Čo dávate na večeru vášmu 5 - mesačnému bábu?

monita662
1. sep 2011

co davate na veceru vasim deturencom ? bo mne sa zda ze mlieko ked vyppije vecer tak jej je malo a o 3 hodinky je hore a pocujem ze jej skrka v bruchu 😅

lucia.kl
1. sep 2011

ja som v tom veku dávala na večeru kašu, kupovala som tie od 4 mesiacov - kaše večeriame do dnes a spia od večera do rána...

acikaa
1. sep 2011

kasicku alebo vyskusaj mliecko na dobru noc

lenka268
1. sep 2011

mlieko alebo kasu ako pisu kocky vyssie, mozno ze potrebuje uz viacej, skus mozno ti vypije a zasyti sa viacej. Tiez som davala aj mlieko na noc , ale nam to nepomohlo pije mi v noci UM dodnes dva krat.

lenka311
1. sep 2011

Ja som dávala mliečne kaše Hami, moc ich mala rada a obmieňala som príchute, nech nemá stále to isté... Najradšej mala banánovú, ale je ich veľa, iná značka jej nechutila.
A ešte kaša Sinclac, za tou sa mi išla priam zadrhnúť.
Majú ich aj v Tescu, či v Kauflande, sú tam lacnejšie ako v lekárni...

katren
1. sep 2011

my sme davali Dominike Hami bananovu na dobru noc do flase s variabilnym cumlom, dostala do postele a ako zjedla tak zaspala a spala celu noc... 😉 tu ovocnu sme skusili, ale tam uz boli kusocky a tie nepresli cez cumel, tak sme ostali pri bananovej 😉

hori
1. sep 2011

??? ja by som povedala, ze to je celkom dobre, ze ti po mlieku vydrzi dieta syte az tri hodiny... velmi na vyber nemas... skus tie kase alebo sytiace mlieka na dobru noc... ale ani to ti nezaruci, ze dieta bude spat dlhsie a uz vobec nie, ze celu noc... take deti su v tom veku skor vynimkami.

babo79
1. sep 2011

mala som v tom istom mesiaci ten isty problem.ja som sice len kojila ale to nocne vstavanie bolo neunosne 4-5 krat za noc no hruza.. jednoducho mame velkeho pakosa..kupila som kasu a na noc som zacala davat kasu zo zaciatku aby maleho nebolelo brusko som vyvarila vlocky a do tej vody urobila kasu...a spinkanie sa zlepsiloooo o 100% 😵 😵

rosienka
1. sep 2011

Pekne dat po troch hodinach dalsie mlieko a necakat, ze chuda male 5-mesacne prespi celu noc. Urcite necpat tzv. kasami na dobru noc, z toho akurat stlstne a spat dlhsie nebude. Treba vydrzat, na to tie deticky mame.

lubiku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana17
2. sep 2011

opäť mlieko 🙂

ivett1
2. sep 2011

ak dojčíš, tak najlepšie je mliečko 🙂 ...ak pije dieťatko UM, tak vyskúšaj kašičku pre dojčatá vo veku od 4 mesiacov...ale nespomínam si, žeby moje deti prespali celú noc - v tomto veku 😉 držím palce 🙂

exupery
2. sep 2011

skus kasu,ked mliecko nestaci-mozno,ale ked sa ti bude budit aj po kasi,proste to neovplyvnis,ja som tiez do pol roka stavala 3krat,potom dva,jeden,a teraz ako kedy stale...to su deti...vyspis sa az ked odidu z domu 😉

zajo79
2. sep 2011

@lubiku tiez ma to napadlo,ze napisem 😀 clovek sa tu docita vselico
a pre autorku-necakaj,ze ti tak male babo prespi celu noc,po 3 hodinach hore to pekne spite.
A je mi divne,preco maminam vadi,ze sa deti budia..a chceli by od tak malych deti prespatu celu noc.minimum deti spi celu noc..

gaby21
2. sep 2011

Vepro, knedlo, zelo 😀 😀 😀
Ale nie, sak co chces dat takemu malemu babu, nema ani pat mesiacov, mozno kasu, ale ja by som nedoporucovala tie krabicove, ale normalne instatne, ako pohankova, psenova, kukuricna, ale aj tak mi to pride skoro 😖

alena76
2. sep 2011

mleeeeko 😀

katmi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
2. sep 2011

nakolko ja som zacala deti prikrmovat az v 6 mesiaci,tak sme mali od ranajok az po veceru len mliecko....podla potreby.nikdy som nesledovala,ze este nedam mlieko,lebo nepresli 3 hodiny od posledneho krmenia.

lubina2
2. sep 2011

Naša malá, ma 5,5 mesiaca a prespi celú noc, už od 3 mesiaca. (musím poklopať). A večer papáme len mliečko, takže si myslím, že je jedno či dáš mliečko, alebo kašičku. Je to u každého bába individuálne.
Ale neboj aj vy sa dočkáte 🙂

happy8051
2. sep 2011

zeny moje...ja vam neviem...mam zatial len jedno dieta... ale ked som porodila absolutne som neriesila, ze nebudem mat mlieko alebo bude "slabe" alebo ho bude malo... kojila som na poziadanie do ukonceneho 6m nemala mala b puse okrem mlieka nic kojila som cez den aj v noci kolko bolo treba... asi sa budu do mna viacere navazat teraz... ale okolo jedla pre babatko netreba spekulovat....
proste dojci malu kolko potrebuje...kojenie nie je len o najedeni....nemozes od tak malinkeho dietatachciet aby prespalo celu noc bez dotyku s tebou.... su aj take deti ale je to ich vlastny rezim.... nutit babatko nemozes...
neodporucam ti v tomto veku ani kasu ani nic ine.... mlieko, mlieko a tvoju pritomnost....to je vsetko co tvoje babatko potrebuje
ja mam takmer 11 mesacnu dcerku a kojim v noci aj trikrat a voibec to nie je o tom, ze by bola hladna...som chronicky nevyspata, ale som stastna, ze ma moje dieta potrebuje

vejinka
2. sep 2011

co asi cakas ze bude po troch hodinach? Dieta ma maly zaludocek po troch hodinach byt hladne je uzasne ja mozem len snivat a to ma moje mladsie dieta skoro rok.budi sa kazdu hodinu dve. A nikdy ma nenapadlo dat v noci nieco ine ako cicku.skus tie hranolky mozno zasytia.ale nie teraz vazne.5 mesacne babo potrebuje papku na poziadanie ak ziada po hodine treba dat ak po troch uz by som buchala sampanske ze tak dlho vydrzi nejest.takze zabudni v noci na kase v drvivej vacsine uskodia ale pekne jej vtisni zivy dudlik.

martinkatinka
2. sep 2011

Náš malý prespí od druhého mesiaca celú noc, teda tých 9 hodiniek. Kým som kojila, neriešila som to, proste vstal, tak sa napapal a keď sme museli prejsť na umelé mliečko, tiež zo začiatku papal každé tri hodinky..Ale behom dvoch týždňov sa sám naučil spať celú noc. Teraz mu dávam na noc kašičku a spinká od deviatej do šiestej, ale nám už doktorka odporučila aj iné než len mliečko a zatiaľ je všetko OK, ani ho nezapeká, ani nepreháňa...

stanislavao
2. sep 2011

moj syn jedol do jedneho roka, alebo vlastne pil mlieko kazde 2 hodiny. vo dnes i v noci bol hore presne na minutu kazde 2 hodiny. na veceru pre 5 mesacne dajte kasu nejaku, v obchodoch ich je vela v ponuke, co su od 4 mesiacov. ale necakajte, ze tym prespi celu noc.

nikush
2. sep 2011

zasnem, a ked si cez den pyta mozno aj kazdu hodinu, to vam anhodou nevadi? tak casto? hrozne, ze v noci chce uz po 3 hodinach...pre pana zem, sak ste chceli dieta a nie babiku, ktoru ked ulozim tak bude.
ziadne kase, alebo mlieka na dobru noc. zabetonuju zaludok, mala bude mozno este kratsie spat(nanestastie dospelych, ktori by si tak radi pospali) ...
pokial kojis, nie je co riesit, dat si ju do postele nakojit a spat dalej a ze jej skvrka v bruchu? aj mne ked som hladna a to som niekedy aj po 3hodinach a zjem chlieb so sunkou
prepac, ale musela som

luciferkax
2. sep 2011

Určite len mlieko.... kašu nedávaj, len zbytočne zaťažíš bruško, bábatko po kašičke bude spať nepokojnejšie, pretože bruško nie je zvyknuté na takúto záťaž, navyše, bude smadné.S kús sa ty najesť dosýta tesne pred spaním. Tri hodiny sú v norme....

barchee
2. sep 2011

@monita662 nepíšeš, či kojíš alebo dávaš UM... 😉 lebo keď kojíš je to normálne, že sa bábo častejšie budí hladné, materské mlieko sa rýchlo strávi 😉 Ak dávaš UM, tiež je to normál...šak aj my dospelí sme furt hladní 😀 akurát po UM by malo bábo mať aspoň tie 3 hoďky pauzu, lebo UM je ťažšie stráviteľné...my papáme na večeru stále mliečko, kaše sa neosvedčili absolútne, dokonca po kaši sa skôr budí papať ako keď len mlieko vypije 😉 V noci sa budí raz papať a inak pekne spinká 😀 Ovsené kaše ho zapekajú, tie som vylúčila z jedálnička a keďže pije bezlaktózové mlieko, moc na výber z tých kaší nemám, tak mu občas dám na olovrant alebo raňajky tie nemliečne ryžové, alebo instantnú kukuričnú alebo ryžovú kašu....

klara9
2. sep 2011

urcite len mliecko, mliecko, mliecko este je malinka ma pravo sa budit kazde 3 hodiny v noci. Ja by som do nej nepchala ziadne kase, ved sa toho este naje. Pre mna to bolo najkrajsie obdobie, ked som mala take male babo a v noci ked sa zobudila a vsade ticho alebo klopkal daz a ona krasne pila a bola iba moja 🙂. Treba si ju uzit kym sa da. Do toho 7-8 mesiaca sa moze budit 2-3x za noc, a ak budes mat pocit ze je to pre teba neunosne, mozes zacat ako prvym prikrmom po tom ukoncenom 6 mesiaci mliecou kasickou a uvidis ci sa to zmeni.

nanku
2. sep 2011

tvoja mala ma 4 masiace a 2 tyzdne ..... iba mliecko

svetielkoand
2. sep 2011

ak nie je dojcena, tak mozes dat kasu - ryzovu alebo mliecnu tak dve hodiny pred spanim a potom uz len mliecko 😉
nerozumiem, preco autorku hned mamicky obvinuju, ze chce aby jej babo prespalo celu noc, jednoducho mozno len chce, nech ma jej dietatko pokojny spanok bez skvrkajuceho bruska od hladu a nie je si ista, ci to mliecko dietatku staci, alebo potrebuje este nieco tak sa chcela poradit so skusenejsimi mamickami, ktore ju tu vsak zniesli pod zem ako nejaku nezodpovednu soplanu, ktora chce svojmu dietatu ublizit.

Damy co tak trosku taktu pri odpovediach? Co tak si prestat domyslat aj to, co v otazke nie je?

neuska
14. jún 2012

ahojte potrebujem poradit ma 5.5 mesacneho synceka uz tyzden papkame zeleninu a co na veceru skusila som ryzovu kasu ta ho zapiekla kamoska mi poradila ze mu mam dat to co na obed teda zeleninku co si o tom myslite mozem mu dat trosku tej zeleninky na veceru aby ho to troska zasytilo dakujem

murinka
14. jún 2012

dojcime...