Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

mgurnak
13. nov 2008

ahoj andulka....tak som dnes volala na to plavanie a tiez sme sa uz prihlasili...este si pojdem vyzdvihnut tie papiere a v januari mozme plavat.....aj ja dufam, ze by sme mohli byt spolu....bolo by to fajn....

alexiss27
13. nov 2008

ahojte dievcata tak po dlhom case sa vam zasa hlasim...inak vsimla som si nejake nove tvare 🙂 este stale sme mimo domova momentalne uz nieco vyse mesiaca byvame na Vlkoch u svokrovcov...dnes nam konecne postavili komin ...Jurko je zasa nascipany pravdepodobne z toho sucheho vzduchu co tu maju svokrovci...a z tepla tiez..doma sme mali prijemnych 19 stupnov a 60% vlhkosti tu je 23 teplo a ledva 44 vlhkost... ☹

mgurnak
14. nov 2008

ahoj alexiss...aj ja som z vlciniec.....teda tu byvam..neviem, ale strasne mi niekoho pripominas, len keby som vedela koho.. 😒

alexiss27
14. nov 2008

mgurnak ahojki no asi seba ti pripominam 🙂

marina.o.
14. nov 2008

ahoj mgurnak...ja som tiež z vlčiniec a si my nejaká povedomá 😀

marina.o.
14. nov 2008

pardon...mi !

alexiss27
14. nov 2008

no neviem chodim na prechadzky s Jurkom kazdy den aokolo celych vlkov...

mgurnak
14. nov 2008

marina...ty ty ty.....
alex...asi z tych prechadzok...mozno.....

rabaka
14. nov 2008

Dobrý vecer

predlzeny vikend pred nami, nebudete uz kupovat darceky?

Pomaly vsetky odchadzate na plavaren alebo kocikujete okolo Vlciniec a co my-tu to y patri, vsak marina? ale nic v zlom 😉 - ostatne? Pocasie sa zacina kazit, kto to chcel skusit tu Zirafu?

alexiss27
16. nov 2008

ufff akosi je tu mrrrtvo kde ste vsetky?

andulka26
16. nov 2008

Tu som 🙂 🙂 🙂 ale fakt je tu uz peknych par dni mrtvo. Asi ste sa rozutekali po vianocnych nakupoch , co?
My sme boli dnes tiez v Maxe, manzelovi som kupila na vianoce termo pradlo na lyzovacku, tam mam dalsi darcek do zbierky. Malej som v kindercentre kupila krasne oblecenie..jeej ta bude vyzerat super v ruzovom...Neodolala som aj dalsej hracke, ale ak to takto pojde dalej tak nas dvojizbovy byt zapracem jedna radost 😉 😉 😉

Babenky, neviete mi poradit nejaku dobru predajnu na svietidla? Ideme kupit svokrovcom stropne svietidla- prerabaju teraz obyvacku a tak chcu na vianoce nove a ja mam aspon pokoj s vymyslanim darcekov. Boli sme poziet v Baumaxe,v predajni pri Maxe, v Idei a este sa chystame do Svietidiel pri Slovene, ale zatial nemozme zohnat take ake chcu oni. Ak poznate nejaky dobry obchod , prosiiim dajte typa. Dakujem.

Malicka sa nam dnes prvy krat zasmiala nahlas. Blaznila som sa s nou vecer pred kupanim, ked zrazu spustila smiech. Doteraz to boli len usmevy na celu tvaricku a terez pridala aj zvuk 😵...cosi uzastne...
Tieto babatka su same prekvapenie 😵

V spolocnych terminoch na MK riesime otazku prikrmovania- aby som sa spravne vyjadrila problem od kedy zacat davat kojenemu babatku tuhu stravu. Niektory uz pomaly zacinaju, ine maminy chcu az od 6 mesiaca, kazdym radi Dr. inac, v knizkach je to inac a tak sa z toho nevieme vysomarit. Ja malu zatial len kojim- ma 4 mesiace. Niektore ste uz skusene maminy, tak by som uvitala vasu radu 😉

monkap
17. nov 2008

ahoj andulka, ja som zacala prikrmovat po ukoncenom 6 mesiaci ... t.j. na zaciatku siedmeho ....

montinka
17. nov 2008

andulka moja ma 4 mesiace zajtra a dnes som jej skusala davat mrkvicku ale moc jej nechutila a vacsina skoncila na podbradniku. 😀 😀 hmmm len ja nekojim tak neviem vraj kojene deticku by mali neskor skusat.

zelmirka1
17. nov 2008

ahojte zilincanky....je tu akosi zrazu menej prispevkov...zrejme nam ti drobcovia zaberu dost casu...

andulka sa fajn ozvala...moj maly ma sice len 7,5 tyzdna...ale planujem ak budem moct kojit ze zacnem s prikrmami az okolo 6 mesiaca....samozrejme ak bude maly dobre priberat...verim tomu ze bude stacit materske mliecko ved je najlepsie...

