Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
17. feb 2009

ja som tu vyrastala a volali sme to tri duby, super sa tam sankovalo...teraz sice uz velku cast za cintorinom
zastavali rodinnymi domami...ale aj tak je tam dobry kopec tak skuste...

jaj moj maly vobec nechce spat idem ho niako unavit 😝

violetka1
17. feb 2009

zeli ty si z centra mesta? my sme byvali dllllhoooo na Kmetke..ale potom sme sa stahovali prec na Vlky. Ale ja som chvilku na to odisla do BA. A tri Duby myslis niekde pri Hradisku? Tam som chodievala aj ja sa sankovat.

violetka1
17. feb 2009

jaj, tak nic, uz som si spatne precitala..viem, kde je cintorin ruskych vojakov..myslis Lesopark smerom na Solinky?

biela
17. feb 2009

ahojte, mamajana, je mi ľúto, že je tvoja zdenka chorá, angína je hnusná, no snáď jej bude čoskoro lepšie.
absolútne netuším, kde sa nachádzajú tie kopce čo sa chodíte sánkovať. 🙂 nepoznám to tu, no kým oliverko trošku viac vyrastie, tak už budem vedieť, kde to je. my chodíme sam-tam do lesoparku a sánkovať len tu pri škole je taký briežok, tak tam ho spustím.
violetka, dnes ti je lepšie?
my sme boli na tej pošte, oli šiel 1x na trolejbuse, kukal ako puk okolo na tých ľudí. čo ma potešilo, vždy sa našlo pár ochotných ľudí, čo mi chceli pomôcť s kočíkom, takže ochotní ľudia ešte nevymreli. jeden pán ani sa neopýtal, len ho dvíhal, no zlatý bol. 🙂

zelmirka1
17. feb 2009

no som z centra da sa to aj tak povedat aj ked priamo uplne nie, byvam kusok od tej okruhlej sportovej haly
ano cintorin ruskych vojakov je hore na kopci nad borikom a hned za tym su solinky, teraz tam stavaju same nove vily...lesopark je trochu dalej od toho cintorinu. My sme to volali tri duby ako deti tak neviem ci tomu tak este dnes niekto hovori.

violetka ak si byvala na Kmetke tak je naozaj v centre mesta 🙂
preco si isla do BA ? zda sa ze sa planujes vratit a to uz preco ?

biela
17. feb 2009

ahoj Zelmirka, Miško už spinká?

zelmirka1
17. feb 2009

no konecne hej...ale bolo to tazke...normalne so mala pocit ze sa musi vykricat tak som mu v postielke drzala rucicky a hojdala nozicky a za 5 minut kriku sa ukludnil...nechcel totiz od rana spat a bol uz mrzuty...je neviem
tiez bolo zaspavanie cez den take tazke ?

patkao
17. feb 2009

ahojte..tak uz sa aj aj hlasim s babatkom, sice sme este malinky, este ani von nechodime, ale pomaly uz zacneme..vy ste kedy zacali chodit s babatkami von?

biela
17. feb 2009

ako kedy, niekedy áno, niekedy v pohode zaspal. keď už bol cez deň mrzutý, tak aj zo zaspávaním bol problém, keď bol spokojný cez deň, tak aj krásne zaspinkal. všetko zo všetkým súviselo.
ja som už tiež môjho chlapca dala spinkať, nechcel nič papať, furt si pchal prsty do úst. žeby ďalší zubák?

zelmirka1
17. feb 2009

vitaj patkao
ja som zacala maleho najprv davat na terasu na pol hodinku a von na prechadzky som zacala chodit ked mal dva tyzdne, je fakt ze bolo teplejsie ale cerstvy vzduch aspon na tu polhodku si myslim by malej neuskodil ked ju zababusis.

zelmirka1
17. feb 2009

biela
mne vecer zaspava zatial vzdy krasne ale cez den vidim ze je unaveny a neda sa mu...doobeda max. polhodinky a preto chodim poobede na dlhe prechadzky lebo v kociku spi aj tri hodiny...

violetka1
17. feb 2009

Patkao- moja sa narodila v noembri, nebol moc studený vtedy- ale tusim po 2tyzdnoch sme sli von s kocikom..dovtedy najprv pri okienku sme stali, potom na balkone a tak.

Zeli kvoli pracicke som odisla. A naspat ideme kvoli tomu, ze tam prerabame starsi RD (jedno poschodie) a mame tam aj pozemok, ale stavat sa asi teda nebude v dohladnej dobe.

zelmirka1
17. feb 2009

violetka ale ved ak tam mate dobru pracu tak preco sa vraciate ? tam nemate dobre byvanie ani sa neda zohnat ?
ja mam rod. dom takze uz by som neodisla som tu priviazana lebo uz sme vela do prerabky investovali a vlastne sme ani zo Ziliny nikdy nechceli prec.

biela
17. feb 2009

Patkao, vitaj, blahoželám ku krásnej dcérke. my sme sa narodili 15.12. a šli sme vonku 10.01. Bolo dosť chladno, tak sme nechodili, najprv sme šli na hoďku, potom na 1 a1/2 atď.
Oliverko keď bol moc unavený, už nemohol zaspať, no keď bol unavený tak akurát, tak zaspal v pohode. 😒 som ti asi moc nepomohla, však?
violetka, ak sa môžem spýtať, kde máte ten Rd? 😅

biela
17. feb 2009

kočky ja by som tiež chcela bývať v RD, malý by si bežkal po záhrade, tatino by kosil trávnik, ja sedela na teraske a pila kávu... 🙂 mám to asi dosť zidealizované, však?

violetka1
17. feb 2009

Biela v dedine pri ZA.
To je akoze rodicovsky- z manzelovej strany.
Zeli urcite by som nasla pracu lepsiu tu, ked by uz o to slo, no je cas sa vratit domov 🙂 dve male deti a surodenci a vsetko vlastne az na jednu segru tiez tu v BA byva stale v ZA.
Manzel by dochadzal za pracou tak ci tak..Budem v ZA asi viac bez neho ako s nim, no neda sa nic robit..dve deti to si ziada zahradu a vybeh

biela
17. feb 2009

Presne, violetka, keď je možnosť bývať v RD, tak ju treba využiť. a je tam aj lepší vzduch a menšia kriminalita...

zelmirka1
17. feb 2009

biela presne tak to je ked je moc unaveny nezaspi, musim vystihnut tu spravnu chvilu a to je niekedy riadna hadanka...mas to trochu zidealizovane lebo okolo domu je straaasne vela roboty a hlavne je to pozierac penazi
ale je fakt ze ked v lete obedujeme na terase alebo grilujeme to je parada...krasna pohoda

jasne violetka len to budes mat tazke ked manzel bude dochadzat do BA za pracou...no neva ved sme tu my
kamosky tak ta potesime... 😀

violetka1
17. feb 2009

hehe Zeli..
aby som to objasnila s manzom..on ma pohyblive miesta prace, nie len v BA a sirsom okoli..robi totiz stavebny dozor pre jednu zilinsku firmu, kde pracuje uz velmi vela rokov a presuva sa podla miesta zakazky. Vacsinou mu pridelovali zapad, kedze tu byvame, ale uz ma byt rozbiehana aj stavba v Mikulasi a na to je lepsie zase byt v ZA. Robil uz aj tak, ze denne dochadzal 1,5 tam a 1,5hod spat po dialnici, co trvalo takmer 7mesiacov a bolo to uz na nervy!!!
Momentalne robi blizucko Ikea v BA a ked sa tam skonci ide do LM.
A tí vasi co robia?

biela
17. feb 2009

Zeli, jasné, že je to požierač peňazí, naši furt riešia nejaké výdavky, uhlie, kúrenie, minule zase komín haproval... furt tam musia niečo investovať. a niečo robiť, to nie ako my bytovkári, utreme prach, povysávame a je to 😝
ale radšej by som brala ten domček.
Violetka, tak to je super, LM je lepšie ako BA.
môj manžel pracuje ako odborný likvidátor poistných udalostí. je to taký strašiak bububu 😠 😎 😀

violetka1
17. feb 2009

heh biela..ja som robila tiez na poistnych udalostiach- v leasingovke..tvoj je poistovak?

zelmirka1
17. feb 2009

aha violetka tak to je ine...LM nie je zle to sa da...aj ked on ked ma taku pracu asi bude vzdy trochu cestovat...

ved to biela...my tiez stale nieco riesime a hlavne rekonstruovat starsi je drahsie ako postavit novy...des...ale zase
byvanie na boriku ako byvam ja je super tak uz sme sa s tam zmierili a robime postupne podla toho ako su peniazky

jej biela to teda je strasiacik...moj muz podnika...ma obchodnu cinnost + kontrolu originality vozidiel

dnes je maly niaky umrncany, idem mu dat papat...spal presne 35 minut nic moc....

biela
17. feb 2009

jáj, mne sa tak nechce variť, si neviete predstaviť. 😒

biela
17. feb 2009

violetka IP

zelmirka1
17. feb 2009

ja uz mam uvarene...varim za pochodu lebo muz chodi domov na obed...len maly mi tu mrnci....

biela
17. feb 2009

a čo si dobrô varila? ja robím sójové kocky, môjmu manželovi to chutí, u mňa tak neutrálne. 😵

zelmirka1
17. feb 2009

cestoviny s kuracim masom a kukuricou..ja varim take jednoduche jedla lebo by som nevydzala dve-tri hodiny pri sporaku....

violetka1
17. feb 2009

Biela citala som, no s vami sme my moc nespolupracovali..hlavna poistovna bola Komunalna pre nas, vo vasej len zopar auticiek som riesila za svojej ery..ale je mozne ze pri suboroch PZP sme sa obcas mohli stretnut🙂) tie som robila aj ja, aj KASKO- ve subory..no bola som tam na to uplne sama na celu SR , takze o hubu.
Takze vinkulacie, devinkulacie a pod. 🙂) mozme predebatovat, hehe.

Zeli..moj je tiez akoze zivnostnik..ale klasika- pracuje pre firmu, nie uplne na seba.

violetka1
17. feb 2009

Zeli sak ak treba varit- ake vystavanie pri peci!!! 😀 Ja by som si nieco aj zobla, ale vobec nemam akosi na nic chut..je to hrozne..idem osprchovat malu..sa mi vecer nechcelo a dam ju do postele

biela
17. feb 2009

Violetka, vidíš, aký je ten svet malý. 😉
Zeli, ani ja to vystávanie pri peci nemám rada, jediné jedlo čo mám rada a robí sa dlho je vyprážaný karfiol, nenávidím to obaľovanie a postupné vyprážanie, ale ten výsledný efekt. mňam. dala by som si karfiolík.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre