Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

katherine27
22. jan 2010

Ahojte, čítam až teraz, akosi nebol čas..nestíham..asi keď budem mať cestu do Kauflandu tak sa tam zastavím, pozriem tie mená a či fakt podľa ulíc, ak áno tak nemám potom čo riešiť..ak nebudem potom s pediatrom spokojná tak zmením..diky.. 🙂
..fukylove bývam na Nanterskej, čínsky múr..takže sa určite stretneme, aj keď ja sa budem dosť pohybovať na Vlčinoch 3 - tam bývajú moji rodičia a potom v Tepličke - svokrovci.. 😉
ináč podľa sona mám termín 30.3. a možno to bude aj skôr, na 3D sone sme zistili, že babo má omotanú pupočnú šťúru, takže možno plánovaný cisarák..ja ešte neviem kde budem rodiť, skôr by som chcela Čadcu, ak v Žiline tak by som si chcela vybaviť Babjaka

susica
22. jan 2010

ahojte dievcata..hladame maminky s detickami do jedneho roka, ktore by chceli cvicit na fitloptach v MC levik zilina...sme zatial 3 a aby sa otvorilo cvicenie musime byt aspon 4.....tak sa ozvite

zelmirka1
22. jan 2010

fukylove kazdeho doktora mozes zmenit ale poznas to, aj ked som menila svojho doktora nebolo to prijemne a najradsej mam otazky preco menim....inak ja prave planujem zmenit svoju pediatriacku, aj ked je asi dobra odbornicka a su na nu dobre referencie, na moj vkus je dost konzervativna, proste mam pocit ze to nie je moja krvna skupina a vzdy si pripadam ze sa so mnou bavi ako nesvojpravnou osobkou...inak od prvej navstevy som to citila a vsetci ma presviedcali ze som len vystresovana a tak. Pri mojej prvej navsteve mi povedala: mamicka hlavne necitajte internet a tym to zacalo. Potom sme sa nezhodli pri mojich obavach z nasledkov ockovania a urobila nieco co sa nerobi. Teraz si hovorim ze ked mam k niekomu chodit az do Miskovych 18 tak by som mala mat lepsi pocit.
Aj vo vseobecnosti ako maminy hovoria su pediatricky fajn, lebo robit s detmi nie je jednoduche to je fakt.

violetka1
22. jan 2010

caute baby!!

ja tak odveci..potrebujem sa trosku (vlastne dost) odventolovat od domacnosti a citala som tu niekde, ze dojceniu sauna neprekaza..uzasne by ma uvolnila..tie stuhnute svaly od vecneho kojenia a nosenia, atd.

Kde tu v ZA je sauna vobec- okrem plavarne..diky za rady.

fukylove
23. jan 2010

katherine - co sa tyka toho doktora - bud si automaticky vyberies podla svojej ulice - cize nemas o com premyslat, ked ich nepoznas... alebo si vyberies kohokolvek - stale plati slobodna volba doktora....

ja isto idem rodit v Cadci, je tam krasne prostredie a zazila som tam len prijemny personal.. od marca chodim uz na kontroly a poradne tam... 🙂

juj - cinsky mur, to je fakt kusocek od hlbokej, uz sa tesim na kocikovanie 🙂 🙂 🙂

zeli - ja si presne pamatam, ako som menila svoju doktorku - uz ako dospela... lebo mi vecne nasadenymi atb tak znicila zdravie, ze som jedneho krasne dna hodila najskor argumentaciu preco a potom sme sa tak pohadali, ze som si iba zobrala kartu a tresla dvermi...
navyse to bola kamaratka mojej maminy, takze som ocakavala aspon trosku normalnejsi pristup... aporopo - do polroka potom, co som od nej odisla prisla o licenciu....

violetka - co viem, tak by mala byt aj v Holiday Inn ale priznam sa, ze ja saunovanie moc nevyuzivam, tak neviem... mali sme saunu v robote, no ta sa teraz preraba - ale opytam sa sefa, ten je tymto smerom trosku postihnuty, mozno bude vediet... ak zistim, tak napisem 😉

katherine27
23. jan 2010

Fukylove sa možno aj v tej Čadci stretneme 😉 bývaš tiež na VL II?....a ako to potom chodí s tým monitoringom? kedy býva posledná poradňa u dokiho? a už potom sa chodí iba do nemocky kde chcem rodiť?..si sa v tej Čadci už ako nahlásila?..my sa tam s manželom chystáme kuknúť... 🙂

zelmirka1
23. jan 2010

violetka sauna je napr. za plavarnou pri pizzerii Vulcano Oaza sa to myslim vola, je tam aj baby plavanie a funguje tam aj sauna, velmi si chvalia na zeleznicnej poliklinike saunu tiez.

fukylove
23. jan 2010

kate - ja som bola v Cadci este pred Vianocami, priamo u primara oddelenia (mamina tam niekoho pozna, tak sme boli dohodnute priamo s nim...).

Pokial nebudem amt nejake problemy, tak od 36tt zacinam s monitorom v CA. moj doki mi hovoril, ze keby som sa chcela vyhnut dochadzaniu, ze mi monitor a pod. vie urobit aj on, no s primarom som sa dohodla, ze ten posledny mesiac uz budem sledovana u nich, aby presne vedeli co a ako... predsa len, asi ked to vidia nazivo je lepsie ako ked citaju iba zaznam 😉

http://www.nspcadca.sk/gynpor/

mrni si tu, je tam cislo na recepciu - skus zavolat a uvidis co a ako... lebo inak netusim aky je tam postup... 🙂

marina.o.
23. jan 2010

Violetka,v ZA viem o saune len tu ako zelmirka,kam chodime na babyplavanie.Ja si tiez myslim,ze dojceniu by sauna nemala prekazat.Ja som cbola v saune aj ako tehotna a to som bola uz v tretom trimestri.Ja strasne zboznujem teplo.Sauna je ako stvorena pre mna.
fukylove,kati,hlboku by mali rozsirit,aby sme sa vmestili s kocikmi 😀 😀 ako pokope byvame 😉

lienka1076__2
24. jan 2010

Ahojky poraďte mi, kde je lepšie rodiť, v Žiline alebo v Martine? Neviem a už by som sa mala aj pomaly rozhodnúť. ☹

zelmirka1
24. jan 2010

tak to je tazka rada lienka, ja som to riesila tiez, nakoniec vdaka tomu ze opravovali cesto do MT som sa bala ze tam zostaneme v kolone a isla som do ZA ale ked sa opytas viac bab kazda ti povie ine. Martin dost chvalia a vzdy tam chodilo vela rodiciek zo ZA, myslim ze preto urobili v ZA nadstadard aby aj tu bolo nieco krajsie a ja som tam bola spokojna, sestricky velmi mile a prostredie super, manzel prisiel kedy chcel, mal kluce. Ale je fakt ze jeden den som lezala na normalnom oddeleni a tam som moc spokojna nebola. Ale je rozdiel ked sestricka tam ma aj 30 pacientiek a na nadstandarde je ich 9 a hlavne izby, socialky su na normalnom oddeleni fakt uz v zlom stave.
Inak kukni temu zilinska porodnica versus martinska tam pise dost mamin skusenosti.

lienka1076__2
24. jan 2010

Ďakujem zelmirka.
Neviete ako to je, keď by som šla do Martina? Musí sa tam chodiť mesiac pred pôrodom na poradňu, alebo monitor? Sa mi nechce tam tak ďaleko chodiť, ale zas to prostredia som tam videla a je to tam veľmi pekné.
Asi sa tam zájdem ešte raz kuknuť a aj do Žiliny a uvidím. 🙂

katherine27
24. jan 2010

Maminy na ten monitoring sa má chodiť od 36 týždňa?..a ako často sa to absolvuje? každý deň? obdeň, či ako?

zelmirka1
24. jan 2010

lienka to presne neviem, ja mam kamosku ktora isla do MT priamo uz rodit a bez problemov ju prijali ale poznam aj kocky ktore sa dohodli a chodili tam na monitor, co sa mi zdalo narocne. Inak co sa tyka prostredia tak ked porovnam MT aj ZA nadstandard tak malinko krajsie je ZA, bola som si kuknut pred porodm oboje.

katherine monitor je raz za tyzden

katherine27
25. jan 2010

Zelka diky za info 🙂

marina.o.
25. jan 2010

katherine,ja som chodila na monitor v ZA,ale rodila som v TO.Kamoska mi poradila,aby som zaklamala,ze budem rodit u nich.Aj sa pytali...,ze vraj to nemaju radi a poslu Ta,kde budes rodit.

zelmirka1
25. jan 2010

marina teraz si spominam ze ked som chodila na monitor tak mi davali precitat niaky papier o porode a pytali sa kde budem rodit a je kludne ze este neviem, sestricka sa zamracila ale co uz so mnou, hadam by ma nevyhodila 😠
mozno je dobre ako si to vyriesila ty a mas klidek.

marina.o.
25. jan 2010

mne tiez davali citat papier o porode.Ked sa spytala,tak som povedala,ze ked ma to niekde inde nechyti,tak budem u nich.A mna to chytilo akurat v TO... 😉 😀 😀

evkosca
25. jan 2010

lienka, ja som rodila v Martine a urcite nelutujem bolo to o 100x lepsie ako prvy porod na Kramaroch...moja skusenost je taka, ze sme sa tam boli pozriet, to mozes skoro vzdy, ked sa dohodnes so sestrickou, ukaze ti aj izbu ak bude nejaka volna...
a my sme si vybrali lekara na radu jednej kamosky...co ju rodil, ja som sa po prvom pobabranom porode rozhodla, ze urcite chcem mat lekara, ktory sa o mna bude zaujimat (ale ostatne kamosky mi hovorili, ze v Martine je skoro jedno, ku ktoremu lekarovi sa dostanes, ze su tam vsetci dobri)...lekarovi som zavolala, stretli sme sa, on ma ani nepozeral, povedal, ze mozem chodit az do porodu ku svojmu lekarovi v ZA (Hartel), ze ten ma moze sledovat, aj mi robili u neho monitory atd... a ze sa mu mam ukazat, ked bude termin porodu...
Tak sme sa tam boli asi 5 dni pred terminom pozriet na kamosku a jej babo, stretli sme ho tam, on ma pozrel...povedal, ze mame prist po vikende a v pondelok som prisla na kontrolu ku nemu aj s malym a manzelom...tak povedal, ze to uz dneska odrodime...Bola som veeeeeelmi spokojna...akoze porod nic moc...ale to je asi vzdy bez epiduralky...a doktor mal zrovna sluzbu...aj som na neho bola sprosta pri porode...ale v pohode...
..Na Zilinu som pocula skor negativne skusenosti...aj ked teraz tu rodila kamaratka a bola celkom spokojna...ale na nadstandarde

Violetka...ja viem, ze je sauna v Oazis, za plavarnou ako su tenisove kurty...ale ceny netusim, vedie to tam Michal Janovec, skus vyguglit....

olalka
25. jan 2010

to je kde ta hlboka, co vsetky spominate? ja tiez byvam na vlcincoch, ale len kratko, predtym som byvala na hajiku 🙂

fukylove
25. jan 2010

lienka - ja idem rodit v Cadci - bola som sa tam informovat a dohodla som sa priamo s primarom, ze uz od 36tt budem monitorovana u nich... samozrejme ze som to diskutovala aj s mojim gynekologom (Hartel) a on sam povedal, ze oni zvyknu robit monitoring a vsetko az do porodu, ale pokial sa dohodnem v porodnici a bude mi to tak vyhovovat, tak samozrejme nema nic proti... 🙂

olalka - neviem kde presne na vlcincoch byvas, ale je to pesia "zona", ktora zacina na konci vlciniec a dostanes sa tymto chodikom az do mesta 🙂 - je to chodik pre pesich a bicyklistov 🙂

co sa tyka porovnania - mne vadi to, ze bezny standard je fakt v katastrofalnom stave a preto som sa rozhodla radsej pre Cadcu, kde aj bezna neplatena izba je v dobrej kvalite 😉

zelmirka1
25. jan 2010

ahojte pozna niekto lekarky Mudr. Horanska ? potrebujem info 😉

olalka
25. jan 2010

aha, tak ten chodnik mi ide rovno pod oknami 😀 byvam na Nitrianskej

vera21
26. jan 2010

Ahojte,

rada by som vas pozvala tento stvrtok o piatej poobede do Levika na prednasku s psychlogickou o detskom vzdore. Mozete prist aj s detmi, dozor je zabezpeceny 🙂 Ak mate nejake otazky, sem s nimi.
Blizsie info tu .

http://www.mclevik.sk/page13.php

marina.o.
28. jan 2010

olalka,tak sme saTi vcera popod oknami prechadzali 😀

zelmirka1
28. jan 2010

ahojte
no veru dnes snezi poriadne, boli sme s malym vonku a prisli sme ako snehuliaci....chcela som poobede ist skusit sankovat len snezi tak husto ze neviem ci je to dobry napad. Mam zimu rada ale toto obliekanie a vyzliekanie maleho aj seba kazdy den viackrat uz ma unavuje. A to nehovorim ked ides von ty marina ze ?

fukylove
28. jan 2010

zelka - juuuuj - mna ten sneh rozculuje... rano som si odhrabala auto a kym som ho stihla cele krasne ocistit, mohla som si ho odhadzovat znova... a to nehovorim o tom, kolko snehu som si doniesla priamo do auta.... hehehe.

uz nech je po snehu.... ja som uplne mimo z toho... najviac ma hneva odkedy som sofer... lebo ja zimu vseobecne nemusim 😒

marina.o.
28. jan 2010

zeli,no veru...ale uz mame system,tak sme rychlo oblecene 😉

violetka1
28. jan 2010

Baby diky za tie sauny..tusim skocim kuknut do toho Oazisu..da sa tam ist aj do spolocnej sauny, chodili ste niektora?
A ze je sauna aj v Zelezn. polikl. to som ani nahodou netusila🙂)

a ozaj- neboli ste uz s deckami napr. v Babkovom divadle? ja vzdy nestihnem ani jedno z tych dvoch mesacnych verejnych predstaveni:--(

a do ktoreho MC mi je najlepsie s oboma deckami ist? Starsia sa chce strasne uz hrat s detmi svojho veku, bo do skolky ju nezvali, tak doma trpi 😖

olalka
30. jan 2010

marina, mala si mi hodit snehovu gulu do okna, pridala by som sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre