Aké krúžky navštevujú vaši predškoláci?

sweetberry
16. okt 2008

ahojte chcela by som sa opytat ake kruzky vase deti navstevuju pre inspiraciu a ci zaroven neviete o nejakom dobrom vytvarnom kruzku i anglictine, po pripade mozno i skolke, nejakej predskolskej, kde sa tymto aktivitam je mozne venovat, nakolko dcerka chodi do skolky pre deticky s alergologickymi problemami a tam sa specializuju skor na tieto veci.
Kedze malinka ma 5 a pol rocka a v septembri nasledujuceho roka ma nastupit do skoly nuti ma to uvazovat, aby neprisla do skoly s velkym sokom, co sa to okolo nej deje.
Zaujima ju velmo kreslenie premsylala som, ze by som ju dala teda na kruzok vytvarny, ak by sa to dalo stihat casovo bolo by to fajn....len neviem kde, kedze pracu i skolku mame v okoli Ruzinova, byvame dost od ruky, neviem ako by som to mohla skombinovat a mrzi ma to ked velmi by dcerka chcela chodit na kruzok.
Ak mate nejake rady typy velmi pekne dakujem predom ;)
a este otazocka, kedy musime vediet aku skolu sme si vybrali....prihlasky sa davaju uz vo februari ?dakujem za kazdu radu a zelam pekny dnik 🙂

andrea.m
16. okt 2008

tak ja som chcela dať Filipka do detského folklorneho súboru, našla som taký kde berú od 4 rokov (väčšina berie od 5-6 rokov) ale spamätala som sa neskoro. maju už plno tak nás zapísali do poradovníka keby náhodou niekto odišiel. a ak nie tak začne od septembra budúceho roku. v MŠ chodí na angličtinu už 3 rok, na gymnastiku takisto 3 rok a na muzikalovú prípravku to začal tohto roku. všetky tieto krúžky maju v rámci pobytu v škôlke,lektori chodia za deťmi do škôlky takže je to také na spestrenie. ale asi som ti moc nepomohla kedže som z KE 😖 pre ZŠ sa musíš definitívne rozhodnúť do dňa zápisu ale potom sa to ešte dá zmeniť ked sa dodatko rozhodneš pre inú ZŠ.

sweetberry
autor
16. okt 2008

ahoj andrejka tak to je super s tpu anglictinou hmmm u nas zial ..je to ine kedze nie je to nromlana bezna skolka hm....a preto som chcela ze keby mi ju vzali niekde aspon na pol roka do predskolackej ja neviem..
aky je sikovny to je super kolko zaujmom ale sama by som to nezvladala a este aj bez auta hmm chcela som jej urobit radost apson tou vytvarnou....v okoli prace skolka nieco tak po ruke zeby som sa anchvilu aj do roboty mohla vratit.
aha no Kosice 😀 ....ale nevadi aspon viem akeho mas nadaneho sikovneho synceka 🙂...

bora8
16. okt 2008

sweerberry - ja som z Malaciek a malý mi chodí druhý rok na tanečnú prípravu - teraz bude mať 5 rokov, a tento rok sme ho dali aj na futbal.... viem že v centre voľného času tu u nás je aj výtvarná výchova a aj angličtina..... skús sa popýtať alebo popátrať na internete určite niekde niečo v Ružinove niečo také ako je u nás centrum voľného času máte....

sweetberry
autor
16. okt 2008

ahoj borka vsak patram od dnesneho dna davam si s tym pracu snazim sa 🙂) roznym sposobom aj tymto i svojpomocnym 🙂)....a dakujem

asitka
16. okt 2008

no v škôlke, kde chodí syn...idú výtvarný, tanečný, hudobný, dramatický, počítačový krúžok, anglický jazyk, plávanie a tuším aj nejaká športová výchova, či čosi podobné....náš chodí na tanečnú, plávanie a angličtinu. 🙂

titkovamiriam
17. okt 2008

marek bude urcite chodit anglictinu 😀

ukana
17. okt 2008

my v skolke anglina a dramaticky, v zime chceme pokracovat v plaveckom... 🙂

sweetberry
autor
17. okt 2008

to je prefektne ze je to sucastou skolky hmm my sme pre zdravotne problemy zacali navstevovat ine zariadenie hm......a at anglictina kruzok podla mna velmi dobry napad tiez 🙂
hladam stale na nete kde by som dcerku prihlasila

ukana
17. okt 2008

sweet...nemate v okoli Centrum volneho casu pre deti?? tie robia rozne kruzky 😉 anglina, pocitace, tanecny a pod.

kasami
17. okt 2008

Ahoj Sweetberry,

ja mam tiez 4rocneho synceka, tiez v skolke nic nemame, teraz chodi na AJ a tanecnu, minuly rok chodil na plavanie a chvilu aj na korculovanie

tebe mozem poradit toto, viem ze v Ruzinove v MC Hojdana bolo vela zaujmovych kruzkov, aj hudobna, vytvarna aj AJ

my chodime na anglinu do Hellen Doron v prievoze to je kusok od vas, chodime uz treti rok ..., na tanecnu chodime do suboru Sedmokraska je to vo Vrakuni, maju tam aj vytvarnu, ale maly mi tam nechce chodit ☹
a na plavanie sme chodili do Slovnaftu, ale je tam dost studena voda, tak som nam dala pauzu, lebo maly je vecne chory. A korculovanie byvalo jeden krat cez vikend v Avione na klzisku, zevraj by malo byt znova, hned ako ho obnovia tak s tym iste zacneme znova 🙂

sassi
17. okt 2008

my sme chodili na tanečnu prípravku a na plávanie od 4 rokov.
učenie jazyka v školke neuznávam, to je zdieranie rodičov a aj tak sa tam deti sotva čo naučia, za 1-2 hodiny týždenne, to je nič - som jazykárka, viem o čom hovorím 😉

sassi
17. okt 2008

ale dobra vec je výtvarná, hlavne chlapci mavajú "tvrdšie" ručičky, velakrát to pomože pri vstupe do školy, lebo sa naučia lepšie držať ceruzku a pomože to pri zvládaní písania.

sweetberry
autor
18. okt 2008

ajoj kasami o Hellen Doron som pocula vedeli by ste mi aj podat informacie ohlade ceny takeho kurzu a ako casto navstevuje Samko tento kurz a v akom case ?dakujem 🙂
pozriem este na interne MC Hojdana a dakujem za prispevok 🙂

kasami
19. okt 2008

HD je dobre, no neviem, asi by som tam druhe babo, ak by som mala tak nedala, tento nazor prevlada u vacsiny rodicov, ktre tam maju deticky
Inak je to super, su ta pekne triedy, so zaciatku asi do tych 4-5 rokov moze byt rodic s dietatkom v triede, vsetci aj ucitelka sedi na vankusiku na zemi a vlasne sa hra hry s detmi. Kurzy su cca 10 mesacne --- ceny kazdy rok stupaju ☹ ku kazdemu kurzu dostanu deti tasticku s literaturou 4 knizkami a 4 cedeckami, my sme teraz dostali aj pocitacovu hru. tych 10 mesiacov je rozdelenych na 4 casti, vzdy sa deti ucia temu z jedneho cedecka, je to to iste na cedecku, v knizke a na hodinach, kazde dieta by si malo 2krat za den vypocut to cd (kazde ma tak myslim do 20 minut) a ked ma naladu, tak popozerat tie obrazky v knizke len ako doplnenie, a to co je na cd, tak to sa potom na hodine hraju, kreslia, lepia, spievaju, tancuju ....
Nie je to zle, ale za tie peniazky si myslim, ze by mohlo byt aj viac.... hodina je len raz v ryzdni, maju vela roznych kurzov, takze urcite sa da vybrat hocijaky cas a den ...
pesnicky su pekne chytlave melodie, maly si ich velmi rad spieva a rad tam chodi ... ale keby sme mali druhe babo, urcite by mu stacilo to co by sa naucilo popri nom .... je to vlastne pocuvanie a zzivanie sa s tym jazykom, oboznamenie sa s nim. Ale musim uznat, ze niektore deti su tam uplne uzastne
🙂
samozrejme ze aj tie nase 🙂)

sassi
19. okt 2008

ja myslím, že predškoláčik by mal navštevovať hlavne tie krúžky, ktoré mu ulahčia vstup do 1. triedy a samozrejme že ho bavia 😉
AJ je faj, ale poznam prípad, že maminka v školke platila drahú angličtinu a dieťa od 1. triedy malo potom nemčinu a bol problem ☹
Ja aj moje kolegyne angličtinárky sme deti na AJ v školke nedávali, ani ich špeciálne doma neučili. Ved toho ešte budú mať dosť v škole, a tam aj tak začínaju znova od začiatku. A to, že dieťa par slov vie, može dokonca posobiť demotivačne, ba až negatívne, pretože si myslí to viem, to viem, to viem ... a zrazu sa zistí že nevie skoro nič ...

Našej dcerke som kupila výukovú hru na PC, na take oboznamovanie sa s cudzím jazykom to úplne stačí a stálo ma to 200,- a nie tisíce 😉
Zaujímalo by, kolko ten kurz stál, u nas v školke brali 60,-/ hodinu pri počte 15 detí na hodine si prerátajte zisk, no zdieranie, ak by tam boli 5-6 detí, bola by to normálna cena, ale pätnásti???
Deti sa naučili pozdraviť, počítať a farby, par slovičok - to take zaklady naučíte aj doma... A čo som sa potom s rodičmi rozprávala, 90% sa vyjadrilo, že by už dieťa na to nedali ☹
Myslím že jazykovky využívajú jazykový boom na SK, a že sa skoro každy rodič chce ukázať, že aj jeho dieťa už blaboce po cudzokrajsky 😀 😀 😀 A čím viac kurz stojí, tym lepšie ...

asitka
19. okt 2008

sassi...u nás stojí 45,- Sk ...ale pri akom pocte detí...to neviem....ja ani nerátam s tým, že sa tam nejak veľa naučí...počítam s tým, že základy...farby...pozdravy...pár slovíčok...u Mateja v školke fičí tá angličtina už tuším od prvej triedy...ale to mi prídu už trochu odveci....ja ho dávam teraz v predškolskej...ale ako píšem...zázraky neočakávam...skôr sa teším...že sa rozhodol a pre tú tanečnú a plávanie... 😉

sassi
20. okt 2008

no u nas bola až od 4 rokov tuším, ale bolo to fakt cele od veci 😖 Ked to chceli robiť, mali utvoriť menšuie skupinky... Ja som kedysi učila take male deti - prváčikov a druháčikov na ZŠ a bolo och maximálne 5, to sa dalo celkom pracovať.
Inak ani v 1. triede sa decka moc toho nenaučia, my mame priamo v rámci vyučovania 2x do týždna AJ, a už sa teraz učia v 2. triede aj písať 🙂
a kam chodíte plávať? my sme chodili v ZA do BEMA Slovakia, učia na Martinskej a to bolo super, Heni sa tam naučila plávať, dokonca viac štýlov, chodila tam 3 roky (od 4-7 rokov), tento rok sme ju už nedali, ma toho dosť aj bez plaveckého

sweetberry
autor
20. okt 2008

sassi dakujem tiez za nazor a nevyvraciam ho dcerke som chcela kruzok lebo som chcela aby mala trosku zmenu kedze skolka do ktorej chodi nie je celkom beznou skolkou a bojim sa, aby nemala problem pri vstupe do skoly
preto som premyslala ci sa da aj cosi take ze by navstevovala predskolku ak nieco take existuje aj basniciek a tychto veci je tam malo a to ma moc mrzi deticky su take sikovne v okoli zo skolky poznaju tolko veci lebo sa im tam venuju inym sposobom aj ked netvrdim ze je to priam idealne vsade je cosi
neviem ci ta vytvarna nie je pre deticky az od siestich rockov chcela som simik tam skusit dat kedze ju to bavi a povedala ze by sa chcela ucit malovat viac rozpravali sme sa o tom aj ja som chodila na vytvarnu ale to som uz bola skolacik len tiez iba ak to bude v ramci moznosti cestovania a sklbenia vsetkeho takze je dost podstatny cas a miesto..

sassi
20. okt 2008

sweetberry, my sme to mali tak, že zo ZUŠ chodili do školky učitelky a mli s nimu vyvarnú vychovu, od 4 rokov.

A na tančnú ich tiež brali zo školky a zasa ich aj zaviedli späť, tak to bolo super, lebo som s tým nemala starosti, tiež od 4 rokov. Jej sa páčilo, že chodili do velkej sály a obrovskými zrkadlami - tam kde sa trenuje aj balet 😉

Na plávanie sme ju vozili 2x do týždna 10 kilometrov, bolo to tiež dosť drahe + to vozenie nas tiež stálo čas aj peniaze, ale stálo to za to, od 5 rokov vie vyborne plávať, myslím že to je velké plus do života. Teraz mame trocha prestávku.
Ona už je v škole, a ma spev - vzali ju aj do detského speváckeho zboru + gitara
tanečnú nechala, ale sa prihlásila na mažoretky - teda vlastne pokračuje v podobno a ma vyhodu proti detom, čo do prípravky nechodili
v škole maju aj PC krúžok - tak tam chodia všetky deti
no aešte chce chodiť aj do školskeho klubu
ona je velmi spoločenská, tak jej nebránime v tom, lebo nemáme tu žiadnych susedov s malými deťmi

sweetberry
autor
21. okt 2008

sassi tak to je ale fajn s tou vytvarnou hm...ale zial toto je ine skolka :(( nemaju ani vystupenia ako mala Simik ked chodila do klasickej skolky bolo to krasne tie vianocne vystupenia karnevaly a tak oni toto nemaju hm nie ej to statne zariadenie je tma velmi malo deticiek a maju tam namiesto ucieliek sestricky
kebyze sa da prestupit do nejakej inej skolky aby mala mala aj tu ako taku predpripravku skolsku aspon od januara alebo tak neviem ci je to spravne ale ani toto nie je bohvie co
vyhodou tejto skolky je ze si myslim ze tam davaju vacsi pozor na ne zo sa tyka zdravot.stavu kedze maju aj lekarku davaju si rodicia isto viac pozor ci maju deti soplik ci nie a aj tie sestricky mauu potom osobity pristup k tymto detom aj lieciky im podaju ak nejake bravaju kedze je to pre deti s alergiami a dychacimi problemami ale inak...su dost pomiesane vekovo a tak hm

wodana
21. okt 2008

Ahoj. Moja 2,5 rocna dcerka chodi vo Zvolene do detskeho folklorneho suboru Huncutik. Je tam vyborna pani ucitelka, lebo dokaze motivovat aj takto male deti ku krasnym vykonom. Od 3,5 roka by som ju chcela dat este na vytvarnu, ale neviem ci je vo Zvolene nejaka "vytvarka" ochotna prijmat aj taketo malicke deticky.

sassi
21. okt 2008

wodana informuj sa priamo v školke, či to nemaju tiež tak ako u nas cez školku. Naša ZUŠ tiež normálne berie deti až od 6 rokov, ale spolupracujú so školkami, alebo ešte cez CVČ sa dá 😉

borkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
1. sep 2012

Oživujem túto tému ,lebo od pondelka mam pradškoláka.V školke bude mať angličtinu a tanečno/dramatický ,mimo skolku plavanie a jazdectvo.

bubelko
6. sep 2012

@titkovamiriam u nas je to hokejova pripravka a cvicenie pre deti.

digysa
7. sep 2012

My to mame dokopy asi takto: tenis, tanec, plavanie, sachovy kruzok. Staci nam to bohato.... na tenis chodime totiz 4-krat tyzdenne

fabian18
1. júl 2013

.. môj ide akurát do školy, a tenis hrávame už rok .. super ... tiež angličtina v súkromnej jazykovke .. tiež výborná úroveň u nás v PE.... spokojní sme obaja, aj maminka aj synáčik :DDD

lamusica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petula8
3. júl 2013

moja dcéra keď bola predškoláčka chodila na anglický jazyk,maľovanie, plávanie, korčuľovanie a futbal to chodievali dvakrát do týždňa na štadión zo škôlky.

riverparkdanceschool
2. apr 2014

Milé mamičky, vezmite Vaše detičky k nám do tanečnej školy Riverpark Dance School a navštívte naše detské tanečné kurzy či otvorené tanečné hodiny! Prostredníctvom skvelej zábavy, hier a piesní si Vaše ratolesti zdokonalia svoje tanečné a pohybové schopnosti a samozrejme aj rytmické a hudobné cítenie. Predškolákom odporúčame otvorené hodiny Tanec detí 4-5 rokov každú sobotu o 10:00 alebo aj otvorené hodiny Tanec detí 5-6 rokov každú sobotu o 11:00. Hodiny stoja len 3,90 €.
Viac informácií na 0910 373 373 alebo na recepcia@riverparkdanceschool.sk! Informácie o hodinách spolu s videami nájdete na našej internetovej stránke školy. Tešíme sa na Vás!