Ako učiť malého korčulovať?

tilly
20. okt 2008

už som sa tu poučila o lyžovaní, ale poučte ma aj o korčulovaní, malému sme teraz kúpili in-line korčule, už na tom aj stál, ale ako ďalej???

renca3
20. okt 2008

nas sa najprv ucil stat na lade, potom chodit po lade malymi krokmi a nakoniec sa malo posuvat. treba prilbu na hlavu a prekonat strach z padov. lebo tych bolo neurekom.
zacali sme ho ucit my, ale potom mu viac dalo korculovanie vramci skolky s intruktormi v dave s inymi detmi.

tilly
autor
20. okt 2008

takže je dobré kúpiť mu aj korčule na ľad?

renca3
20. okt 2008

aha, to som si nevsimla, ze in-line. tie sme este neskusali. som myslela, ze si pri zimnych sportoch. 🙂

vavka33
20. okt 2008

Tilly,moja Vaneska sa ucila korculovat ked sla mat tri roky.tiez najskor len stala a potom sa postupe zacla posuvat -ale len po byte.kupili sme jej priblu,vsetky mozne chraanice a vysli sme vonku.nechala som ju od zaciatku trapit sa samu.jaaaaj,tolko sa napadala,ale nakoiec na to prisla a slo jej to samej velmi dobre.tak ho nechaj,nech si ich obuva vzdy ked chce,on sam pride na to,ako sa v nich ma zacat pohybovat 😀

tilly
autor
21. okt 2008

reni, uvažujem aj o takých korčuliach, keď ich nájdem, tak určite kúpim, neviem, či sa nejako odlišuje korčulovanie na in line a bruslenie na ľade...

chrániče a prilbu máme, len malého to tlačí a nechce to, ale musí... ešte ja si musím pokupovať chrániče, aby som sa na korčule odhodlala... 😀

petrahy
21. okt 2008

ahojte ked na korcule tak urcite nejake poriadne a nie lacny smejd mojim deckam som kupila a ucili sa viac menej sami ale kedze u nas maju korcule vsetky deti na bytovke a su starsie islo to celkom rychlo, kazdy si najde svoj styl a uz sa vezies.Chcem sa len spytat ake cislo nohy ma maly ked uz v troch rokoch zacinate korculovat. Ja som totiz vtedy nezohnala na Slovensku mensie korcule ako cislo 28 az 32 vsade ma odbili ze mensie cislo sa nevyraba. Je to uz teraz inak? To by ma fakt tesilo aspon maleho budem moct skorej naucit korculovat.

tilly
autor
21. okt 2008

máme roces, čiže by mali byť dobré, majú super tichulinké kolieska a vyzerajú kvalitne
číslo je 30-33... malý nosí 28mičky topánky, tak mi tie 30tky tak nevadia, lebo aj tak na tom ešte poriadne nestojí a na jar už mu snáď budú...

petrahy
21. okt 2008

No vidis a moja mala ma sedem rokov a noha 30, 31 takze sa nemam comu cudovat, ze som ju skorej nenaucila a naozaj lacne od kvalitnych lahko spoznas aj podla tichosti koliesok. A vies ze mas kolieska po nejakej dobe striedat, vymienat medzi sebou aby si ich tak rychlo neznicila a nemusela kupovat nove?

wodana
21. okt 2008

Vo Zvolene je kurz na zimnom stadione pre malych zaciatocnikov kazdu sobotu a nedelu o 7.00. A beru deticky od troch rokov. Takze neboj sa a kup mu aj zimne korcule.

tilly
autor
21. okt 2008

to som teda nevedela... poviem manželovi, dík za radu 😉

tak pod stromček dostate aj korčule na ľad 😀

matica2
21. okt 2008

na akých korčuliach je lepsie naučit skôr korčulovat

tilly
autor
22. okt 2008

teda, ten môj včera letel ako s nasolenou riťou, taký bol zlatý, každý deň sa zlepšuje

tilly
autor
26. okt 2008

tak, už máme aj korčule na ľad 😀

haninacb
31. okt 2008

My jsem pořídili Terezce minulý rok k vánocům brusle na led.Bylo jí zrovna 3,5roku a byla nadšená. Chtěla, abysme jí s manželem drželi za ručičky a tahali jí, ale vyzkoušela si to i sama a netrvalo jí ani dlouho pochopit, že nesmí dělat krůčky, ale musí klouzat. Letos už se nemůže dočkat, až půjde zase bruslit. 🙂

tilly
autor
1. nov 2008

ja sa na to tiež teším, len u nás na juhu moc ľadu nie je...

renca3
2. nov 2008

tam mas blizko umele klzisko v DS. boli sme tam par krat, lebo tu je to divocina, tolko ludi. 😝

anesim
2. nov 2008

U nás v Trnave je škola korčuľovania, boli sme sa tam pozrieť a bolo tam len jedno dievčatko, ktoré sa učilo korčulovať a štyri strašie dievčatká - tie mali tréning krasokorčuľovania. Takže prázdne klzisko, žiadne naháňanie puberťákov, malá sa už nevie dočkať, kedy pôjde skúsiť aj ona - v utorok sa ide prvý krát postaviť na korčule, dúfam, že to nebude aj posladný krát 😀

tilly
autor
3. nov 2008

heeeej??? v DS? 😀 dooobre, pôjdem sa tam pozrieť, dík za tip 😉

jaduska
3. nov 2008

My sme dcérke kúpili korčule 2v1, najprv sa učila na kolieskových, lebo bolo leto...Učila sa tak, že ja tlačila kočiar s malou sestričkou, mala pri tom dobrú stabilitu, lebo sa držala oboma rukami a kočiar bol dosť ťažký na to, aby nespadla. Niečo odkukala od deti, niečo od tatina a teraz jej to už celkom ide. Som zvedavá, či to zúročí aj v zime na ľade.
Inak, viem, že je to každého osobná vec, ale mne sa vidí dosť skoro v 3 rokoch začínať s korčuľovaním a podobnými športami, aj keď iba rekreačne. Keď dieťa nie je správne vedené, ako sa to má správne naučiť, tak si môže kĺby poškodiť. Raz som čítala, že s nejakým pravidelným športom treba začať najskôr v 4 rokoch. Teda asi okrem plávania, to nezaškodí aj skôr... 😉 Ale je to iba môj laicky názor, takže nevnucujem 😵

sona003
5. júl 2010

AHOJ AKOSA VOLAS J EVA 😎

5554
4. feb 2012
skoricaxx
27. sep 2012

Ahoj
pozerm tu nakolko by som tiez z malym chcela v zime vyskusat korčule, neviete či sa daju zohnať menšie ako 28 ne môžem to na nete vynurať mi by sme potrebovali 26.

miriamkac
28. sep 2012

Čaute.
@skoricaxx pri zimných korčuliach treba nechávať rezervu cca 1 až 1,5cm kvôli teplejším ponožkám a pančuškám, takže číslo navyše oproti obuvi nie je problém. Skôr sa treba rozhodnúť či klasické šnurovacie, alebo s rozťahovacím skeletom.
A sú aj v č. 27🙂

bubelko
28. sep 2012

@skoricaxx urcite su aj 26, ale malokedy ich mavaju. na zaciatok by som skusila pozicat, a rozhodne klasicke snurovacie. ked skusas korcule, mali by mat volu na prst - po obuti ponoziek aj pancusiek.
a este ak mas, urcite vezmite lyziarsku helmu 😉 pady vedia byt dost tvrde.

skoricaxx
28. sep 2012

no ja by som kupila aj pouzite sak musim popozerat snad nake zoženieme

sisaka
1. okt 2012

@skoricaxx prever si cislovanie, cislovanie korculi nekoresponduje s cislovanim topanok, vacsinou je cislovanie o 1-2 cisla mensie ako topanka. Priklad, ak dieta nosi velkost 26, korcule budu pravdepodobne velkost 25 ci dokonca 24. Plati to pre rozne znacky (Bauer, CCM)
Co sa tyka spravnej velkosti - prsty sa nemaju dotykat predku korcule, ma sa dat nimi volne hybat, ak je korcula privelka hrozi uraz a taktiez sa tazsie uci korculovat.

johan69
30. dec 2012

Velmi jednoducho poytaj si od niekoho z klziska stolicku a nechaj sa o nu pri chodzi na klzisku podopierat maleho a do pol hodiny uz bude korculovat sam bez nej