Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zuzuula
17. mar 2011

@marina.o. no v mega taske mam vselico 🙂 najskor som nechapala ze naco mi je velka taska na 5 dni, ale pochopila som to ked som do malej cestovnej dala balik plienok a 2 baliky poporodnych vloziek 😉 tak mam mega tasku a zmestila som tam vsetko 🙂

kamka17
17. mar 2011

tak vám sem trochu vpadnem...
podľa toho, čo mne Paučin hovoril, tak slúžieva pohotovosť aj v žiline, takže rodí aj tu...
@mariannet ten monitor ti bude robiť jeho sestra, je tiež gynekologička a údajne by si mala aj ona otvoriť ambulanciu v tých priestoroch, čo má on, zatiaľ ho asi len zastupuje 😉 a ako píšeš, na pôrodnicu v žiline sú rôzne názory a ja keďže som odtiaľto, tiež som nad iným nešpekulovala...nakoniec sme to aj tak ledva stihli...a podľa mňa veľa záleží aj na prístupe mamičky, ako sa na všetko pozerá, lebo tých pár dní sa dá vydržať aj na tvrdej posteli a v spoločných sprchách, najdôležitejšie je, že máš pri sebe ten krásny uzlíček, iné ťa v tej chvíli netrápi 😉 😉 len teda tá strava by mohla byť kúsok lepšia, ale však drahý ti isto niečo fajné donesie 😉 😉 tak držím palce, nech to máš čo najskôr za sebou a bez komplikácií...
a nohy hore !!!!!!!
@furniture bazár s kočíkmi je dole v celulózke...a gratulujem k prirodzenému otehuľlkovaniu 😉 😉

no a už keď som tu...viem, že téma babyplávanie sa tu už kedysi riešila, ja som sa s malou prihlásila k p.Koňarčíkovej, chcela by som vás ale poprosiť o postrehy a názory na jej kurzy a ešte či je dôležité absolvovať dopredu nejakú skúšobnú hodinu ??

pekný večer prajem všetkým

marina.o.
18. mar 2011

@kamka17 ahoj,my chodime na plavanie s oboma detickami cca od pol roka a sme spokojni.Detom sa tam paci a aj mne s mnzelom 😀 Teraz sme vo vekovej kategorii 15 az 36 mesiacov,tak chodime cela rodina spolu 😎
Mozem len odporucit.

virivka
18. mar 2011

@kamka17 my ideme dnes na prvu hodinu babyplavania, tak potom mozem napisat🙂

kamka17
18. mar 2011

@marina.o. dikes z odporúčanie 😉 podľa mňa je super, keď má celá rodinka takúto aktivitu
a ak som to správne pochopila, oni sa snažia urobiť skupinu podľa veku dieťaťa?? nehrozí také, že v jednej skupine budú aj 7mesaťné deti aj dajme tomu 1,5roka..??
@virivka no a od teba veru tiež čakám len pozitívne infošky, tak si to tam dnes pekne užite, nie že sa hneď na prvej hodine utopíte 😉 😉 naša bublina bude asi rovnako stará ako tvoje zlatíčko, keď začneme chodiť...

furniture
18. mar 2011

@kamka17 ďakujem za gratuláciu 🙂 . Čo sa týka toho babyplávania, ja som ho absolvovala s mojou prvou dcérou ale odporučila by som ti prečítať si článok v marcovej "mama a ja" je tam o tom písaný niekoľkostranový článok, ktorý napísal odborník, ktorý sa tomu venuje už niekoľko rokov a veľmi ma prekvapil.

kamka17
18. mar 2011

@furniture no tak ten článok som čítala a bola som z neho taká mimo, že som chcela celé plávanie nechať tak...lenže potom som si prečítala aj iné články a názory a tento článok už ignorujem, je to len negatívum a tie ja nemám rada, tak sa radšej idem tešiť z toho, že budeme mať z vody radosť a čo sa nám nebude páčiť, tak to proste nebudeme robiť 😉 😉

furniture
18. mar 2011

@kamka17 dobrý postoj 🙂 🙂 🙂 iba som chcela poukázať aj na druhú stránku, nech si vieme vybrať a aj sa ohradiť, ak sa nám dačo nepáči. Ako som písala, ja som to absolvovala so staršou, ktorá miluje vodu a určite to budem absolvovať aj s budúcim škvŕňatkom, je to aj pre nás dobré, že môžeme na chvíľku vypadnúť z kolotoča a porozprávať sa a stretnúť aj s inými mamičkami. 😉 😉 😉

marina.o.
18. mar 2011

@kamka17 skupiny su robene podla veku deti.Je velmi malo pravdepodobne,aby sa stretli 7mes.a 1,5r.dieta.Jedine na nahradnej hodine,ale aj to sa snazia,aby boli deticky rovnako stare.

virivka
18. mar 2011

@kamka17 Prva hodina za nami a celu sme ju preplakali:( Takze dnes sme z toho nic nemali. Ked sme tam prisli jeden chlapec trosku zaplakal a moj citlivy anjelik sa hned rozplakal a potom stacilo uz len ked pocula dake babo trosku zaplakat... Ale baby instruktorky su zlate, jedna bola stale s nami a snazila sa so mnou malu utisit.

zelmirka1
18. mar 2011

ahoj marina.o. teda vy uz plavate rodinka spolu, to je neuveritelne ako to behlo. Ako sa mate ?

inak s tym plavanim na tom potapani nieco bude, mne by sa tiez nepacilo keby ma niekto ponoril na niaky signal len preto lebo chce. Ja som maleh prestala ponarat akonahle sa mi zdalo ze nechce, dokonca si pamatam ako sa zlakol ked nas mali fotit pod vodou lebo potapac mal celu vystroj a kvoli jednej fotke mal stres.Na takom malickom dietati sa to tazko pozna ale budte kocky opatrne lebo vsetky plavecke skoly v ziline ponaraju casto a je predsa omnoho prirodzenejsie ked sa dostane po vodu dieta formou hry.

emma311
18. mar 2011

@furniture ano aj to mi moj doki vysvetlil, do tej hadicky v epiduralke sa da vyssia sila lieku a dojde ku uplnemu znecitliveniu...len vraj sa musi cakat asi 15minut, aby to zabralo.. 😎

kamka17
18. mar 2011

@virivka 😢 😢 😢 ale tak dúfam, že nabudúce už to bude všetko lepšie a že si užijete s ostatnými detičkami v pohode
@zelmirka1 ďakujem tiež za postreh a myslím, že bude fajn, keď sa človek dopredu porozpráva s tými inštruktorkami a vyjasní si situáciu...isto nebudeme jediní, kto sa o to bude zaujímať 🙂

emma311
18. mar 2011

@furniture paučin je aj moj doktor. samozrejme je aj porodnik. ma to napisane na razitku gynekolog - porodnik. a podla reakcii na forach a vlasnej skusenosti viem,ze je vyborny porodnik. aj na doktora Babiaka som pocula same chvalenia.

emma311
18. mar 2011

@pia22 paučin rodi aj v Ziline. aj tam sluzi v stredu nocne. aj v Cadci rodi a ma nocne sluzby

marina.o.
18. mar 2011

@zelmirka1 ahoj zeli,mame sa celkom dobre.Mas pravdu,leti to ako voda.Tolkokrat som na Teba myslela,ze Ti napisem a vzdy to len odkladam a odkladam.Vy mate co noveho?

zelmirka1
18. mar 2011

@marina.o. nove nemam nic, uz frcim v inom rytme ked som v praci. Maly si zvykol super, je spokojny a ja si este stale tak trochu zvykam, zrazu sa mi zda ze som s nim malo oproti tomu ked som bola doma. Ale to je asi normalka. A ked vidim ako sa Misko zo zna na den meni, je to fakt neuveritelne ako rychlo rastu. Inak chodili sme stale plavat raz do tyzdna, teraz mame po dlhej dobe pauzu. Mali sme vybornu instruktorku ale uz tam nerobi co ma mrzi lebo tie ostatne sa mi take dobre nezdaju. Napis IP ako sa mate ked bude mat chvilku.

mimkaa10
19. mar 2011

ahojte
mariannet už je mamina 🙂

nadenkaaa
20. mar 2011

@mimkaa10 tak to je super gratulujem k malinkej 😵

marina.o.
20. mar 2011

@mimkaa10 tak ju od nas pozdrav 😉 gratulujeme

pia22
21. mar 2011

Blahozelam @mariannet k babätku🙂

pia22
21. mar 2011

@nadenkaaa pozeram, ze uz aj ty si mamina🙂 Blahozelam😉 Ako sa ma drobcek? Uz ste doma?

furniture
21. mar 2011

mariannet, gratuľujeme 😀 😀 😀 k spokojnej rodinke

nadenkaaa
21. mar 2011

@pia22 dakujem -ale my sme veru este mali byt v brusku 😅 no este lezim s malym on je na jiske takze este nie som doma ale strasne by som uz chcela lebo mi to pripada ako vecnost co som tu zavreta od 8.3 😔 😝

kamka17
21. mar 2011

mariannet srdešne gratulujem k narodeniu malinkej a prajem veľa zdravíčka a krásny život 🙂 🙂
@nadenkaaa tiež gratulka k predčasniatku, verím, že je s vami všetko v poriadku a držíme všetkých 40 palcov, nech máte malinkého čo najskôr doma 😉 😉 ...my sme sa tiež narodili predčasne (29tt) a teraz sa v zdraví vytešujeme zo života...a nejako to v tej nemocke ešte vydrž...prípadne sa pýta domova, veď ak nebývaš ďaleko, môžeš za malým dochádzať

marina.o.
21. mar 2011

@nadenkaaa ja som si tiez nevsimla 😎 gratulujeme a prajeme vela zdravicka,aby ste boli coskoro doma 😉

pia22
21. mar 2011

@nadenkaaa hlavne, aby ste boli v poriadku. Nas drobec mal 2000g, ani pit nevladal, bol tiez dlho v porodnici a teraz tu okolo mna lieta skoro 12kilove torpedo😉 Bola to fuska, ale stoji to za to🙂 Drzkajte sa a nech ste rychlo doma.

landrea
23. mar 2011

ahoj dievcence,
mam otazocku na tie z vas , ktore rodil dr.babjak v ziline
rodili ste s nim aj bez nastrihu? skusa sa vyhnut ?
ja som druhorodka a cvicim aj s epi-no balonikom. strasne rada by som ra nastrihu vyhla,a preto ma zaujima, ci niektoru z vas sa aspo pokusal nestrihat alebo aj nenastrihol, kedze mam dojem ze smikaju jedna radost vsetci..
dakujem za odpovede.

katka226
24. mar 2011

@landrea ahoj, mňa rodil Dr. Babjak, musel strihať, lebo Filip bol veľké bábo. Ale keď k tomu malo prísť, dopredu povedal, že to bude pre mňa aj bábo lepšie riešenie ako nestrihať. Kamošku tiež rodil, nestrihal ju, lebo nebolo treba. Tak si myslím, že bude zvažovať, či áno alebo nie. Inak šije perfektne.

furniture
24. mar 2011

tak kočky a už vieme čo sme. 4 dievča do rodiny 😀 😀 😀 otecko sa potešil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre