Zoo Liptovský Mikuláš - oplatí sa tam ísť?

florianabotosova
7. jún 2019

Ahojte počas letných prázdnin by som chcela vziať krstného syna do zoo v Liptovskom Mikuláši? Tie ktoré ste tam boli aké ste mali zo zoo pocity? A keďže sa tam otvorila aj motýľa záhrada celkom ma to zaujalo. Oplatí sa tam ísť? Ďakujem

evinkakub
7. jún 2019

@florianabotosova nečakaj, ze ho pustia do klietky s medvedom alebo so selamami, tak ako vidíš fotky... púšťajú na pohladkanie az od 18 rokov...
Co sa týka detí, budú mať z tej Zoo také isté pocity ako z kazdej inej. Ja byvam pri Ba, a ak by som mala ísť do LMA len kvoli tejto ZOO, neoplatí sa. Ale my sme sli z Tatier, takze zastávka to bola velmi príjemná. Alebo ak si z okolia LM, tak navštív, su tam pekné zvieratká... ale zasa veľkosťou sa to nedá porovnať s inymi ZOO, je podstatne menšia.
Neviem kolko má malý rokov, ale môže ísť do ohrady napriklad s papagajmi, veverickami, kacenami, alebo nakŕmiť lamu... a podobne.... tiez môže pozriet krmenie dravych vtakov
PS: v lete by som tam nechodila, nie je tam chladok... horucavy musia byt neznesiteľné.

tiumen
7. jún 2019

Ja osobne by som do tej kontakt zoo nešla ani keby mi za to zaplatia.. Lebo to nie je normálne, bohvie čo dávajú tým zvieratám 🤬 ak bude syn chcieť kuknúť zvieratá, tak ho vezmeme do Malkia parku ;) tam končia týrané zvieratá, divé zvieratá ktoré si chceli ľudia domestifikovať ale sa mi to nepodarilo 😅

kikuska555
7. jún 2019

Zalezi od toho ake velke deti su, nie vsade vas pustia. My sme boli minuly rok s 5, rocnou a v podstate nas pustili len k mladatkam tigra, papagaje, pelikany, kengury, kozy a tie domace zvery. My sme mali aj napriek tomu zazitok.

patka06
7. jún 2019

Boli sme tam cca pred dvomi rokmi a bolo to super, pustili nás aj k pume, dala sa pohladkať, pri medveďovi sme boli tiež úplne blízko, bolo to vtedy ešte mláďa, do klietok s malými zvieratami tiež pustia. Rozlohou menšie, ale dá sa tam stráviť veľa časiú a je to zážitok.
Len som počula, že sú teraz presťahovaný a treba sa tam objednať, tak si to pred cestou radšej over majú stránku na nete aj FB.

belllinka
7. jún 2019

Ak tam chces ist z daleka iba kvoli zoo, tak sa to neoplati, je to tak na hodinku a v lete desny upek, ziadny chladok.

vikusjk
7. jún 2019

@florianabotosova my sme tam boli 2x, raz, ked mala nasa 4r a o rok na to zas. Oba dva razy sme mali z toho zazitok. A hlavne mala, kupila som jej tie senove granule a aj granule pre vtaky, takze mala na kolenach papagaja a krmila ho, alebo po nej behali vevericky. Krmila aj ovce, kozy, lamy a ja uz neviem co vsetko. Medveda a selmy sme pozorovali len z vonku, tam deti nevpustia. Aa hladila este srnku. Tie zvierata su tam od malicka a mnohe si proste na ludi zvykli. Napriklad medved mal vsetky pazury a maju tam len malych mesvedov, kym nezacnu byt nebezpecne aj pre chovatelov. Potom idu do riadnej zoo. Za nas sa oplati, urcite sa este vratime.

vikusjk
7. jún 2019

Inak zoo bola docasne prestahovana inam, neviem, do kedy to tak ma byt, maju to ale na webke aj s docasnou adresou

majka238
7. jún 2019

Zoo je mensia ale nam sa velmi pacilo. K zvieratam do klietok by som s detmi ani nesla,takze nam vobec nevadilo, ze deti nepustaju.Detom stacilo len krmit zajace a kozy a boli nadsene. Takze ak ma tvoj krstny syn rad zvieratka,urcite odporucam ale ak od toho ocakava len nejake dobrodruzstvo, ze pohladka tigra a tak, tak sa to podla mna neoplati.

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macko1007
7. jún 2019

@florianabotosova ani tam nechod,my sme sa tam trepali len koli zoo a boli sme dost sklamani...taka dlha cesta a uplne zbytocne...mysleli sme ze si budeme moct hladkat vsetky zvierata,ze ich tam bude dost..uz nikdy viac

jananina
7. jún 2019

Boli sme minulý týždeň. Zvieratiek je dosť. Ja osobne by som dieta k tigrom a macom nepustila. Ostatné zvery sú ok.My sme boli pri papagajoch. Obrovský zážitok pre moju 4r dcéru.Taktiež sme zašli do motyl.zahrady.Odporúčam!Malá sa naučila nežnosti ku zvieratam (niežeby im doteraz ublizovala)Aj keď niesme z okolia LM určite by sme išli znova.

floretine
7. jún 2019

Prosím ľudia, nepodporujte takéto špinavé biznisy. Lev či medveď nie je šťeňa, aby sa s ním celý deň naťahovali decká :/
To sú iba množitelia, ktorí tie zvieratá v neprirodzených podmienkach (mini výbehy, drevená podlaha z paliet namiesto normálnej trávy a zeme pod nohami, žiadny enrichment a tak ďalej) iba množia, aby mali mláďatá, s ktorými sa dá maznať. Samozrejme, to sa dá iba do určitého veku zvieraťa, potom je to už nebezpečné. Teraz tie odrastené mláďatá odkladajú kdesi v nejakej inej dedine, kde si tiež bez povolenia otvorili ďalšiu Zoo a tú v Liptovskom Mikuláši otvoria niekedy koncom júna zase, či tak nejak, samozrejme zase s novými mláďatami....
Zvieratá nemajú overený genetický pôvod, určite tam dochádza k príbuzenskému kríženiu a potom majú všelijaké vady a trpia. Predstavte si, že by ste držali svojho psa na kolenách celý deň a chodili by okolo cudzí ľudia a hladkali ho.
Koľko rodičov je totálne pripečených a nechá deti pichať zvieratám prsty do očí, do nosa...Aj keď ich ošetrovateľka okríkne, ale koľko takých ľudí sa tam za ten jeden deň premelie?
Ak chcete ísť vidieť zvieratá, radšej naozaj choďte do normálnej ZOO, do Bojníc, BA, Košíc, tam bežia naozajstné záchranné programy pre rôzne druhy zvierat, napr. Bojnice dlhé roky vypúšťa odchovaných rysov do prírody. To naozaj dáva zmysel. A aj tie zvieratá tam majú úplne iné podmienky, a k tomu treba viesť aj vaše deti, že levík nepatrí do klietky velkosti krabice od televízora a nie je to plyšák na maznanie, ale ak už v zajatí, tak vo výbehu, v ktorom má zábavné prvky, podmienky čo najviac podobné tým prírodným a svoje vlastné súkromie.

floretine
7. jún 2019

Ešte by som dodala, že tú druhú zoo pre odrastené zvieratá otvorili v Jakubovanoch uprostred Studenej doliny, bez toho, že by upovedomili miestne úrady a občanov, že tam niečo také mienia prevádzkovať. Pripájam príspevok z diskusie, čo som našla, nájdete to na Google reviews:

Ako môžte prevádzkovať zoo bez povolení?? (článok "Za dedinou na Liptove otvorili zoo. Nikto z domácich to netušil" na myliptov.sk). Firma prevádzkuje zoo bez povolenia z hygieny a bez toho, aby prebehlo stavebné konanie. Majiteľ firmy je známy podvodník, klamár a neplatí svoje dlhy (radšej zruší firmu a založí novú). Vašou návštevou tejto zoo ho podporujete v jeho nezákonnom podnikaní. Nejde mu o zvieratá, ale o zisk. Všetci obyvatelia okolitých dedín sú proti tejto zoo. Nechcú ju tam mať, pretože tam nechcú mať takéhoto podvodníka, ktorý bez ich vedomia narušuje pokojný ráz dedín, mení charakter Studenej doliny a zarába na ich úkor. Prosím vás, uvedomte si, že svojou návštevou dávate peniaze najväčšiemu mafiánovi na Liptove. Choďte radšej do Bojníc. A negatívne recenzie nenájdete na stránke zookontakt, ani na ich FB profile, lebo ich systematicky mažú.

elementissa
7. jún 2019

@tiumen tie zvieratá v kontakt zoo vôbec nemusia byť týrané... Zasa netreba byť taký prehypovany. Niektorí sa tvária ako strašní aktivisti a vedia veľké prd o zvieratách. Na Slovensku je veľmi aktívna Sloboda zvierat a napriek tomu, že ich sledujem, ešte som nezaregistrovali, že by mali problém akurát s kontakt zoo... To zasa ktorý inteligent si myslí, že šelma bude automaticky skrabat okolo seba hlava nehlava??? Ved zvieratá útočia (aj na seberovnych aj na menších a slabších - vid ľudí), len keď sa cítia ohrozené... Mam 4 mačky doma a NIKDY neskrabli ani mňa, ani manžela, ani sestrine deti (ktoré sa mimochodom nevedia správať k zvieratám a síce nechtiac, fakt im robili zle a tým mackam to nemohlo byť príjemné), ani návštevu... Dokonca neskriabu ani keď sú vystrašení a neskriabu dokonca ani gauč ani nábytok... Lebo nemajú dôvod. A nemajú vyoperovane pazúry a ani im nedávame drogy 🤣🤣🙈🙈🙈🙈🙈 ten, kto trochu pozná zvieratá (a aj ich správanie, nielen že sa ohana, že je ochranca zvierat, ale mačky kŕmi MLIEKOM a psom dáva žrať KOSTI), tak vie, že mackovite šelmy majú rovnaké prejavy správania. Tie zvieratá v kontakt zoo nie sú zvieratá z cirkusu, ktoré sú všelijakými tryznivymi metódami nútené robiť veci, ktoré pre ne nie sú prirodzené, ale sú to zvieratá, ktoré sa narodili v zajatí, sú na spoločnosť človeka zvyknuté a človeka nepovažujú za nepriateľa - chodí im dávať jest, čistí im výbeh, stara sa o nich, zabezpečuje im všetko, aby boli zdravé...) a keď majú takýto prístup k pracovníkom zoo, ktorých ich navyše naučili na hladkanie a mazanie, prečo by im to malo vadiť od cudzích ľudí??? V zoo sú pravidlá, preto sa k zvieratám púšťajú ľudia 18+, lebo je tam predpoklad, že im nebudú pchať nejaký patik do ucha a nebudú ich ťahať za chvost ci za fúzy... Myslím, že im môžu dat aj mlsku- takú, čo im dávajú aj ošetrovatelia a teda sa cítia bezpečne - aha, človek, nejde na mňa s palicou, pekne ma škrabka a ešte mi aj dal jedlo... Prečo by ako mali útočiť??? Bože, niektorí tu so zvierat fakt robia krvilacne beštie. Keď divé zviera v divočine nezautoci na človeka (samozrejme, ak človek vie co ma robiť a nezačne chytať paniku a nevystrasi zviera), nevidim dôvod, prečo by mali zvierata, ktoré celý život prežili s človekom útočiť

tiumen
7. jún 2019

@elementissa ty si fakt myslíš že sa tým divým zvieratám páči že ich denno denne chytajú desiatky cudzých ľudí? Sprostosť niektorých ľuďí nemá hraníc, fakt 🤦‍♀️ a kde píšem že zvieratá v tej blbej zoo sú týrané? Sa nauč čítať s porozumením

floretine
7. jún 2019

@elementissa och prečo by mal útočiť? Wau. Zviera môže ostať nervózne z hlučného dieťaťa alebo keď sa ho niekto nevhodne dotkne a jemu sa to nepáči. Veď to sa vám koniec koncov môže stať aj so psom alebo mačkou, len tie následky sú nie také vážne .Nie sú to domestikované zvieratá a to, aby ich celý deň obchytkávali ľudia je nanajvýš neprirodzené.
Ja viem o čom hovorím, študovala som biológiu a aj keď som si nakoniec vybrala medicínsky smer, prvé tri roky štúdia som mala identické predmety s inými smermi, čiže zoológia, etológia, a tam sme sa presne učili o týchto veciach a viem celkom dobre posúdiť, že podmienky, v akých tam držia zvieratá, sú veľmi smutné a vôbec nezodpovedajú štandardom súčasných zoologických záhrad (tých naozajstných).
Jedna moja spolužiačka z ročníka je teraz etologička, cestuje po zoologických záhradách v celej európe a sleduje správanie zvierat, ona konkrétne študuje najmä šimpanzy a gorily, ale samozrejme keď vidí takéto zariadenia typu zoo kontakt alebo tá oáza sibírskeho tigra, čo je pri Bratislave kam sa ľudia chodia fotiť s tigrom a kŕmia ho pritom šľahačkou z plechovky, tak sa len chytá za hlavu. Skúste si prečítať aj to, čo som tu písala vyššie, aká je genetická kvalita tých zvierat, ako ich množia len pre peniaze a potom, keď sú veľké, tak nevedia, čo s nimi.
Je mi fakt jedno, či je to bezpečné alebo nebezpečné pre návštevníkov, keď niekomu ten tiger chňapne od nervov po ruke, tak mu treba. Mne vadia tie podmienky, v akých tie zvieratá držia , že tie šelmy chodia od nudy dookola do zblbnutia, lebo v tom výbehu 5x5 metrov sa nemôžu ani prebehnúť, ani sa pred návštevníkmi schovať do prístrešku.
A to, že je to aj legislatívne celé čudné, tak o tom už ani nehovorím, ale tak na Slovensku je to tak, niekto pozná niekoho a úrady potom na neho nemajú.

florianabotosova
autor
7. jún 2019

@jananina ja som z Lučenca a bola som už v Košiciach, v BA a aj v Prahe zoo a chceli by sme sa ísť pozrieť do toho LM aká je zoo tam

floretine
7. jún 2019

@florianabotosova naozaj, choďte radšej do Bojníc, do Brna alebo do Zlína, dokonca aj v Spišskej Novej Vsi je zoo, to sú všetko nádherné zoo, ktoré sa aj zoo nazývať oprávnene môžu, nie ako toto zariadenie, kde vás skasírujú 7 eur za každého staršieho ako 3 roky a podmienky pre život zvierat sú otrasné.

bagre
7. jún 2019

Boli sme minulý rok, deti boli pri kozách , papagájoch, veveričkách, klokanoch, rysovi a malých levoch, mohli pohladkať pytóna. Je pravda, že zvierat tam je menej ako v klasickej zoo a vstupné bolo dosť, ale raz za čas, pre zmenu... deťom sa páčilo že boli úplne pri zvieratách, proste pre nich to bolo iné. Jasné že k medveďovi pustia len dospelákov. zvieratá nie sú nadrogované len tak mimochodom, šelmy tam majú tak do cca 6 mesiaca - teda kým sú ešte kľudné. Keď začnú dospievať a teda sa stávajú agresívnymi, tak idú inde...a papagáj sa dá aj doma vycvičiť 🙂 Motýle akurát v tej dobe neboli nič moc, ale ja som bola vo Švajčiarsku, tak to bolo jasné že o inom. Ak by som nebola, zrejme by to bolo zaujímavejšie.Neviem koľko má synovec a aký má vzťah k zvieratám, rozhodni sa aj podľa toho. A cestou sa môžte ešte aj inde zastaviť...

florianabotosova
autor
7. jún 2019

@bagre on ma 6 rokov a k zvieratám ma celkom dobrý vzťah

bagre
7. jún 2019

@florianabotosova tak skúste, dajte to dokopy ešte s niečím iným trebárs /nejaká zrúcanina, lanový park.../ 😉

bellovag
7. jún 2019

@florianabotosova s tými čo si menovala sa to nedá vôbec porovnať...to už by som radšej šla do ZOO v Spišskej Novej Vsi

bagre
7. jún 2019

@bagre a hej aj v Spišskej je zoo tam bolo fajn 🙂

bellovag
7. jún 2019

@bellovag eštee ma napadol zážitok môjej kamošky ked bola v tej kontakt Zoo..papagaj schmatol jej 2 ročnej dcére ktorú mala na rukách náušnicu..našťastie jej ju nevytrhol úplne z uška...my sme tam boli 1x a dosť...samá planina, zvieratá na úpeku, žiadne stromy...bolo mi ich ľúto...chodím do práce okolo tej zoo každý deň a keď sme tam na kopčeku ešte aj v zime videli stáť ťavu tak mi jej bolo normálne ľúto...zimu prežila ale prišlo mi to také čudné...tiež sa mi nepáčia podmienky za akých tam tie zvieratá chovajú...

bagre
7. jún 2019

@bellovag nám vraveli že všetky šperky dole...

patka06
7. jún 2019

@florianabotosova ak nie ste špecializovaný iba na zoo, je v okolí Liptovského Mikuláša aj viac pekných vecí dve krásne jaskyne, aqua park, už spomínané motýle, ak by ste išli aj s ubytovaním dá sa pozrieť Oravský hrad.....skúste popozerať v Google okolie čo sa vám zapáči
Tú zoo by som nevynechala

althejka
8. jún 2019

My sme boli minuly tyzden . Syn k levom nesiel, iba manzel a aj to spali tak sa mohli v mini skupinke iba pozriet. My sme ostali za pletivom a predtym sa cela skupinka musela poucit ako sa vnutri spravat. U malych medviedatiek sme boli aj vo vnutri,maleho som mala na rukach, tiez sme mali instruktaz a mohli sme si pohladkat iba ked osetrovatel dovolil. Akonahle si zacali ludi prilis obzerat, sli sme vsetci von. Potom im dali pauzu a nevpustali nikoho. Neprislo mi to ako tyranie, praveze osetrovatel bol velmi prisny na ludi co tam robili hluk a este mali blbe poznamky ked povedal ze nechaju mladych oddychnut. Nasmu sa najviac pacilo vo vybehu so zajacikmi, kedze mame aj domam tak bol ako ryba vo vode. K pelikanom nechcel ist. Povozil sa na ponikovi a poobzerali sme zvysne zvieratka. Kazdy sa moze rozhodnut kam a ci pojde aj do vybehu, je to len moznost vidiet niektore zvierata ozaj zblizka a nejake apaticke mi nepripadali. ☺ vsetci osetrovatelia najprv povedia dopredu co moze nastat a clovek mal pravo volby. My sme si to aj s motylou zahradou uzili.

macik34
24. júl 2019

@elementissa bola si v tej zoo???

macik34
24. júl 2019

@florianabotosova vsetky komenty som necitala.. bola som v tejto zoo 4x. Tento rok bol naozaj posledny!! Pri otvoreni komboticket super! Za jeden vstup vsade! Dalsie roky zvierat vzdy menej.. personal sa meni stale za minimalnu mzdu. Dravce priviazane na metrovom spagate!! Zajace vyhynuli! Nezostala z ponodnyvh ani tretina.Levy, medved.. vzdy spali. Preco? Ovce a kozy deti nahanali. Personal nepovedal nic!!!

majka238
25. júl 2019

@macik34 niesom nejaky zastanca tejto zoo ale k otazke preco levy stale spia asi tolko, ze levy bezne prespia 16-17 hodin za den aj v inych zoo, nic divne na tom nieje.