marina ako sa mas ? zvladla si to vsetko vo stvrtok v poriadku ?
ja som sa mala hrozne lebo som ochorela a mala vysoke teploty...nemohla som kojit tak manzel daval flasu....nastastie som mala v mraznicek materske mlieko...ale strasne som sa bala ze maly uz nebude chciet z prsicka ked bol dve noci a jeden den na flaske...lekari mi povedali ze kojit mozem do teploty 38 a ja som mala riadne cez 39...ale uz je to lepsie a nastastie kojim dalej...uf to mi dalo zabrat, bola som hotova ani som nemohla k malemu vstat a riadne krical...no co uz aspon viem ze to s tatinom zvladli na jednotku...

marina.o.
17. nov 2008

Ahoj zelmirka,stvrtok som zvladla.Isli sme len na otocku a mala som pocit akoby to ani nebola pravda.
Tak si ochorela... ☹ dufam,ze to nebolo z tej nasej dlhej prechadzky v stredu.Ale hlavne,ze Ti je uz lepsie.
dufam,ze sa coskoro stretneme.Tak sa rychlo daj do poriadku. 😉

zelmirka1
17. nov 2008

ahoj marina
asi nie z tej prechadzky...ja vobec neviem co to bolo...vraj infekcia mocovych ciest...ale v podstate ma nic nebolelo len vysoke teploty....bola som zufala kvoli malemu lebo som sa nemohla o neho starat a hlavne som sa bala ze pridem o mlieko tak som odsavala ako o zivot....ale uz je to fakt lepsie takze si myslim ze som to zvladla...ved doktor mi dal antibiotika tak museli casom zabrat....

jasne tesim sa ze sa stretneme...v stredu idem na kontrolu a verim ze uz to bude OK a zase zacneme chodit na prechadzky...dnes mi ho zobrala mamina von aj ked prsalo a potom krasne spal 3 hodiny...proste musime von za kazdeho pocasia...

🙂

marina.o.
17. nov 2008

To je jasne,ze si to zvladla.Ty si sikulka 😉
My sme boli doobeda na nákupoch...v baumaxe,dubni a kauflande.Poobede bol manzel s malou vonku a ja som upratovala a varila...a tak

alexiss27
17. nov 2008

zelmirka1 ty nekojis preco? si po cisarovi?

mgurnak
17. nov 2008

ahojte...konecne som tu aj ja na chvilu...len na otocku 😀
andulka...ja tiez zatial len kojim, a s tymi prikrmami chcem zacat az od ukonceneho 6.mesiaca...ak to dovtedy bude dobre s kojenim...uvidime....si mi dala dobry napad na to termo pradlo pre manzela..on sowborduje..tak asi budem musiet skocit do maxa...novy obchod zo svietidlami je pri maxe ale tam si uz asi bola....inac ti neviem poradit...my sme kupovali v idei...
a tiez by som potrebovala kupit plavky pre manzelika aj pre seba...neviete, kde sa daju teraz v zime zohnat? asi len v sportovych obchodoch ze?
tak zatila pekny vecer...ja idem do sprchy.....

andulka26
17. nov 2008

mgurnak... tie plavky budem musiet kupit aj ja ked chcem s malou chodit na plavanie, moje povodne su mi male 😢 Ak nieco zozenies daj vediet kde a za kolko 😉

Dnes teda bolo pocasie, fuuj... esteze mame balkon kde som malu dala spat doobeda a pospinkala pekne 1,5 hod. Poobede prestalo na chvilu prsat tak sme sli k nasim, aspon mi na chvilu malu pobavili a ja som mohla v klude vypit kavu. Okolo pol piatej vsak s nou uz bolo na nevydrzanie, furt mrncala, tak znova sup do kocika a hajde sa prechadzat. Tma ako v bunkry a takaaaa zima, ze som si po hodinke kocikovania sla pekne domov obliect pancuchy, zimnu bundu a rukavice. Chvala bohu ze si nezmyslela spat dve hodiny, lebo by som asi zamrzla. No musim sa lepsie vybavit nabuduce 😉
Doma mi pospi maximalne hodinku a aj to je rekord, tak sa musim pripravit ze v zime v mrazoch to bude este horsie. Neni nahodou nejake obmedzenie do koko stupnov sa moze chodit na take dlhsie prechadzky aby to babatku neuskodilo?

zelmirka1
18. nov 2008

ahoj alexiss
ja sice som po cisarskom ale napriem pociatocnym problemom /maly sa nechcel prisat, kojila som 3 tyzdne cez klobuciky/ tak kojim a teraz uz nam to ide perfektne. Len teraz som ochorela a mala vysoke teploty tak som sa bala ze si zvykne na flasu ale zvladli sme to. Preco si sa pytala ?

zelmirka1
18. nov 2008

ahoj marina
ja som bola cez vikend doma a liecila sa. Maleho zobral muz vonku doobeda aj poobede tak som bola rada lebo som bola slaba ako mucha. Uz som dnes v pohode. Uz nam zacala dnes zima...ten teply overal sa ti zide...

alexiss27
18. nov 2008

Ahojki zelmirka1 🙂 ja som tiez po cisarskom, tiez som mala problem s kojenim mala som vpadnute bradavky tak sa maly nemohol prisat hoci velmi chcel, ale mliecko sa mi podarilo rozbehat vdaka odsavacke ktoru mi manzel kupil pod porodnicou...stale som maleho prikladala a normalne kojit som zacala po 2 tyzdnoch ked sa zrazu prisal a uz nepustil 🙂 a drzi doteraz a to uz bude mat prveho 10 mesiacov ...uff ale to leti 🙂... Tiez som bola chora no doktorka mi povedala ze pokial nemam viac ako 39 teplotu tak ho mozem kojit...ale ty mas asi viacej teplotku...no mas vyhodu ze ti Misko pije aspon z flasky mne Jurko flasu nechce ani vidiet hoci ho po porode na JIS-ke krmili 3 dni flasou a potom ja dalsich 11 dni...asi mu je blizsie ked citi maminu 🙂

zelmirka1
18. nov 2008

alexiss
mne tiez manzel doniesol odsavacku este do porodnice Aventku...je super a vdaka nej dnes kojim...
mne doktor povedal ze kojit mozem len do 38 teploty a ja som mala 39.5, no hruza...tak som odsavala a mliecko vylievala a az ked mi klesla teplota tak som zacala opat kojit. Bud rada ze tak dlho kojis a ze chce hlavne prsicko lebo zvycajne ked dostane babetko flasu a ide mu to lahsie uz nechce tahat od maminy.
Ja dufam ze tiez vydrzim kojit aspon pol roka minimalne.

kutina
18. nov 2008

Ahojte maminy,
my sme akurát na dovolenke s rybičkami s p. Vajdom v Spišskej starej vse. No ako písala Vera, nie sme už v plávaní začiatočníčky, ale stále sa máme čo učiť. Naozaj úžasný prístup k deťom vo vodičke má tento p. Vajda, ktorý to robí už 24 rokov a veľa sa naučil. To čo sme zatiaľ robili s detičkami v bazéne my, nebolo vždy najsprávnejšie. 😒 hlavne si treba dávať pozor na signálové potápanie!!!!!! nerobiť to v žiadnom prípade na silu a hlavne nie si dokazovať, že moje dieťatko sa potápa....treba bábo neustále sledovať ako sa tvári a čo sa mu páči a čo nie. Vraj 90% signálových deťi (ktorým sa to nie moc páčilo) majú dosť veľký problé s vodou medziá 4-5 rokom života.
Táto dovolenka a prístup k dieťaťu v bazéne je zatiaľ NAJ a to sme už boli na 3 miestach, toto je 4-tý x a aj 4-tý lektor.
Najdôležitejšie je na tom všetkom ako sa cíti vaše dieťatko....keď ho baví robiť kolo mlýnske, treba s ním tancovať, pokiaľ to nechce a chce byť individualista - nechcite aby sa točilo, stojte s ním na kraji bazéna , hlavne nech je ono šťastné...o to ide.
P. Vajda je úžasný človek. Zobral mi dcéru v bazéne a len som čumela (on trošku tiež 😉
Deti do jedného roka sú na "psychickú traumu" najnáchylnejšie, čo sa môže prejaviť v puberte:
Ty si ma vtedy potápala, keď som sa nemohol brániť, teraz ja budem robiť tebe, s čím si ty nebudeš vedieť dať rady......
Každopádne je plávanie výborná vec pre detičky, takže doporučujem žilinu, ale sledujte si detičky čo sa im páči 🙂

mgurnak
18. nov 2008

super...kutina, aj my chceme ist zaciatkom buduceho roku na tzaky viletik aj s tatinom...pozeram, ze uz mas s tym skusenosti...nemohla by si mi prosim ta poslat este najake info o takychto pobytoch, co si uz absolvovala do IP? budem strasne rada a vdacna....

marina.o.
18. nov 2008

ahoj mgurnak...uz sme aj doma.Adelka zaspala a mne zostala zima,tak som celu prechadzku ukoncila 🙂 Zajtra sa musim lepsie obliect,zda sa ,ze uz bude zima.

zelmirka1
18. nov 2008

ahoj kutina
diky za info....napis aj kde si este bola plavat inde...okrem SNV.
Skusenosti su super a velmi pomozu nam dalsim maminam. Aj ja neskor planujem absolvovat niaky pobyt s plavanim preto ma to zaujima. Tak nech sa vam dari a plavanie si tvoja rybicka uzije.

mgurnak
18. nov 2008

marina, aj my sme potom istli, ale akurat sme sa asi museli minut...aj ja som bola asi len 40 min....fakt sa musime lepsie obliect, lebo inac moc dlho vonku nevydrzime..... 😉

zelmirka1
18. nov 2008

ahoj marina...ako bolo vonku ?
ja som este nebola ale maleho mi zobrala mamina spal 3 hodiny v kuse. Ln som mala strach ci mu nie je zima a ci som ho dost obliekla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre