Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

alexmianina
21. júl 2014

@tilly jeeej 🙂 tak dakujem, vodis, dostalo sa mi zle info, ludia toho potaraju 🙂

tilly
21. júl 2014

@alexmianina cely pribeh toho ako to bolo zakazane je na dveplusdve.cz
u nas s tym nie je problem, ani inde v europe, my sme jazdili aj vo francuzku, aj vo svajciarsku, aj v taliansku, aj v rakusku, aj v nemecku, nikde s tym nebol problem... v rakusku a nemecku je asi milion roznych vozikov na kazdom rohu...

baculacik
27. júl 2014

maminky myslíte si, že sa dá dokúpiť nejaký univerzálny miminkovník?

mianpa
18. aug 2014

Neviete ci nebude nahodou nejaky cyklo veltrh?
Inak slubila som recenzie na choriot chinook, travime spolu uz pol roka , aj ked ho nemam s cim inim okrem cyklosedacky porovnat som maximalne spokojna, ci beh ci cyklistika ci turistika, nepozna prekazku, dokonca kamaratka ma CX1 a hovorila ze chinook je omnoho pohodlnejsi aj lepsie odpruzenie..jedinu nevyhodu ma a to ulozny priestor, a dat za brasnu 100€ sa mi zasa nechce

tilly
19. aug 2014

@mianpa byva v brne a prahe, ale na jar...

tilly
1. sep 2014

inspiracia na cyklovozik 😀

mianpa
8. sep 2014

Nepredavate niekto cisto len tento kus? Za rozumnu sumu......alebo radu kde by som to kupila za normalnu sumu, bo 37€ sa mi zda dost....

zdenka301
15. okt 2014

@mianpa teoreticky to mozes skusit trocu oklamat a kupit to na dve casti, alebo mozno ti staci len ten zaves. Totiz ta tycka s rychloupinakom je tak ci tak uz v zadnom kolese bicykla. Ak je dost dlha tak si staci len ten zaves, velofiala v cechach ho predava za 500kc. Ak potrebujes aj ten rychloupinak tak ten zozenies v hociakom cykloobchode/servise, da sa kupit aj za 5E.

helga66
2. nov 2014

ahojte potrebovala by som poradit mame croozer 1 a premyslame nad kupou chariota cheetah 2 len co pozeram nema odpruzenie neviete kde sa da zohnat?mate niekto s nim skusenosti co nan hovorite

helga66
2. nov 2014

myslim konkretne tento model

tilly
3. nov 2014

@helga66 zober uz rovno CX1 alebo chinok

helga66
3. nov 2014

@tilly chcem lebo cena je dobra no chodime do hor tak pruzenie je nevyhnutne no nikde ho neviem najst na croozer je vsade ale chariot nic aspon ja na tento model som nenasla

tilly
3. nov 2014

@helga66 podla toho, co vidim na obrazku, nema dve zakladne veci, ktore na voziku musia byt, odvetranie a odpruzenie...
teraz mali zlavy na charioty, teda thule aj beldi a tusim aj v mall

sozi
12. jan 2015

Ak by mal niekto zaujem o Chariot Cougar 1 s prislusenstvom, mam na predaj:
https://www.modrykonik.sk/market/detske-sportov...

tdz
12. jan 2015

ahojte, ja by som do cyklovozíku určite nešla, príde mi to veľmi nebezpečné

peto75
12. jan 2015

@tdz - skúšala si? Oveľa bezpečnejšie ako v sedačke. A hlavne pohodlie na dlhých cestách. V lete na hrádzi sa premávajú každú chvíľu rôzne cyklovozíky a v zahraniční resp. na dlhé cyklocesty je to veľmi obľúbené.

zan33
12. jan 2015

Nas stal novy cyklovozik so vsetkym (cyklo, jogging, raincover) 750 eur, uz odpruzeny, model 2014, znacka Cruiser. Odporucam maximalne. S cyklosedackou tak do parku, s cyklovozikom vsade (takmer) 🙂

pallacinka
13. jan 2015

@tdz To je len tvoj subjektivny nazor predpokladam, lebo keby si si o tom nieco precitala, pozrela by si si vysledky bezpecnostnych testov, hned by si zistila, ze cyklovozik je ovela bezpecnejsi ako napr. sedacka. A o pohodli uz ani nehovorim, uplne suhlasim s @peto75.

pallacinka
13. jan 2015

Mimochodom, keby mal niekto na predaj jogging set k cougar 1 dajte prosim vediet (cena max. 70 Eur kedze novy stoji 90).

viky7
13. jan 2015

Nevie niekto poradit nejaku predajnu, kde by bolo mozne vidiet a vyskusat cyklovoziky ? moze byt aj v CZ, vdaka

tdz
13. jan 2015

@pallacinka @peto75 áno je to môj subjektívny názor, svoje dieťa by som do toho určite nikdy nedala, a hlavne nie na slovenských hrádzách kde si väčšina cyklistov myslí že sú majstri sveta a absolútne nedávajú pozor

pallacinka
13. jan 2015

@tdz Ja by som zasa nikdy nedala svoje dieta do sedacky, myslim, ze v rovine subjektivnych nazorov nema vyznam viest nejaku debatu 🙂 O slovenskych hradzach nic neviem, my vacsinou jazdime po kopcoch a lesoch, kde malokedy stretneme inu zivu dusu 🙂

peto75
13. jan 2015

@viky7 - máš to priamo po ruke, www.cyklopozicovna.sk ( teda ak to tu mozem dat), urcite odporucam vyskusat. A hlavne Rudo s manzelkou vedia aj poradit. Potom aj http://www.sportservis.sk/sluzby/pozicovna/pozi... .

viky7
13. jan 2015

@peto75 supeeer...dakujem za tip 🙂

30petra
13. jan 2015

pridávam moju skúsenosť...riešila som cyklovozík, ale dcéra má už 4 roky, takže by som ho mala iba chvíľu - možno iba sezónu, preto som hľadala niečo, čo môžem využiť dlhšie a našla som weehoo, kde môže dcérka ťahať so mnou. Vyskúšané mám jazdenie po ceste aj po hrádzi, po lese veľmi nejazdím, nemám horský bicykel. Čo sa týka mňa, tak to bolo najlepšie rozhodnutie. http://www.blessthisstuff.com/stuff/vehicles/cy...

peto75
14. jan 2015

Ja práve tiež sa zaujímam o ten weehoo príves. Používal alebo testoval som vozíky CROOZER 1, Chariot COUGAR, Chariot CX1 a polohovateľnú cyklosedačku Polisport. Malý syn bude mať 4 roky, ale je veľký 110cm a 22kg, taký macatý chlop z neho bude, do vozíka sa tento rok už nezmestí. Na dlhšie celodenné výlety už je sedačka malá, na bicykli ešte nevie ( má odrážadlo), ten dostane na jar, ale aj keby vedel tak celý deň ( niekoľko desiatok km) neutiahne.
Vyššie spomínané vozíky ktoré som poznal už mu budú asi malé, práve preto rozmýšľam tiež nad tou požičovňou, majiteľa osobne poznám, asi si požičiame weehoo na výlety. Dá sa kúpiť aj tu www.weehoo.sk aj na iných SK a CZ weboch.

My bývame v PK a babku máme na Morave, 20km od hraníc, jeden celodenný výlet popri rieke Morava to istí.

@30petra - len malé upozornenie, v testoch som čítal, že treba pri brzdení weeho počítať s tým že malý/malá v zadu môže ešte šliapať a ty už chceš brzdiť, tak sa môže brzdná dráha predĺžiť. Treba s tým rátať. Ale všetko je o tom, ako sa obaja zosúladíte, stačí dať vedieť že brzdíme a podobne po pár jazdách je to vraj bez problémov. Zábava zaručená. Podobne ako na tamdeme.

tilly
15. jan 2015

@tdz a co ti pride bezpecne? ta krehka plastova vec nasadena hore na biku? 🙄

tilly
15. jan 2015

@30petra
@peto75 nas maly ma uz cez 5 rokov a tiez uvazujem, ze co dalej, mame take to zavesne koleso pre neho, ale tak nie je to pre nas take pohodlne, ako ked sa vezie vo voziku, aj ten batozinovy priestor dost vyuzivame a na dlhe trate sa to asi neda porovnat... ten komfort vozika ale asi nedosiahneme nicim inym, len zas vacsim vozikom a teda neviem, ci ma napr. croozer vacsi priestor, charioty su oficialne robene pre deti do 5 rokov a 110cm, nas ma vyse 110cm, skoro 18 kg, teraz ho vozime aj s dekou a este sa tam nejak posklada, neviem ako v lete...

peto75
15. jan 2015

@tilly - ja som skorej pozeral rozmery nie na celu postavu, ale na sedaciu cast, Chariot uvadza sedaciu vysku 26palcov, co je 66cm, to my uz dosahujeme pomaly teraz. Mame taky ten meter na stene kde sa meriame. Dlzku na nohy neuvadzaju. Zase v lete deku a oblecenie velmi nebude potrebovat ... netusim. Pockam do jari, na kolko este povyrastie.
Zase na druhej strane ja s nim potrebujem komunikovat, rozpravat sa, ukazovat co je kde, takze zatial ten weehoo sa mi zda najvhodnejsi.
Ale riesim aj dalsiu vec, co v pripade dazda, ak by som nepozeral predpoved pocasia, resp. nas zastihol na ceste? Predavaju k tomu aj striesku, dokonca dve, jednu prtavu sklapatelnu a druhu väčšiu, ale obe nepokryvaju nohy. http://weehoo.cz/cs/cykloprives-i-go ( dole).
Kazda vec ma svoje +/-.

tilly
15. jan 2015

@peto75 no ved, ze ta strieska, ze je dieta kryte pred vetrom aj dazdom aj slnkom, to je super na vozikoch... aj nam sa stalo, ze sme vysli von, krasne svietilo slnko a domov sme sa vracali premoceni... teraz ma uz pokrcene nohy, uz nema ten komfort, co mal, ale stale sa zmesti, aj striesku v pohode zatvorime 😀