Čomu sa venujú vaše deti?

petka_s
29. okt 2008

ahojte,
chcela by som zalozit tuto temu..v zime sa mi narodi dievcatko,
a tak ma zaujima uz teraz,na co ju prihlasim ked bude vacsia.
plavanie?
krasokorculovanie?
tanec?
vytvarna?
mozte napisat comu sa venuju vase deti,a cca kolko vas to vyjde mesacne?

slnieckova
29. okt 2008

no ja by som tvoju malu, ktora sa narodi v zime 😀 prihlasila cca o dva, tri roky 😀 na to, na co bude mat talent a naladu 😉 co ty na to? 😅

charlinka
29. okt 2008

Já bych ráda přihlásila malou na tancování, ale kurzy jsou až od čtyř let dítěte u nás. Na plavání mužeš začít chodit i s pulročním miminkem, vřele doporučuju a ceny jsou ruzné od měst a od kurzu. Plus minus 3000 sk za deset hodin plavání s mimčem.
Naší malej jsme koupili kolečkové korčule, v létě na nich stála asi 5x a docela už začala držet rovnováhu a jezdila za jednu ruku. nebo spíš chodila ale strašně se z toho těšila.

slnieckova
29. okt 2008

zaujimava tema, ale ta vstupna rec ma pobavila 😀 bez urazky... baby preboha, zite pritomnost, vzdialena buducnost je aj zajtrajsi den, nemyslite? 🙄

petka_s
autor
29. okt 2008

myslim ze rodicia pri takom malom rozhoduju a skusaju prihlasit svoje dieta na cokolvek,
preto ma to zaujima,a niekto zacina uz od pol roka-to plavanie,
tak aj nejake skusenosti,ci je to dobre, by sa zisli..
a to ci ma dietatko talent,je nie vzdy jasne,nemam pravdu?

petka_s
autor
29. okt 2008

slnieckova-a preco by som sa nemohla teraz o to zaujimat??

kristi
29. okt 2008

ja ji prihlasim jen na to, na co sama bude chtit chodit. Zadny svoje nesplneny idealy do ni vkladat nehodlam....kdzy bude chtit hrat fotbal, budiz. Hlavne aby to bavilo ji

monkula
29. okt 2008

petka_s--
Náš jarko je od februáraregistrovaným hráčom Česko.slovenskej futbalovej akadémie, takže vhodí na futbal, ročne sa platí okolo 3000 Sk, a ešte chcel ,aby so mho prihlásila na šachový krúžok 😀
Chcela som ho dať aj na angličtinu, ale tá by sa mu kryla s futbalovými tréningmi ,takže sme ho endali ,veĎ aj tak sa od budúceho roku začne učiť cudzý jazyk povinne v prvej triede...
no a Chiarka je ešte maličká ,aby osm nad takýmt oniečím uvažovala ,ale ako ju tak pozorujem tak to u nej tanečná istí.... 😀

basado
29. okt 2008

naši maju v školke HIP-HOP, 😀 a to chce chodit ešte na korčulovanie. ale som rada že aspon chce 😀 ma aj angličtinu.

majkeela
29. okt 2008

Jednou bude chodit na to na co bude chtít... líbily by se mi třeba latinskoamerické tance, protože ty malé holčičky jsou božíííí, ale když bude chtít hrát fotbal ať si hraje... Vymluvila bych jí jedině teraristický kroužek, protože bych nějakou bestijku doma nesnesla...

Jinak teď chodíme na plavání, do cvičení, do hudebky a do angličtinky. Ještě bývá pro děti výtvarka, ale ta je asi od 1,5r, tak s tou teprve začnem...

lenka132
29. okt 2008

Ahoj holky, moje Káčátko-Kačenka chodila od 6měsíců do 2a půl let na plavání...bylo to moc prima a kdby se nám nezačaly dělat molusky(bradavičky, které jsou většinou z bazénu) chodily bychom i nadále, také jsme chodily cvičit...cvičení s kojenci, batolaty,... No a pak nastala školka, tak tam měla školkové aktivity a vloni v září jsme začali jezdit na koně.....no tak to jí chytlo móóóóc, mohla by být u koní celé dny, nejdříve 3/4roku jezdila jen na lonži a na koni dělala různé cviky...hipoterapie, no a od minulého týdne jezdí už sama (6let) a dokonce sama kluše, hrozně jí to baví, na koně jezdí 2týdně. No a nový koníček, který má teď od září...ve škole...je gymnastika, tu si vybrala sama z nabízených aktivit od školy.....takže toho mě poměrně dost, ale zatím jí to baví

petka_s
autor
29. okt 2008

dakujem baby za namety,
je samozrejme ze co sa jej bude pacit tak to bude aj robit,
ale ked bude este malicka tak by som ju chcela navodit na nieco zaujimave,
ale najskor zacneme asi s tym plavanim,od 7 tyzdnoch sa zevraj da,
ale zaujima ma kde chodia
vase ratolesti,teraz je tolko moznosti,
tak ma to zaujima,dakujem 🙂

petka_s
autor
29. okt 2008

pardon za tie ale 😀
neuvedomila som si to 😀 😀

kristi
29. okt 2008

kdyz uz by bylo vylozene na me, tak nakou pohybovou aktivitu, decka vseobecne se malo hybou. Takze naky tanecky atd...

lennie7
29. okt 2008

slnieckova neviem preco ta to tak pobavilo, sice nemoze petka vediet co bude za rok, dva ale moze si predsa dopredu zistovat ake vseliake kruzky a aktivity su.
My chodime na fitlopty, tie byvaju uz od pol roka, nedavno sme zacali chodit na tancovanie, to malu velmi bavi a teraz sme zacali aj s anglictinou.Myslim ze aktivity pre deti su velmi dobra vec, deticky si zvykaju na kolektiv a byvaju menej bojazlive 🙂 😉
Ceny su vsade inaksie 😒

sassi
29. okt 2008

petka, ja som na mimi-plávanie nechodila, pol materskej sa mi zda vela za par hodín 😖 aj ked nepochybujem o prospešnosti pre dieťa (aj matku)
Ale dcera od 4 rokov chodila na tanečnú prípravku a na plávanie
od 6. rokov spev + plávanie + AJ (v rámci školy)
a tento rok pribudla gitara, spev, spev v zbore, mažoretky ; plávanie sme už vynechali, mala toho vela, tak už len tak občas, rekreačne

osobne myslím, že začínať s plávaním skor ako v 3 mesiacoch nie je vhodné, aby dieťatko aspon trochu už bolo pevné, držalo hlavičku, dovtedy možete trenovať aj vo vaničke 😀 Ešte uvidíš, akos a bude malinke s vodičkou kamarátiť 😉

a finančné naklady - počítaj s tým, že väčšina kružkov je predražená 😖 , najlepšie to ešte vychádza cez štátnu ZUŠ, školské kluby, Centrá volného času. Plaávanie sme platili 1500,- na mesiac, ale malá mala zdravotný problem, a posilnilo je to imunitu, navyše velmi rýchlo rástla, takže sme potrebovali šport, ktorý je vhodný na chrbticu (manžel ma skoliozu)

filipa
29. okt 2008

petka, zaujimat sa, samozrejme, mozes... ale tiez mi prijde divne riesit uz v tomto obdobi konkretnosti....lebo ako sa hovori, clovek mieni, panboh meni... plati vzdy a vsade... tiez som si predstavovala, ako budeme s malym chodit plavat, ale co cert nechcel, ako 4-mesacny schytal salmonelu a potom bol 1/2 roka pozitivny, takze vobec nehrozil nejaky bazen... a potom som sa uz bala... takze neplava doteraz... to len na okraj temy...
nechaj to na 'prirodu' a uvidis...vela zalezi aj od temperamentu dietata, takze odporucam nenutit do nicoho, co nechce, lebo mu to sprotivis... 🙂

sassi
29. okt 2008

lennie na angličtinu???? A rozpráva už vobec po slovensky???

slnieckova
29. okt 2008

filipa 😉 🙂

lennie7
29. okt 2008

sassi, po slovenky rozprava celkom dobre a myslim si ze ked sa zacne teraz ucit druhy jazyk zaroven so slovencinou, nieco sa na nu nalepi a bude to mat v skolke, skole lahsie.Chodime mesiac a uz sa cosi na nu zacina pomaly lepit 😉

monkula
29. okt 2008

sassi, veď to ej to isté, ako keĎ dieťa vyrastá v rodine, kde jeden z rodičov rozpráva na dieťa anglicky... dieťa sa rýchlo naučí jazyk....

petka_s
autor
29. okt 2008

jasne ze sa vsetko uvidi,ale mat prehlad a trosku jasno co do buducna...
to plavanie inac od tych 7-tyzdnoch ze je to len take 10-min.a potom sa robi nejaka masaz
za tie peniazky,co som pocula..znie to zaujimavo,ale vsetko sa uvidi ked bude malicka na svete a ako sa jej bude darit 🙂

sassi
29. okt 2008

no ked tak čítam tu aj na iných forach, že od roka angličtina, od roka a pol výtvarná ... by ma zaujímalo, aký to ma vlastne výsledný efekt, okrem toho, že su deti v kolektíve???
Teda - čo KONKRETNE sa naučia na takom (určite nie lacnom) krúžku? Aj to by ma zaujímalo, kolko je taký rodič ochotný vysoliť, len aby si mohol povedať, že už aj moj drobec sa vzdeláva 😀
Lebo mne sa zda, že je to skor len o okrádaní radoby vzdelávacími firmami ... podla mna sa 1,5 ročne dieťa na AJ alebo VV nenaučí nič.
Cudzí jazyk zavádzať skor, ako dieťa zvládne materský??? Nezda sa vam to trocha mimo?

Ine je to pri pohybových aktivitách, plávanie, cvičenie, ... - tie jednoznačne schvalujem 😉

filipa
29. okt 2008

monkula, tak to je obrovsky rozdiel, nemozes porovnavat bilingualnu rodinu a vyucbu anglictiny niekde v akademii, ci skolke...

kristi
29. okt 2008

myslim,ze jazyk tak od 2 let je dobra priprava, deckam to fakt leze do hlavy skoro samo

sassi
29. okt 2008

monkula - bilingválna výchova je niečo diametrálne odlišné, a funguje tiež iba ak mama rozpráva jedným jazykom a otec druhým, inak ma dieťa z toho chaos
napr. že mama s dieťatkom doma hovorí slovensky, ale vonku pred ludmi anglicky, to je nevhodné, dieťa len zmätie

monkula
29. okt 2008

sassi ,mne sa to nezdá mimo.... na mňa babka, dedko, strýkovia hovorili po maDˇarsky a nikdy sa mi to neplietlo, nemám ani maď. prízvuk v škole, či už na strednej alebo základne jsom bola v slovenčine najlepšia z triedy, moje slohové práce boli vždy čítané ako vzorové, diktáty boli zakaždý mna jednotku....

dannynka
29. okt 2008

ahojte 🙂
moja dcerka ked mala asi 6-mesiacov tak sme chodili na plavanie,ked bola vacsia na fitlopty...a teraz chodime tancovat a mooc ju to bavi... 🙂 😉
je dobre ked ma nejake aktivity a zaroven je aj medzi detičkamy 🙂

filipa
29. okt 2008

monkula, ved presne tak ako pises, bilingualne znamena, ze jeden a ten isty clovek (ked chces aj 3, 4) hovoria na teba jednym a tym istym jazykom, teda ze neskacu z madarciny na slovencinu napriklad... ale v tych kurzoch je to o niecom uplne inom... to moze byt dobre pre dieta, ktore uz vie co znamenaju tie-ktore vyrazy v jeho rodnej reci...

lennie7
29. okt 2008

sassi tak moja mala nema rok ale dva, od roka by som ju na anglictinu urcite neprihlasila, do skupinky s nami chodia aj deti co maju rok a pol a furt tam len placu, to si myslim ze je skor trapenie pre tie deticky ked ich nutia robit to co robia tie vacsie deti.Mala sa aj zapaja, snazi sa spievat pesnicky, ukazuje na ne a ked sa jej opytam kde co ma tak mi vie povedat.A to chodime len mesiac.Takze si myslim ze od dvoch rokov to urcite nejaky efekt ma.Samozrejme zalezi aj od dietata ci ho to bavi, keby som videla ze to malu nebavi a nevenuje tomu pozornost tak s tym skoncim 😉

monkula
29. okt 2008

filipa ,ale zase tam nie sú celý deň a takéto malé deti sa učia formou básničiek, riekaniek, jednoduchých slovíčok..
A babky na mňa hovorila aj po slovensky, aby moja mam rozumela ,nech si nemyslí, že ju ohovára a doteraz sa s babkou bavím po slovensky, aby rozumel MM, lebo, hoci je to do inej témy ,zdá sa mi neksuotčne drzé, keDˇniekt opred niekým rozpráva rečou, ktroej ten druhý nerozumie... 😉