Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

fukylove
9. mar 2011

@pia22 - mne na berlinskej byva babicka 😀 som tam akurat vcera bola 🙂

pia22
9. mar 2011

@fukylove no sranda😀 Dufam, ze ta tu niekedy zazriem😉

pia22
9. mar 2011

@mimkaa10 dnes ideme, ale len na chvilku, chceli by sme prist tak o 15.45 a o 16.10 prchame prec😉.

mimkaa10
9. mar 2011

@pia22 Janka, ja som bola s malým včera, dnes je už mm doma, tak chceme ísť do predeti kúpiť nejaké oblečko a na nákup, tak dneska sa neuvidíme ☹ ale teším sa nabudúce 😵

fukylove
10. mar 2011

@pia22, @mimkaa10 - ked mi prejde tento sialeny mesiac a kooopec roboty, tak sa dufam pridame k Vam aj my konecne... aby toho nebolo malo, tak ma este aj seklo v chrbte... vsak co, ze musim zajtra odovzdat jednu torticku a v nedelu dalsiu 😀 tak sa na tom zabavam... ale mam pocit, ze Sebinko svojimi poziadavkami na nosenie mi akurat pomaha, trosku som rozcvicila 😀 aaaaaaaaaa - mate sice o 5mes. starsie deticky... no chcem sa opytat... nas Sebik sa nikdy tak rad nenosil na rukach ako teraz... ked zacal chodit... stretli ste sa s takym niecim aj vy?

pia22
11. mar 2011

@fukylove tesime sa🙂 Nas mal okolo roka tiez take obdobie, chodil za ruky, presiel 3-4 kroky a pytal sa na ruky. Skriabal sa hore zubami-nechtami. Trvalo to asi mesiac. Citala som, ze to deti robia, ked im idu ktoresi zubky, tak neviem😉

mimkaa10
11. mar 2011

@pia22 kukám, že ste dnes skoro vstávali 😀

mimkaa10
11. mar 2011

@fukylove žeby si bola účtovníčka? 😀 Super, budem rada, keď sa spoznáme 🙂
s tým nosením som nepostrehla, žeby mal také nosiace obdobie pri začatí chodenia.. skôr naopak, chcel stále len chodiť, skúšať. Možno mu to príde ešte trošku namáhavé, predsalen pohodlnejšie je nechať sa nosiť - tak to využíva ešte.. 😀 neviem.

pia22
11. mar 2011

@mimkaa10 to sme mali iba milk time, potom sme este hajali do 7:30:-P😀

mimkaa10
11. mar 2011

@pia22 závisláčka 😀 🙂

pia22
11. mar 2011

@mimkaa10 to maly😀

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobacik
14. mar 2011

caute,maminy, ja len zistujem, ci niektora z vas by mi nevedela poradit ochotneho pana zubara, ku ktoremu by som mohla chodit s mojou malou. (mame dva roky pomaly... 🙂 )

mariannet
15. mar 2011

@furniture ahoj, epiduralku v ZA nedavaju.....od dnes to viem na 100%.....zevraj zavadzju teraz rajsky plyn s niecim, ma to taky ucinok ako epiduralka, ale ze to zeny este nevedia pouzivat......

marina.o.
16. mar 2011

@mariannet pletiem sa Vam tu do debaty 😉 nemas blizsie info o tom rajskom plyne? Velmi by ma to zaujimalo,lebo to nedava zmysel.Rajsky plyn nemoze mat taky ucinok ako epiduralka.To su dve rozdielne veci.Este pred materskou som robila anesteziologicku sestru a cisarskych rezov mam odrobenych....ani neviem odhadnut kolko 😉 robila som to 13 rokov.
Ja som odrodila obidve deti epiduralkou.
Pozeram,ze sa Ti to krati 😎 tak sa drz 😉

romcag
16. mar 2011

Všade maminky s kočíkmi a svojimi ratolesťami .. nepridáte sa niekto k nám? Bude nám veselšie 🙂 Žilina - Solinky 😉

pia22
16. mar 2011

@mariannet aj mna by to o plyne velmi zaujimalo😲

furniture
16. mar 2011

@marina.o. vôbec nepletieš...aj mňa to zaujalo 😀 😀 😀

furniture
16. mar 2011

@mariannet a môžeš dať info, od koho to máš? doktor, alebo sestričky? na koho sa mám obrátiť pre informácie?

zuzuula
16. mar 2011

ahojte, neviem ci tu pisem odveci, ale vidim ze sa bavite aj o porodnici tak sa idem opytat o radu, za par tyzdnov ma caka porod v Zilinskej porodnici a chcem sa opytat co si tam ma zobrat pre malu? plienky a vlhcene obrusky su mi jasne, ale ci treba aj krem, samponik, mydlo a take veci? mam si zobrat aj nejaku deku alebo perinku? dakujem velmi za odpoved 😉

marina.o.
16. mar 2011

@furniture mna zaujima aj koniec mariannetinej vety...ze to zeny este nevedia pouzivat... 😒

emma311
16. mar 2011

@mariannet ja som sa tiez citala o rajskom plyne a aj som sa mojho dokiho pytala na to. vraj pouzil to , ked robil v cechach pri par porodoch, a ze nie je to az tak velmi silne ale zenam byvalo zle a bolela ich hlava a vraj to prenika do dietata a deti boli slabsie. povedal mi, ze tu zmesku museli namiesat cez akysi uspavaci pristroj. tvrdil mi, ze s epiduralkou sa to neda porovnat ani zdaleka....no neviem, treba asi skusit.. 😒

marina.o.
16. mar 2011

@zuzuula ja som nerodila v ZA,tak neviem ake su tu zvyky 😉
Ja som si vzala do nemocnice pre babo:plienky,vlhcene obrusky,krem na zadok,mydlo,olivovy olej,lieh,stetky do usi,vatove tampony,oftalmoseptonex a kefku na vlasy (dufam,ze si to este pamatam 😎 )Na oblecenie len ciapocku a ponozky.Svoju perinku a oblecko sme si dali az na cestu domov.

zuzuula
16. mar 2011

@marina.o. dakujem, tak si to radsej pribalim, som vobec nevedela, dost co si musim ja vsetko trepat, uz mam taku mega tasku zbalenu, nevedela som este co pre malu.. tak si to zajtra dobalim 😉

marina.o.
16. mar 2011

@emma311 mas pravdu,ze cez uspavaci pristroj sa podava rajsky plyn 😉 Ak dovolite,tak Vam to vysvetlim.Su dva druhy anestezie.Jedna je celkova a druha je lokalna.Celkova je jednoducho povedane uspatie a tam sa pouziva kombinacia vnutroziloveho anestetika a inhaluje sa zmes plynov.
Lokalna anesteza je len miestne znecitlivenie.Pacient je pri vedomi.Sem patri aj epiduralka.

marina.o.
16. mar 2011

@zuzuula mozno Ti este napisu baby co rodili v ZA.Ja som rodila v TO.Je pravda,ze veci pre babo tam mali,ale ja som si to pre istotu vzala. A coze mas v tej megataske? 😎

martija
16. mar 2011

dievcata, mne moj gynekolog Dr. Paucin povedal,ze v zilinskej porodnici mi epiduralku nikdo nepoda, vraj v martine maju svojho anestezilologa a aj v cadci,ale v Za nie je,takze vraj ju nedostanem. Viete mi o tom blizsie nieco povedat?

simrada
16. mar 2011

@martija je to pravda. sestra bola nedavno rodit v Ziline a pytala sa doktora z ara a tiez jej povedal, ze v Ziline sa epiduralka pri porodoch nedava, vraj cosi nemaju medzi sebou doriesene. v cadci ho davaju 2doktori a len ked je pracovny den. a V Martine je dostupny cez den aj v noci. 😉

martija
16. mar 2011

@simrada dakujem za info, uz teraz sa musim psychicky na to pripravit. mam obavy....hadam zvladneme....

furniture
17. mar 2011

@marina.o. vypýtala som si kontakt...obe sme zo Žiliny, tak by som sa na to išla pozrieť a opýtať aj ja. Ja som si totižto zatiaľ vybrala pôrodnicu v Martine aj kvôli prostrediu, vraj je to najlepšia štátna pôrodnica v SR ale hlavne kvôli EPI, pretože ho tam podávajú počas 24 hodín a nie iba v tedy, ak má anestéziológ službu.. Prvú dcérku som rodila s Epidurálom pred 7,5 rokom v Bratislave a nemôžem na to dopustiť, tak neviem, prečo by som sa mala teraz trápiť. 😀. A skús ma vyviezť z omylu, ale počula som, že ak má žena zavedený epi.. a nastali by dajaké komplikácie, iba sa zvýši dávka a šup na sekciu...prepáč, že to tak zľahčujem...ale mám to v povahe 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre