Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Život v Miami

zuzana_1
24. mar 2013

Ahojte. Chcem zistit nieco o realnom zivote na Miami s babatkom. Cize ako je zo s materskoj,pracou,byvanim. Budem rada za kazdu skusenost. Dakujem 🙂

trish31
24. mar 2013

@prasiatko30 my nemame ziadnu mexicku nanny,mame pana,ktory nam odhrna sneh a ten je kanadan a pani na umyvanie okien je jeho manzelka,kanadanka 😉 Proste je to na svedomi kazdeho jedneho,mne sa tiez nepacilo,ze tu nemozem pracovat ale v ziadnom pripade som si to nacierno nedovolila.Risk je zisk ale v tomto pripade je to risk privelky....

pimpulka
24. mar 2013

@trish31 mat taky jednoznacny nalinajkovany nazor na zivot ako ty mas🙂)...brala by som🙂.... zivot a skusenosti mi stihli ukazat opak...🙂...ale aspon ma uz nic neprekvapuje a zijem si istejsie a spokojnejsie ako predtym ked som mala podobne nazory ako ty...to neber ako kritiku, alebo utocenie na teba...to je len moj nazor

trish31
24. mar 2013

@pimpulka ty si zila niekedy v USA alebo v Kanade?

prasiatko30
24. mar 2013

Btw - tazka podvodnicka bola aj salma hayek - ta sa tiez priznala ze zacinala ako illegal - ufff

pimpulka
24. mar 2013

@trish31 nie, nikdy...do usa chodim na dovolenky, v canade som nebola...ale otazku mi davas trefne, roky som mala priatela slovaka zijuceho v DC a hoci mal green a teraz uz aj obcianstvo, nesla som za nim zit natrvalo...nestalo mi to za to /rozne dovody, osobne aj typu zdravot. poistenie,praca,legalny pobyt atd/ ....preto mam trosku "scitane" pomery zivota v usa...ale toto je uz stara story, odvtedy sa mozno vela zmenilo,ja pisem skusenosti spred par rokov....cize mozno uz aj neaktualne 😕 ?

trish31
24. mar 2013

@pimpulka tak i teraz odpoviem,preco mam na toto taky nalinajkovany nazor na zivot ako pises....Pretoze som si presla emigracnou kontrolou,kde ma okrem ineho vypocuval pan aj z toho,ci tu nahodou neplanujem zostat na cierno.nebudem rozpisovat,rozmazavat,nemam na to dobre spomienky.Jednoducho a v skartke,po tejto skusenosti ANO mam takyto nazor ze by som si to NIKDY nedovolila,a obdivujem fakt odvahu tych,ktori si to dovolia.....

Musim ist,pekny den prajem

pimpulka
24. mar 2013

@trish31 bohuzial to je bezny proces pri vstupe do USA resp. canady....nie si prva ani posledna a nechcem ta strasit,moze sa ti to este zopakovat...ja som napriklad takuto negativnu skusenost nikdy nemala, slusne sa spytali za kym idem, do kedy ostanem, dali stempel a hotovo...asi som mala stastie na officiera, alebo som nebola podozriva? 😕 /stabilne financne zazemie na SR- sice toto viac zavazilo kym este boli viza, zaznamy opakovaneho vstupu a riadneho vystupu z krajiny tiez su plus pre mna,znak "doveryhodnosti"🙂))/....ale nemozes jednu takuto negativnu skusenost brat osobne...zabudni na to, netrap sa tym,hlavu hore...mna len prekvapilo ze oznacujes illegals za podvodnikov, a pritom oni sa "len" rozhodli risknut zivot na cierno s tym ze zobrali na seba vsetky konzekvencie s tym suvisiace...niekedy leggal je vacsi podvodnik ako illegal🙂 ale dufam ze ty na podvodnikov nebudes mat nikdy stastie 😉 ...dakujem aj tebe pekny den prajem

zuzana_1
autor
24. mar 2013

Kocky len som bolq zvedava. Mm je tam na sluzobke a robotu by tam aj mal,takze @pimpulka vydata uz som 🙂 za slovaka,takze cestu vydaja urcite nehladam 😀 mm sa tam neskutocne zapacilo,styl zivota,kludnejsi ako u nas,proste mu to tam ucarovalo...tak som len "nahlas uvazovala" co by ak by...v januari sme boli na do ce v NY a tam sa mi zivot nepacil. To je iba hypoteza,ten nas zivot v miami. Chcela som pocut nazory ludi,ktori tam zili/ziju ,kedze ja poznam i a clovka v NY,ktory sa tam vypracoval na milionara,ale je tam uz veeela rokov...

pimpulka
24. mar 2013

@zuzana_1 oh tak niet co riesit🙂 chod za nim ak je taka moznost....aj moja kamoska zije v californii, jej manzela vyslal slovensky zamestnavatel do californie na niekolkorocny kontrakt, nic lepsie si neviem predstavit....ona je tam s nim, nepracuje, uziva si spolocne s manzelikom zivot🙂..byt legalne v usa a mat stabilne zazemie a bezproblemovy navrat kedykolvek na SR domov🙂..neplanuju ostat v usa, im to takto staci a plne im rozumiem🙂

trish31
24. mar 2013

@pimpulka opakujem,mam rada ludi ktori nezazili a hodnotia...milujem teoretikov 😉 Ale uz koncim zbytocne sa vyjadrovat.

PS:to co som zazila ja urcite bezne nie je 😉

trish31
24. mar 2013

@pimpulka a jasne,pokial ides na dovolenku,tak je na emigration uplne ale uplne iny proces ako ked ides do krajiny na dlhsie....

pimpulka
24. mar 2013

@trish31 a ja zas mam rada ludi ktori ak sa im snazim "zlahcit" negativnu skusenost, tak to pochopia ako mudrovanie a na oplatku srsia negativizmom a reaguju utocne...ved OK, kludne si zi nadalej s pocitom ake to bolo brutalne na immigrations a ze nikto ta nemoze pochopit ved nik iny na svete take ako ty nezazil a tym padom co uz len ten dotycny mudrlant moze vediet o zivote ze ano? 🙂 ....aj tak sa da...pekny vecer resp. u teba den
🙂

trish31
24. mar 2013

@pimpulka ja nie som vobec negativna 😉

sasenkah
24. mar 2013

@zuzana_1 ahoj, akurát o tyzden do Miami odlietam 😉 . Chodíme tam každú zimu a cítime sa tam super, ALE stojí to prachy. Podľa mna to nie je vôbec lacné mesto a preto si treba plány dobre premysliet aj z finančného hľadiska.

morningcoffee1
30. sep 2017

Tazko povedat. Mam tam kamaratku, ktora je tam vydata, ale podla jej slov tam zivot nie je az taky lacny. Vsetko je ale individualne. Nedavno som videla v casopise fotky Zuzky Belohorcovej, ktora vraj vlastni v Miami luxusny apartman, podla tych fotiek sa zda, ze sa tam aj s manzelom maju dobre. A pritom tam nezije az tak dlho, iba par rokov. Ale na druhej strane to moze byt iba moj dojem, a mozno realita je ina. Kazdopadne, priemerny Slovak splaca hypoteku do staroby, ale su ludia co vedia ako na to.

vilma7
30. sep 2017

@zuzana_1 netuším ako tam ľudia žijú, ale na Miami mám spomienku na kt.určite nezabudnem tak rýchle, keď za bieleho dňa v zápche šoférka ústami uspokojovala pána po svojej pravici na pravé poludnie 😀

sisaka
30. sep 2017

Miami priamo nie, ale v iných oblastiach Floridy by som brala, uvazujeme, ze na stare kolena si tam niečo kúpime a budeme tam chodiť na zimu...
Keďže je to stará diskusia celkom by ma zaujimalo, či to @zuzana_1 vyslo a ci su spokojni ...