Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

mamajana
11. mar 2009

myslíš, že by si poradila? čo ja viem, ale možno hej, bola cieľavedomá 😉

mamajana
11. mar 2009

myslím tá anna zo zeleného domu, možno aj keby jej vynadala pani v kauflande ako mne včera, tak by si vedela poradiť

biela
11. mar 2009

anna by tej predavačke povedala niečo milé a odzbrojujúce a tá by sa jej ešte ospravedlnila.... 😝

mamajana
11. mar 2009

no veď práve, teda ešte napíšem o tom včerajšku a pôjdem malého uložiť.
včera som bola v kauflande, a malý mi už bol strašne uvrešťaný, a keď som stála v rade na platenie, tak už hystericky reval, nemohla som ho vziať na ruky, mala som ich plné, tak som len stála a snažila sa ho utíšiť, no nešlo to.
a na to sa jedna pani predo mnou, teda nie presne predomnou ale ešte pred otočila a spustila, že pani utíšte si to decko, kto to má počúvať, chúďa a keď si ho neviete, tak tu nestojte, veď čo to kupujete, tri veci, to vám je treba?
No pravdu povediac, ja zvyknem vždy niečo povedať, ale teraz som sa nezmohla na slovo, povedala som len, že no nie, teraz ho neviem utíšiť, a stála som ďalej, a malý vrieskal ďalej.

violetka1
11. mar 2009

Biela Kvety v podkroví som čitala aj ja..ale pride mi to chore..🙂) taka zvlastna tema na trojdielnu knihu..ci dvojdeilnu?

Rachel a matej🙂) krasna dvojica.

Ja mam rada zase velmi historicke romany..kde vystupuju aj realne postavy z minulosti. Aj Moric Benovsky bol super..skoda ze umrel ako 40rocny a uz sa viac taky uzasny Slovak nenarodil..

Vedeli ste, ze napr. Mauretánia je pomenovaná po ňom? ALebo ze sa osobne stykal s Bejnaminom Franklinom, Georgom Washingtonom..ze ako jediny clovek tej doby precestoval Aziu, Europu, Ameriku a Afriku, ze zasiahol do vyvoja Polska,, USA, Francúzska, Rakúska a Madagaskaru a ze sa v Tichom oceane plavil ako prvy clovek daleko pred J. Cookom? Alebo napr. ze z vyhnanstva na Kamčatke na Sibíri sa vyslobodil spolu so spoluväzňami a odtial sa plavili az do Japonska a pod..
Je to strasne zaujimave, lebo presiel za svojich 40rokov zivota takmer cely svet, ked neexistovali mobily, GPS, lietadla..len kone a lode 🙂..a ovladal asi 7jazykov dokonale a kadejake narecia este..A ze bol Madagaskarskym kralom 😀DD

No som sa rozpisala 🙂

mamajana
11. mar 2009

Ale teda, takéto skúsenosti nemusím, nemám to rada, však ja viem, že sa to už nedalo asi počúvať, ale keby bola taká ohľaduplná, tak ma pustí pred seba, pretože ja som naozaj mala len tri veci. 😒 No čo už, ľudia sme rôzni.

violetka1
11. mar 2009

mamajana..kolko mas ty rokov, ze ta ta zenska sfukla ako dieta??

si jej mala povedat, ze mila pani, vasa matka si radsej mala nechat toho bociana a vas zahodit! 😠

biela
11. mar 2009

violetka, si ma nažhavila, asi si to aj ja prečítam.
a mýliš sa kvety v podkroví má 5 častí !!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 ale len tá prvá bola napísaná podľa skutočnej udalosti.
jani, presne, mala ťa pustiť pred seba, ona asi nemá deti, keď takto povedala, však matka by v živote nič také z úst nevypustila.

mamajana
11. mar 2009

Violetka, toto som o Beňovskom vedela, či som to kdesi čítala, je to skutočne osobnosť. Teda vlastne bol 😒
Ja som minule začala čítať, (dúfam že ma tu nejaké kočky neodsúdia) Životopis Lenina, našla som tú knihu na povale u starkej, teda v jej dome, keďže starká už nežije, tak somsa do toho zahryzla a tiež ma to zaujalo.
Alebo som tam našla Pentagon a zahraničná politika USA, taká pekná zelená knižka z 1964 roku, no to bolo tiež veeeeeľmi zaujímavé. Fakt som sa tam dozvedela mnoho vecí.....

biela
11. mar 2009

a ja som čítala troch pátračov. 😝 skoro všetky diely
😀 😀 😀

mamajana
11. mar 2009

biela tak tak, no asi tá pani deti nemá
violetka, fakt ma sfúkla ako dieťa, normálne sa mi nahrnula červeň do tváre a nezmohla som sa na nič normálne. Myslím si, že to s vekom nesúvisí.

mamajana
11. mar 2009

Biela aj ja som čítala troch pátračov, všetko, čo o nich bolo, najviac sa mi páčil Peter. Jupiter bol pre mňa moc ťažký intelektuál 😀

mamajana
11. mar 2009

no odchádzam, idem už fakt malého uložiť. tak sa tu majte

biela
11. mar 2009

ahojte, aj ja idem, olinko je hore. 🙂

violetka1
11. mar 2009

BABY- AJ JA SOM citala Troch patracov- asi vsetkych, ktory vtedy boli dostupny a uuuplne som to zrala!
Aj od cechov..Jezek v kleci, U stinadel, Srub u zlateho klice..Foglarovky..to som jednym dychom citala.

Mamajana to som len tak napisala s tym vekom..to neber doslovne 🙂

a_rianna
11. mar 2009

ahojte.... no ja som čitala vela predtym ako som mala maleho... a ked vyšli knižky od Dominika Dána tak som žrala tie..ale ako sa mi maly narodil nečitam som taka unavena... že si večer pozriem panelak a idem spať. snad sa to zlepši ked maly začne spavať a ja sa zasa pustim do čitania...

dnes som bola na vyšetreni u lekara a povedal mi že mam min. 3 noci sa vyspať... a nechať vstavať muža celu noc k malemu... tak mu to musim oznamiť že 3 noci spim v obyvačke 🙂)

mamajana
11. mar 2009

aho a_rianna, aj ja som čítala Dána, aj keď Beštiu a ešte čosi od neho som sa neodvážila čítať, nejak sa toho bojím ☹ ale má aj voľáku novú knihu, tú chcem kúpiť manžovi na narodky, idem mu aj tortu piecť 🙂 tak som zvedavá ako sa mi to všetko zadarí.

zelmirka1
11. mar 2009

ahojte
ja sa pridavam do citatelskeho klubu...citam straaasne vela aj pred materskou aj teraz nemozem byt bez knihy
teraz sice trochu vitazi MK ale aj tak. Citam roznych autorov ako ste tu spominali a je fakt ze nikdy neodolam novej knihe a uz ich nemame kam davat a to byvam v rodinnom dome 😖 uz som dokonca musela niake dat do antikvariatu lebo by nas zavalili.

a_rianna
11. mar 2009

bestia bola prva kniha kt som čitala .... bala som sa ale dočitala som ... bola super

violetka1
11. mar 2009

no to sme tu pekny citatelsky kruzok🙂
Mna a surodencov nainfikovala nasa mama s citanim, aj vasi rodicia tak vela citali?? 🙂

sa pytam, lebo aj moja mala vela cita a ma velmi vela kniziek a dokaze sa do toho pohruzit na hodinu vkuse.
tak snad sa to tak dedi, ze co vidia robit rodicov, robia aj deti.

zelmirka1
11. mar 2009

ja teraz citam Rusku Konkubinu...inak citam vselico...Simella, Segala, Vasilkovu /aj ked tie posledne ma az tak nezaujali/, Dzerengovu, Hamzovu a tiez rada citam A.Christie, aj ceske su fajn napr. Hercikova, Frybort ...
ja citam od 1.triedy na zakladke a ostalo mi to dodnes, na dovolenku musim mat min. 3 knihy zo sebou inak
nemozeme cestovat nikam.

violetka1
11. mar 2009

a baby bali ste sa ked ste citalil tu knihu o Rigovi..Bestiu?
a tu Cela c. 17 ste citali- o muceni deti?? ja sa bojim to citat..ale ak ktorasi ste to citali..bolo to hrozne?

zelmirka1
11. mar 2009

a co je to za kniha Bestia ? to asi nebude moc oddychovka baby nie je lepsie citat nieco pekne ?
ja mam rada dobre konce aspon v knihe a vo filme nech je to take mile.

a_rianna
11. mar 2009

ja som čitala od Dana Beštiu, Celu č. 17, Nehanebne neviniatko, Popol všetkych zarovna, Sara, Červeny kapitan...nečitala som len posledne 2. lebo mi nejak neostava času... zatial som bola spokojna so všetkymi, no a Beštiu som sa bala čitať, ja som to čitala v lete a tak som si v noci zatvarala okno 🙂 ale potom asi do týždna po prečitani knihy som na to zabudla

cela nebola o mučeni deti...teda aspon si nič take nespominam odtial... to som čitala ked som bola tehu 🙂

zelmirka beštia je kniha o tom romovi, kt. zabijal osamele ženy a zabil ich asi no nepamatam presne ale cca 12. a zanechaval im ponožku pod telom... a dlho si policajti lamali hlavu či to je nejaky znak ... ale viac neprezradim ak chceš požičiam ti...

zelmirka1
11. mar 2009

aha ariana tak diky ale to by asi nebolo pre mna...mam sice rada detektivky a zaujimave zapletky ale nemam rada
nieco moc surove a drsne a hlavne ma desi ked citam o niecom fakt hroznom co by v reali mohlo existovat.
A som strachopud na horory sa nedivam lebo by som mala zle sny. 😕

mgurnak
11. mar 2009

no, tak ja citam len taku romantiku..ktora krasne konci..potom je taky pekny pocit... 😉

biela
11. mar 2009

arianna, nepožičala by si mi nejakú tú knižku? ja som to nečítala priznám sa... a rada by som...

pozeráte ota? ja som sa išla upučiť od smiechu, keď boli tie nominácie spevákov 😀 😀 😀

zelmirka1
11. mar 2009

suhlasim mgurnak dobre konce su naj....
ked to tu tak citam keby sme dali dokopy co tu vsetky citame tak mame hotovu kniznicu 😀
len dufam ze sa ja moj maly nauci citam knihy a nielen surfovat na nete 😎

zelmirka1
11. mar 2009

ach jaj chcela som napisat ze dufam ze sa aj moj maly nauci citat knihy...uz mi preskakuju pismenka idem radsej spat...dobru noc prajem.

vera21
11. mar 2009

Ahojte 🙂 vy uz tu tak prispievate, ze nemam sancu citat ! Ja mam dnes akusi blbu naladicku, no a Biela, co sem hodila ten link, iba ma zbytocne rozlutostila xixixi Ked prides ku mne, tak ti tu melodiu zahram, ok ? A budeme revaaaaaaaaaaaaaaaat obidve 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre