Chov potkanov. Máte niekto skúsenosti?

titkovamiriam
5. dec 2008

ahojte - dufam ze tu moze byt aj takato diskusia.syn chce zacat s chovom potkanov,mate niekto skusenosti?
a kde sa v blave daju kupit? 😀

monkula
5. dec 2008

fuj 😝 😅
Ale myslím si ,že potkanov zoženieš v každom Zverimexe... 😉

mirrinka
5. dec 2008

miri,to by si vážne chcela mať v byte? fúúúj 😝 tak ja by som toto určite nedovolila... ešte škrečka by som zniesla,ale tiež by som sa musela premáhať 😀

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

ved prave ze nezozenies,inak potkan je super je snad najcistejsi z hlodavcov tak to neva,skrecky aj morciatka sme mali-teraz bola pauza a kedze chceme nieco aj koly marekovi a syn ma kamosku co ma potkana tak si vymyslel ze chce toto.bude mat v chobde samostatnu ohradu-takze do bytu nepojde smrad 😀

mirka414
5. dec 2008

brrrrr a nekuse to?? 😅

elise
5. dec 2008

potkany sú vysoko inteligentné a dajú sa vycvičiť ale tie zuby a chvosty nemusím 😝

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

niektore hej no su vyslachtene niake ,,inteligentne ,, rasy co nekusu vobec 😀

ta milanova kamoska ho nosi skoro cely den pri sebe v mikine aj jej tam spava 😀 -v kapucni

sirinka
5. dec 2008

miriam teda...my sa ich snazime zbavit a vy si ich nastahujete do bytu hehe...
posli synov k nam, tu po poli beha kopec potkanov...

mirrinka
5. dec 2008

ježiši kriste,mňa by asi porazilo 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

siri take aj my mame na zahrade od susedovych svin 😀

ankam
5. dec 2008

titkova miriam tak nan to ja nemam zaludok vobec 😝 drzim palce

elise
5. dec 2008

potkany vraj dokážu byť veľmi prítulné a hebučké (myslím tie šlachtené na chovanie v bytoch 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

eli jasne ze hej-mne najskor vadil ten chvost ,no inak ok 😀

elise
5. dec 2008

mirka a myslím že je aj špecilaizovaný chov niekde videla som to na nete, skúsim pohľadať 😉

chichinka
5. dec 2008

aj ja som pocula o potkanikoch, ze su velmi inteligentne a da sa s nimi fakt dobre spolunazivat...ja mam rada vsetko zive, jedine co u potkanikov trosicku vadi su tie chvostiky...ale inak to urcite vedia byt mily domaci milacikovia.. a aj k detom mozno je to lepsie, neublizia mu tak lahko ako nejakemu drobnemu skreckovi...

a co sa tyka kusania - aj korytnacky kusu, niekolko takych som zazila u znamych, ked este aj cez sklo chceli dubnut ale moja, ktoru mam vyse pat rokov, to ani nenapadne, je velmi zlata. ale je pravda, ze kazdy den ho vyberame von z akvarka (je to vodna korytnacka), nechame behat po dome, rad mi vylezie na kolena.
tym chcem pvoedat, ze by to mohlo platit aj na potkana, ked je od mala zvyknuty na ludsky dotyk a nik mu neublizuje, tak myslim, ze by nekusal.

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

DIK

ankam
5. dec 2008

takych aj my mavame sem tam od susedov 😝 😝 😝 😝 😝 ja ked to uvidim nahodou-tak ma ide porazit fuuuuuuuuj.a raz to videla mala na dvore a vravi ze maminka havko ide 😀 😀 😀

chichinka
5. dec 2008

titkova, ked si das do googlu "chovna stanica potkanov" vselico Ti to vyhodi 😉 mrkni sa

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

a my raz ze vevericka a to potkan jak ruka 😠

elise
5. dec 2008

http://www.winnierat.com/akosirezervovatmladatk... ešte jedna chovateľská stanica🙂

nevesta
5. dec 2008

My sme potkany mali a neskor malej jedneho kupim 😉 paradne zvieratko, velmi cistotne, veeeeeeeeeeeeelmi inteligentne 😉 Pre dieta odporucam, akurat by som ho nekupovala malemu dietatu, kedze vedia aj kusnut, ked sa im nieco nepaci... Ale pre 13 rocneho pohoda, moze ho ucit roznym kuskom 😉 Velmi dolezite, aby bol krotky je mat ho co nacastejsie so sebou... Ja som na strednej nosila moju potkanicu v kapucni, chodila so mnou aj do skoly, vonku som ju mohla dat kludne na zem, chodila za mnou ako pes 😉

nanyka
5. dec 2008

jeejda..no lepšie než keby chcel chovať pavúky 😝 ..to by som nezniesla..nám raz na byte jeden exotický preliezol cez šachtu od suseda a skoro som odpadla - fakt odpadla - od strachu ..celý biolit som naňho minula, chudáčika 😔 a malý plakal ako besný..čo už, ja sa toho strašne bojím 😅

nevesta
5. dec 2008

Nanyka, sused musel byt rad 😀

elise
5. dec 2008

nanynka a čo ti na to povedal sused ked si mu priotrávila pavúka-domáceho maznáčika ? 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

u mna to chce ten 17r 😀 ,teoreticky sme pripraveny-orada dohodnuty veterinar vsetko len chce kvalitnu sortu a u nas co je chov produkt tak ich nema a ani v poluse,no vidim ze na nete je kopec stanic co ich chova tak napisem tam a uvidim mozno ich ma aj niekto v okly a ani o tom nevieme-je to niaky hit mat doma taketo zvieratka 😀

elise
5. dec 2008

mirka v tej linke čo som dala ako druhú donesie vraj potkaníka aj do nitry 😉 ale sú tam zlaté mláď 😉 atká

nevesta
5. dec 2008

Strasne zlati su ti s klopenymi usami, tusim sorta Dumbo... My sme jedneho mali, taky zlaty kukuc mu to dalo a syn bude mat aspon cim machrovat 😉 ze ma slachteneho 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

marek bude mat ratatuiho-dufam ze nebude chciet od neho papat 😀

nanyka
5. dec 2008

baby, ale veď mne by sa v tej chvíli krvi nedorezal 😀 tak som sa bála ..
a sestra sa ešte viac bojí, tá len trielila do kúpeľne, skočila do vane a nevydala ani hlások chúďa, ako bola v šoku - podľa toho som vedela, že je nablízku nejaký "ekrazit" 😀 😀
no malý sused má len 9 rokov - plakal veľmi..hanbím sa 😔 😅

elise
5. dec 2008

dumbo je zlatučké plemeno 😉
inak ma napadlo že keby som takého potkana chovala tak k nám moja mama nevkročí 😀 😀 😀