to nepríjemné,

lilik15
19. máj 2011

@mima01 notak buc je super doktor ale ja som mala golsku a to bolo najhorsie co mohlo byt ja som spokojna a vzdy dufam budem aj k porodu ho chem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre