Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

stardust
24. apr 2011

@slniecko30 pocuj, ako sa spravaju tvoje dievcata, ked su spolu v jednom cyklovoziku?

keju
24. apr 2011

ahojte damy, tak si vyguglite 2.zraz cyklovozikov a ideme do toho 🙂
@mrkvicke co je nove? ako to tvoj chlapcek znasa? my sme dnes docasne pouzili na fixaciu vo voziku vankus na kojenie, a cuduj sa svete, este aj na toto je ten vankus bombovy 😀

slniecko30
25. apr 2011

@stardust dievčatá sú v pohodičke, ale tiež to záleží od toho, akú majú náladu...boli sme zatiaľ iba 3 x.

stardust
25. apr 2011

@slniecko30 na ako dlho si bola? Zaujimalo by ma, ako sa decka v tom voziku spravaju pri dlhsich trasach, ci sa v tom nezacnu rychlo nudit, ci sa neklckuju a pod. alebo je to ako ked sa vozia v aute? My planujeme z financnych dovodov kupit len jeden vozik pre dve deti.

tilly
25. apr 2011

@keju ahoj, no ten vankusik je prave na toto super, my sme mali tiez nervy bez neho, lebo sa tak vselijako zosuchoval a to sme tam mali ten original baby supporter od chariotu, ale teraz je to v pohodke...

v rakusku bolo super, az na to, ze bolo 28 stupnov a na druhy den dostal maly teploty, tak bol priiijemnyyyyy... inak tie jazera, hmmm, super... kebyze nie je take strasne teplo a maly je v pohode, tak uuuzasna dovca...

potom, ked budeme OK, tak dame stretko

uvazujem nad slnecnou clonou na croozer, ma to niekto?

slniecko30
26. apr 2011

@stardust ja mám tiež iba jeden vozík, bohužiaľ nemám muža milonára a ani moji rodičia medzi nich nepatria. chodievam s nimi tak na 2 hodinky, lebo to mi na športovanie bohate stačí...takže dlhšie trasy, neviem. autom na dlhé trasy tiež nechodievame...my máme cyklovozík QUERIDOO za 240 €. existuje aj lacnejší INFANTINO, ale o ňom som čítala, že tie, čo ho kúpili neboli veľmi spokojné...

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 no moj muz je bohaty akurat tak na spermie 😀 . Ked sedia obe tvoje deti vo voziku, pozeraju sa von, alebo sa zacnu po chvili nudit a robit blbosti? Preto sa pytam, lebo musim davat na mensieho stale velky pozor, aby mu starsi (nevie este, ze jeho vypady mozu boliet) neublizil. Nemam sa ani koho spytat, tak sa pytam teba, lebo chodis s dvoma detmi vo voziku.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust aký je rozdiel medzi nimi? moja staršia má 27 mesiacov a mladšia 9 a pol mesiacov. ked boli menšie tak som musela striehnuť, ale teraz, ked už sú väčšie, tak je to OK. väčšinou pozerajú von cez okno. poprípade im tam daj nejaké hračky, ak by ich omrzelo okolie, aby sa aspoň trochu starší zabavil a nerobil zlotu 🙂

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 takze vravis, ze sa v tom voziku ukludnia...to je fajn. Starsi je vymyselnik, neda sa ucicikat nejakymi hrackami 🙄

slniecko30
26. apr 2011

@stardust myslím si, že ked uvidí niečo iné a že ho to dobre vytrasie, tak bude v pohode

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 ak sa v tom bude spravat ako v aute, tak to bude v pohode a nemusime vahat nad tym vozikom. V aute ani nevieme, ze ho tam mame 🙂

stardust
26. apr 2011

@tilly nasla som jednu recenziu na tu slnecnu clonu http://www.amazon.de/Sonnensegel-für-Kinderanhä...

slniecko30
26. apr 2011

@stardust v každom prípade treba skúsiť, a nedá sa vám vozík najprv požičať?aby ste nekupovali vec, ktorá bude potom na nič.

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 nemame od koho 😖

slniecko30
26. apr 2011

@stardust aha, pozerám, že bývaš v Nemecku...ale myslím si, že sa to bude staršiemu páčiť a ak by to nevyšlo, tak ho predáš. my sme boli babulami aj tak, že tá väčšia bola s mužom a menšia sama vo vozíku.

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 keby to aj teraz s dvoma naraz neslo, pockame a budeme v tom vozit zatial iba jedneho. Medzi dvojmiestnym a jednomiestnym vozikom je rozdiel 30 eur, takze zobereme ten pre dvoch.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust tak tak, a akú značku idete kúpiť?

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 co ja viem, asi Croozera.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust kolko stojí u vás?

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 dvojmiestny 450 eur, sedacka do toho pre deti do deviatich mesiacov 60-70 eur.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust tu je za 420€ a na jednej stránke som ho našla za 384 €. mne sa to zdá veľa...

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 jasne, ze vela veci pre rodicov je predrazenych. Akurat som docitala text napisany malymi pismenkami na stranke vyrobcu, z coho vyplyva, ze je lepsie poriadit si ten vozik u predajcu 😠
Bitte beachtet, dass aus Sicherheitsgründen für alle CROOZER KID eine Montier-, Übergabe- und Instruktionspflicht für den Händler besteht. Ein Versand von Kindertransportern oder ein 'Kartonverkauf' ist vertragsgemäß ausgeschlossen und kann zu Einschränkungen des Gewährleistungsanspruchs führen. Zubehör ist von dieser Regelung ausgenommen.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust ako je to u vás s materskou a rodičovským príspevkom?

slniecko30
26. apr 2011

@stardust fúha, ale to by mohlo znamenať, že by mohol byť lacnejší, alebo ani nie?

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 po dobu jedneho roka sa vyplaca min.300 eur mesacne pre tych, co nepracovali alebo 80 percent mzdy (nie som si moc ista tym percentom), pridavky na jedno dieta su 184 eur mesacne.

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 no lacnejsi ako lacnejsi 😠 Ked sa nieco pokasle, lacnejsi nebude 😀

slniecko30
26. apr 2011

@stardust tak to je super, kde mi tu na Slovensku, prídavky na jedno dieťa 20 €, a rodičovský 256 € do 20 mesiacov. bieda, hlavná vec, že strašne "podporuje" štát rodiny...

slniecko30
26. apr 2011

@stardust to máš pravdu, ale mala by byť snád aj záruka, nie?

stardust
26. apr 2011

@slniecko30 tak to urcite, ale radsej od predajcu a usetrit si tym pripadne neskorsie problemy pri uplatnovani si reklamacie.

slniecko30
26. apr 2011

@stardust tak tak