Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

andulka26
2. nov 2008

zelmirka1, som velmi zvedava ako si si pocitala to spravne meno? Pocula som uz o tom ale kym sa mala narodila, tak mi v tom nevedel nikto poradit. Skoda. Mala sa vola Michaela a narodila sa 14.7.2008 . Vyberala som nakoniec meno podla vyznamu a povahy nositela tohto mena. Niekto taketo veci poklada za blbost, no mna to celkom zaujalo. Robila som au-pair v anglicku v indickej rodine a oni davali meno dietatu az po niekolkych hodinach po narodeni, koli takymto vypoctom. Aby sa hodilo podla datumu narodenia k cloveku. Vraj to prinasa stastie 😵

Ja som rodila tiez v ZA na 4 poschodi. Ten nadstandard mohol byt super koli sukromiu, no ako prvorodicka som velmi uvitala spolubyvajucu maminu druhorodicku. Doteraz som jej nesmierne vdacna za rady a hlavne psychicku podporu. Sestricky sa nas tak snazili po dve davat na izby- prvo a druho rodicky-vraj to maju osvedcene.

Inac ako ste stravili vikend? My sme obehali vsetky cintoriny. Niekde to bolo riadne o drzku- hlavne na novom cintorine 😒 Vsade tolko ludi a o parkovani ani nehovorim.
Bambulka len vyvalovala kukadla ked sme ju na rukach niesli a videla horiet vsetky tie kahance. Mala zazitok... 🙂

rabaka
3. nov 2008

Ja som dcéram tiež čiastočne dávala meno podľa významu, mala som na to od kamarátky požičanú knihu názov si už nepamatám. Ja som mala všetko sekcie a pri tom som musela povedať mená dopredu ale kamarátka čo normálne rodila síce v Košiciach tak že dala meno až po pár hodinách, nebola rozhodnutá a tak sa malému prihovárala: Števko? Miško? a až podľa toho čo jej k nemu pasovalo dala meno. Myslím že je rozumné dať meno až po narodení. Malého som váhala medzi Martin a Michal-tiež sa mi páčilo kvôli významu, aj som mu chcela dať obe mená ale muž nebol za 😒

zelmirka1
3. nov 2008

Ahojte
numerologia a astrologia je moj konicek a preto som velmi sledovala kedy sa mi narodi babo a hlavne ake mu dam meno. Inak je pravda ze najlepsie je davat meno az po narodeni, lebo mamina casto intuitivne vyciti ake meno sa dietatku hodi ked jej ho daju do narucia. Aj mna sa pytali dopredu co sa mi nepacilo. Ale ja som bola nachystana takto: dva tydne pred porodom som mala na kazdy den nakreslenu tzv. mriezku s cislami ake budu v datume narodenia. Napriklad moj maly je 25.9.2008. Kazde cislo nieco znamena a dava dietatu urcite danosti a s schopnosti. Meno som vybrala podla toho aby som podporila to co mu chyba alebo to co trebalo posilnit.

Inak krstne meno je dolezite lebo cely zivot nas oslovuju takto a niekokolkorat denne. Mala som aj knihu Meno je Vas osud, aj tato kniha vypocitava vhodnost mena spolu s priezviskom. Aj ked tato kniha mi dala zabrat boli to riadne vypocty a nakoniec som zistila ze to treba brat trochu s nadhladom. Samozrejme vyberala som len z mien ktore sa mi pacia, urcite by som nedala niake meno len preto ze je vhodne a nepacilo by sa mi.

Najpresnejsia je astrologia ktora dokaze presne urcit schopnosti cloveka a hlavne pomoct najst spravnu cestu, myslim tak napriklad co je pre dieta vhodne....sporty zaujmy, skola, povolanie, kde sa mu moze darit, vhodne chvile na rozhodnutia, partnerstvo....je toho strasne vela ale musi clovek vediet presnu minutu narodenia. Som len amater lebo to je hotova veda, ale uz mam skusenosti zo svojej rodiny a okolia ze to vychadza uplne presne.

zelmirka1
3. nov 2008

ozaj tie vyznamy mien ktore sa bezne na nete alebo v knihach su velmi nepresne a casto zavadzajuce...

zelmirka1
3. nov 2008

Andulka26
boli sme aj mu na cintorine a bolo vela ludi. Maly spal v kociku a netusil vobec nic kde je. Nastastie v kociku rad spinka tak chodime na prechadzky....
Vikend bol dobry lebo bolo pekne a mohli sme byt dlho vonku. Doma casto place a neviem preco. Este je malicky tak sa mi to zatial tazko odhaduje a potom som hotova ze mu neviem pomoct. Funguje len nosenie na rukach a to sa neda stale. Dufam, ze sa to casom zlepsi a hlavne ho budem moct niecim zabavit ked zacne sledovat hracky.
Vy uz mate 3,5 mesiaca..je to uz fajn ?

stonozka
3. nov 2008

ahoj ahoj, opäť po dlhom čase... my sa mame fajn, lensme trošku prechaldnutí... inak to ujde, malý mi dáva riadne zabrať...

gabrielkaa
3. nov 2008

ahoj Zelmirka, joj ja som tiez trosku naklonena takymto veciam. len o tom neviem nejako nic moc...iba raz som bola u numerologicky a to je vsetko...by ma tak zaujimala numerologia mojho mena, alebo podla cisla narodenia...mas o tom nejake knizky? alebo nejaky web, kde by som mohla na to pozriet 😉

zelmirka1
3. nov 2008

ahoj
na webe nepozeram numerologiu lebo tam je dost aj nezmyslov....
inak najlepsia kniha je numerologia od autorky Steinova, to je zaklad, su tam vysvetlene vsetky cisla, vyznam v datume narodenia, dni narodenia od prveho az po tridsiatehoprveho v mesiaci a tiez vyber mena. Kazdemu pismenku v mene je priradene cislo a podla toho ma kazde meno inu vibraciu.

gabrielkaa
3. nov 2008

ano? joj idem kupovat 🙂... mna take veci vcelku zaujimaju

lahodacka
3. nov 2008

caute baby, kuti, vera, svanti, mimi..kde ste...? 😠

andulka26
3. nov 2008

zelmirka1, neboj sa , casom sa to upravi. Nasu malu sme nosili od narodenia na rukach, lebo stale plakala a nezaspala inac ako v naruci pri tancovani, ale postupne sa to upravuje. Coraz castejsie zaspava sama v postielke. Snazime sa ju vzdy na maximum unavit a potom to ide lahko. dva krat cez den zaspi sama a dva krat ju uspavam na rukach. Tak isto aj na kocik sme ju museli naucit, lebo ani tam nechcela spavat. Musela som ju najskor uspat na rukach a az potom dat do kocika a ist na prechadzku. Ked sa zobudi musim ju hned brat na ruky a cvalat domov, lebo rici ako tur. Ale je to v porovnani zo zaciatkom omnoho lepsie. Takze sa neboj ono sa to bude len zlepsovat. Cim su deticky starsie, tym su vnimavejsie a lahsie sa aj zabavia.

babenky, ked uz sme pri tom "vesteni", nevenujete sa niektora Feng suej? Mam zopar knih, ale nie vzdy sa viem z toho vysomarit. Chcela by som malej dat postielku v priaznivom smere, no mame obmedzene moznosti- byvame v dvojizbaku a postielka je v spalni, tak by som potrebovala poradit ako to riesit. Uvitam aj typy na nejake knizky 😉

zelmirka, kde si kupovala tu knizku od Steinovej?

zelmirka1
4. nov 2008

diky za povzbudenie andulka, verim ze to bude stale lepsie s malym a kludne ho budeme nosit, nenecham ho plakat aby bol z neho nervozny cloviecik....

knizku od Steinovej mam z ciech ale najlepsie je ju kupit v knihkupectve Artforum v uzkej ulicke ktora vedie od namestia ku VUB banke. Aj keby ju nemali dokazu ju objednat a za par dni ju clovek ma.
Feng suej zaujima aj mna a mam niake knihy ale postielku som tiez nemohla umiestnit podla seba lebo mame velmi malu splalnu a bolo jedine miesto. Inak knihy su rozne, treba ich precitat viac aby clovek sa trochu chytil lebo je to zlozitejsie ako sa na prvy pohlad zda.

rabaka
4. nov 2008

ahojte maminy
deje sa v meste a na sídliskách niečo zaujímavé pre maminy s deťmi? Či nám ozaj ako jediné ostáva to námestie? Námestníčky ozvite sa! Spojíme sa? 😉

zelmirka1
4. nov 2008

ahoj rabaka...ved to skor musis ty vediet co sa kde deje ako skusena mamina....ja mam pocit ze len to namestie ostava...ale co teraz v zime ? kam chodievas ?

