Bábätká a iné deti. Odkedy sa môžu stretávať?

pammy
17. nov 2008

Ahojky, chcela by som sa poradit, kedy sa novonarodene babatka mozu stretavat s inymi detmi?
Myslim navstevu napr. kamaratky s jej 1rocnym dietatom.
Viem, ze deti su nositelmi detskych chorob, tak mam trochu obavy. Nas je este velmi malicky.
Dakujem.

stvura
17. nov 2008

Ahoj, no nase babetko bola pozriet kamoska z dietatkom co ma rok a pol ked mal maly dva tyzdne. Celkovo nas maly dobre reaguje na deticky. Len treba dat pozor aby tie deti neboli chore a inac pohoda. Maly novorodenci su velmi odolny, vraj su najodolnejsi do troch mesiacov.

andy80
17. nov 2008

Ahoj pammy: mělo by se dodržet šestinedělí.

fifinna
17. nov 2008

Najhorsie je stretanie sa s detmi, co uz chodia do skôlky, oni môzu najviac ohrozit babätko, ak maju v sebe nejaky virus. Jednorocne dieta pokial neni chore tak je OK, a aj tak ho urcite take babätko moc nezaujima, alebo hej ? Ja to vidim na nasom, ked sme boli pozriet kamosku, tak sa na jej novorodeniatko ani nepozrel, zaujimal sa o ine veci, takze snim nebol ani v kontakte. Nasa doktorka nam radila, aby sme s detmi do jedneho roka nechodili do nakupnych stredisk, autobusov a vsade tam kde neni vzduch a je vela ludi. Tam sa môzu najviac nakazit.

bubba
17. nov 2008

my sme sa nedokazali vyhnut skolopovinnym alebo detom chodiacim do skolky,ani chorym ani zdravym vzdy ked som sla po ulici s kociarom nas islo aspon 5 a deti vozili,nahynali sa nad malu sople im dobreze nekvapkali na nu....no ale co ich odhanat a kazit radost ci uz im alebo dcerke?teraz ma 2,stvrt roka a este nebola chora dokonca sme mali choreho ocina2tyzdne lezal,babky su stale chore a chodime ich pozerat urobit im radost,vsetci nasi rovesnici su pravidelne chori .....to by sme boli zavreti len doma keby sa mam evyhybat..
no ale co...nasa mala este chora NEBOLA jedine na co vzdy dbame a kazdeho za to pucujeme je umyvanie ruk 😉

pammy
autor
17. nov 2008

Dakujeme 🙂

mywiel
17. nov 2008

My sme sa stretavali s detmi od narodenia a nie sme ani ockovany este, dieta je chranene pokial kojis. 😉

mkr
17. nov 2008

my máme na vesnici moc malých miminek hlavně u nás v ulici, takže jsme pořád s někým, spíš bych se bála dospělých, protože když mimčo něco má tak mamča s ním běží k dr. ale dospělej to většinou přechází

fifinna
18. nov 2008

to zalezi asi od dietata aku ma imunitu. Ja kojim a maly bral uz dva krat antibiotika a asi 5 krat mal nadchu s kaslom. Stacilo, ze sme sa k niekomu choremu priblizili a hned to mal. Takze radsej by som si davala pozor na chorych.

cherries
18. nov 2008

ahojte aj ja kojim a moj mali mal uz antibiotika tiez dva krat , nadchy a zapal dutin ani nehovorim 😢 a ked som chora ja alebo niekto z mojich blizkych takisto je hned chori ano kojene deti su chranene ale zasa nie tak ze nebudu chore ale iba pred niektorimi chorobami 😒

kubaka
18. nov 2008

Když ho kojíš, tak mu nic nehrozí. Návštěvy můžeš absolvovat i v tom šestinedělí - pokud se na to cítíš. Lepší je ale, když má miminko spíš klid, aby si zvykalo na svět. Ale když si jde někam pokecat na hodinu ke kamarádce, tak o nic nejde.

fiffina - to má doktorka nějaké předpotopní postoje - vždyť to už můžeš dítě rovnou zavřít do skleníku. Nákupům se nevyhneš a hromadné dopravě taky ne. Vždyť musíme normálně fungovat a chodit mezi lidi, jinak bychom se zbláznili z té izolace, která s dětmi je i tak dost velká.
Tu imunitu si musí pěstovat právě v kontaktu s bacily - jinak pak bude náchylný. A do roka věku? To už je úplný nesmysl - určitě to v prvních pár měsících nepřehánět s těmi aktivitami, ale půl roční dítě je už docela slušně odolné - poku se kojí. Pokud ne, s tím nemám zkušenost - je to spíš individuální.

claudinka
18. nov 2008

nas prisla pozriet kamoska s rocnym dievcatkom hned prvy tyzden.. bola zdravucka, do skolky nechodi, tak som v tom nevidela najmensi problem.. a s babatkami narodenymi v rovnaky mesiac sa tiez stretavame, prvykrat, ked mal malinky asi tri tyzdne.. a sme stale zdravucki klop klop klop

fifinna
19. nov 2008

kubaka, no ja som tiez ostala v soku, ked mi to doktorka povedala. Ale docitala som sa to aj v knizke z roku 80. Tak asi nieco pravdy na tom je. Ale dodrzala som to len dokedy nemal maly pol roka, myslim tie obchodne domy. Autobusom sme este nesli doteraz, ale nie kôli bacilom. 😀 Imunita sa dietatu do prveho roka este len vyvija, preto to netreba s bacilmy prehanat. 😉

claudinka
20. nov 2008

ja sa bohuzial mhd nevyhnem, kedze muzik je v robote od rana do vecera a ma auto a aj keby som mala auto doma, nejsom az tak skusena soferka, ze by som zobrala aj maleho a isli by sme.. netrufla by som si na to, to by som musela mat viac najazdenych km 😀 takze u nas fici mhd normalne, ale snazim sa chodit v casoch, ked nie su preplnene busy..

prasiatko30
20. nov 2008

moja dcera od narodenia - este v porodnici ju prislo pozriet strasne vela ludi a drviva vacsina ju mala v naruci a prihovarali sa jej, aj male deti ju boli pozriet a prezila to 😀 - pokial to dieta nema vyslovene naburanu imunitu - ze by bolo nedonosene alebo nema nejaky vazny zdravotny problem tak nechapem preco by sa dieta malo drzat v kyslikovom stane pomaly - to ptom neviem co by robili v rodinach kde maju zo 4-5 deti - to ked pride matka z porodnice tak ju izoluju aj s novorodencom 🙄

danuskam
20. nov 2008

My sme prijmali navstevy aj pred ukoncenim sestonedelia. S detmi prisli navstevy zhodou okolnosti az potom, ale mne by nevadilo ani skor. Jedina podmienka bola aby boli deti zdrave, ani soplave a hlavne aby malej nekychli priamo do tvare 😀 Male deti zase nejavia az taky velky zaujem o babatka. Viac by som sa obavala nezodpovednych dospelych, ktori nedodrzuju zakladnu hygieniu alebo pridu k dietatku s nadchou..a bozkavaju im rucicky. Nastastie taketo nieco som nemusela riesit.

lucia375
20. nov 2008

Ja som tiez nedodrzala sestonedelie. To sa niekedy ani neda, najma pri rodine. Prvú navstevu s detmi sme mali ked mal maly 1 mesiac a neochorel z toho. Navstevu skoro celu prespal tak do styku s detmi ani poriadne neprisiel a spiace babatko deti velmi nezaujimalo. Pravdaze treba dat pozor aby deti neboli choré ale je pravda ze s dospelymi je to niekedy fakt horsie ako s detmi. Urcite sa nedajte ovplyvnit vyrokom: "Len ma trochu boli hrdlo. Inak mi nic nie je" S tym nemam dobre skusenosti. Maly ochorel ked mal 2 mesiace od nezodpovedneho clena rodiny. Mala som byt vtedy tvrdsia. Do buducnosti budem vediet.

mywiel
20. nov 2008

Suhlasim prasiatko, mi sme to mali rovnako od narodenia videla ludi... 😀

barusha
20. nov 2008

Ahojky,tak k nám vtrhla návštěva se 3-mi dětmi v den příchodu z porodnice 😅 Všichni ho otlapali... Tohle mě nějak nenapadlo. Ale i tak není dobře děti stranit, čímž neříkám cpát je zrovna k evidentně nemocným.

rebeka7501
23. aug 2013

to je to isté ako keď chodia pozerať príbuzní dieťa do pôrodnice. pozerajú sa ňaň cez sklo ? šestonedelie je na zotavenie rodičky. kedysy naše babky rodili na poli a nezaoberali sa vecami od kedy sa môže dieťa stretávať s inými ľuďmi, a aké mali zdravé a životaschopné deti. potom sa nedivme, že dieťa pri každom závane vánku prechladne. imunita žiadna a všetko sa rieši ATB.