Zvýšené hodntoy štítnej žlazy. Nepoškodia bábätko?

cervena_ciapocka
17. jan 2011

Som na začiatku 15tt a len nedávno som bola na prvých odberoch kde mi zistili hodnoty týkajúce sa štítnej žľazy veľmi zvýšené. TSH 8,3 a TPO 560. Už som objednaná k endokrinológovi a dúfam, že mi s tým pomôže. Ale čo som čítala na internete, tak že najvhodnejšie je začať s liečbou už v prvom trimestri. Ja sa teraz bojím, či už nie je nejak neskoro a bábo bude poškodené. Má niektorá z vás podobnú skúsenosť? A ako to napokon dopadlo? Keď teda bábo počas prvého trimestra nedostávalo potrebné hormóny odo mňa, mohlo to mať na neho veľmi zlý vplyv?

(Ja som sa nikdy predtým neliečila na štítnu žľazu.)

zipsy
17. jan 2011

ahoj, ja som mala presne ten isty problem, len mne to zistili asi o tyzden skor nez tebe. na nete som vtedy nasla vseliake hrozostrasne informacie, ale neskor, ked som sa dostala k endokrynologicke, dala mi lieky a hovorila ze vsetko bude v poriadku, som sa nejako ukludnila. teraz sme v 34.tyzdni a zatial vsetko OK. tak uvidime... ale neboj, casto to tehulkam zistia az pri tych prvych krvnych testoch, takze sa zacinaju liecit az v 4.mesiaci....

vodnicka
5. mar 2011

Ahoj Mne zistili zvysenu cinnost stit.zlazy v 14 tt a bola som u endokrinologa predpisal mi euthyrox a babo sa mi narodilo zive a zdrave a tiez som sa nikdy neliecila na zlazu a mam 38 rok a druhe babo poi 16 rok.Drzim palce 😉

ani3012
5. mar 2011

Paťko je krásny ,šikovný chlapec,narodil sa s váhou 3050 g. a mal 49 cm...zvýšenú činnosť štítnej žľazy mi zistili až 2,5 mesiaca po pôrode....odvtedy som lieky užívala každý deň aj počas druhého tehotenstva

gabika84
5. mar 2011

ahoj. ja mam teraz rovnaky problem. TSH som mala 4.74 a aTPO 414. zacala som sa liecit az v 17tom tyzdni (raz denne uzivam thyroxin) doktorka mi vravela, ze sa nemam bat, zevraj babo malo zatial hormonov dost, ale musime zahajit liecbu, pretoze moja stitna zlaza uz nestiha pracovat za dvoch. snad bude vsetko v poriadku, drzim palce aj tebe 😉

soldi
8. mar 2011

ahoj, znizena funkcia stitnej zlazy- to mas Ty- je v tehotenstve pomerne bezny jav. tiez mi ju zistili v 16 tt, predtym som mala stitku v poriadku.
mne endo povedala, ze keby ta stitka bola velmi zla, ze by som uz davno potratila a ze od 12tt si dieta tvori hormony same, takze ta znizena funkcia ma na neho minimalny vplyv. dolezite su vsak aj hodnoty dalsich hormonov, ktore neuvadzas.
mne endo povedala, ze konkretne mierne zvysene tsh nema ziadny vplyv na dieta.
takze sa neboj, vsetko je v poriadku 🙂

erienka
12. sep 2015

Tiez dnes stresujem, mierne zvysenu funkciu stit.zlazy mi zistili az teraz, v 12tt. K endokr.idem v pondelok, takze zatial to mam neliecene. Trochu ma povzbudili prispevky vyssie, ale aj tak mam zly pocit, ze uz sa to malo riesit davno

gabuchah
13. sep 2015

Ahojte 🙂 mne tiež bola zistená nie ok štítna žľaza, znížená funkcia...Tiež som sa vylakala a k doktorovi sa ešte nedostala... Upravilo sa vám po liekoch aj priberanie, zacpa, únava atď? Deň predtým som bola na infekcnom koli borelioze a na druhý deň toto... A to som predtým doktorov nepoznala, na gyndu som šla po 5rokoch 🙂

taja27
25. sep 2015

ahoj mne dnes volali že mam tiež zniženu funkciu štitnej žlazy a to 3,95 čo v tehu nie je už ok keby som nie tehotná je to len mierne zvyšene no v tehotenstve to nie je dobre a preto mi nasadili 50 euthyorx... aby sa neorzvinula hypotyreoza a potrat...kedže sa može potratit aj vo vyššom štadiu takže tak a som kludnejšia bola som u dvohc doktoroch dnes a potvrdili mi toto že bud epotrebna liečba tak už berem 🙂

alexa24
10. jún 2016

Odkiaľ máte tieto hodnoty TSH a TPO?? Gynekológ to do knižky nezapisuje nie? Mne nič nehovoril takéto, vždy len že je všetko v poriadku a zrazu v 31.tt mi zistila obvodná z krvi zlú hodnotu a na endokrinologii že mám hypertyreozu- zvýšenú funkciu štítnej žľazy

purplerainbabe
29. júl 2017

@alexa24 mne zistill genetik, ze mam zle vysledky sz. Ako to u teba riesili, dakujem. Som v 23tt. Bude vsetko ok?!

alexa24
4. aug 2017

@purplerainbabe ahojky bud hlavne v klude, mne zistili na konci zvysenu, teraz ma mala rok a beriem stale tabletky na stitnu.. Dolezite je byt pod lekarskym dohladom, stitna neni sranda.. Ja som sa po porode na to vykaslala az mama ma donutila ist opat na kontrolu a tie hormony mi nerobili dobre na srdce.. Uz horsie je znizena funkcia stitnej zlazy, vsetko ti povie lekar, nech ti daju papier aby ta prednostne endokrynolog vysetril a on ti povie viac 🙂) good luck

purplerainbabe
4. aug 2017

@alexa24 vsetko bol zatial nastastie len poplach. Vysledky mam v norme. Pre istotu, aby som sa neradivala, tak mam skrateny krcok. Ale nemozem sa uz tolko bat, lebo pojdem skor na psychiatriu ako do porodnice, dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre