Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
22. mar 2012

@bebel ved sa s nim este len zoznamujeme, ale tak ked mm isiel do kupy chariotu aj za tu cenu, tak na tom nieco bude... on to bral cisto technicky, mne bude zas ten batozinovy priestor a celkovo priestor z croozra chybat... ale je pravda, ze to odpruzenie je ze wow 😀

ozaj, neviete, ci sa da mat stale ta cyklotyc na voziku? myslim, ci tam nie je zboku nieco o co by sa to dalo zachytit, aj ked je tam iny set?

bebel
22. mar 2012

@tilly dá...tu som našla foto ako je na boku

tilly
22. mar 2012

@bebel noo, to som myslela 😀 len sme to vcera nijak nevedeli upevnit tam...

lucia123
22. mar 2012

@tilly dakujem za upresnenie. Kupovala som ho minuly rok, tak som si uz nepamatala. Je skutocne fantasticky. Treba kupovat kvalitne veci a nie haraburdy, co potom zavadzaju v pivnici.

lucia123
22. mar 2012

@tilly dakujem za upresnenie. Kupovala som ho minuly rok, tak som si uz nepamatala. Je skutocne fantasticky. Treba kupovat kvalitne veci a nie haraburdy, co potom zavadzaju v pivnici.

bebel
22. mar 2012

@lucia123 no mne zavadzia v pivnici aj naša cts cx2 😝 😝 😝 😝 😝
Potrebovala by som na naše bicykle, odrážadlá, cyklovozík a 2 kočíky garáž. Len dať 26 000 eur za obyčajnú garáž, čo sa 50 m od môjho domu predávala, sa mi zdalo trošku prestrelené 😀

tilly
22. mar 2012

😀 😀 😀 😀 my mame dvojgaraz... ja musim svoje auto parkovat uplne az pri stene, aby mohli parkovat kociky, bicykle, odrazadla, cyklovozik a pod... a to mame este zahradny domcek na haraburdy ako kosacka a pod 😀

quaxi
22. mar 2012

@rajulko neboj, my mame croozer pre 2 deti, nejazdime prilis intenzivne - mame najazdene nieco pod 1000km, z toho cast natazko a dlhe trasy, cize kufor napraskany po strop a vozik musel odviezt podstatne viac nez je jeho oficialne maximalne zatazenie. Jazdime prevazne na bikoch, ale aj na korculiach, peso to vyuzivame najmenej. Chodime vacsinou po asfalte, obcas po dobrych polnych cestach. A zatial je uplne ako novy, teda az na spinu co narobili deti 😀 ale nikde nic nehrka, neodpadava, nie je zodrate, vsetko funguje na 100%. Keby som si mala znovu vyberat vozik, iny by som nechcela. Pacilo by sa mi keby bol odpruzeny, ale pri nasom pouziti to nechyba, a ostatne vyhody drahsich vozikov su pre nas zbytocne, velky kufor nenahraditelny. Na jazdenie po hradzi nepotrebujes najdrahsi model, a ze by sa ti po 3 jazdach rozpadol, to fakt nehrozi 😉

rajulko
22. mar 2012

@quaxi Super dakujem, si ma potesila. Uz sme viacmenej rozhodnuty pre croozer a tu pink farbu, co ma prist onedlho na trh 🙂 Uz sa tesiiiim 🙂

rajulko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
23. mar 2012

@rajulko pride onedlho? v cechach sa uz bezne predava... videla som ho v obchode... je to taka syta ruzova...

aurra
23. mar 2012

ahojte chcela by som sa spytat, odkedy ste vozili deticky vo voziku? mame dvojvozik, ci tam uz mozem vozit aj syna, dakujem

aurra
23. mar 2012

tak som sa kusok posunula, no a mam otazocku, kde by som mohla zohnat nieco pre syna, miminkovnik je uz pre neho maly a este sam poradne nesedi, tak nieco medzi tym nieje? mame croozer dakujem za odpoved

salomuska
23. mar 2012

@aurra my mame croozer dvojvozik a uz asi 2-3 tyzdne (odkedy sa oteplilo) jazdime s oboma babami. pre mensiu nemame ziadnu vlozku, celkom pekne do neho zapadla aj bez toho. ale ona sedi uz aj sama.

aurra
23. mar 2012

@salomuska dakujem, nasla som toto http://shop.velofiala.cz/prv-croozer-vlozka-10-... neviem ci sa to da dat aj do dvojvozika

rajulko
23. mar 2012

@tilly Ahoj, pisala som si s jednou predajkynou a ta tvrdila, ze cyklovoziky v tej farbe budu dostupne az o dva tyzdne (v SR aj CR).. a e-shopy, ktore ich maju v ponuke už teraz, ti zrejme napisu, že ti ho dodajú až neskôr. Neviem, ci to je tak, ale v podstate mi je to jedno 2 tzydne hore dole, aj tak sa k tomu skor nedokopeme ako nas poznam 🙂

tilly
23. mar 2012

@rajulko ak je ti to jedno, tak pohodka, ale ja som ho v obchode videla nazivo a mali ho skladom, cize v cechach uz je urcite..

quaxi
23. mar 2012

@aurra nesediace by mali mat miminkovnik, ale na tak kratko sa vam to neoplati kupovat. my uz po vyrasteni miminkovniku nedavame nic, nase babo bude mat rok, ale rozmerovo je skor ako ine deti polrocne (68cm a 7,5kg), teraz som ju tam vozila a ziadnu vlozku uz nepotrebuje, uplne dobre jej to pasuje. V podstate ked nesedi, treba aby tam dobre zapadol, aby mal podoprety cely chrbat, polohu priblizne taku ako v autosedacke, pripadne si pomoz nejakymi plienkami, uterakmi, aby si ho dobre napolohovala, ale v tomto veku mate mozno o mesiac po probleme, tak to uz nejako nudzovo prezijete zatial. Ta vlozka urcite ide aj do dvojvozika, ale da sa bez nej prezit.

bebel
24. mar 2012

Ahojte, dnes sme boli vyvetrať vozík 🙂 s kamošmi, preto len light bez bikov, iba deti mali. 😉

bebel
24. mar 2012

😉 a ešte aktuálne fotoooooooooo aj s miminkovníkom , premiérovali sme vo vozíku s najmladšou predvčerom okolo jazier tu v SC, ale nevzala som foťák a bola aj tak tma... 😉

helita
24. mar 2012

Ahojte,
dovolte aby som sa prispel do tejto diskusie. Som Helenkin manžel Peter ( nemám konto na modrykonik, tak mi dovolila tento prispevok doplnit pod jej menom) a máme 9mesačného chlapca. A tiež hľadáme vozík, teda aspoň ja za svoj bicykel.

A ak môžem tak prispejem s nejakými radami k výberu vozíka a niekoľkým odpoveďami na otázky čo tu padli.Všetko je to môj názor, jazdím na bicykli niekoľko rokov.

1. Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia jednoznačne áno pre vozík, cyklosedačka to nenahradí. Dieťa sa môže zabaviť, previezť, spať, naložíte tam veci..... v prípade pádu (stane sa) sa mu neublíži. Vo vozíku by dieťa malo mať prilbu, ale nieje povinná a v prípade že má zapnutý pás a neidete do terénu alebo medzi autá, tak podľa mňa nemá zmysel ju ťahať. Dieťa je možné voziť od malička, niektorí cyklisti, čo som čítal diskusie na iných cykloserveroch resp. čo mi priamo písali, vozili deti aj od 5mesiacoch a keďže vozíky sú na trhu niekoľko rokov, tak tie deti sú už veľké a nič im nieje, takže žiadne obavy ohľadom vytrasenia. Ale všetko s normou, žiadne zjazdy z Pezsinkej Baby po teréne pomedzi skaly, jasné?

2. Čo je na výber na trhu? CROOZER, BURLEY a CHARIOT (zoradene od najlacnejsieho po najdrahsi a aj kvalitativne). Sú aj iné zančky, ale tými sa nezaoberám, niesú také kvalitné a bežné. To je môj názor.

Najprv si ale treba ujasniť niekoľko vecí.
3. Kde budem jazdiť a ako často a ako sa tam dostanem? Po nejakej hrádzi, alebo po meste, po chodnikoch, po lesnej ceste, po lukach. Nie každý má asfaltové superchodníky a nie každý zase chodí do lesa. A ako sa tam dostanem? Autom? Aký mám velký kufor v aute šírka x dĺžka? Naložím tam vozík+bicykel? Strešný nosič? A chcem jazdiť len občas, cez víkendy alebo viac dňové výlety? Čo všetko poveziem? Koľko toho naložím? Plienky, oblečenie, strava ...

4. Potrebujem odpruzenie? Ak budem jazdiť len po asfaltke, tak nie, ale ak chcem ísť napr. po šotoline, lesnej ceste, panelových a inak rozbitých asfaltových cestách, niekde na dovolenku, tak budem odpruženie potrebovať. A to buď továrenské ( značka Burley, Chariot) alebo do Croozera dokúpim (www.velofiala.cz, www.odpruzeni.cz). Ale pozor, dokúpené odpruženie zväčší šírku vozíka o niekoľko cm a narastie aj váha.

A tak sa dostávam k najväčšiemu problém vozíkov:
6. KDE BUDE VOZIK USKLADNENY? Tí ktorí majú rodinné domy alebo garáž nemajú problém, ale ak niekde potrebujete vojsť cez panelakové dvere (vchod, pivnica, byt) je tu problém, niektoré modely cez dvere 80cm neprejdú. Treba aj zvážiť či sa zmestí prípadne do kufra auta. A či budete s vozíkom chodiť nakupovať? Vedľa pokladní nieje obvykle miesto ani pre dvojičkovský kočík, nieto pre cyklovozík.
Pozor Burled Dlite a niektoré Charioty, ktoré majú písané šírku 80cm, nepredjú cez 80cm dvere,vadia im rýchloupínaky na kolesá,vozík je tak širší o cca 1cm, treba dôkladne v obchode zmerať resp. sa opýtať dopredu(rok do roka sa modely trochu líšia). A koľko schodov? Budem ho prenášať? Váhy vozíkov sú tiež rôzne.

7. vlastnosti (rozmery, váha, veľkosť batožiny) v prílohe, je to excel uložený ako obrázok.

8. Ceny vozíkov aj informácie sú na www.cyklovoziky.sk, www.active-one.sk, www.dveplusdve.sk, www.velofiala.cz ... Sú aj požičovne vozíkov www.profirent.sk a iné.
Naživo som vozíky videl v BA v sportsservise biskupice (CROOZER, používaný CHARIOT), Trenčíne active-one(BURLEY, CHARIOT) a na výstavách (CROOZER,CHARIOT).

8. Čo sa týka detailov, každý si musí povedať sám čo mu postačuje a čo potrebuje. V krátkosti:
CROOZER je širší ale má veľký batožinový priestor. Nevýhodou je že odpruženie treba dokupovať ale je funkčné a naozaj dobré, veľmi chválené, čím sa ale nielen rozšíri vozík, už neprejde cez 80cm dvere ale zväčší sa aj jeho váha. Je ale najbežnejší, robustný.

CHARIOT je špička v odbore, ale v obchodoch sa uvádza cena za základný hoci už odpružený model, ktorý sa ale nedá pripojiť za bicykel! Treba zvlásť dokúpiť cyklotyč prípadne aj joggingové koleso, kočíkové kolesá. Má najmenší batožinový priestor. Ale najlepšie bočné odvetrávanie u CX modelu. Zase tento model stojí toľko ako dva CROOZER vozíky dokopy.

BURLEY je kvalitou niekde medzi nimi, menší kufor, horší typ odpruženia, no cyklokit je v cene, kočíkový sa dokupuje zvlášť. Vetranie nieje ža také dobré ako u CX modelu. Dovozcom je priamo trenčiansky www.active-one.sk.

Čo odporúčam ja? Vybrať si podľa svojich finančných schopností to čo naozaj využijete. Do každého sa dá dokúpiť miminovník (pre bábätká), ochrana hlavy pre väčšie deti a podobne, v tom problém nieje. Ale treba sa zamyslieť nad praktickou vecou (viď moje body vyššie). Niektoré vozíky majú dobré vetranie (chariot) iné zase oveľa väčší kufor (crozoer),ktorý poberie oveľa viac vecí.
Nielen kupovať podľa toho čo kto má. Ale ani s jedným vozíkom sa nespraví chyba, hlavné je aby to deti bavilo, no nie?

A čo budeme mať my? Ešte neviem. Bývame v paneláku, do pivnice vedú 80cm dve, do bytu schody, 80cm dvere a chodba je tam malá, nič širšie ako 78cm neprejde. Odpruženie chcem, jazdiť budem aj po lúkach a podobne, na hrádzu sa dostanem neskôr, je to ďalej. Ak pôjdeme do Rakúska alebo k rodine na vidiek, budeme potrebovať kufor vecí, ale to môže riešiť aj cyklobrašňa na nosič do zadu.
Najlepšia voľba bude asi chariot cx. Ale tá cena. Ak sa tu nájde nejaký sponzor, nech sa ozve. 🙂

helita
24. mar 2012

Keďže obrázok je príliš malý aby sa dal prečítať, a excelovská tabuľka sa nedá vložiť, tak tu sú údaje pre 1miestne vozíky:
CROOZER KID 1 bez odpruženia:
103x73,5x85(dxšxv), váha 13kg, batožina 70l.
CROOZER KID 1 s odpružením velofiala:
103x86x5x85(dxšxv), váha 15.5kg, batožina 70l.
CROOZER KID 1 s odpružením odpruzeni.cz:
103x81x5x85(dxšxv), váha 14.4kg, batožina 70l.
BURLEY SOLO bez odpruženia a neda sa dokupit:
87,6x70x5x86,9(dxšxv), váha 9,6kg, batožina 20l.
CHARIOT COUGAR s odpružením:
118x67x107(dxšxv), váha 9,7kg, batožina 25l.
CHARIOT CX1 s odpružením:
122x70x110(dxšxv), váha 10,4kg, batožina 25l.
sú aj modely cheetah, corsaire ... info na stránkach predajcu.

helita
24. mar 2012

a dvojmiestne:
CROOZER KID2 bez odpruzenia:
106x88x85(dxšxv), váha 14,5kg, batožina 100l.
CROOZER KID 2 s odpruzenim velofiala.cz :
106x101x85(dxšxv), váha 16,7kg, batožina 100l.
CROOZER KID 2 s odpruzenim odpruzeni.cz:
106x96x85(dxšxv), váha 15,6kg, batoťina 100l.

BURLEY DLITE s odpruzením:
86,4x80x96,5(dxšxv), váha 12,7kg, batožina 35l.
BURLEY CUB s odpruzením:
94,7x79,2x96,8(dxšxv), váha 15,3kg, batožina 50l.
Sú aj iné modely.

CHARIOT COUGAR 2 s odpružením:
118x80x107(dxšxv) váha 11,2kg, batožina 30l.
CHARIOT CX2 s odpružením:
122x83x110(dxšxv) váha 11,8kg, batožina 30l.

helita
24. mar 2012

A do vozíkoch chariot a croozer aj burley sa dá dokúpiť vložka pre bábätká, miminovník od výrobcu, ktorý pasuje aj do 1miestnej aj do 2miestnej verzie.

tilly
25. mar 2012

@helita v podstate so vsetkym suhlasim, len by som chcela dodat, ze profirent poziciava len croozer, chariot nema, ale za to ma na chariot tusim najlepsiu cenu na sk, ale zas sa tam mesiac caka, co uz teraz v marci je blbe...
croozer ma nielen vacsi batozinovy priestor, ale aj celkovo priestor pre dieta, s chariotom sa to neda porovnat... a skoro tri croozre su za jeden chariot 😀 my sme kupovali croozer v mall minuly rok za 330€ + 130 vyslo z velofiala odpruzenie, ktore jednoznacne odporucam, vobec sa to neda zrovnat, AJ KED jeden moj poznatok, kedze vozik taham aj ja, tak bez odpruzenia som ten vozik vobec necitila a s odpruzenim ano a citim aj chariot za sebou, asi to bude tym, ako sa vozik hojda alebo co, neviem to vysvetlit, ale neodpruzeny croozer som fakt necitila za sebou, aj ked bol plne nalozeny....

ale chariot je fakt delo... a da sa pouzivat aj ako bezny sportovy kocik..... mam aj bjc elite a je rovnako siroky ako chariot cx1... a tie kolieska v predu sa v pohode tocia, na croozri je to predne male koliesko uplne zbytocne, vobec sa to netoci, uplne zle sa s tym chodi... chariot ma fakt x vychytavok a je jasne, ze je lepsi ako croozer, ale mne ten batozinak stale chyba... musim nieco vymysliet, ako sa nabalit...

my vozik prenasame autom, chodime jazdit do zahranicia, chariot sa lahsie sklada a je ovela mensi po zlozeni... a to je super, lebo aj ked mame minivan, tak do kufra potrebujeme dat este jeden bicykel 20", dva davame na nosic dozadu...

este jeden postreh... na chariote mas stale tie male kolieska so sebou, co sme my vcera vyuzili, lebo ked sme dosli do zahradnej restiky, maly spal, prehodili sme ho z bicykla na kolieska a pekne sa vyspal, ked sme tam boli... nemohla by som ho nechat na "parkovisku" bicyklov spat...

ak si chces vyskusat chariot cougar, tak pri brne poziciavaju... tusim 400 na den to stoji + nejaka zaloha sa plati... treba kuk cesky mmb a dat do vyhladavaca chariot

bebel
25. mar 2012

@helita Môžeš kúpiť od Lukáča v Športservise jeho 3 ročný chariot cx1 🙂

tilly
25. mar 2012

@helita ale ty mas este male dieta a ak planujete tak za tri roky druhe, tak cx1 vyuzijete... 😵

bebel
25. mar 2012

@tilly ja mám rada ten ruksačik na chariote, je to praktické, keď sa vzdialim od vozíka, vezmem v ruksaku podložku , plienku a vlhčené vreckovky , kľúče a peňaženku s mobilom ....a keď som na korčuliach sama, mám mobil so slúchatkami v ňom a počúvam mp3.
A som nadšená z tohoto miminkovníku, predtým som mala v crozeri weberku a to sa nedá porovnať, toto je pevné, pohodlné a vzdušné a ešte Biba (staršia dcéra)pod ňou mala kopec miesta na nohy...takže mali včera pri spánku pohodlie obe a nevyrušovali sa.

helita
25. mar 2012

@bebel - Lukaca teda Ruda poznam osobne, aj vozik som videl, je to jeho vlastny vozik, pouzival ho 3roky, ma este jeden novsi (ma dve deti), tak tento starsi uz nepotrebny predava.

helita
25. mar 2012

@tilly - ved prave preto chceme kupu vozika vyriesit teraz. Neskor uz deti vyrastu, uz bud trojkoly, bicykle, a podobne, treba to vyuzit kym sa da.
@bebel - prave to sa aj mne na chariote páči, také tie doplnky resp. detaily navyše.