marina.o.
4. nov 2008

ahoj zelmirka,ako sa vam vodi?My sme na prázdinách u mojich rodičov.

zelmirka1
4. nov 2008

ahoj marina
celkom dobre, vikend bolo pekne pocasie tak sme mohli chodit na prechadzky. V kociku je to fajn lebo sa to malemu paci. Doma cez den je dost placlivy tak ho nosim casto na rukach. Ako sa mate vy ?

marina.o.
4. nov 2008

My sa máme ako Vy 🙂 vnútri plačeme,ak sme stále vonku.

zelmirka1
4. nov 2008

no to je teda pekne....my asi budeme behat po vonku aj v mraze...hm hm...co sa len moze tym drobcom nepacit ked sa o nich tak starame....uzi si to doma...

svantica
4. nov 2008

ahojte 😎
laho nejak nestiham,ideme sa stahovat,tak hadam to do vianoc stihneme 😎

marina.o.
4. nov 2008

No veru aj v mrazoch budeme musieť byť vonku.Deti dáme do fusakov a my budeme chodiť na punč 😀

zelmirka1
4. nov 2008

suhlasim...len sa bojim ze nam bude zima a drobci budu pekne spinkat....ja som totiz dost zimomriva tak len dufam ze maly nebude rovnaky....ozaj uz mame hojdacie lehatko..nie je nove ale je super...hojda samo, hraju tam rozne melodie a blikaju svetielka....vcera som maleho krasne uhojdala a mohli sme sa s muzom v klude najest a dokonca spolu... 🙂

marina.o.
4. nov 2008

ja som tiež zimomrivá...a kde ste zohnali lehátko?Je to super,vravla som Ti.Naša si tam aj teraz lebedí.

zelmirka1
4. nov 2008

v jednom obchode nam ho ponukla predavacka ze jej kamaratka uz ma vacsie dieta a chce ho predat tak nam ho doniesla ukazat a uz ho mame doma...

marina.o.
4. nov 2008

Tak to sa Vám dobre hodilo.

rabaka
4. nov 2008

zelmirka
ako skusema mamina sa priznavam ze v tom kam ist s detmi v zime az taka skusena nie som 😉
S mojim drobcom uz uvazujem o nejakom materskom centre, ale neviem o ničom v centre, tam to mám najbližšie. Ze sú dobré centrá na Vlčincoch - to som len pocula.

😕 Vie niekto nieco o centre? Cosi som zacula o Labyrinte a Spektre ale nic blizsie neviem

S takymi malymi drobčekmi ako máš ty neviem kam, ja som bola najviac doma alebo v kočíku alebo u kamarátky. Bábatkovi stačí maminka ale tá sa potrebuje aj nejako odreagovať - asi preto brúsime do koníka 😀

marina.o.
4. nov 2008

ahoj rabaka,ja by som tiež pristala v zime na nejaké materské centrum.Rada sa pridám.

zelmirka1
4. nov 2008

ahojte
jasne moj Misko je este malinky preto som s nim doma alebo chodime na prechadzky...ale to ubehne ako voda a len co bude trochu vacsi tiez chcem s nim niekam chodit napriklad na plavanie a neskor do materskeho centra.
Aby sme boli medzi ludmi Zatial som rada ked mozem s niekym kocikovat a pokecat o rovnakych radostiach a starostiach.
To co som citala na nete je : Labyrint pri bábkovom divadle /tanec/, centrum volneho casu na Hurbanovej ulici, ale to bude asi pre vacsie deti, neviem. A potomj materske centrum Nezabudka na Jarnej ul. v priestoroch Akademie vzdelavania ? a potom uz su tie Vlcince na Zvolenskej ul. Nepoznam nic z toho, ja ma prve dietko takze su to len informacie ktore som vycitala na internete.

montinka
4. nov 2008

zelmirka ten labyrint je aj pre deticky ja som tam sice chodila cvicit ako tehotna ale cvicia tam aj s drobcami

zelmirka1
5. nov 2008

diky montinka a od akeho veku pre drobcov ?

monkap
5. nov 2008

Ahojte, my chodime do minicentra Slniecko na Vlcincoch na Zvolenskej ulici .... teraz je uz vraj plno ... ale prihlasuje sa vzdy na polovicu skolskeho roka ... je to pre deticky od 1 roka ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre