Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
16. feb 2009

jáj, olinko sa mi už zobudil. moje kávičkovanie pri koníku skončilo 😅

a_rianna
16. feb 2009

no hej on mrnči ked ma vidi a nejdem k nemu... ale nemožem byť len pri nom... 🙂 neviem dufam že toto obdobie prejde a bude zasa pohodak ako bol... sak my sme ani nevedeli ako plače

biela
16. feb 2009

no presne, aj náš bol taký...
moja suseda keď bol maličký tak sa mu prihovárala, "aký si zlatý, ani neplačeš, ani nevieme, že ťa tu máme", potom hovorila "aký si zlatý, skoro neplačeš", no a teraz už keď oliverko chce niečo a nedám mu to a on vrieska, tak hovorí "aký si zlatučký". ale verím tomu, že sú to všetko len také obdobia a my musíme byť trpezlivé. však aj ja som niekedy neznesiteľná, nie vždy dobrá a milá 😀

mgurnak
16. feb 2009

biela, aj ja som citala tu knihu, aj sa nam to podarilo na par noci, ale potom sme zacali s prikrmami a uz bol viac nervoznejsi...teraz ma take obdobie, ze v noci chce len mna..uzkost osemmesacnych ci ako sa to vola...ale ako nahle si ho zoberiem k sebe do postele a ma citi, hladka ma po tvari tak je uplne v pohode a krasne mi spinka...no uvidime, do kedy to bude...
ariana, som zvedava, ako to bude u nas na plavani..dam vediet 😉

mgurnak
16. feb 2009

a ja budem mat tiez 29..ale este si na to pockam... 😀

a_rianna
16. feb 2009

no podla mna ak ste sli všetky pokračovať tak vas dali spolu takže asi budete po starom... lebo my sme sli pokračovať len 3 ja...

a_rianna
16. feb 2009

no mne sa pačilo v bazene... lebo sme robili vela iných zaujimavých veci... a bolo nas len 5, ale je to divne že nas daju 2 kurzy dokopy.. takto mame teda aj pokroč. 1 a j pokroč 2 v v jednom 🙂))

mgurnak
16. feb 2009

pokial viem, tak sa zo skupiny hlasili vsetci..uvidime zajtra....dame vedeit..ale hlavne, ze sa to pacilo drobcovi nie? a aj on siel pod vodu cez ten kruh?

a_rianna
16. feb 2009

hej sli sme všetci, aj take gumičky sme mali kolo pasa, teda malý my nie 🙂 mna by to celkom iste neoboplo 🙂. a jedine čo sme my robili ine ako tie dve pokročile detičky tak to bolo že detičky vozilla inštr. na tych paneloch a potom ich prekoprcla do vody... my sme len sa zošmykli... teda filipko sa prekoprcol, lebo on krasne reaguje na povelik 🙂) ale zasa dali sedieť babatka na okraj bazenika a volali sme ich k sebe a oni sli za nami tak akože tak trošku skočili aj ked ja som tominka držala za ručičku, lebo som sa ho bala nechať sameho sedieť,aby nahodou nespadol do vody...lebo on niekedy ked sedi sa ešte vyklati tak aby sa nenalakal... 🙂 aj sme viac skakali a santili no proste bolo to ine take pestre dynamicke..

violetka1
16. feb 2009

caute este raz!
neuspesne som sa pokusila uspat kiku..smola! aspon sa akze TERAZ naobedovala. A asi ideme von, tak zaspi..fuka vietor a snezi mokry sneh ☹

No a Biela!!! Olino je rozkosnýýý!!! A vidim, ze ste dostali FP hracky- kocky aj slonika..my sme ich tiez mali, uz sme predali.
Boli to vdacne hracicky.
A-rianna ty nepridas nejake fotos?

Dikes Zeli za "pochvalu" fotiek..Kika je taka mala opica, heh..

co ste tu pisali, ze druhe po 30tke..no viete..ja som bola tehu tusim ked som mala presne na prelome 26/27 s prvym, porodila som ju v mojich 27mich. No a teraz som ostala tehu na prelome 29/30 a vidim , ako to moje telo horsie uz zvlada. Je to asi pravda, ze sa to neda odzubat🙂 Mozno, keby som mala prve trosku vacsie, ze teraz je to take nakope. Ale ten zaludok a tie zavrate!!! Fuj!!! to som teda pri nej nikdy nemala. Moznoze to bude vajčiačik 😀

ma.senka
16. feb 2009

ahojte dievcata, miskovi sa vcera zapalilo miesto po ockovani tbc. Ma to dost zapalene a ako keby hnisave. Som aj dnes chcela k dokine, ale nebral mi tam nikto fon - dr.mrazova -asi mali plno, alebo je chora? neviete? aj vasim detickam reakcia po ockovani tbc sa prejavila az takto neskor? v 12. tyzdni? do vcera to mal len taku malu cervenu bodku, ockovany bol v 1. tyzdni//// asi to miska aj dost boli od vcera je mrzuty, uplakany, malo spinka cez den a tak... robili s tym vasi pediatri nieco? myslite ze mam ist s tym k dr? vdaka

mamajana
16. feb 2009

Čaute žienky,
presne ako píše a_rianna, dnes na plávaní bolo fakt supiš. teda aj mne sa páčilo. Aj keď Filipa som ešte nemusela dať prekopŕcavať do vody, sa chudáčik tak zlakol, dúfam, že sa nezošokoval a že sa mi teraz nebude báť. Ale inak tá hodina bola super dynamická a to sa mi páčilo.

violetka - teda fakt Ti nezávidím tie závrate. Ja keď som čakala Filipa, som mala tiež pred 30tkou a teda mne bývalo náááááramne zle. Možno nie až tak ako iným maminám, ale do toho 4 mesiaca som myslela, že to nezvládnem. A keď som sa nenajedla, tak to bolo ešte horšie. Asi preto som stále čosi dusila a pribrala som 22kg 😢
Zdenku som porodila ako 26 ročná, aj pri nej mi bolo zle ale nie až tak a keď nevoľnosti pominuli, tak už som to tehotenstvo takmer ani nevnímala.
Zato pri Filipovi som fučala, dychčala zle sa mi chodilo, trápila ma mykóza a čo ja viem, no škoda reči. Som bola rada, že sa už narodil.
Bol darček k mojej 30tke.

A inak ako sa všetci máte? Biela, želmírka a ostatné kočky?

a_rianna
16. feb 2009

ma.senka malemu sa to zapalilo tiež asi v 3 - 4 mesiacoch a ešte sa mu taka žlta chrastička spravila alebo pluzgierik a ja som volala dokine a ona že ak to nie je vačšie ako teraz myslim 4 - 6 mm povedala ..... tak je to OK že to tak ma byť, lebo inak to vytlačaju... ale maly to mal zapalene ale bolo to asi 3 mm.... a do 3 dni sa mu to samo usušilo a teraz tam ma len červenu bodku

violetka mala som album ale som ho min. tyžden zmazala... len tak som ho proste vymazala... 😖

no ved aj ja som si vravela že som mohla mať prve tak v 23 jke... ale vtedy mi riadne šibalo...takže neviem ako by som ho vychovala .... 😒 , no a kedže som rodila ako 28 ročna , tak druhe tehu pripada u mna do uvahy tak v 30 tke v 31 tke.. ak sa nahodu neplanovane nepodari skor...

mamajana
16. feb 2009

ma.senka
filipkovi sa to tiež zapálilo až niekedy v treťom mesiaci, mal to červené dokonca sa mi to zdalo aj zdurené a nakoniec sa mu z toho pustila krv. No podľa mňa to vyzeralo dosť hrôzostrašne, tak som šla k dr., ale tá sa len usmiala, že to také má byť a nemám si to vôbec všímať. no nevšímaj si to....?
Ale fakt že asi do týždňa mu to uschlo, a chrastička odpadla sama a teraz tam má len taký normálny červený fliačik ako po očkovaní

ma.senka
16. feb 2009

arianna-diky, skusim zajtra tu dokinu, jedna kocka mi tiez vravela, ze jej malej to prepichovali, druha, ze jej dokina povedala, ze nechat tak, nepucit, nechat zahojt... kazda inak 😎

no k tomu veku - ja som bola tehu v 35. a myslim, ze som to zvladla celkom v pohode. Citila som sa dobre - zvladala som tazko horucavy, amyslim, ze som mala take bezne problemy ake ma vacsina tehotnych zien, ale v podstate som sa citila dobre, nerozsypala som sa a aj myslim, ze som aj normalne vyzerala... Mam kamaratky, co zvladali tehotenstvo o vela horsie a boli pritom podstatne mladsie... myslim, ze je to geneticky dane ako sa kto citi a je jedno ci je to v 25. alebo v 35... Skor mi vadilo to, ze zo mna robili obstaroznu matku lekari. Posielali ma napr. na amniocentezu, aj v mediach sa dost prezentuje, ze po 30.-tke ake je velke riziko mat dieta a pod. Ano, riziko tu je, ale niekedy sa to prezentuje az prehnane, az sa to podobalo sireniu poplasnych sprav...
Takze - podla mna - netreba sa s babatkom, resp. s druhym babatkom ponahlat len preto, ze UZ mate 30 😉
a bolo to tu aj povedane a aj to tak je - kazdy je taky stary na ako sa citi 🙂

ma.senka
16. feb 2009

mamajana - diky, takze zda sa, ze to asi tak ma byt... no co, prve dieta, pri druhom uz budem frajerka a budem vediet 😀

a_rianna
16. feb 2009

nuž ja som mala 27 ked som otehotnela a 28 ked som rodila ( mala som 28 v juni a v v 07/2008 sa mi maly narodil) a poviem Vam, ja som to tehu znašala zle.. od začiatku až do konca, som tu už písala že mne bolo stale zle... asi preto som pribrala len 9 kg... a aj napriek tomu som ku koncu mala depky z toho ako vyzeram že som "tučna" a mi popraskalo brucho.... no hroza ... a ked sa maly narodil som bola sťastna, krasny bol..všetko nedala by som ho za nič na svete...ale jednoducho sa pridružili problemy - rozpadlo sa mi šitie... bla bla... a došla som do takeho stadia, že som len stale plakala... bala som sa narkozy.. a ked som mala po tom musela som isť na 2 týždne k mame...lebo som jednoducho stale plakala ani neviem prečo... nuž ja si myslim, že som mala asi lahku formu poporodnej depky... aj ked teda lekari mi nič take nepovedali... ja som sa stale trapila že mi nejde kojenie a nakoniec sme presli uplne na UM a po 3 - 4 týždnoch od porodu som sa začala davať dokopy a presťahovala som sa zasa k sebe a už bola pohodka 🙂 takže neviem čim to bolo...

a_rianna
16. feb 2009

ma.senka ale zavolaj si... ja som tiež volala Mrazovej a upokojila ma... tiež som stresovala 🙂

mamajana
16. feb 2009

ma.senka - s tým vekom máš pravdu. je to aj geneticky dane. a každá žena to zvláda inak, je jedno, či má 25, či 30

ma.senka
16. feb 2009

hm, ja som po porode bola rychlo ok - fyzicky. rodila som cisarskym. to bola taka operacia 😀 tiez dojcenie - o 3 dni som mala mlieko, dojcim stale. co sa tyka psychiky - no to je makacka veru. nastastie mi dost pomaha mama, inak neviem veru. ja by som asi bola ziva z vody a zo vzduchu 😀 ale uz je to lepsie, dostavam sa do nejakeho toho rezimu...no a zavarila som si aj sama hlavne s tym, ze popri MD aj pracujem. sice z domu, ale je to nestihacka a stres..

mamajana
16. feb 2009

Tak to Ťa obdivujem. to musí byť fakt stres, aj keď si si už asi našla systém, nie?

a_rianna
16. feb 2009

ma.senka kde byvaš? si zo ZA?

marina.o.
16. feb 2009

ma.senka,aj my sme to mali zapalene.Nasa dr.nas poslala na plucne.2x jej to prepichovali a vitlacali,potom to uz bolo OK.
Dnes sme boli na poradni.Adelka vazi 7300g.
a_rianna ten nereus je fakt divny.Trebalo by mu uz konkurenciu.
zelmirka,uz sme doma.Uslo to ako voda.Trochu som si oddychla.Dnes k nam prisla na prazdniny sestra aj s neterou,tak budem mat zasa oddych 😉

biela
16. feb 2009

ahojte,
marina aj my sme boli na pľúcnom. aký máš dojem z toho dr? ja otrasný, keď sme boli 2x malý to už mal v pohode, aj mrázová povedala, že to má pekné. on sa na to ani nepozrel, rovno išiel k nemu s tou táckou kde mal tie nástroje a aj tak mu do toho pichol a nasilu vytlačil. riadne sa mu z toho valila krv. podľa mňa mu len bolo ľúto, že si priniesol nástroje, tak prečo ich nepoužiť... 😠
ma-senka, ja sa tiež nemôžem niekedy dovolať mrázovej, asi tam nie je, väčšinou sa nemôžem dovolať pond.,alebo piatky, asi si urobí predĺžený víkend. ono keby tam bola, určite zodvihne, sa mi stalo, že aj doktorka to zodvihla, keď sestrička nemohla. ináč, nám sa to prejavilo asi po 8 týždnoch, no čítala som, že aj do 4 mesiacov sa to môže prejaviť.
držíme palčeky aby ste nemuseli ísť na pľúcne, aby to bolo v pohode, no radšej jej zavolaj, pre kľud duše, ja tiež vždy radšej zavolám. keď mal malý 5 mesiacov som jej zúfalá volala, že malý má určite krivú chrbticu 😒 tak sme to konzultovali a hneď mi bolo lepšie a upokojila som sa. samozrejme, že jeho chrbtička je OK. 🙂
my sme boli na kočíku v meste, niečo otrasné, môj zappik nie je do snehu, som myslela, že po štvorcovom si pobehá, no túdle, tam je snehu ... išli sme počkať tatina do roboty a pekne sme si ho odviedli domov.
🙂

zelmirka1
16. feb 2009

no teda kocky, to s tym vekom sa tu rozbehlo....som to teda pekne rozputala
je pravda ze clovek je taky stary ako sa citi...ale aj tak si myslim ze by deti mali mat zienky skor...na rovinu ja mam 36 /buduci pondelok 37/ a tehotenstvo som zvladala dobre, ale lekari ma dost desili, same vysetrenia, posielanie na odber plodovej vody aby sa zistilo ci babo nie je postihnute a potom ten strach...
a tiez si myslim ze mladsia kocka je proste prisposobivejsia a vsetko zvlada lahsie bez zbytocneho rozmyslania nad vsetkym, ci chceme alebo nie telo sa neda oklamat, kazda mamina potvrdi ak mala druhe alebo tretie dieta neskor /nemyslim do 35...tu ste skoro vsetky fakt mladucke/ ze to bolo tazsie.
Inak som samozrejme stastna ze mam maleho lebo to nebol zamer tak neskoro mat dieta, ale ma mrzi ze bude asi jedinacik...

marina to je krasne...adelka je uz velka kocka...

ahoj mamajana, a_rianna no teda vy plavate ostosest...ja uz sa tak tesim az zacneme...

ma.senka ved to ze psychicky je to narocne, moja kolegyna mala dietko v 22 a dodnes hovori ze ani nevie ako vychovala, vsetko sa jej zdalo jednoduche...

biela
16. feb 2009

Violetka, myslíš, že keď máš závrate, bude to vajčiačik? 😀 no nezávidím ti to, držkaj sa, oddychuj ako sa ti bude dať. prvé tri mesiace sú najhoršie, zrejme. neviem to naisto, ja som ani poriadne nemala nevoľnosti, pár krát.
niektoré ženy to majú celé tehotenstvo, musí to byť hrozné.
držkaj sa.
my len FP kupujeme tie hračky mi pripadajú také kreatívne a oliverko sa s nimi krásne hrá, sú aj náučné, no teraz ho aj tak nič nebaví, ale slona ťahá, keď mu pustím tú melódiu, a do toho ten "rapkáč" tam, tak idem ohluchnúť. 😀

violetka1
16. feb 2009

no baby..sme sa rozpisali veru ohladne toho veku..sice uz vieme, ktora kolko ma rokov, ale ja to o chvilku zabudnem, hehe. BOli sme vonku skoro 2hodky, tiez tu zacala vynimocne snezit- dolniaky zlate, snehu byva malicko.
Ale uz sa tesim na snehovu zaplavu v ZA- na jazdenie autom naprd, ale inak dobréééé.

Biela my mame tiez len FP a vynimocne nejake ine, ale valna vacsina su od nich, niektore im nevysli az tak uplne, tych som sa postupne pozbavovala a pre druhe som odkladala tie TOPKY.
Mala ma od nich obrovitaaansku zbierku Little People a na to nedame dopustit (farma, vozidlá, mestecko, domy, noemovu archu, kolotoce, hrad, ihrisko, skolu, vlak, autobus, poziarnikov atd..).
Neviem, ci bude vajčiačik , ked mi je tak blbo, ale to len tak som trepla, bo pri Kike mi absolutne nic nebolo a teraz!?! Sice som este ani raz nevracala nastastie, ale co nebolo moze byt.
😅

To moja svagrinka mala take tehu so synom zarovno so mnou, ona tolko vracala a tak dlho, ze na konci tehu mala o 10kg menej, ako ked otehotnela. Ale maly mal takmer 4kg..Boli take dni, ked dokazala prehltnut len 1lyzicu polievky a aj tu vyvratila.
no vsak bola aj v nemocke dva tyzdne na infuzkach.
A este jednu pani poznam, ta obidve tehu vkuse vracala a pri tom aj odpadavala- takze to mala strasne tazke.

A inak- psychologovia tvrdia, ze clovek je schopny vychovavat dieta vo svojich 30tich rokoch..tak neviem 🙂)

zelmirka1
16. feb 2009

to su ake hracky FP ?

violetka1
16. feb 2009

fisher- price

zelmirka1
16. feb 2009

ach jaj to som ale chapava...hm hm
ja este moc hraciek nemam lebo nebolo treba ale mam leporelo a niake hrkalky od lamazzy a su super, malemu sa strasne pacia tie farby a zvuky, normalne ich dokaze velmi dlho studovat...a preto stiham pisat sem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre