Čo s deťmi počas dlhých zimných večerov?

katarinka308
31. okt 2007

ahojte určite mate aj vy problem s tou tmou od piatej hodiny večer čo robíte s deťmi? Moje deťurence nevedia čo zo sebou. poradte nejaké hry alebo nejaku aktivitu. čo robýte vy?

bibinka
31. okt 2007

tak ja niekedy vychystám syna s mužom vonku práve po piatej večer. sú vonku aj hodinku a malý príde vytešený, že videl veľa svietiacich lámp 😀

liana
5. nov 2007

lego, plastelina, omaľovanky, niečo tvorivé, len nie hry na PC, alebo dvd 😉

kkatrina
5. nov 2007

Kubko sa nevie hrať sám s hračkami a najlepší je keď môže pomáhať, takže žehlíme, pečieme koláče - sám vie namlieť orechy, varíme, chodí s ockom prikladať do pece, a keď už je veľmi nervózny a mám robotu s maličkým tak mu dovolím aj DVD, teraz u nás frčí Mat a Pat

bibinka
5. nov 2007

aj my sme závisláci na Patovi a Matovi, samozrejme v rozumnej miere 😀 t.j. 1dvd 1x!

maruschka
6. nov 2007

katarinka,to je hrôza.Mne manžel chodí domov až o 21,00 a aj neskôr.a teraz čo s nimi???Sem-tam ich oblečiem a ideme von aj potme.Aspoň majú čerstvý vzduch.Ale teraz u nás ide modelovanie z moduritu,to je na dva dni,lebo jeden deň vymodeluje a do druhého dňa ro schne a druhý večer zasa na to maľuje.Ale idú vo veľkom aj vystrihovačky z detských časákov,cvičenie,rozprávky-Bambuľka,ale výhoda je,že sa vedia spolu zahrať,ako-tak.Aj to pomôže.No a potom dám drobčeka spinkať a staršej sa venujeme potom obaja.

renca3
6. nov 2007

Pat a Mat som zrusila, ked ich v comsi zacal doma maly napodobnovat. 🙂

ukana
6. nov 2007

u nas ide teraz pecenie, vypekame alebo mi pomaha s vecerou. Hrame domino a pexeso, to u nas teraz frci 🙂 . Raz za tyzden ideme na plavaren, niekedy na navstevu k znamym s detmi, alebo niekto pride k nam, aby mal zmenu. 😉

renca3
6. nov 2007

Pri drobcovi sme spolocenske hry so starsim museli vynechat, lebo nam stale nieco berie. Chvilu sa spolu zahraju, ale vacsinou to konci bojom o hracku alebo iny nepodstatny predmet. Neviem, aka cinnost je vhodna, aby som zabavila obe deti.
Maruschka...do tych aktivit ako modelovanie a vystrihovanie je zapojena aj mladsia?

lasenka
6. nov 2007

DVD pozerame sem-tam, a aj to len Pat a Mat, vidim, ze deti to naozaj miluju 🙂 vacsinou sa u nas TV zapina az o 19.00, kedy idu Televizne noviny... u nas momentalne frci malovanie snehuliakov, kazdy den ho musime nakreslit 🙂 pred tym to bolo dievcatko, pred tym domcek a podobne. Vela citame a potom sa o tej rozpravke rozpravame, niekedy Matko nakresli, co sa mu z tej rozpravky pacilo. Dalej radi modelujeme, strihame, peciatkujeme, hrame sa s legom, staviame garaze alebo letisko 🙂 a pri tom vsetkom pocuvame Podhradsku a Canakyho. A tiez mi maly rad pomaha v kuchyni, prinesie cibulu, zemiaky... varesky zboznuje 😀

lasenka
6. nov 2007

spolocenske hry hrame len obcas, lebo stracam pri malom nervy 😔 🤐

jarmilka007
6. nov 2007

my sa rady hráme s plastelínou,legom,čitame rozprávkové knižky,učime-mučíme sa po anglicky,.kreslíme s prstovými farbami,..........a najnovšie stavame bunkre,.........spievame,tancujeme,.....upratujeme v kuchyni 😝
Pat a Mat....to je najstupidnejšia rozprávka,ktorú poznám 😠 mala to videla raz a odkomentovala to štýlom,že maminka ved ejovia/ujovia/ nelozplávajúúú,to je taká somajina 😀 ...u nás beží Doba ladová,karkulka,Včielka Mája,......

lomnicka
7. nov 2007

ahojte...
my sme dnes robili papierovu retaz na vianocny stromcek...zabavili sme sa s tym 2 hodiny...bola sranda
inak si vela citame, malujeme a kreslime,pocuvame muziku, pritom tancujeme, motame sa v kuchyni...snazim sa stuplika zapojit do cinnosti ako je poliat kvety, zarobit caj...najnovsie mame na chodbe maly basketbalovy kos...a momentalne u nas frci hurvinek a spejbl z LP-čiek...a "pat a mat" prekladany "kubkom a matkom" a "krtkom" a "bobom a bobkom"..cez tyzden tv, alebo dvd moc nestihame...takze je to skor vikendova obcasna zalezitost...

@jarmilka007
pre mna je pat a mat jeden z vrcholov animatorstva...milujem ten serial od detstva...netvrdila by som, ze je stupidna...resp. inak pre teba mozno je...ved nemoze sa nam pacit vsetko...pre mna je ale genialna...osobne nemusim napr. bambulku, vcielku maju...

jarmilka007
8. nov 2007

lomnicka- 😉 ....keby sa nám všetkým pačili rovnáké veci,tak to by bola vo svete riadna nuda....a preto je na tom krásne ,že všetci sme iní 🙂 a páčia sa nám iné veci 🙂
🙂 😉

andrysek2
9. nov 2007

ahojik mamci no je to des tak brzo tma no decka si hrajou s hrackama nebo koukaj na dvd na nekakou pohadku co jineho delat je to nanic neni jak v lete a ta zima 😀 😀

maca793
9. nov 2007

ani ja neviem, čo s deťmi. keď prídu zo školy, tak sa naučia, dám im nejaké príklady a diktát na preskúšanie, pohlrajú sa s poníkmi a bábikami, ale akonáhle príde 18,00 tak sú ako z divých vajec. neobsedia, behajú po byte, strašne sa nudia. aj hry majú povykladané, pexesá a ič. no proste strašné. už mi Maťka vravela, ako veľmi sa nudí.
našťastie sme sa boli v stredu prejsť, takže nám ušiel aspoň čas.
škoda, že nastala zima, to nás zabije, pokým nebude sneh a nepôjdu sa šantiť von. 😝

andrysek2
10. nov 2007

ahojik maca presne tak u mne tez deti ozivaji vecer a hlavne kdyz maji jit spatt 😀

maca793
10. nov 2007

andrysek2
neviem ani kde sa im tá energia berie, keď sú v škole celý deň, aj sa pohrajú hádam, im to zapína večerom 😀
nie si už z toho aj niekedy unavená? hlavne z toho napomínania, aby prestali, nerobili to alebo ono...
ja strašne, som rada, že zaspia hneď, ako zaľahnú. 😵

andrysek2
10. nov 2007

maca ahojik presne kjak rikas ja bych je tez nekdy odpraskla a zalepila pusinyy 😅 😅 😅

maca793
10. nov 2007

ale bohužiaľ to nejde 😝
musíme vydržať, pokiaľ ich to prejde ak vôbec ich to prejde 😅

maca793
10. nov 2007

andrysek5
ale našťastie zaspávanie prebieha v kľude, ešte o 18,30 šantia o dušu, ale o 19,20 spia ako zabité 😵

andrysek2
11. nov 2007

maca ahojik jenze ti moji usnou az tak kolem devate az desate vis a vsimla jsem si ze mas samy holciccky a k tomu dvojcatka 😀 😀

maca793
11. nov 2007

dievky nevydržia ani cez víkend byť dlhšie hore, čo som rada, že sa naučili chodiť popriadku spávať.
ja už spím s nimi niekedy už o ôsmej
kedy ti vstávajú ráno? zvyčajne mi robia každý deň budíček už o 6. a ja by som ešte spinkala 😅
aj cez víkend sú hore o toľkej a to má rozčuľuje.
😲

maca793
11. nov 2007

ahoj na tento týždeň, ja idem už domov, v piatok tu budem znova ale len tak večerom. pa prajem pekný týždeň a pozdrav detičky

emjee
13. nov 2007

maryem 1d Dnes o 14:13
Nevidim tu ziadnu podobnu temu, snad som neprehlaidla. Ako sa hravate doma s rocnymi detmi? Nastala u nas kriza, hlavne teraz, ked je mala chora a nemozeme chodit von. 4dni vo vnutri je pre nu utrpenie, beha po izbach a niekedy vidiet, ze sa nudi. Hravam sa s nou na fitlopte, pustam jej pesnicky, tak si spievame, skaceme, skusali sme kreslit, hrat sa s babikou, citat si, velmi oblubena cinnost..na schovavacku...pomaha mi s nosenim pradla, podla jej nalady, samozrejme..a ina pomoc, ktoru zvladne...Mozno sa to zda dost, ale niekedy by som vyskusala zas nieco inovativne..Nehovoriac o tom, ze su dni velmi kratke, tak nam ostava byt skoro vecer doma..

vavka33 2d Dnes o 14:59
My sme sa dost hravali s tymi penovymi puzzlami,Vanes ich skladala,rozkladala,robili sme si z nich domcek...

maryem
13. nov 2007

emjee, sorry, nevsimla som si, dik🙂
my sme este na omalovanky, vystrihovacky a pod. mali, ale som dnes skusala robit cesto z muky a soli, tak sa pohrala, aj dost dlho. Len som netusila,a ko daleko dokaze omrvinky z toho zahodit, ja ze pozametam len 1 meter dookola. Omyl. SIce nemodelovala, ale pekne si to mrvila.. 🙂

emjee
16. máj 2008

kutina • 1d • Dnes o 09:27
Ahjte maminky,
prosím poradte mi trávenie času s 2-ročným dieťaťom. Ako sa s ním môžem hrať? aby som sa venovala, ....niečo tvorivé. Mám okrem svojej 9 mesačnej dcérky teraz u seba aj neter a nemám akosi nápady ako ju zabaviť okrem kreslenia a tak.......
Dakujem

miriamkac • 3d • Dnes o 10:42
Ahoj ja mam dvojrocnu dcerku...u nas su v kurze knizky, "varenie polievocky" pre babiku....vyzliekanie, obliekanie babiky (u nas vedie plysova zabka 😝 ), kupanie (ma taku malu vanicku)....kocikovanie, pocuvanie pesniciek, aj kreslenie...rozpravanie - riekanky, pesnicku...ucenim basniciek ju krasne zabavis...

danulka2 • 2d • Dnes o 13:17
no moj maly moc na knizky nieje. Vzdy nejaku roztrha 😠 .Ale obcas aj nieco ,,precita,, .Hra sa so stavebnicou, prelieza co moze, kutre v suflikoch,pozera cez balkonove okno, nosim ho na ,,koniku,,, obcas trochu telky, ale uplne najlepsie je teraz vonku. Chodime 2hodiny doobeda aj poobede, takze sa unahana a unavi.

kutina • 1d • Dnes o 14:17
babule DAKUJEM Vám .-)

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 14:38
ahoj kutina ja som malej nakupila knizky s obrazkami zvierat ucime sa ako tie zvieratka robia cize vydavaju zvuky a kupila som jej taky klavir s pismenkami a zvieratkami a tam jej to tie zvuky vydava a hovori to ju velmi bavi aj si kreslime alebo kriedou na chodnik a mame taku skladacku na vkladanie predmetov je toho dost co mozes s dietatom urobit a ako sa s nim hrat a najviac ju bavi ked sa moze so mnou rypat v zemi v zahrade to jej dam umelu lopatku a hrablicky a mam na niekolko hodin klud

emjee
6. okt 2008

kattum • 2d • Dnes o 16:38
Dni sa skracuju, viac sme doma, vonku prsi a je zima. Urcite i vam obcas dochadzjau napady a myslite na to, co zas vymysliet, aby sme sa nezblaznili a byt nebol zdemolovany...
Hodte sem tipy na hry alebo kreativne cinnosti, cvicenie a pod.

My casto strihame, lepime, resp. ja striham a syn lepi a to ho velmi bavi. Par ukazok dam do svojho albumu.

majka35 • 1d • Dnes o 16:43
kattum, tak to ti závidím, že tvojho syna to baví ... ja čokoľvek vymyslím, moju dcéru to baví 3 minúty, ale najradšej by sa naháňala a skrývala celý deň ... a strihanie a maľovanie u nás nehrozí ...
ešte ju baví to, keď jej dám na jej malý stolček plienku, na to nádobku s vodou a rôzne poháriky a mištičky z umelej hmoty a ona si tu vodu prelieva z jedného pohárika do druhého

kattum • 2d • Dnes o 16:54
Mozno je na to este skoro, unas to zacala tak po 2 a pol roku.
Presne taky tip ako si napisala som mala na mysli. Pamatam sa, ze mojho syna bavilo okolo roka vsetko akoze srobovat a zamykat, vyfasoval kluc a ukazovala som mu dierky a srobiky na nabytku a hrackach a on ich sroboval.

ladybird1l • 1d, 18tt • Dnes o 16:57
jej, super tema, moja mala ma sice dva rocky o tri mesiace, ale budem sem chodit nai inspiracie. To schovavanie leti aj u nas najviac, u nas zabera aj detska hudba a tanec, lebo moja mala strasne rada tancuje, tak sa blaznime pri hudbe, potom este miluje kreslenie a to doslovne hocikde, cize na moju radost aj na steny, potom hrame doma futbal, rada si kope lopticku a dava gool, alebo ju bavi ked jej ju pred nosom uchmatnem, vtedy chyta zachvaty smiechu. Tesi ma ze rada cita knizky, pri nich nam tiez dost casu ubehne, aj ked ma doma hrackarstvo, vobec s nicim sa inac nehrava...

majka35 • 1d • Dnes o 17:03
a čo ešte baví moju dcérku ... neviem, či aj vy máte doma program Bebe TV ... zbožňuje ten program, aj ja si myslím, že je výborný pre deti ... ja si sadnem do kresla, ona na mňa a musíme všetko komentovať, čo sa tam deje ... je to naozaj výborný program pre deti ... a hlavne večer, keď sa začnú všetky zvieratká umývať, aj zúbky a potom idú spinkať, v pozadí hrá krásna upokojujúca melódia ... normálne aj ja to rada pozerám ...

kattum • 2d • Dnes o 17:08
este casto hrame leti, leti, vswetko leti, co ma kridla vsetko leti, ...

berika
31. aug 2010

majka 35 - aj u nás letí Bebe TV, ale chcela by som jej zohnať nejaké dobré rozprávky na DVD, dcérka má 2,5 roka. a ináč u nás letí puzzle, kreslenie, lego, pexničky a básničky