Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

ma.senka
24. máj 2009

dievcata a to MMR ockovanie to je proti comu? mums a osypky? zatial som si info o tom ziadne nezistovala, doverujem lekarke, ale citala som co ste sa tu bavili... hm... je to sila, asi to tiez zvazim. ved nie su to zas take nebepecne choroby aby bolo nutne ockovat... je to divne... je to povinne?

zelmirka1
24. máj 2009

ano je to povinne, mums rubeola a osypky, masenka radsej ani nezistuj, ja uz nedoverujem lekarom lebo oni
nic nepovedia len ze moze byt teplota, co vtedy robit ale absolutne neinformuju viac.

biela
24. máj 2009

masenka,
ja som myslela tú kupovanú hipp-ku alebo hami vo fľaštičke, to je zmixované tam nemáš žiadny väčší kúsok.

zelka, to je super, že miško zvládol výlet, kde ste boli nakupovať? v ktorom meste?

my sme boli doma, v žiline, len sme sa tak motkali konečne sme vychutnávali víkend doma, stále kdesi beháme a teraz sme boli doma.

zelmirka1
24. máj 2009

v tesine a v bielsko-biale

biela
24. máj 2009

zeli, tak to bola dlhá cesta, to je super, že miško vydržal. to ja by som s olim tak ďaleko nezašla. my sme boli minulý týždeň v handlovej a počítala som minúty do konca cesty, lebo už nevedel obsedieť v sedačke...

vera21
24. máj 2009

ahojte Baby!
Zeli, a kedy sa to ockuje ? v akom veku ? lebo ja som akysi magor z toho, som kukala ockovania, co mame a na toto nie je mala zaockovana a ze vraj az do siestich rokov uz nebudeme mat ziadne ockovanie.....to je mi nejake divne teda...viem, ze nepovinne sa daju zaockovat kiahne a toto som si tiez myslela, ze patri tam do tek kategorie...Na MMR by som ju asi po tych vsetkych info nedala. Ved mi je uplne zle z toho, co citam, Gabrielka je pravda, ze cim viac toho clovek vie, tym viac sa boji 😒
Masi, ja som mrkvu a aj zeleninu robila malej a aj robim stale na pare a potom som to mixovala, ale je pravda, ze taku konzistenciu ako v tych kupovanych flastickach nevykuzlis doma asi nikdy. Moja mala doteraz sa ide pozabijat za kupovanymi prikrmami...

ma.senka
24. máj 2009

no vidis vera - podla titulku je kupovana vyziva zdravsia - o co sa tu snazim teda? zajtra idem nakupit vagon zdravej detskej vyzivy. vdaka babenky 🙂

to ockovanie - dokoncime ten prevenar a hexu, treba nam este jednu davku, hadam to zvladneme. to MMR asi
tiez zvazim...

zelmirka1
24. máj 2009

vera MMR sa ockuje v 15 mesiacoch, nechce sa mi verit ze to nemate lebo patri medzi povinne jedine ak by si vedome odmietla. Nastastie nikde nie je uvedena horna hranica dokedy takze finta je odkladat ockovanie lebo
je dieta trochu chore a podobne...ja som tiez ostala z tych info neprijemne prekvapena a hlavne z toho ze nikto nam nic nepovie, nevysvetli a a celkove je slaba informovanost.

zelmirka1
24. máj 2009

ja uz prevenar nedam a tretiu hexu velmi zvazujem lebo som sa utesovala ze maly zatial nemal ziadne negativne
reakcie ale prave na tretiu hexy uviedli mnohe mamicky zle reakcie s roznymi nasledkami, je to des ale aj mne pripada hrozne dat naraz dietatu 6 chorob a este pneumokoky a verit ze sa s tym vysporiada v pohode.

zelmirka1
24. máj 2009

biela nie je to daleko, cca 110 km, tiez som sa bala ale nech si zvyka lebo my ked vyraziem k svokrovcom
tak neviem neviem ako tych 500 km zvladnem ja nieto este on.

ma.senka
24. máj 2009

zelka, nestras... kazde ockovanie ma nejake rizika, ale hadam je to vynimocne, nie? statisticky to musi byt velmi male percento deti, ktore maju reakcie, inak neverim tomu ze by sa vo velkom ockovalo a riskovalo...

zelmirka1
24. máj 2009

jasne masenka je to vynimocne, ale ak by moje dieta malo byt co len jedno z miliona tak dakujem neprosim.
a napr. na prever su niektore neziaduce reakcie uvedene velmi caste co je u viac ako 1 dietata z 10.
ale ako som pisala su dva tabory a kazdy nech urobi ako povazuje za najlepsie.

ma.senka
24. máj 2009

jasne zeli, neziaduce ucinky naozaj mozu byt hrozne, mam daleko od toho aby som sa nebala a netrpla ci sa neprejavia. ockovanie prevenarom sa moze prerusit vobec? ked uz sme 2 davky vybrali, moze sa tretia odmietnut?

vera21
24. máj 2009

OK, Zeli, dik za inof...tak uz mam v tom jasnejsie u nas - my sme museli posuvat dlho dlho tretiu hexu, lebo mala bola v nemocnici a stale sa nieco vlieklo, tak ju neockovali a ked som prisla na tu tretiu davku, tak lekarka hovori, je musime urobit najskor jedno povinne ockovanie, lebo to uz ledva stihneme, tak to bolo to MMR ☹ mala to mala az v
18tich mesiacoch...inak super, ze som tu diskusiu objavila az minuly tyzden.....to by som urcite odmietla...no a teraz co uz.....len mozem byt happy, ze zatial nic...teda klop, klop.....
Masa, a my sa kedy stretneme ?

zelmirka1
24. máj 2009

ja neviem masenka co sa moze a co nie. Ja proste uz prevenar nedam ale to je moje rozhodnutie.
ja sa viac bojim tej tretej hexy ak mam byt uprimna aj ked mame este cas.
Ked som bola tehotna a navstivila ma svagrina z Kanady a recnila nieco o tom aby som nedavala maleho ockovat tak sa na nu usmievala ze co to trepe ale venovala som tomu dost casu a stale venujem preto som opatrna.

zelmirka1
24. máj 2009

vera,ale mozno je to dobre ze ste to mali posunute, dolezite je ze mala je zdrava a hotovo.

ma.senka
24. máj 2009

hm, ved uvidime ako sa to cele vyvinie. drzme si palce nech nam to dobre dopadne.

vera - buduci tyzden? v pondelok potrebujem ist do mesta obehat si nejake veci, stredu musim do roboty. ale vravela si, ze ti vyhovuje poobede, v utorok a stvrtok mame baby plavanie do 15.55.co keby si ma pockala a sli by sme von rovno odtial? bud do parku, prip. dame kafe v kamke... misko hadam zaspi, tak budeme mat trochu klud, nebude mrzuty v kociku. pri kamke je aj detske ihrisko keby sa alicka chcela pohrat... co ty na to? potom je tu este piatok, ale neviem ako mi to vypali v robote. s tym zatial radsej neuvazujem.

zelmirka1
24. máj 2009

ako sa ti paci plavanie masenka ? ani si sa neozvala niekedy ked kocikujes pritom sme tak blizko seba... 😉

ma.senka
24. máj 2009

zelka - neozvala veru, stale ma ta praca doslova gniavi. musim ju konecne spast zo sveta, nech si uz konecne zacnem uzivat. mam tajny plan, ze do konca maja to bude. 😎 chodievam von vacsinou poobede, prip.podvecer. doobeda ide s miskom moja mama. ak ti to tak neskor poobede vyhovuje, nie je problem, mozeme sa stretnut.

baby plavanie sa mi paci, minule misko cely kurz preplieskal rucickami vo vode 😀 vobec nespolupracoval, len chcel tapkat 😀 ale ten jeho stastny pohlad stal za to 😀 no a samozrejme, ze ho odvalilo od unavy uz v oddycharni 😀

zelmirka1
24. máj 2009

plavanie je super, ja som tiez rada ze chodim. No ked pracujes tak to je jasne. To si moc neviem predstavit.
Ja chodievam von tiez poobede a beham vacsinou medzi 14 az 17 hod vonku. Doobeda sa mi nechce to idem
len ked uz neviem co s nim a je moc mrzuty.

Baby nema tu niekto na predaj klasicku detsku ohradku drevenu ?

ma.senka
24. máj 2009

aha, tak to mame rovnake casy vencenia 🙂 dobre, ozvem sa ti buduci tyzden, dobre?

ma.senka
24. máj 2009

zelka, dako nam to tu zakapalo, baby asi pozeraju lets dance 😀

zelmirka1
24. máj 2009

lets dance uz skoncil, ja kukam mimibazar...ale mne sa zda ze vela veci je malo zlavnenych

ma.senka
24. máj 2009

aha, tak potom uz spia... mozno este vera visi na ebayi 😀
neminaj peniaze, polsko ti nestacilo? 😉 ale hej, tiez som to pred casom pozerala,
take normalne ceny... nemam moc nervy na toto, radsej kamenny obchod - vidim, vyskusam, berem

zelmirka1
24. máj 2009

normalne ceny ale ked nieco kupia za 2000 a predavaju za 1850 to sa mi zda nic moc zlava.
tiez radsej idem do obchodu, pozriem nazivo a je to lepsie.
Juj ja rada minam...keby ma muz nekrotil tak neviem neviem...

zelmirka1
24. máj 2009

idem spat dobru noc masenka

ma.senka
24. máj 2009

aspon si dnes usetrila 🙂 bru noc zeli 🙂

gabrielkaa
25. máj 2009

ahoj zelmirka, no tak to je "silna kava"...ja tiez zvazujem to MMR. ja nie som proti ockovaniu uplne, ved som dieta dala zaockovat - aj hexou aj prevenarom. a dam jej dokonca aj tretiu davku, aj ked som uplne s tym neni stotoznena,ale nech sa jej to dokonci. ale tato MMR vakcina sa mi naozaj nezda. podla mna by sa malo k tomu pristupovat s rozumom, kedysi mamicky nic nevedeli a bolo dobre, ale dnes ked sa uz clovek moze informovat a dostane sa k vsetkym informaciam je to "horsie" lebo sa viac zacina zamyslat nad "neskodnostou". a co sa tyka vedlajsich ucinkov tak mohi rodicia to ani nenahlasia - takze nahlasenych je vraj len 10%. a ked aj nejake tie vedlajsie ucinky su, tak si to rodic nespoji s vakcinou a ak aj ano, tak lekar mu to vyvrati..tak nechapem preco tam vobec uvadzaju "vedlajsie ucinky" to tam zrovna mozu dat 100% bezpecne... ach jaj. neviem ako sa postupuje ked rodic odmietne ockovanie a druha vec je to, ne naozaj nechcem dietatu ublizit tym, ze ho nedam ockovat. clovek nevie ako postupovat. musim zohnat viac info.

marina.o.
25. máj 2009

pekný deň 😉
čítam,čo ste popísali a očkovaniach.My sme si tiež dali aj prevenar.Keď ste začali s očkovaním,tak by ste ho mali aj dokončiť,lebo to potom nemá význam.Je zbytočné vynechať tretiu vakcínu,lebo to naväzuje na seba.Tie dve očkovania sú potom zbytočné.
To MMR si ešte pozisťujem aj ja,lebo som o tom nepočula,že to je až taká divočina.
Možno rubeola,osýpky aj mumps sú liečiteľné ale napr.rubeola v tehotenstve znamená vážne poškodenie plodu.Moja kamoška ju dostala,keď bola prvýkrát tehotná a mala poškodený plod.Rozhodla sa vtedy pre potrat.Už to je pár rokov a teraz má dve dcéry (9 a 7 ročné).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre