Chov potkanov. Máte niekto skúsenosti?

titkovamiriam
5. dec 2008

ahojte - dufam ze tu moze byt aj takato diskusia.syn chce zacat s chovom potkanov,mate niekto skusenosti?
a kde sa v blave daju kupit? 😀

potkanka
2. apr 2010

Ahoj, chovám potkany už od svých 13 a vidím, že tu spousta z vás píše jak jsou děsný, přitom o nich vůbec nic nevíte..Kdo s nimi má osobní zkušenost ví, co jsou zač..

somjezibaba
2. apr 2010

potkany su uzasne zvierata a je to najlepsie zviera pre deti,chovam ich uz asi 10 rokov s malymi prestavkami,doporucujem...momentalne mame samicku sphinx-uplne bezsrsta.a je to zatial najpokojnejsi potkan akeho sme doteraz mali,akurat ked si ho berieme von z jeho obydlia tak sa vie neskutocne vysantit....

zitaje
2. apr 2010

Ja som raz byvala chvilu na intraku s babou, co mala potkana a ked som sa parkrat v noci zobudila na to, ze po mne nieco prebehlo, mala som dost. A vyhryzol mi diery do tricka. Mna ten potkan vytacal do nepricetnosti.
Ale mala aj segra potkana (tiez na intraku 😀 ), a bola z neho nadsena.

bercula
19. sep 2010

dáása kupit v eurovei ,,,je tam velky zverimex tak isto je v bratisleve specializovany obchod len na potkany ale hlavne v eurovei

bercula
19. sep 2010

@potkanka to je pravada potkan je najlepsia zviera

aero
19. sep 2010

kto chce kúpiť potkany ?
nie je problém .... zavolajte , dohodneme sa , nasadneme do auta a ja s vami skočím na lunnik 9
tam ich je jedna kopa a hlavne v noci 😀 😀 😀
skoro som zabudla ........a hlavne - zadarmo

traktor
19. sep 2010

@aero 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
19. sep 2010

my uz mame k potkanovi aj fretku 🙂 🙂 🙂 🙂

fathi
19. sep 2010

@aero - netreba tak ďaleko, stačí zabehnúť k nám do karlovky 😝 tam ich je medzi rodinnými domami ...ajajaáááj 😀

dadis
20. sep 2010

@fathi to vazne??? ja so tu este potkana nevidela 😕 😕 a to sa potkanov strasne bojim...raz som videla potkana na nabrezi pri Dunaji brrrrr 😝

fathi
20. sep 2010

@dadis - ano, hlavne pri Dunaji v Karlovke a odtial je už iba kúsok k devínskej ceste, karloveskej a Dlhým dielom 😖

esox007
14. nov 2010

ja chovam potkanov uz dlho cca 8rokov a malsom ich uz par :D najprv ako potravu samozrejme nie premna takze viem par jednoduchych trikov ako si vibrat kde kupit potkana ako stareho a aku farbu pretoze co je zaujimave aj farba prispieva na dlzke zivota (vlasna skusenost s chovom) za tu dobu som ich mal okolo 170ks ak sa bude chciet opitat ako vychovat potkana aby prisiel na zavolanie alebo aby mohol byt pusteny vonku a neusiel odvaz napiste mi a ja rad opisem a poradim esox007@azet.sk

headshot
25. jan 2011

ja mám doma štyroch 😀 a su to krásne a velmi inteligentné zvieratá

123456789nika123456789
18. máj 2011

ahojte ja sa chcem opytat moj potkan sa furt škrabe a niekedy az do takych malich krvavych fliackou nieje to hrozive aby ste si nemysleli myslela som ze ma parazity ale kukala som mu srst ale nic som nevydela a akolo cumaku ma obcas take krvave nwm ci mu nevadia piliny nwm fakt môze mi niekdo poradit 😀

123456789nika123456789
18. máj 2011

hm nikto neporadi ?????????????????????? ☹

merryann
19. feb 2013

Ahojte aj my s malou by sme chceli potkana dumba len stale mame problem s mojim manzelom ten nechce ako ho mame presväsvecit?

miminka327
19. feb 2013

aj my máme potkaníka a je úžasný 🙂 a vôbec nehryzie 🙂

kicito
3. jún 2014

@somjezibaba
@somjezibaba
Zdravim...poprosil by som o radu,,,kde by som mohol zohnat uplne bezsrsteho potkana sphinx???
Neviete o niekom kto ma chov,akebo kto ich predava???
Dakujem

somjezibaba
8. jún 2014

ja som ho kupila normalne v obchode,asi som mala stastie 🙂

lenocka12345
11. júl 2014

nechce sa mi čítať to tu celé , takže reagujem len na to čo som si prečítala ,
potkani sú inteligentné zvieratká , dajú sa naučiť na záchod /taký ten plastový , aký majú aj zajkovia, fretky , atď /
kušú len ak sú v ohrození , prípadne nie sú zvyknutí na ľudí , prípadne majú strach
to že sú vyšľachtené "inteligentné" potkany ktoré nekušú , je NEZMYSEL !
čo sa týka chvostu , ak to máte od mala doma , až také hnusné Vám to nepríde 🙂
skúste si pozrieť chovné stanice , majú ich veľmi prítulných , aj zaujímavých farieb , nie sú vystresovaní ako tí z obchodu , navyše mnohé sú z Ba , resp blízkeho okolia
ak by ste niečo potrebovali vedieť , napíšte ,
posielam fotku môjho Ramba , dožil sa 2r 7m 🙂 bol úžasný , dokonalý , múdry , trochu prerastený a odchovaný len na domácej strave 🙂 /primeranú zvieratám !!!!!!!!!/

slim_any
11. júl 2014

tak som si pri vasich prispevkoch zaspominala aj na mojich dvoch fesakov, ktorych som chovala...ani neviem ako som sa k nim dostala, ale keby mozem, brala by som urcite zas 🙂
su to neskutocne inteligentne, pritulne a vynaliezave tvory 🙂 mala som stastie/"stastie" (?) na takych, ktorym klietka vobec nevonala a chodili sa tam len najest, vzdy si nejak nasli cestu von..prveho som mala vnutri na zemi, klietku mal stale otvorenu pre pripad hladu a vypotrebovania sa 🙂 behal po izbe a ani raz by sa mi nestalo ze nieco dohryzol...po nom bol druhy, vonku v otvorenej garazi na dvore, vedel si otvorit klietku a zdrhnut, pobehat si po garazi a navstivit morske prasiatko ktore tam tiez byvalo ... castokrat sme ich nasli oboch spat pri sebe... ak sme ich potrebovali zavolat tak prisli - no len ked to oni sami chceli :D... no suchot sacku od piskot by ich vylakal aj z neviem akej skryse, tomu odolat nevedeli 🙂

semi8989
9. feb 2016

@lenocka12345
Ahoj, chcela by som ťa opýtať pár vecí. Rozmýšľam že si zadovážim potkanika, je mi jedno aký bude, len nemám žiadne vedomosti a dokonca ani skúsenosti, tak ťa chcem poprosiť o radu, akého si vybrať, akú klietku, čo žrádlo?? :D ako ho naučiť rôzne veci ako kakať na záchod, triky aby ma poslúchal, môžem ho nechať osamote aj 12 hodín? (kedže mám prácu a aj školu), môžem mu dávať ľudskú stravu a mnoho iných vecí, kt. ma teraz nenapadli. Bola by som veľmi vďačná za tvoje cenné rady. Ďakujem ;) 😉

zormax
12. júl 2016

Ahojte, potkanici su uzasni, inteligentni a velmi pritulni, treba si zaobstarat ale z chovatelskej stanice. V Cechach maju kopu CHS a ludia su tam blizsie nakloneni ich chovu, pretoze vedia dobre, aky potkan dokaze byt. Na Slovensku je ich velmi malo. Ak by ste sa chceli na cokolvek spytat, mozete sa aj mna, mam s nimi bohate skusenosti, mozem aj poradit stranky, kde si co nastudovat (lebo nie vsetky informacie na internete su spravne) alebo na koniku je nova skupina v sekcii zvierata: Potkany a potkaniari. 😉

kilznah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkamm
19. mar 2022

@nevesta smiem poprosiť o nejaké informácie ohľadom potkanika dumbo???co a ako?