Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

a_rianna
12. jan 2009

ešte som zabudla malý zaspal v kočiku asi do 5 mnut ked sme sli odtial tak som s nim chodila po meste asi hodku, či kolko. a nakoniec som sla dom aby neochorel predsa len je kosa. som ho zobudila, napapal sa zjedol celý prikrm bez vymyslancov skoro som odpadla..... asi ho to tak vyštavilo že nemam chuť vynyslať, a zaspal mi a spi ešte stale 😅

zdenka
12. jan 2009

ahote, bola niektora z vas v kadernictve v oc max? ako tam strihaju? myslim ci ste boli spokojne?
diky.

mgurnak
12. jan 2009

jej...too som rada,ze si na nas nezabudla....aj my sa uz tesime...a dame vediet co a ako....drzte palceky 😉

marina.o.
13. jan 2009

tak a uz aj my mame za sebou prvu hodinu plavania 🙂
myslim,ze sa nam vsetkym pacilo.Uz sa tesime vo stvrtok 😉

stonozka
13. jan 2009

ahojte plávajúce maminky, ak by ste potrebovali, nam ostalo jedno balenie plienok huggies do vody vo velkosti M, do 15kg a my už nevyužijeme, na cene sa môžme dohodnuť, viac info v IP

mgurnak
13. jan 2009

tonozka..na veslkost M sme este malicky....mame len 7kg 😉

zelmirka1
14. jan 2009

ahojte
marina tak plavanie sa vam pacilo ? som zvedava ako to prebiehalo napis...uz sa tesim az budeme aj my chodit
dnes sme mali prvykrat hroznu noc....budil sa stale a nevedela som ci je to od hladu alebo od nervozity...hruza
ale nakoniec sme zaspali a spali az do 8.30 hod. Dufam ze to nebude castejsie lebo dokazal teda riadne silo ziapat.

marina.o.
14. jan 2009

ahoj zelmirka,najskor sme sa naucili diatatko drzat.Potom sme popri recnovankach kruzili vo vodicke,chodili dokola.To trvalo pol hodinku a potom sme boli asi 5 minut v saune,tam sme deticky masirovali,ako nam ukazala instruktorka.Po saune nasledovala oddychovna.Tam sme deticky obliekli a po pripade aj nakrmili.Adelka bolo po tom plavani uplne odrovnana 🙂 Zaspavala pri papani.
Adelka bola v nedelu hore do pol noci a to tiez stalo za to...uz nech hovoria,aby sme vedeli co chcu 😉

zelmirka1
14. jan 2009

ahoj marina
to je super ze sa to malej pacilo...aj sa tesim ako to maleho unavi hi hi
a tiez sa tesim az budem malemu viac rozumiet lebo takto sa mi zda ze place stale rovnako a len hadam co by rad...
to uz bude ina parada ked budu rozpravat....

evkastipka
14. jan 2009

Pekny podvecer Vam prajem 🙂

mgurnak
14. jan 2009

jej evka...teba to caka cochvilka..tak vitaj medzi nami 😉

andulka26
14. jan 2009

ahojte maminy, plavanie sa pacilo aj nam 🙂 presne ako ste pisali. Doma skusame vo vani povel a mala reaguje. Myslim ze sme sa dali na dobru vec. Aspon sa drobci nebudu bat vody. Len sa troska bojim aby nam neochoreli, ked su take zimy. Mala dnes zacala nejako kychat, tak dufa ze to pri tom aj zostane a neochorie. Bolo by mi luto keby sme museli vymeskat nejake hodiny. Takto sa troska odreagujeme aj my aj drobci. Unavena som z toho aj ja nielen Miska 😀 Tak by som si schrupla pri nej v kociku, ach jaaaj ☹
mgurnak, koko povelov ste sa naucili? Len ten jeden : meno...AAAAAAA....sup? alebo nieco ine?

mgurnak
15. jan 2009

andulka..ako hovoris...mano..aaaaa...sup 😉 a aj ja som bola taka unavenena z toho, ze som vobec nevladala, takzeked dosiel manzelik domov, tak som si aj ja musela trosku zdriemnut...fakt som to potrebovala...ale somrada, ze sme sa na to dali...aspon mame trosku zmenu 😉

zelmirka1
15. jan 2009

ahojte
boli ste vcera na prechadzke ? to bolo teda...maly tak kukal ze co to bucha na kocik lebo som isla prave
ked prsal ten mrznuci dazd....ale nakoniec krasne spinkal 3 hodiny takze to stalo za to...
vidim ze plavci uz si vymienaju skusenosti...tak sa tesim az pojdeme aj my plavat...len aby aj maly sa tesil...

mgurnak
15. jan 2009

zelmirka...to mas pravdu...a tesime sa aj my maminy nielen drobci 😉 a potom sme vsetci tak dobre unaveni.... 😀

andulka26
15. jan 2009

cauky maminy, tak my dnes soplime ☹ ani na prechadzke sme neboli. Noc bola trosku perna, tak dufam ze dnes to bude lepsie. Miska je z tej nadchy taka nervozna chuda moje. Musime sa riadne liecit nech sme do pondelka zasa fit aby sme mohli ist na plavanie. Dnes sme zas trenovali vo vani povel a krasne reagovala. Ani voda v ockach jej nevadila. Som rada, ze neplace a neboji sa vody-klop klop klop aby som to nezariekla.
zelmirka, tak taky spanok ti zavidim. Miska spi max dve hodinky a aj to sa chodim pozerat ci dycha.
mgurnak, ako bolo dnes na plavani?

a_rianna
16. jan 2009

Ahojte,

My tiež trenujeme vo vani povel, ale neviem posudiť či reaguje 🙂. Malý sa vody neboji od narodenia spliecha cvachta no je ako v siedmom nebi. Tak ho kupeme každý večer aby sme mu doprialii tu radosť. Na plávani sa tam predvadza trepe ručičkami a vobec ho netankuje že ma plnu tvar vody... ale ked sa napije tak sa rozkašle... 🙂)

ale myslim že ta pol hodka im uplne stači v bazene. Lebo potom už začne byť mrzutý. Neviem ako vam teda ale mne sa ta voda zda byť dosť studena... 🙂 ale asi musi aby nam tam v teple nezaspali drobci,

My sme boli včera v OStrave pozrieť do IKEY a do C @ A a do H @ M. Nemali tam teda bohvieake zlavy... na to že bol vypredaj. Teda aspon nie na detske veci. No prešli sme sa aspon aj ked sme dosli dom o 20:00 malý bol taký unavený že nevedel zaspať. ....

mgurnak
16. jan 2009

ariana..no do c&a by som isla aj ja....mne sa tam dobre nakupuje...aspon predtym, ked som bola tehotna..lebo odvtedy som tam nebola 😝
andulka, na plavanie bola super, mne sa to paci a hlavne ta sauna potom...ja sy som tam hned ostala dlhsie 😉 a precvicovali sme to co na prvej hodine....a kto je vasou instruktorkou? my mame adu...kratke vlasy a okuliare...
baby, vy uz asi tiez prikrmujete...nemate problem so zapchou? ja asi teraz na par dni prikrmy nebudem davat, lebo sa mi uz pekne dlho nevykakal..tak skusim zasa len kojit tak dufam, ze sa to da do poriadku...ale keby ste vedeli nejako poradit tak budemlen rada 😉

a_rianna
16. jan 2009

mgurnak ja davam prikrm už vyše mesiaca a teraz ked mi začal viac papať tak tiež kaka každe 4 dni a to ma taky problem riadny. Včera len tlačil tlačil a nič. a dneska to vyšlo. Asi kupim zasa infacol a budem mu davať do mliečka.

no ja neviem ako sa vola ta instruktorka ale ma taky copik. som zabudla meno 😲

skorvankova
16. jan 2009

Ahojky babulky, som zo Ziliny a za dva mesiace ma caka porod.
Chcela by som sa dozvedietvase zazitky, ako to dopadlo, ako je to v ZA s Epiduralkou a aka bola starostlivost.
Dakujem velmi pekne.

zelmirka1
16. jan 2009

Ahojte
mne dnes mamina zobrala maleho vonku na tri hodinky a obehala som si obchody s kamoskou....fuha to bolo nieco...som cela vytesena lebo som konecne zobrala svoje auticko von a lietala ako kedysi...aj ked je pravda ze som nevydrzala a raz telefonovala ci su OK.
Inak arianna ja tiez davam Infacol a mam pocit ze mu to pomaha lebo som vysadila a skusila probitocke kvapky a nereagoval. Ked davam infacok tak krasne prdka aj kaka.

mgurnak
16. jan 2009

skorvankova, ja som rodila v ZA a bola som spokojna...ale ja som epiduralku nemala...a po porode som lezala na nadstandarde..a velmi si to chvalim a odporucam....1000.- Sk za den..ale oplatilo sa mi to... 😉

a_rianna
16. jan 2009

Ahoj,
No s epi ako to je v ZA co pocuvam tak to zatial nepichli ani jednej kamoške čo poznam, vždy sa vyhovorili, že je neskoro, alebo že nie je volny anesteziolog. Tak neviem možno niekto mal to stastie a rodil v ZA s EPI.

Ja som rodila normalne bez EPI a ani som ju v plane nemala. Bola som nadštandarde apartmane spolu s mužom, takže starostlivosť bola užasna. 🙂 Mala som aj muža pri porode čo bolo super pre mna. A porod ako taky bol dobrý a rychly a možem povedať že skoro aj bez bolesti lebo ja som mala bolesti len pol hodku. A sestry na porod. sale boli tiež mile. TAkže tak. držím palce

andulka26
16. jan 2009

mgurnak, aj my mame problemy s kakanim odkedy papame prikrmy. Zajtra idem na nakup tak ak bude mala dobra skocim do lekarne nieco kupit, no budem sa musiet spytat tam, lebo ja nemam ani sajnu co by to malo byt pre take male babo. Cosi sa mi vybavuje, ze babenky spominali nejaky slivkovy caj alebo co to bolo a vraj pomahal. Tak ak nieco kupim, dam vediet 😉

skorvankova
17. jan 2009

dakujem baby.

mgurnak
17. jan 2009

andulka, ja som skusala aj slivkovy dzus od hipp myslim...ale nejako nam nepomohol...ani vyzivky...aj ja som sa bola pytat v lekarni, tak mi poradili capiky..uz som mu jeden(teda polku)dala a do 10 min sa vykakal..ale nechcem to pouzivat moc casto aby si nezvykol....tak som mu vcera uz prikrm nedala a je teda len na mojom mliecko tak dufam, ze sa to coskoro upravy budeme moct pokracovat v prikrmoch....ale on ani nema taky problemy, ze tlaci a nejde mu to von..on proste ani netlaci...asi to nepotrebuje 😒

vera21
17. jan 2009

Ahojte 🙂 To je super, ze sa Vam na tom plavani paci. Aj mne sa zdala na zaciatku studena voda, aj sme to povedali tomu prevadzkarovi a potom sa to zlepsilo. Na baby plavanie su presne normy, myslim, ze teplota vody by mala byt nejakych 33stupnov. Maju tam teplomer na schodikoch, tak si to mozete overit 🙂
pisem Vam hlavne kvoli kvapkam na tu koliku, mali sme tiez dost dlho problemy, nepomohol ani infacol ani nic, ale zabrali nam take kvapky Baby Calm, su cisto prirodne, nemozete dieta predavkovat a nevydrzia moc dlho, ked ich otvorite. Nie vsade ich maju, my sme ich kupili v lekarni v NsP, ta, co je v tej hlavnej budove na prizemi. Este odporucam take vrecko, kde su kostky zo sliviek- dostat to v DMke, je to take obycajne latkove vrecko naplnene kostkami, date ho na par sekund do mikrovlnky a sup na brusko. Mala to mala celkom rada a myslim, ze jej to pomohlo.
Prajem pekny vecer ! 😉
Evka, ty uz to mas za par! Tak drzim palce a daj vediet! Pa

andulka26
17. jan 2009

vera, a to ste mavali v bazeniku studensiu vodu ako mala byt?

a_rianna
18. jan 2009

andulka aj my mame minule bola 30 stupnov a mala byť cca do 35. či ake su to tie normy. Prvykrat bola voda 31 a minule 30 takže tak.

No sla som kupiť infacol, lebo malemu pomahal ked bol malilinkatý, ale ževraj ho stiahli z predaja, lebo sa malo predaval. a v lekarni mi dali kvapky sab simplex či ako sa to vola a maly sa po podatí kvapok vykakal 3 dni po sebe. Ale je tam napísane, že sa može podavať 3 dni za sebou do každeho mliečka. a potom prestavka. Infacol sa mohol podavať stale. nuž skoda že ho už nepredavaju

zelmirka1
18. jan 2009

skorvankova
v ZA je to OK, tiez som bola na nadstandarde a stalo to za to, bola som velmi spokojna
ak chces EPI tak si ju musis DOPREDU vybavit lebo bezne tam anesteziologa k dispozicii nemaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre