Ako naučiť dieťa bicyklovať/pedálovať?

cairka
13. apr 2008

Ahojte. Moja malá včera dostala bike, hneď sme ho išli vyskúšať a zistili sme, že to pedálovanie nie je až také jednoduché. 😅 Dozadu jej to ide parádne, ale ako ju naučiť krútiť pedálmi dopredu? A malá je tvrdohlavý baran, takže aj keď ja som sa snažila jej krútiť nôžkami dopredu, ona išla silou proti mne dozadu 🙄 poobede to chceme ísť slúsiť znovu, tak vás prosím o nejaké finty, aké u vás zabrali. Dík.

ukana
14. apr 2008

cairka, tak nam pomohlo, ze som na bicykel dala snuru a maleho zo zaciatku tahala a maly len mal nohy na pedaloch a sem tam ked som spomalila, musel pokracovat sam. Zistili sme, ze tazko sa mu rozbieha, ale ked uz je bicykel rozbehnuty, tak mu to ide lahsie. skuste ten spagat, nam pomohol 😉

cairka
autor
14. apr 2008

ukana, dík skúsime. my sme už pokročili, už vie zatlačiť, ale iba jednou nohou. tak vždy zatlačí nohou, vráti pedál späť a zas - vyzerá to dosť divne 😅

eji
14. apr 2008

ja som zistila, ze maly na to musi dojst sam, netreba do nicoho dieta nutit, skusat kazdy den trochen a potom pomalicky by sa to malo rozbehnut, ale co poznam deti, tak vacsinou okolo 2,5roka sa rozbehli..my sme sa naucili vcera a to tak, ze som mu dovolila ist cez vodu, nech si ide umyt kolesa, ale musi tam doslapat sam

bibinka
14. apr 2008

my sme v lete tiež skúsili špagát a pomohlo. Pedáloval ostošesť. 😀 Pred pár týždňami sme ho znovu posadili na trojkolku a mylý bol vygúlený, že čo ako? nevedel nič. tak keď bude fajné počasie, znovu skúsime osvedčený špagát-hádam sa rozpomenie. 😀 Lebo sa chystáme vymeniť trojkolku za bicvajk. 😀

cairka
autor
14. apr 2008

no my sme poobede zasa skúšali a sme zasa o krok lepšie, občas sa jej podarí aj 3-4 kolá nôžkami spraviť,takže to bude asi fajn za chvíľu. na začiatku som jej krútila nôžkami, aby vedela čo a ako a najviac nám asi pomohol malý sused, čo sa bicykloval kolo nás a malá sa ho snažila napodobniť. 😎

filipa
15. apr 2008

cairka,
viem o com hovoris, my sme pedalovali niekolko mesiacov systemom pol otacky dopredu, pol otacky dozadu. a vzdy zaberala len jedna noha. takze to vyzeralo, ze ideme skor dozadu ako dopredu. maleho som sa snzila presvedcit, ze ho takto bude boliet nozka, ale je taky tvrdohlavy, ze nic nepomohlo.tak som ho nenutila, hovorila som si, ked uz ho bude noha boliet, snad pochopi. pochopil az po par mesiacov, resp. bol skalopevne presvedceny, ze jeho sposob, tym ze je iny, je najlepsi. teraz uz fici ako raketa. takze, odporucam nenutit, mozno obcas poznamenat, ze aj inak sa da, ale dieta pride na to samo. a navyse, bola to aspon sranda, vzdy sme sa nasmiali... takze prajem vela trpezlivosti..

cairka
autor
18. apr 2008

ahojte. ja som sa len chcela pochváliť, že veve od včera suverénne pedáluje 😵 Horšie je, že už začína naberať rýchlosť a asi budem musieť za ňou utekať 😝 ale je to presne tak, že musela na to prísť sama skúšaním.

bibinka
18. apr 2008

cairka- super, týždeň je veľmi krátka doba na naučenie pedálovania, ale ako vidím, Tvoja Bábika je veľmi veľmi šikovná. 😉

lenand
21. apr 2008

precitala som si musim aj ja nieco skusit ani nam to nejde minuleho roku sme mu kupili motorku na baterky tak to iba polozi nohu na pedal a ide a na bicygliku treba krutit pedalkami tak sa mu nechce 🙂

cairka
autor
21. apr 2008

bibinka ďakujeme za pochvalu 😵 už lieta jak drak,

lenand, ja som sa práve zaprisahala, že presne tú motorku jej nikdy nekúpim - keď bude chcieť bycikel, kolobežku, korčule... tak v pohode, nech si trénuje telíčko, ale aby sa len vyvážala ee 😉 obávam sa, že detí sú veľmi rozumné aby pochopili, že najlepšie sa ide na prechádzku na motorke. A ja ju potrebujem vonku uťahať a nie uťahať seba behaním za motorkou 😅 Ale minule sme stretli dievčatko na takej barbienovskej ružovej motorke, tak bolo vidno, že sa jej to páči, ale má smolu 😝

digysa
24. jún 2008

moj syn nie a nie dat nohy na pedale. On sa z nohami odraza rychlejsie, ako keby pedaloval. Tak nech sa chlapec trapi...aspon nebude tucny 😀

digysa
22. mar 2012

@vierasab pozeram, ze si mi dala "paci sa mi" na moj prispevok z roku 2008. A vies, ze to aj pomohlo aby sa potrapil? Nakoniec sa to naucil uplne sam.
A asi preto mu trvalo asi 5 sekund naucit sa bicyklovat bez kolies.... Spustil sa a isiel...to bolo cele moje ucenie 😀

vierasab
22. mar 2012

dnes kupujeme nový bike, tak kukám čo a jak, že reku nech viem. Ale myslím, že ako sa poznám, tak tvoj spôsob je mi najbližší a najmilší, pomohlo k veľa veciam, keď neurobíš sama - nebude, a to bol asi jediný spôsob aby ma neovládol v plnej sile kindermanagment.

znana
14. apr 2014

ahoj neviete mi niekto poradiť my sme kúpili dcérke bicyklík ale nejako jej nejde rozmýšľala som nad špagátom ale svojvolne sa kolieska nekrútia tak neviem ako by som ju to mala naučiť :D

ninah1486
1. dec 2021

my sme zacali s pomocnymi kolieskami a ked mal balans tak uz aj bez koliesok, nebol sa

beahavala
2. dec 2021

@ninah1486 tiez sme tak zacinali