Ako zabaviť škôlkárov a mladších školákov cez prázdniny?

alami
3. júl 2009

Mám doma okrem drobca aj 6 ročného predškoláka. Prvý prázdninový deň dopadol tak, že takmer vyliezol na susedovie strechu 😔 , keby som ho pritom nenačapala 😅 Tak mi napadá, že poslať deti hrať sa do záhrady s kamarátmi je síce pekné, ale oni sa tam proste nudia. Asi by bolo vhodné vždy - alebo aspoň vačšinou, poradiť im aj niečo, čím by sa mohli zabaviť. Preto prosím o každý dobrý nápad na hry, alebo akékoľvek aktivity na záhrade.
Nemyslím teraz tipy na výlety, ale bežný prázdninový deň doma.

ukana
3. júl 2009

alami, kriedy na chodnik, nech si kresli, loptove hry, svihadlo, pieskovisko, u nasich na zahrade sa maly hra s kamenmi, stavia si z nich cesty.................ale to len pod dozorom, pozname chlapcov 😠 ....... 😅

janinah
3. júl 2009

veziem malého k našim na dedinu a beriem bicyklík,lopty,veci do piesku,bazenik,farby aj vodové,plastelínu,stavebnicu,knižky,pečiatky,puzzle,autíčka....ale asi najviac bude dedkovi v pätách a "pomáhať" na záhrade 🙂

graziela
3. júl 2009

Ahojte,
presne toto iste ma trapi uz 3. den 😖
Tiez mame podobny problem, aky program vymysliet nasej 6-roc. dcerke, aby sa cele 2 mesiace nenudila...My sme bohuzial tak trochu obmedzeni tym, ze nemame vlastne auto, takze sme odkazani len na svoje vlastne nohy, ktr. zajdu, kam len vladzu...a byvame v bytovke, nie v dome...A k tomu vsetkemu sa musime prisposobit rezimu nasho maleho 1roc. synatora...
Aj ja budem rada, ked podarite nejake tipy a hry pre aktivne dieta, ktr. rado a vela rozprava 🙂

hasleerka
3. júl 2009

graziela my sme boli v podobnej situácii min. rok, len tá menšia mala už 2 roky ... my sme pred dom vytiahli bicyklíky, kolobežky, švihadlá , kočiare - má tu aj kamarátky z paneláku, tak sa prehrali aj v piesku s kriedami ... občas niaka tá spoločná prechádzka, tiež sme totiž odkázaný len na vlastné nohy ... a ked malá spala, tak tá staršia si bud kreslila na papier, alebo sa dívala na telku, prípadne som ju po troškách skúšala pustiť samú pred dom