Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

svantica
28. júl 2008

aj my gratulujeme 🙂
struni zajtra moze byt.a co sa tyka kojenia tak aj my sme sa zo zaciatku kojili aj kazdu hodinku ale teraz sa ho snazim aj trochu potrenovat. struni ako ste sa odstavili?

erika26
28. júl 2008

ďakujem strunka za podporu. Inak dnes máme zase nejakú krízu. Toto to ešte nebolo. Ona cez deň máličko spávala, tak hodinku ráno a dve hodinky poobede a dnes je úplne ako vymenená. Bola hore asi pol hodinky a vkuse od rána spinká. Len sa každú chvíľku zobudí na papanie, trošku potiahne a zase zaspí, úplne natvrdo. Tak ju stále pozorujem či je ok. Som zvedavá čo bude v noci.
No tvoj Šimonko je už veľký chlap, aj ja sa teším ke´d už budeme väčší a budeme sa hrať, musí to byť super, však?

strunka
28. júl 2008

my sme sa odstavili nad moje ocakavanie uplne super, proste som uz dalej nevladala, tak mi to aj dokina doporucila, a maly to zobral uplne v pohode, proste sme ponukli najskor cajik ale ten nechcel tak sme nedavali nic a akosi proste zaspal, ona mi aj jedna psychologicka vravela ze to uz ani nie je dobre pre zdravy vyvoj aby este take stare dieta riadne nespalo (on bol hore kazde 2-3hod) ze to potom nespi tym dlhym hlbokym spankom a mu to chyba vtedy sa vyvija mozocek a on je cez den mrzuty lebo je tiez unaveny ako ja, a asi mu to naozaj chybalo lebo fakt zacal normalne bez jedenia spavat do rana 5-6, vtedy som dala umele mlieko a spal aj do pol osmej

a erika, ja som mu toto nedovolila od zaciatku, budila som ho pri kojeni, na nosteku ,na brade mi ukazala sestricka kade ho mam hladkat ze to podporuje saci reflex, a dala som mu max 10-15 min pit z jedneho a potom az na dalsie kojenie, mne sa to osvedcilo, proste sa najedol a do dalsieho kojenia taky malicky ako je tvoja skoro stale prekukal na hrazdu alebo prespal, alebo sme kecali 🙂

dadus
autor
28. júl 2008

ahojte no tak ja suhlasim zo stretkom a je mi jedno ci doobeda, alebo poobede, my sa prisposobime 😀

svantica
28. júl 2008

aj my sa prisposobime 🙂
struni Tobias pekne spinkaval v noci ked bol mensi ale posledne dva mesiace aj kazdu hodinku je hore a uz ma to nahnevalo a Tobias dostal cajik 😉 sice ho nechcel ale po dvoch hodinach koncertovania si cucol aj ten. teraz sa budi raz v noci a potom az rano a este si aj trosku schrupne. konecne sa vyspim aj ja lebo cely den pobehujem s nim za ruku a v noci nemozem spat 😀 😀 😀

strunka
28. júl 2008

teda svanti mas riadneho aktivistu 🙂 uz teraz beha pomaly, to sa nasmu ani nesnivalo ked mal tolko co on 🙂, ti verim ze sa nabehas.... ja som sa nanosila 🙂, a potom tiez nabehala ale nastastie maly je dost opatrny

erika26
28. júl 2008

no dúfam, že to nezkríknem, ale už sme sa dopapali, teraz sa konečne hrá s hrazdičkou. smeje sa na hračky. Mám pocit že začína chápať, že je to ruka čo búcha do hračiek, ale je sranda ju pozorovať ako sa snaží ich trafiť a máloktorý pokus sa podarí.😉
No ako sa tak pozerám vy už máte všetky také väčšie detičky. Svanti, neboj, zachvíľu sa naučí chodiť a čochvíľa bude behať za babami 😀
Vieš strunka aj ja som sa ju dnes snažila budiť, chytať za nosík, a tak ale nič nezaberalo. Proste spala.

svantica
28. júl 2008

nomy mame aktivistu uz od narodenia 😀
cez den skoro vobec nespi az teraz ako tak sa naucil trosku spat ale aspon tak neplace ako predtym 😀

lahodacka
28. júl 2008

ahojte babiky 😀

lahodacka
28. júl 2008

no co baby, nejake stretko sa tu neriesi?

dadus
autor
28. júl 2008

nooo veru riesi 😀 ale sa rozkyvte,lebo ak nie tak idem na kupko....

kutina
29. júl 2008

Dobré ráno 🙂

svantica
29. júl 2008

dobre rano, takze stretko asi nebude 🙂

heppu
29. júl 2008

kutina ahoj zak uz mame drobca na svete sice skor ale nevadi ako sa mate ??

kutina
29. júl 2008

hepuuu, gratulujem 😵 a ako si rodila?

heppu
29. júl 2008

cisarskym

kutina
29. júl 2008

a čo sa Miuška tak ponáhlala?

heppu
29. júl 2008

no mali sme zle prietoky a mala som prezretu placentu tak musela ist skor lebo uz nerastla

kutina
29. júl 2008

a aké ma miuška miery a tak? už ste doma? hovoor

heppu
29. júl 2008

no ked sa narodila tak mala 2550 g a 46 cm, dostala zapal pluc tak ju museli previezt do martina a bola tam aj v inkubatore ale vcera uz ju od vsetkeho odpojili a je na normalnej izbe v postielke a za chvilku idem za nou a uz tam ostanem az kym j nepustia domov ratam ze este tak 4 - 5 dni a budeme doma

kutina
29. júl 2008

tak držím palce, nech ste už spolu doma....kojíš?

heppu
29. júl 2008

odsavam a akzdy den som jej nosila vo flaske, ja uz sa tiez neviem dockat ked budeme doma vobec sa mi nechce ist do nemocnice

kutina
29. júl 2008

neboj , hlavne že budete spolu, budeš si ju prikladať a mliečko sa bude rýchhlejšie tvoriť 😉 ..no a potom už budele len spolu

heppu
29. júl 2008

ja mam praveze liecka vela sa mi zda neda sa to nejako trosku zastavit?? 😉

kutina
29. júl 2008

tak to je super, a ten lepší prípad, pretože maminy, čo rodia cisárkym s tým majú trošku problém.....
mne mlieko tieklo tiež ako divé...aj som odsávala a mrazila, no a nosila kamoške do martina, s ktorou som rodila v rovnaký den, ona o mlieko prišla (vdaka super pediatričke, ktorá jej kázala prikrmovať, lebo dieťa musí priberať 250g za týžden - koza jedna) - mne decko priberalo 100 g a niekedy aj 90 a vždy mi dokina doporučila len kojiť...no a čo že nepriberala veľa , šaj jeme aby sme žili a nie naopak.....teraz ked odstavujem pomaly, si musím dávať pozor, bo niekedy podvečer mi ide cicku rozdrapiť po celom dni...tak jej dám cucnúť a hned je lepšie 🙂

heppu
29. júl 2008

aha no ved ja som napzaj rada ze mliecko mam len tiez ma hrozne cicky bolia aj zamrazujem som zvedava ako to bude od dnes v nemocnici lebo ja som sa teraz naucila na svoj system odsavania kazde 4-5 hodin po 80 ml a neviem ako to budem tam robit

kutina
29. júl 2008

a tam ti ju nedajú na prisatie? šak nech sa naučí z cici piť, ...no a odsávala by som len vtedy ked bude prebytok.....stoj si za tým nech ti ju dajú na kojenie a nech jej tam nedávajú umelé ked si tam

heppu
29. júl 2008

oni jej davaju to moje co odsajem ja ho odkladam len sa mi zda ze ho mam dost vela

kutina
29. júl 2008

pááááni, vás teda je v auguste 😅
tak nech sa darí, rodí a mliečko tečie 🙂

kutina
29. júl 2008

to som tu omylom ja koza, patrí to inde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre