Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

letenka
20. aug 2011

@tilly ale ano, urcite pomoze, len je trochu nesikovna, podla mna tam chybaju na bokoch este suche zipsy lebo ak nemame natiahnutu sietku, tak to vietor vtlaca dnu na dieta...ono je to uchytene len hore dvoma hacikmi...takze by to chcelo este nejake upevnenie na boku... 😉
a ta vasa trasa bola aj po ceste normalnej?

tilly
20. aug 2011

@letenka v podstate nie. po normalnej ceste sa islo len po dedinach a tam sme nemuseli ist

letenka
21. aug 2011

@tilly oki, tak to pojdeme niekedy vyskusat aj ten kusok, chceli by sme totiz buduci rok prejst okolo celeho jazera 😉
daj potom vediet ako sa vam pacilo ked pojdete do Podensdorfu 😉

zvalka
21. aug 2011

ahojte, vedeli ste, ze v CR je zakazane pouzivat cyklovoziky??

http://www.rozhlas.cz/motozurnal/pravnik/_zprav...

tilly
21. aug 2011

@zvalka hej, niekde som to citala, dobra hovadina...

trpezliva
22. aug 2011

ahojte
nasla som croozer 2 ale rocnik 2010 za super cenu, v CR ich maju vo velkom vo vypredaji, tak si ho chceme kupit.
ale vaham ci radsej nedat viac a zobrat tu novsiu verziu 2011, mate niektora tusenie aky je v nich rozdiel? teda okrem vahy, ten novsi je o malinko lahsi. ale teda cenovo ta starsia verzia sa velmi oplati. /8000 CZK/.
dakujem.

tilly
22. aug 2011

@trpezliva 2010 je novsia verzia.. 2009 ma ten taky iny tvar... 2011 nerobili novu verziu... oni to tusim obnovuju kazde dva roky... ved hod link, ja ti poviem, ktroy je to rocnik

kbenuskova
23. aug 2011

Ahojte vsetky maminy cyklistky 🙂 potrebujem poradit - pozicali sme si croozer a potrebujeme do neho dat vajicko, alebo nejaku novorodenecku vlozku na nase 2 mesacne babatko. nemate s tym skusenosti, ako tam dat vlastne to vajicko, pripadne musim kupit novorodenecku vlozku? a kde? dik

letenka
26. aug 2011

@kbenuskova ahoj...my namiesto vlozky pouzivame vajicko...ale nie kazde sa tam zmesti, my mame doma dve a len jedno nam pasuje...nemam skusenosti s vlozkou, nasa viki uz bola vacsia ked sme kupovali croozer a vlozka sa nam zdala zbytocna investicia na tych par mesiacov...nam sa vajicko super zmesti, je tam dobre zakliesnene ale este ho pre istotu navrchu pripevnujem gurtnou...a este mi pod vajickom ostane dost odkladacieho priestoru kde dam potrebne veci, kedze vzadu vozime aj nasho psa.. 😉
inak, na nete bolo dost inzeratov co ponukali novorodenecke vlozky 😉
pripajam par nasich fotiek, neviem ci bude dobre vidiet to vajicko tam)

letenka
26. aug 2011

@trpezliva vynikajuce informacie najdes na tychto strankach http://www.velofiala.cz/croozer/ 😉

kbenuskova
26. aug 2011

@letenka dakujem za radu, skusili mi starsi model vajicka a sedi to tam, tak este to nejako teda upevnime🙂 diky diky

letenka
26. aug 2011

@kbenuskova tak to je super...prajem vela stastnych kilometrov...a ak objavite nejaku zaujimavu trasu, dufam, ze sa podelite 😉

tilly
27. aug 2011

baby, kazdu zaujimavu trasu hlaste 😀 povinne 😉 😀
sa tesim na jesen este pojdeme brazdit neusiedler see... a tu okolie hainburg, wolfstahl, bad deutsch altenburg...

mat_ka
27. aug 2011

vozikov sa da najst na trhu vela - croozer je v nasich koncinach celkom rozsireny, ale vo svete co sme sa stretli miesaju katry iba dvaja vyrobcovia Chariot a Burley.

mne osobne viac sedi Burley - v testoch vychadza super a ma aj lepsiu cenu ako chariot. navyse je d`lite model aj odpruzeny a celkovo su vsetky premakane. Chariot je dizajnovo vychytany ale trosku uletuje na cenovke podla mna.
Uz davno sme prestali robit kompromisy pokial ide o kvalitu a bezpecnost, takze ked je nieco lacne tak to ma svoj dovod. kupit vozik za par eur je podla mna hazard na vlasnych detoch.
Burley mozem vrelo doporucit, super investicia !!!

letenka
4. sep 2011

@tilly no aj my by sme rady este nieco pojazdili ale nasa mala sa rozhodla, ze momentalne vo voziku sediet nebude 😒 dufam, ze ju nebude takato nalada dlho drzat... 😉 naposledy sme sa museli z pol cesty vratit...

tilly
19. sep 2011

ja som hotova z cyklociest vo viedni... nadherny vylet.. donau insel, cesta za pratrom a cele centrum... vsade cyklocesty.. este aj semafory pre cyklistov zvlast... neuveritelne...

janush
13. feb 2012

@kbenuskova ahoj, citam ze si si pozicali cyklovozik. Nevies mi prosim poradit kde sa v BA poziciat a za kolko? Dakujem pekne 😉

zuzulienaba
14. feb 2012

No, my sme malemu tiez kupili cyklovozik, ked mal cca 18 mesiacov, a nechcel v tom sediet ani za svet🙂 ale cyklosedacka fungovala cele leto, chcel sa v nej vozit aj v zime, ked v garazi zbadal bycikel. Tak zatial ho mame odlozeny a cakame ci toto leto sa uz s nim spriateli🙂

tilly
23. feb 2012

tesim sa na jar 😵 😵 😎
nech uz mozme zacat bikovat, uz mame dlhu pauzu...
a tesim sa aj na ten novy cyklomost, co ma ist z BA do schlosshofu... to bude super na vyletiky

anitab
29. feb 2012

dievcata,

pouzivate cyklovozik aj ako klasicky kocik? ako ste spokojne? tiez nad nim uvazujeme, ale ked uz tak, aby bol aj ako kocar pouzitelny, len neviem, ci je to pohodlne na tlacenie a aj pre dieta...nas maly rad spava v kocari, myslite, ze ten cyklovozik dostatocne kocik nahradi?

mate skusenosti aj s vozikom Burley?

tilly
29. feb 2012

@anitab podla mna ti cyklovozik kocik nenahradi, ale su tu kocky, co to pouzivaju aj miesto kocika, ale nam to nestacilo, my sme takto raz zobrali na dovcu len cyklovozik a teda kocik by sa tam bol zisiel...

anitab
29. feb 2012

@tilly a v com myslis konkretne vozik kocik nenahradi? porad 🙂 chcem si nechat len buginu, to ano, ale klasicky sportak musime predat aj kvoli miestu aj peniazom...nas maly ma 9mesiacov, predpokladam, ze este tak rok bude rad spavat v kociku, ak nie dennodenne, tak dost casto, buginu nemam na spanie, neda sa sklopit a ma malinke kolieska, je to zalohovy kocik

tilly
29. feb 2012

@anitab ak ti spi len v kociku, tak urcite nie, cyklovozik ma polohu len na sedenie, nudzovo sa tam dieta vyspi, aj nam tam maly spi, ked sme na vyletoch, ale sedi tam, cize na spanie nic moc, aj tam teda spinka kratsie... kebyze mas golfky, ktore sa daju polohovat, tak v pohode by ti stacili golfky a cyklovozik, ale nepolohovacie golfky a cyklovozik a dieta, ktore spi len v kociku, to nie je dobra kombinacia... okrem toho si musis uvedomit, ze cyklovozik je dost siroky, cize napr. v obchode budes mat problem prejst ulickami... ale ak by si mala vozik len na prechadzky a golfky na nakupy, vybavovacky, spinkanie a pod., tak by to malo stacit..

anitab
29. feb 2012

@tilly zatial spava najlespie v kociku aj najdlhsie, no casom ho chcem naucit v posteli, ale asi to este potrva...ta sirka kocika je dobry postreh, na nakupy by som riesila teda buginu, mas pravdu, ale robime aj prechadzky casto vonku a tam chcem nieco aj na spanie....akosi sa mi to tazko kombinuje...pojdeme pozriet jeden vozik, potrebujem vidiet to vnutro a hlavne vyskusat ...

tilly
29. feb 2012

@anitab jasne, treba si to omakat, posadit tam maleho... mne maly spi tiez len v kociku, aj starsi spaval len v kociku, mne to tak vyhovuje, ked spi vo voziku, tak spi max. hodinu, v kociku si pospi urcite dlhsie, ma tam vacsie pohodlie

anitab
29. feb 2012

@tilly mne prvy syn v kocari vobec nechcel spavat, aj preto som kupila obycajnu buginu bez polohovania a mame druheho syna a ten spi najradsej v kociku 😀 pokial by dokazal spavat hodku vo voziku, tak v pohode, mame dlhsie noci potom 🙂pojdeme pozriet burley a aj ma napadnu otazky este pridem poradu 🙂

tilly
29. feb 2012

@anitab jasne, potom daj vediet, co si o burley myslis, ten som nazivo nevidela 😉

mat_ka
29. feb 2012

@anitab nasi znami maju od burley ten najvyzsi model, mna celkovo velmi prijemne Burley prekvapil.
odpruzeny, prepravocany, krasny, funkcny, kvalitu je z neho proste citit. vnutri vela placu, kvalitna sedacka, polohovatelna, plac na prilbu. ma blikacku, vela reflexnych veci. ... hlavne bol celkom lahucky !

potom daj vediet ako sa pozdava tebe ?

anitab
29. feb 2012

@mat_ka @tilly
jasna dam vediet, len to par dni potrva...a mozno sa vas budem este pytat,, moj chlap je cely nazhaveny na vozik, uz len ktory kupit 🙂 chceli sme sedacku, budeme mat vozik 😀 vsetko mat nemozeme...
este sa chcem opytat, mate vozik zapojeny aj na sovjom bicykli, alebo len vase polovicky to tahaju? zvladate to aj vy?