Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
2. nov 2009

ludka vraj na Solinkach sa cvici....

wandeirra
2. nov 2009

Ludka necvici...ale ak by sa niekde zacala,daj vediet na mk 😉

andulka26
3. nov 2009

Marina, gratulujeme aj my s Miskou, nech ste zdravucky ,mala pekne papa, pribera a rastie do krasy 😉

violetka1
3. nov 2009

Caute, dlho som nebola, co mate noveho? ja uz mam darceky pre starsiu kupene a malicky este nepotrebuje🙂) Urobim mu darcekove balenie mliecka z didi 😀
Este len chystame krst- vobec sa mi do toho nechce, dalsi hekticky den to bude.

Ludka zumba to je ten tanec..ci co, kdesi v telke som to videla, viem ze sa mi to pacilo, ale uz si to nepamatam ☹(

ma.senka
4. nov 2009

ahojte,
violetka, no hlavne je nove to, ze ty a marina ste novopecene dvojnasobne mamicky 🙂

no darceky - to je pre mna vzdy tazka vec... ale pre miska darceky hadam hravo zvladnem 🙂

kocky, ake fusaky mate v spotrovych kocikoch? poradte, treba mi kupit, ale ani neviem ci
nam ho vobec treba. pocitam s tym, ze misko bude do 2 mesiacov chodit a potom ho uz do kocika
asi nedostanem. mam fusak z hlbokeho kocika, ale ten do sportaku je nanic. staci mi taky flisovy fusak?

vdaka 🙂

kaciatko68
5. nov 2009

Ahojte maminy, viete mi poradiť nejakého dobrého kožného lekára v Žiline ? Synovec má 3 mesiace a má atopický ekzém. Zatiaľ začali chodiť do Považskej Bystrice súkromnej kožnej MUdr. Baštekovej, ale sú to častejšie návštevy a lepšie by bolo chodiť ku niekomu do Žiliny. Rodičia nepoznajú nikoho a kožná ku ktorej chodili na Vlčincoch bola úplne hrozná. Malého liečila na seboroidnú dermatitídu, stále mu vysušovala pokožku a zakázala ho natierať, až ho úplne vysušila... Dobre, že neskončili v nemocnici na dehydratáciu ☹.
Ďakujem ...

ma.senka
5. nov 2009

kaciatko - ja chodim ku dr. Hrizovej do nemocnice. teda bola som u nej raz. je sympaticka, aka je neviem
posudit. chcem tam ist aj s malym, urobila sa mu na licku taka akasi krvna zrazeninka, ci bradavicka. neviem
co to je. trochu sa mu o to zadrel zips a riadne mu to krvacalo. neviem ci je to znamienko, ci to same zmizne,alebo bude dalej rast ci co... do ip ti posielam kontakt ak chces, zavolaj tam...

ma.senka
5. nov 2009

kocky - v casaku Zdravie, v novembrovom cisle je veeeelky clanok o ockovani - 6 stran - nazory pre aj proti.
velmi zaujimave... pisem to tu, lebo viem, ze pred casom sa to tu rozoberalo...

zelmirka1
6. nov 2009

ahojte
masenka to musim kuknut, som zvedava odkial su tam nazory proti, ale skor si myslim ze to bude ak vzdy vyznievat
v prospech, mne to neda pokoja a stale to studujem a stale nachadzam nove veci.

inak stale chodim plavat a dnes boli taki zlati vsetci, sme ich pustali v rukavnikoch po prude a neskutocne sa im to pacilo, Misko uz normalne kope nozkami a mava rucickami akokeby plaval 😀 , som myslela ze uz nebudem chodit v zime ale ked vidim ako sa mu to paci stale viac tak asi budem...este sme neboli chori takze klop klop 😉

marina.o.
6. nov 2009

ahojte maminky,tak uz sme doma.
Dakujeme Vam za gratulaciela 😉 Miška zatial poslucha.

zelmirka1
6. nov 2009

vitaj marina
este raz gratulujem a nech mate z Misky aj samozrejme aj Adelky radost...ozaj ako reagovala Adelka na sestricku ?

daj trochu info ako vsetko prebehlo a tak...

a_rianna
7. nov 2009

ahojte dievčata tak dneska je ten velky den kedy sa stahujeme na Borik
hore už mame všetko spravene,okrem jednych dveri, kt. sa vyrabaju enormne dlho na moj vkus...
tak dufam , že chlapik ich do vianoc vyrobi.
a eštenam chyba jedalensky stol a stoličky, kt. pridu okolo Mikulasa, ale to su detaily, ostatne veci su OK,

co sa tyka vonku a zahrady to je depka, nech už napadne sneh a zakryje to... na jar sa však do toho pustime....

takže snad dneska všetko pekne prestahujeme ale tak sa mi do toho nechce pravdu povediac...

Marina vitam ta doma... ked budem mať chviločku čas daj nejake fotečky drobčeka 🙂

marina.o.
7. nov 2009

ahojte,dakujem za privitanie.
Adelka reaguje tak,ze hika nad malou a berie jej dudku.Priblizi sa k Miške,vytrhne jej ju z ust a hned ju dudluje ona 😀
Co sa tyka porodu,celkom fajn.Islo to ako po masle.Od prvych kontrakcii po porod to trvalo asi hodinu a pol.Dala som si aj epidural a manzel bol tiez pri porode.Este aj sestra mala dennu (robi na novorodeneckom) a kamaratka,ktora mi pichala epidural tiez sluzila.Citila som sa ako doma 😉 takze tak.
ariana,tak fajn,ze idete na dom.Tak nech sa Vam dobre byva.

fukylove
9. nov 2009

ahojte babenky 🙂 konecne som nasla nejaku temu, kde su Zilincanky 🙂 mozem sa k Vam pridat? 🙂

marina.o.
9. nov 2009

ahoj,tak vitaj medzi nami. 😉

marina.o.
9. nov 2009

baby nejako to tu viazne,ked som sa vratila domov ☹

zelmirka1
9. nov 2009

marina to je neuveritelne ty mas este cas na MK ???? 😀 sikulka
ako sa ma Miska ? inak to je super ako to vsetko prebehlo a citila si sa dobre.

ahoj fukylove my sa pozname ze ? ako sa mas ?

marina.o.
9. nov 2009

zeli,teraz este mam cas.Drahy ma dovolenku,tak ten ma Adelku a ja Misku.Miska papa moje mliecko,tak dufam,ze nam to vydrzi.Dnes sme sa boli prvykrat ukazat dr.Akurat mala dovolenku.Bola tam taka stara pani dr.
Vy mate co noveho?

fukylove
10. nov 2009

ahoj zelka 🙂 pozname 🙂 aj sme sa stretli dnes vo Faxcopy 🙂 🙂 🙂

tvoj drobcek uzasne rastie 🙂 len bol akysi nesvoj v tom teple....

marina - citam, ze mas velmi cerstve babo 🙂 tak gratulujem k malej Miske... kde si rodila - ak sa smiem spytat? 🙂

zelmirka1
10. nov 2009

ahoj marina, nove nic, Misko rastie, vymysla, sa smejem ze uz je to mala osobnost, uz jasne dava najavo co chce 😀
inak toto pocasie je des....ozaj ako budes chodit na prechadzky ? Adelka uz pojde za ruku s tebou ? moj Misko
sice doma chodi pekne ale vonku ho nerada pustam lebo este pada a hlavne ma zasadne svoj smer a nie moj.

😀 ahoj fukylove, ano maly rastie, nema moc rad ked je v kociku a ja niekde stojim a nehybeme sa a samozrejme nema rad ked je taky naobliekany, teraz v zime mam pocit ze nerobim nic ine ako ho obliekam a vyzliekam stale dookola.

fukylove
10. nov 2009

zelka 🙂 juj, taka som rada, ze som ta dnes stretla -ked som bola u teba "obchodne", tak som bola nadsena, aka ste mila "dvojka" 🙂 - kedze manzelika som nestretla a uz som aj rozmyslala, ze ti napisem IP 🙂

inak - monitor dychu funguje - testovala som na neterke 🙂 aaaa to kresielko - no uplne uzas - ked som ju mala dva dni doma a potrebovala som nieco poriesit, tak som tam malu posadila a ta bola z toho uplne hotova 😀 😀 😀

kukam, ze drobcekovi sa dari 🙂 Misiatko - som bola uplne hotova, ked vtedy u vas prisiel ku mne uplne bez problemov 😀 to sa mi este nestalo 😀 😀 😀 juj - a to vyzliekanie a obliekanie - ja som mala Laurinku na dusicky u mna - sestra doma robili velke poriadky - chodili sme dost na prechadzky a tiez som mala pocit, ze nic ine nerobim, iba ju krmim, prebalujem, obliekam a vyzliekam 🙂 a tak som sa vytesovala ked prisiel vecer a mohli sme buvkat 🙂 🙂 🙂 🙂

marina.o.
10. nov 2009

fukylove,ja som rodila v Topolcanoch.Som ich zamestananec.
zeli,Adelka chodi len mesiac a prechadzky by veru nevydrzala.Kupili sme surodenecky kocik,tak som zvedava ako to bude.Zatial sme ho este neskusali,ked je take blbe pocasie.

zelmirka1
10. nov 2009

fukylove to som rada ani som sa ta nestihla opytat ked sme sa stretli ci funguje monitor a hlavne lehatko ci sa paci
ja som ho velmi vyuzila len som sa bala aby si bola tiez spokojna, ale verim ze aj tvoj drobcek v nom raz bude spokojne sedkat.

marina to je super, uz som videla take surodenecke kociky je to zlate tak urcite to bude fajn.

fukylove
10. nov 2009

jaaaaaaaaaaj - ja som ze ci nahodou nie v Ziline alebo okoli - lebo ja planujem rodit v Cadci 🙂

ty pracujes v nemocnici??? v Topolcanoch??? - v Praznovcach som mala velmi dobreho kamarata.... aviem, ze jeho mamina robi tiez v zdravotnictve - no asi nie v nemocnici ale u nejakeho sukromnika - kdesi pri policii v Topolcanoch 🙂

a marina - daj vediet aky je ten surodenecky kocik - my cakame prve babo - no nechceme moc otalat kym bude druhe - ak sa podari, tj tiez budeme casom riesit surodenecky kocik - ak pojde vsetko podla nasich predstav 😀

marina.o.
10. nov 2009

fukylove,potom Ti predam ten nas tandem 😉
Pracujem v TO v nemocnici.A ako sa ten Tvoj kamarat vola?Z Praznoviec poznam zopar ludi.Je to kusok od nas a aj moja teta odtial pochadza.

fukylove
10. nov 2009

volaju sa Krošlákovci - jeho sestra je Janka, on sa volal Martin, bohuzial tento rok v marci (27.) prehral boj s rakovinou.... apropo - ja mam termin od dokiho presne na jeho rocne vyrocie umrtia... (v profile mi pise 29., no nevie ako to upravit 🙂 ).... mal nedodzitych 28 rokov.... akurat minuly tyzden som bola v TO - cestou do BA som si dala odbocku - bola som ho "pozriet" a hlavne pokecat s jeho maminkou.... od pohrebu sme sa nevideli a tak bola uplne v soku, ked zbadala moje brusko 😉 a to som jej ani nehovorila, ze mam termin na vyrocie... mam taky pocit, ze sa Macko "postaral" o to, aby sa mi splnil moj velky sen mat dietatko 😉 (na nadprirodzene sily moc neverim, ale fakt si to niekedy myslim 😉 )... lebo s manzelikom sme babo planovali az buduci rok 🙂

fukylove
10. nov 2009

a este mi napadlo 🙂 ten kocik 🙂 ked to bude aktualne, spomeniem si 🙂 dufam, ze to dopadne tak, ako si predstavujeme 🙂 🙂 🙂 🙂

marina - a ty si priamo zo Ziliny tak ako Zelka? 🙂

marina.o.
10. nov 2009

fukylove,jeho maminu asi poznam.Ak sa vola Joja a robi u gastroenterologa?
Byvame na vlcincoch I.A Ty?

marina.o.
10. nov 2009

fukylove,my uz mame teraz tri kociky 😀 Teraz Ti mozem ponuknut ten co sme mali pri Adelke 😉

fukylove
10. nov 2009

marina - ja byvam na Vlcincoch - pri poste, na ulici Vojtassaka - vobec netusim ake cislo vlciniec to je 😀 😀 😀 ani kde su vlcince I.A 😀 😀 😀 😀 a to som rodena Zilincanka... hehehe

inak - teraz to bude zniet divno - ja fakt neviem ako sa vola Mackova mamina krstnym menom - pre mna to vzdy bola teta 🙂 alebo tetuska... 🙂 ked ochorel, bola som jedina, kto za Mackom chodil pravidelne a robila som jej hlavne psychicku podporu - aj ked asi len taku slabucku... ale predsa... je taka malicka - asi 1,60 🙂 blondynka... a robi v budove pri policajnej stanici 🙂 casto rozmyslam ako sa volaju Mackovi rodicia menom - ale fakt to pre mna odjakziva boli ujo a teta... este si pamatam, ked som prvykrat prisla po jeho prvom zachvate do nemocnice a nasla som ich pri jeho posteli - netusiac, kto to je... a ja ako velka voda, ktorej je vsade vela - som mu povedala, ze este raz take nieco vyvedie, tak ho zabijem... a to ma pohladom skoro zabila jeho mamina... ale hned sme si padli do oka - Macko bol v Ziline, studoval tu - oni z TO, tak som chodila denno denne za nim a nosila mu poriadnu domacu stravu - co sa sice nepacilo mojmu vtedajsiemu frajerovi, co som s nim zila... ale ked som varila pre dvoch, tak ta jedna porcia sa vzdy nasla 😀 😀 😀 😀 tym som si asi ziskala aj jeho maminu 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre