Ako si zohnať serióznu prácu v oblasti písania článkov za honorár?

tequelinka
5. sep 2017

roky píšem do novín, časákov, magazínov, väčšinou však iba online..samozrejme za almužné, lebo ma nikto nepozná, desať eur max za článok, chcela by som oveľa viac si privyrábať v tejto oblasti, aspon za článok 20 30 e...ale nemôžem takých záujemcov ani klientov nikde nájsť,..čo by za to dali toľko peňazzí, chcem sa v živote uberať smerom tvorby....to viem naisto..aj ked to nemám vystudovane...tak sa pytam,ako ste sa dostali k pisaniu za honorar vy ?neviete nieco dobre poradit ???potrebujem taku stalejsiu brigadku a mozno aj serioznu pracu..a nie som z BA..len tak mimochodom..tam je toho dost aj co citam na nete...ale chcem pracovat z home office z domu ale nejake zaskolenie by som dala aj mimo stiavnice..
napiste aj ip ak chcete
velka vdaka

adeli79
5. sep 2017

@tequelinka To by zaujímalo aj mňa. 🙂

weeronik
5. sep 2017

markiza hlada prave cez profesiu cloveka na pisanie clankov, korektury a taketo veci, pohladajte si to..akurat vcera to zdielal kamarat na FB,ktory tam pracuje.

dai
5. sep 2017

@tequelinka ahoj. Moj muz pise odborne clanky pripadne komentare do novin... napise a posle - zatial mu uverejnili vsetko - tie sumy nie su ale teda nejak svetoborne - tych 20-30 euro - ale zas za stlpcek...

biokozmetika
5. sep 2017

tiež na portále www.jaspravim.sk ak tam ešte niesi zaregistrovaná, no a možno aj tak random oslovovať firmy, resp. eshopy, ktoré sa zaoberajú tým, o čom píšeš rada. inak škoda, že si nenapísala skôr (ja som zháňala niekoho na písanie člankov už dosť dlho ale nateraz mám- tak uvidíme ako sa osvedčí 🙂)

liv1
5. sep 2017

Ja som robila v spolocnosti 7 plus, teraz to kupil ringier rok dva tusim, v casopise Sarm. A mali aj externych redaktorov. Bolo to sice 12 rokov, ale nasi redaktori mali rozhodne viac ako pises 🙂. Skus ich oslovit.
Maju aj casopisy Zahradkar, Bajecna zena, Plus 7 dni, Emma, Plus 1 den atd. atd...

tequelinka
autor
5. sep 2017

@liv1 ano,lenze si bola asi z BAn nie?lebo oni nechcu externych redaktorov, citam od nich na profesii, ze treba byt z ba a nie externe,ale normalne chcu tam do officu niekoho.
@biokozmetika to je skoda, ze som to skor nenapisala, mala by som aspon pracu na privyrobenie, potom sa ozvi,ak by si chcela 🙂na tej stranke posobim nejaky ten rok, ale praveze tam strasne malinko ponukaju za tie clanky, originalne clanky a nechcu dat ani 10 e pomaly,a clovek sa na tom nadrie :(
@dai no ale a ako sa k tomu dostal?lebo pre mna by za clanok 20-30 e bolo dobre,ale neviem ako sa k takym zakazkam dostat

tequelinka
autor
5. sep 2017

@weeronik ale na to musim byt z ba asi...nie externe..z domu..a ja chcem z domu pisat

liv1
5. sep 2017

@tequelinka boli externi. Liptovsky Mikulas a tak. Kto hlada najde neboj 😉

liv1
5. sep 2017

Teoreticky aj ja potrebujem clanky tema bezlepkove, prirodzene bezlepkove, bezmliecne, jedlo a recepty (recepty robim sama). Ak by ta to zaujalo napis 😉. Web mam www.jemezdravo.sk.

tequelinka
autor
5. sep 2017

@liv1 naozaj aj externi?? a kam teda mam napísať? rovno im do tychto casopisov, ci?
inak v tejto sekcii sa orientujem aj ja, bezlepkove a bezmliecne...a viem kadeco napisat,ale recepty vobec 🙂 o co by islo?kludne mozes aj IP napisat

liv1
5. sep 2017

@tequelinka neviem kam napisat kupil ich Ringier najdi si na nete kontakty na sefredaktorov a skus 😉. Pisem IP dnes-zajtra

dai
5. sep 2017

@tequelinka on nepise na zakazku☹ komentuje skor co sa aktualne deje - ako ma sme tie komentare, pripadne trend - ale teda on to robi aj pre televizie takze sa ho casto novinary pytaju na nazor na niektore veci ktorym sa odborne venuje - o tom pise aj tie komentare☹ asi som ti moc nepomohla .. mne vychadza ze ked si expert na nieco tak rexaktory su velmi radi ked ta poznaju a fakt su az otravni potom co chcu vyjadrenia - vlastne za nich robis niekde ich pracu - moj muz uz ma v mobile dost cisiel s pripomienkou nezdvihat - vsetko redaktory z novin a tv... na druhej strane ako pisem ked potom napise k niecomu clanok tak to automaticky uverejnuju a platia honorar