Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
29. máj 2009

ahojte baby,

mám pre vás jeden tip na darček pre vaše detváky - tie staršie...
bola som na bulvári v kníhkupectve a majú tam tieto knižky, jedna stojí 2,49 EUR. my ich už máme všetky doma, sú to oliverkove najobľúbenejšie a majú ich za akciovú cenu, podľa mňa sa fest oplatia.
sú tam reálne obrázky a pomenovanie obrázku v slov.aj angl.jazyku.
tu som ich našla v martinuse ale za oveľa viac peňazí.
http://www.martinus.sk/?uItem=40876
http://www.martinus.sk/?uItem=40757
http://www.martinus.sk/?uItem=40758
http://www.martinus.sk/?uItem=40875

len si nemyslite, že im robím reklamu alebo čo 😀 , ani mi to kníhkupectvo nepatrí. 😅

marina.o.
29. máj 2009

ahoj zelmirka,vcera som Ti zabudla povedat,ze som pozerala damsky magazin.Bolo tam akurat o autizme u deti.Tak som napisla otazku ohladom ockovania a autizmu a ju aj precitali.Dr.povedal,ze v amerike to skumali,ze to moze suvisiet ale posledne studie to vylucuju.Este dodal,ze v amerike su vseobecne proti ockovaniam.Aj tak sa mi to nezdala jednoznacna odpoved a kde je pravda to sa nedozvieme...

marina.o.
29. máj 2009

biela,nerob sa,ved Ty si tam pracovala 😀 😝

biela
29. máj 2009

montinka ja o nikom neviem, teraz je ťažko niečo predať, iba ak dáš dobrú cenu, tak s tým nie je problém. ja som autosedačku predala za 400 korún, aby som sa jej zbavila, nebola značková ani moc dobrá.

marina.o.
29. máj 2009

ale tie knizke nevyzeraju zle.Kupime ich aj adelke.Moj manzel ten ju chce ucit anglicky,tak bude mat aspon vyucovaciu pomocku 😉

biela
29. máj 2009

marina, nepracovala 😀
mne sa viac páčia tie druhé diely, je tam viac obrázkov, aj sú také krajšie ako v prvom diely. však si ich pozri a uvidíš sama...

posledné štúdie... oni robia furt nejaké štúdie a koľko ľudí toľko štúdií a každá hovorí niečo iné...
čítali ste niekto knihu od A.Heilyho "liek"? je z prostredia farmaceutickej firmy. veľmi dobrá kniha a písalo sa tam o všetkých špinavých praktikách. je to síce čistá fikcia, no v skutočnosti to je v tejto brandži určite horšie ako tam opísali.

marina.o.
29. máj 2009

to som necitala ale aj v nemocnici sa da urobit hocico...to poznam

zelmirka1
29. máj 2009

ahojte
marina to je zaujimave,skoda ze som to nevidela ale oni aj tak neodpovedia jednoznacne...ja to teraz dost studujem a hladam informacie a je to fakt des lebo niektore su velmi rozporuplne a je tazke najst v tom pravdu.
Zial ta znama zo ZA ktora ma chlapceka autistu tak sa to prejavilo po ockovani MMR, povedali jej lekari
ze to moze suvisiet ale skor nie ako ano...on totiz zrazu prestal rozpravat, zacal sa spravat velmi zvlastne a dost dlho trvalo kym to vobec potvrdili ze je autista aj ked dovtedy bol uplne v poriadku.

zelmirka1
29. máj 2009

biela su pekne tie knizky...Oliverko ich ma tak rad ? ucis ho anglictinu ?

biela
29. máj 2009

zeli, neučím ho angličtinu, iba mu ukazujem obrázky, teda on mi ukazuje a rozprávame sa o nich. sú to reálne obrázky, nie kreslené, napr.veci do kuchyne, domácnosti, oblečenie, hračky a jedlo... neskôr keď bude vedieť po slovensky, tak sa to môžme učiť po anglicky... preto sa mi zdá dobrá tá knižka, že teraz je to tak na pozeranie a potom aj na učenie. ozaj a som zabudla, že sú tam aj také jednoduché vetičky v angličtine.

zelmirka1
29. máj 2009

aha, tak to je super, kuknem tiez tie knizky ked pojdem do mesta.
no fajne prsi, to bude vychadzka...

biela
29. máj 2009

zeli, raz prší, raz neprší... ako apríl.
my ideme na víkend preč, tak vám prajem pekný víkendík.
😎

marina.o.
29. máj 2009

zelmirka,da sa to pozriet v archive stv.

marina.o.
29. máj 2009

Adelku som dala na nocnik a konecne jej to zahralo,lebo sa aj vycikala 😀 ,lebo ked kakala,tak to nikdy nehralo.

a_rianna
29. máj 2009

zeli mojej kamošky brasko ma syna kt. mal očkovanie hexu 1. vakcinu a ta mu vyvolala epi zachvat a odvety ich dostava pravidelne. vlastne už je evidovany ako epileptik.
ale podla lekarov on to v sebe mal, a vakcina to len urychlila aby mu ten zachvat vyvolala...
ťažko povedať kde je pravda

inak som počula že ak je žena tehotna a v prvom 3mestri v tehotenstve prekona chripku alebo anginu ( jedno z toho som už zabudla ktore ) tak tam je potom riziko, že dieťa može trpieť autizmom.... tiež to bolo v telke v nejakej relacii niekolko mesiacov dozadu....

zelmirka1
29. máj 2009

no super ariana lebo ja som prekonala anginu na zac. tehotnestva....no akosi som od zaciatku nebola za tolke ockovanie v prvom roku tak budem radsej opatrna...ano je to mozne ze tomu chlapcovi ta vakcina bola spustacom toho zachvatu. Nikto nevieme co v sebe mame a ako telo zareaguje. Nedavno tu pisala mamina ze syna ockovali
proti zltacke v 12 rokoch a nasledne dostal cukrovku a picha si 3 denne inzulin.Samozrejme je to ojedinele ale stalo sa.

a_rianna
29. máj 2009

Zeli ja som ta ale nechcela nejako nastrašiť tou anginou ... ja som mala tiež hnisavu anginu v 8 smom tyždni... a liečila som sa len cajikmi bez atb. lebo peniciln som nechcela brať...

gabrielkaa
29. máj 2009

ahojte, uz ste sa sice o tom bavili vela krat, ale nechce sa mi to hladat. ako sa vola skola plavania, na ktoru chodite s detickami? myslim tu za mestskou plavarnou.

montinka
29. máj 2009

no biela ja za tak malo nepredam ved je uplne nova a je mi luto dat ju za tak malo penazi ked mi sme za nu vyhodili tolko. hm no uvidim co bude

anarida
29. máj 2009

gabrielkaa čo tak dať si do googlu detské plávanie v Žiline?Máš to najjenoduchšie 😉 🙂
http://www.babyplavanie.sk/

a_rianna
30. máj 2009

gavrielka robi to Nereus, alebo Maja konarčikova
Obe skoly robia v prenajatych priestoroch za Plavarnou

zelmirka1
30. máj 2009

ahojte
tak som vcera vecer bola na dstaromestskych...bolo super...akurat som stale kukala na mobil ci nevola mamina
lebo pri tom hluku by som nepocula vobec nic. Ale nastastie maly spinkal tak som trochu odreagovala.
Kto bol tiez ???

gabrielkaa
30. máj 2009

diky za tip 🙂
anarida, viem, ze vyguglit si nieco je najjednoduchsie, ale som chcela nieco osvedcene, s cim maju baby dobre skusenosti.

gabrielkaa
30. máj 2009

esta ma tak napadlo, ten Nereus som si pozerala vcera a neviem preco mi ukazovalo, ze to byva na zilinskej plavarni a to sa mi nezdalo.... takze vravis, ze to je za plavarnou? v tej novej budove?

zelmirka1
30. máj 2009

gabrielka
nereus ma sidlo na plavarni, tam mozes ist sa prihlasit, vsetko ti vysvetlia. Kurzy prebiehaju za plavarnou pri tenicsvych kurtoch je pizzeria a vedla je vchod do oazis centra kde je bazen, sauna a masaze. Ja chodim uz druhy kurz a som spokojna, paci sa mi to s malym.
Konkurencia je len p. Konarcikova ktora kedysi robila v Nereuse a zacala sama organizovat babyplavanie a vyuziva tie iste priestory ako nereus akurat plavanie byva v popoludnajsich hodinach a cez vikend lebo ostatne ma rezervovane nereus. Cena je rovnaka. K p.Konarcikovej chodia niektore kocky tu tak ti mozu napisat skusenosti
ale myslim ze je to velmi podobne.

gabrielkaa
30. máj 2009

dakujem. overim si to. za chvilku uz budeme mat 5 mesiacov takze to sa uz bude dat. inak co sa tyka chorob, nenachytali deticky nic? lebo toho sa obavam, aby mi mala neochorela...

zelmirka1
30. máj 2009

gabrielka ked sa budes bat ze ti ochorie tak ochorie...to je tazko radit. mne radili nech nezacinam plavanie v aprili
ze nech este pockam lebo vtedy nebolo moc dobre pocasie ale ja som sa rozhodla ze pojdeme lebo maly mal 6 mesiacov a zdalo sa mi to pre neho vhodna doba. Zatial nebol chory vobec tak dufam ze mu to skor imunitu posilnilo. A stale ho kojim tak dufam ze aj to pomaha.

gabrielkaa
30. máj 2009

no ved ja viem, len ja som taky trulo, vela veci si nahovaram a zbytocne sa strachujem. neviem sa toho zbavit ☹ . myslim, ze ano, plavanie a celkovo pohyb babatka mu urcite posilni imunitu. ja sa tiez chystam dlhsie kojit. aspon do roka..uvidime mozno aj viac ak bude chciet. inak co sa tyka tvojej stravy mas este nejake obmedzenia, ze nieco nejes, alebo si uz postupne pridala do stravy vsetko..lebo ja zatial nejem ani moc ovocia okrem jablk a bananov a tiez zeleninu - paradajky, papriky a o strukovinach len snivam. ale dufam, ze uz za chvilku to budem moct zaradit do jedalnicka, lebo mam dost jednotvarnu stravu. co sa tyka plesnovych syrov, mozeme ich ked kojime?

zelmirka1
30. máj 2009

ja som si davala pozor len prve tri mesiace a potom uz moc nie, teraz jem v podstate vsetko, samozrejme s mierou ale dam si aj strukoviny, ake chcem ovocie aj zeleninu, cokoladu, proste cokolvek. Viem ze niektore maminy si dost davaju pozor, ale ja si myslim ze je dobre nech si maly zvyka na vsetko, samozrejme keby som videla ze na nieco zle reaguje tak to vylucim ale ja sa stravujem normalne ako keby som nekojila.

a_rianna
31. máj 2009

gabi ja som začala chodi v januari a maly chory nebol.
ževraj v ZA je ešte nejake nove plavanie otvorene niekde v meste ale o tom neviem nič ani som to na nete nenašla zatial.

a Konarčikova cez vikend neplava... len cez tyžden.

a moje skusenosti.. mne sa najviac pačilo s MOnikou v nereuse. Ale to nie je o skole ale je to o Instruktorke, a ja hodnotim z troch inštruktorov najlepšiu Moniku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre