Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

lucka11123
23. nov 2010
vera21
23. nov 2010

ahojte !
Tak ja som sem neprispela uz poriadne dlho 🙂 Ten nadstandard v ZA Vam aj a vrelo doporucujem...Myslim, ze to bolo naozaj dobre rozhodnutie - a to uz hovorim s odstupom troch rokov 😀
No a v Mirage - ked chcete babo prebalit, kludne mozete ist do toho kutika a povedat to na recepcii a tam Vam to dovolia ...Idu kupit ten prebalovak a ohrievacku detskej stravy....Urcite sa to casom bude vylepsovat.....No a hracky pre male deti - to je dost narocne z hladiska hygieny, lebo to by sa Vam asi moc nepacilo, keby to davaju do pusy vsetky deti tam - je to potrebne potom sterilizovat a to je uz asi moc pracne 🙂
No a suhlasim so Zelkou, ze pokial mate mensie deti, pridte do Levika - dnes doobeda bola napriklad herna poloprazdna 🙂

vera21
23. nov 2010

Masi, ty mi tu nevypisuj a hod tiez nejaky prispevok 🙂

ma.senka
23. nov 2010

@vera21 a co take, ja som v mirrage este nebola 😎 a v leviku som bola 2x a to bolo zatvorene 😎 😎

aninana
24. nov 2010

Tak ak mozem hodim aj ja svoju skusenost....cakam druhe babo. Prve som rodila v ZA pred 4,5 rokom a vtedy este neboli nadstandartne izby len normalne a nedal sa dohodnut ani lekar...napriek tomu nemozem nic vycitat lekarom ani sestram, moja skusenost bola vtedy fajn. Akurat hygiena v sprchach a na wc bola dost dpudzujuca, ale ked viete ze to nie je nadlho,vydrzite. Od zaciatku posobnosti dr.Hartela v ZA k nemu chodim a mozem porovnat ako to bolo pred aj teraz...som velmi spokojna a hlavne ze ma komplet vybavenie u seba a nemusim chodit inde. Dokonca zaviedli teraz taku novinku, ze spolupracje so 4 lekarmi v ZA nemocnici a to oficialne. Spociva to asi v tom, ze si mozes zaplatit OFICIALNE lekara k porodu a to so suhlasom primara co predtym nebolo mozne. Hartel odovzda tvoju dokumentaciu lekarovi, ktoreho si vyberes a ten sa o teba stara az do porodu. Pokial ta z nejakeho dovodu nestihne prist odrodit,tak neplatis nic. Takto mi to bolo vysvetlene, tak dufam, ze to aj tak bude prebiehat. Lekari su: Ficek, Sudek,Babiak a Kalafusova. Cena je 150 eciek za porod s vybranym lekarom....
Mate niektora skusenosti s tymto postupom? Ak ano dajte vediet ci to tak fakt prebieha....DAKUJEM

mariannet
24. nov 2010

@lucka11123 no to mas dobre, ja som momentalne v BA....takze lekarku mam teraz tu.....v ZA som chodila k Lanimu......od nastupu na matersku budem opat v Ziline, tak to budem musiet este doomysliet 🙂

aninana
24. nov 2010

@mariannet ja len dufam ze to tak naozaj funguje a preto som zvedava na baby co porodili tot nedavno, ake maju najcerstvejsie skusenosti 🙂 a k Lanymu by som uz veru nesla..... ☹

lucka11123
24. nov 2010

@mariannet tento je v pohode, len sa tam plati 🙂

nadenkaaa
24. nov 2010

Baby chela by som sa spytat na nejaku predporodnu pripravu ci cvicenia pre tehotne ,ci nieco take existuje v zilinskej nemocnici?chodim k paucinovi a on mi dal len nejake informacne materialy -ohladom porodnice v cadci a tam rodit nechcem

pia22
24. nov 2010

@nadenkaaa v nemocnici preporodna priprava je, treba sa co najskor objednat pretoze terminy su maximalne 2x do mesiaca, tel. c. najdes na stranke nemocnice😉 Dievcata dnes ideme s MM a malym do Detskeho sveta, takze keby ste tam videli nejakych dvoch sialencov ako kruzia okolo maleho drobca sme to my🙂

mariannet
24. nov 2010

@aninana ja sa k nemu asi tiez nebudem chciet vratit....ja s nim nemam zle skusenosti, len co mi povedali ini.....ty s nim mas nejaku zlu skusenost?
@nadenkaaa kamoska, co mi rodila teraz ale v BA bola len na nejakej povinnej priprave raz a aj to v nemocnici....daj potom nejake info ked zistis....ja by som tiez isla, ale az na nejaky termin vo februari/marci.....az to dovtedy nezabudnem 🙂
@pia22 a za tu pripravu sa plati? alebo to tiez najdem na stranke?

pia22
24. nov 2010

@mariannet za kurz som pred rokom platila okolo 500 sk, ak mas zaujem o sprievod tatina pri porode zaplatis potom o tuto sumu menej
😉

ngelik
24. nov 2010

Ahojte, chcem vam dat do pozornosti, novy obchod s detskym oblecnim v Ziline! Od 0 mesiacov az 15 rokov.
Ide o VYPREDAJ BUTIKOVYCH SKLADOV! Kvalitne, krasne oblecenie,akurat starsie modely , ale za bezkonkurenčne ceny ! Napr. nohavice 2,99 €, supravy 2 - 4 dielne 1,99€ - 5,99€ , tricka od 0,99 €, zimne bundy 9,99€ !! Je to na Makovickeho 2, ulicka od knihkupectva ARTFORUM k papierknictvu RANDA. Otvorene PO-PIA 9,00-17,00 hod.

streserka
24. nov 2010

@aninana nevies mi povedat preco sa u neho plati a co za nadstandard ponuka? Ved poistovna preplaca vysetrenia tehotnych. Nehovorim o UTZ 4D, ten sa plati vsade. Ja ked som bola u naho na 4D ako nepacientka, tak som platila 50ecok a malej nepozrel ani srdiecko, ci jej dobre funguje. Stale len nozicky, ritku, tvaricku, len aby mala pekne fotky 😕 ...a to som chcela zistit razstepy, nakolko mi vysli zle tripple testy - zvysene AFP.

mariannet
25. nov 2010

@ngelik a ten vypredaj je casovo obmedzeny, alebo obchod tam je stale?

mariannet
25. nov 2010

@streserka taketo vysetrenia sa robia na morfologickom ultrazvuku, nie?....3 alebo 4D je len ako doplnok, kde ide hlavne o to, aby boli pekne fotky alebo video.....inak ja som v BA platila aj za morfo utz, ktory je vsade inde zadarmo.......a vo mam zaplatenu celorocny nadstandard......

streserka
25. nov 2010

@mariannet Morfologický ultrazvuk, ktorý sa robí obvykle od dokončeného 2O. týždňa do dokončeného 22. týždňa gravidity je screeningový a robí sa obvykle technikou 2D. 3D a 4D ultrazvuk je len pre potešenie rodičov, ale z diagnostického hľadiska nám nič nepovie. Samozrejme, keď vám urobia klasický dvojrozmerný ultrazvuk, tak niektoré prístroje sa dajú prepínať aj na 3D a 4D zobrazenie a môžu vám netočiť aj krátke video. Najkratšie videá sú ale netočené okolo 24. až 26. týždňa gravidity.
Morgológia - tvary, orgány. T.z.. Kontrolujú sa hrubé vývojové chyby. Preto sa tento ultrazvuk v 20tt volá morfologický.

ngelik
25. nov 2010

@mariannet kazdy tyzden je novy tovar 😵

lucka11123
26. nov 2010

@ngelik dakujeme za info 🙂 urcite pojdeme kuknut 🙂

fukylove
26. nov 2010

@streserka - co sa tyka Hartela, resp. inych sukromnych doktorov... ak to dobre chapem, bezny doktor ma zmluvu s poistovnou a ta mu preplaca vsetko... u sukromnikov to asi takto nefunguje... ma asi iba ciastocnu zmluvu alebo tak... lebo napr. som kedysi chodila aj k zubarke, kde som si zaplatila uplne vsetko, lebo nemala zmluvu s mojou poistovnou, resp. so ziadnou... 😉
co sa tyka poplatkov - ja nelutujem ani jedno euro, co u Hartela necham, resp. som nechala... lebo pristup personalu, prijemne prostredie, v tehu vsetko pod jednou strechou a nemusela som lietat kade-tade 🙂

streserka
26. nov 2010

@fukylove A mohla by si mi napisat, mozes aj do ip, ak nechces na sklo priblizne ceny u neho? Lebo pravdepodobne budem musiet menit dokotra z LM do ZA. Najradsej by som si nechala toho z LM, ale co uz ked je to daleko.
Babenky vy by ste mi vedeli poradit nejakych doktorov a ako ste s nimi spokojne? Pytam sa na Hartela preto, lebo to mam zo Soliniek blizko.

mimkaa10
26. nov 2010

@streserka ahoj vidím, že preberáte doktorov, tak ja mám už dva roky dr. Paučina a som s ním maximálne spokojná. Zobral ma od štátnej dr. ked som otehotnela, celý čas sa o mna staral, výsledky mi oznámil telefonicky, konzultácie som mala v prípade potreby, všetky kontroly som mala u neho v ordinácii - má monitor ctg, aj morfologické sono. Nemusela som vôbec chodiť do nemocnice. Ked som bola vo vyššom štádiu tehu, tak mi cez skype robil ranné vizity 😀
Bol mi aj pri pôrode - dohodla som si ho, tak ked to na mna prišlo, utekal tam 🙂

Ja ho vrele odporúčam, ako človek je skvelý a má veľmi milú sestričku. Priestory takisto super.

krtica11
26. nov 2010

streserka ty sa pytaš na Hartela?Ak ano ja ku nemu chodim a sice sa všetko plati nie je to najlacnejšie ale som nadmieru spokojna.Cele tehotenstvo ma mal pod kontrolou kedy kolvek som zavolala že niečo nieje v poriadku hned ma bral a musim povedať ža aj sestričky su uplne super

mimkaa10
26. nov 2010

@mariannet ahooj 🙂

lucka11123
26. nov 2010

@streserka ahoj ja ma tiez hartela a som fakt spokojna. sice tam platis ale sa ku tebe spravaju normalne a ako pisala fukylove ma tam vsetko a nemusis nikde behat 🙂

mariannet
26. nov 2010

@mimkaa10 ahoj teto 🙂.....som pisala dr....a odpisal, ze ked vo februari uz budem definitivne v ZA, mam mu zavolat a dohodneme sa.....inak on rodi iba v Cadci alebo aj v Ziline?

streserka
26. nov 2010

@mimkaa10 myslim, ze ho ma aj moja svagrina, tiez si ho pochvalovala, myslim, ze ma aj 4D sono.
@krtica11 ja som to mala v LM u statneho lekara, vyborne som vychadzala so sestrickou. Len na pasy som chodila do nemocnice. Vedela by si mi napisat jeho ceny? Ak ti to nevadi tak na sklo, ak ano tak do ip. Dakujem.

mimkaa10
26. nov 2010

@mariannet no neviem ako to má teraz. Ked som rodila ja, tak robieval v utorky v nemocnici v Ziline a v Čadci bol ako externý lekár. 😉
A som rada, že ste sa dohodli, isto budeš spokojná.
Ja idem k nemu 17.12 na kontrolu po pôrode, inak už má aj onkocytologický prístroj - len teraz uvažujem, že v tom období budem mať asi "tetku" ... snád nie 😅

@streserka 🙂

mariannet
26. nov 2010

@mimkaa10 no uvidis 🙂, mozno ti den pocka 🙂....toho 17.ho to mame spolu 🙂....teda ja na GTT :(.....ale citron si mozem priniest, tak hadam to v sebe udrzim....maly je uz lepsie?....a ako to vidis s mojou zajtrajsou navstevou? 🙂

mimkaa10
26. nov 2010

@mariannet môžeš prísť, má síce len nádchu, ale prídi ked bude spinkať, aby si predsalen čosi nechytila... o 12tej najlepšie 🙂
GTT nie je také strašné - teda pre mna nebolo vôbec.... dalo sa to v pohode vypiť aj bez citronu 😉

inak my sme boli vonku aj s piou22 a jej šimonkom 🙂 No ale mám dosť, už ani zumbu nemusím cvičiť, s mojím malým vonku dve hodiny je za celé cvičenie tak narovnako 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre