Chov potkanov. Máte niekto skúsenosti?

titkovamiriam
5. dec 2008

ahojte - dufam ze tu moze byt aj takato diskusia.syn chce zacat s chovom potkanov,mate niekto skusenosti?
a kde sa v blave daju kupit? 😀

audreyd
5. dec 2008

potkana by som asi nechcela, kedysi som pokukovala po fretke 🙂

elise
5. dec 2008

nanaynka mala si mu kúpiť nového 😀 alebo aspoň čokoládka ako náhrada 😀

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

dumbo 😀 - tak to poviem synovi a v pondelok napisem co a ako!

fretka robi v dome strasny binec a ak je samec nekastrovany smrdi

nanyka
5. dec 2008

elise, tak to skôr tá čokoládka 😅

nanyka
5. dec 2008

ten dumbo je fakt zlatý 🙂

elise
5. dec 2008

dumba by som si vedela predstaviť doma a pri ňom aj môjho malého. 😉 🙂

elise
5. dec 2008
nanyka
5. dec 2008

titkovamiriam - našla som chov.stanicu, v hlohovci - nie až tak ďaleko od ba 😉 a majú mláďatká dumbo k odberu 😉

http://www.winnierat.com/mladatkakodberu.html

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

jeje ja sa tak vytesujem ake info hodim synovi 😀

elise
5. dec 2008

mirka však ide o informácie aby ste sa správne rozhodli, dokonca v tom hlohovci dávajú zadarmo 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

viem si predstavit ked sa premnozia-jedine s toho mam strach ak by casom chcel syn mat doma rodinku!!!!no zasa radsej potkaniu ako byt uz babicka 😀

kili
5. dec 2008

som si to tu celé nečítala, ale potkany sú tuším najinteligentnejšie hlodavce, takže podľa mňa super skladné a nenáročné domáce zvieratko 🙂
ale kde sa dajú kúpiť, to fakt nevime. Skúšala si aupark? tam majú veľký zverimex. alebo aj v avione je Benny shops

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

aupark este nie ale ked tam tak nerada chodim ,stale je tam vela ludi-inak tam je fakt perfektny ten obchod a aj doprava je super z niv poamo autobus , no asi pojdeme tam ak nic ine nezistim ja alebo syn.inak co mu spravil tu ohradu,aj z bludiskom vyzera to suprovo ak to bude hotove a budemem mat potkana-syn ma aj meno no nezapamatakla som si -niakeho severskeho boha neviem coho 😀 ,lebo meno po niakej bohyni ma to dievca/teda jej potkanica/ v avione nemali ☹

nevesta
5. dec 2008

Titkova 😀 to ano. Ak sa ti da, zober radsej od chovatela ako zo Zverimexu 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

asi aj vezmeme lebo syn chce aj rodokmen a prehlasenie o rode ci co? 😀 ,ta mrška bude mat aj očkovania 😅 aby nedovliekla niaku chorobu nam alebo psom 🙂 -no to som zvedava co vlastne nato povedia nasi pitbulikovia,morcatu chodili kradnut mrkvu a jablka no jeho nikdy nezozrali 🙂

nevesta
5. dec 2008

Potkan si kradnut neda, nas vycvicil aj macku 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

tak to bude kopec srandy 😀

kocurik16
5. dec 2008

no ja mám taký strach že ani škrečka nie ešte potkana.jeden rok sme mali sud s kapustou v pivnici išla som nabrať a prvé čo som zo schodov videla bol potkan .obed nebol a ja som 7 rokov nebola v pivnici ☹ ked som prišla hore pol dňa som mala triašku,strašne sa bojím aj myší aj potkanov

nevesta
5. dec 2008

Kocurik, ale je rozdiel medzi divym potkanom a slachtenym 😉 Aj ked pre teba asi nie, kedze sa ich bojis, je ti urcite uplne fuk, ci ho niekto slachtil 😅

sendi
5. dec 2008

ahojte.ja som mala och potkanov,pravdaze pred tehotenstvom a boli uzasni a inteligentni!chapem ludi ktori sa ich boja,ale nie je potkan ako potkan.mozno aj ja by som sas bala keby okolo mna prebehol potkan z vonku,ktory moze mat aj choroby,ale inak su to zlate zvieratka,aspon podla mna.

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

ja viem vela ludi ma fobiu-ja mam z pavukov,no napr kamoska ma obrovsku tarantulu a tu ako pavuka neberiem hoci ma 8 noh a poriadne stekli ked sa prechadza po ruke-no zbadam jedneho prtaveho na okne mam paniku.ostatneho sa nebojim hady mozem aj vsetky leguany a pod.

sendi
5. dec 2008

tak co sa tyka pavukov...brrrr tak tie ja nemusim,aj ked neviem preco sa ich bojim,oni sa nas boja viac,no az ma strasie ked ich vidim.

cuchre
5. dec 2008

ja som potkaniky iba strazila apr mecaisov kamoskam, kym boli v USA....su lepsie ako skrecky, nestratia sa, su inteligentne, cistotne a moc nekusu...hnusny je len ten ich chvost 🙂 skus sa spytat v zoodome laebo ak poznas niekoho, kto chova hadov, ti sa nimi krmia (hady myslim)...inak papaju vsetko a staci im klietka, neboj nevyspinia sa inde....ale pozor, nedovol mu kupit parik, lebo sa ti priserne premnozia....

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

ved aj ja neviem preco? mama ani babka ked som bola mala z toho strach nemali,mali sme zahradu takze je to normalne ze tam boli,tak nechapem a este mam strach z vysok 😀

sendi
5. dec 2008

ach vysky,ano.ale tie pavuky su umna na 1om mieste.ak nemusim,nezabijem ich,ved nemozu zato.len skoda ze maju tolko noh a ked vidim ako sa kumne blizi taky mali pavucik a preplieta tymi nozickymi radsej idem prec.

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

SA TERAZ ZASMEJETE -ja koly pavukovi som nepozerala vcielku maju z Tekli som mala depku uz ako mala 😀

nevesta
5. dec 2008

Titkova 😀 parada 😀 😀 😀

liliandax
5. dec 2008

no ja som mala kamosku, ktora tiez mala takeho potkana a nosila ho zo sebou aj do krcmy 🙂 zvykol jej sedavat na pleci, taky pohodak.. hodil sa do partie 😀

ankam
5. dec 2008

koli pavukovi a teraz budes mat potkana 😀 😀 😀

nanyka
5. dec 2008

titkova 😀 tak to až tak ma ten strach z pavúkov nedostal 😀 rozprávku Šarlotkina pavučinka mám rada

inak mám fóbiu už len z davu ľudí a z hĺbky (a to som robila dosť dlho na lodi 😅 )..