Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

peto75
1. máj 2013

@tilly - ano pozeral som taky nosic, ale nemam tazne zariadenie na aute, musel by som dokupit, takze je jedno co zozeniem - ci na strechu alebo na tazne, cenovo to bude teraz asi rovnako.

peto75
1. máj 2013

@tilly - ja som pojazdil okolie, teraz chvilu pauza - ideme za rodinou, a potom planujem Rakusko, Neised jazero, tam sme boli na plazi pod stromamai minuly rok v lete ... a Dunajska cyklocesta a podobne ....

peto75
1. máj 2013

@bebel - ten CARGO bicykel som videl aj na živo, dokonca aj jeden priamo v Pezinku, ale podľa toho čo som sa pýtal a pozeral nejaké české diskusie, tak to je takto:
- je to ťažké, neohrabané, treba sa na tom naučiť jazdiť
- do auta to nezložíš, teda ak nemáš poriadne dlhý kufor
- jazdiť s tým sa oplatí po rovine, má to predsa len svoju váhu, kopce a prekážky, diery na ceste, a podobne je problem
- bezpečnosť detí, ich ochrana a podobne?
- za tu cenu mam novy bicykel+vozik+este sa mi zvysi

Je to bicykel povodom z Holandska a podobnych krajin, a tam ako vsetci vieme je rovina, vybudovane cyklocesty v pohode, proste iny cyklozivot. Tam si to viem predstaviť, take pohodove jazdenie. Tu u nas to ale kde vyuzijem?

tilly
1. máj 2013

@bebel dnes toho po w strasne vela jazdilo.... hruza... to predne koleso je male, musi sa s tym strasne zle manevrovat a ta cena 😲

@peto75 jaj, jasne, to je pravda... je toho dost na jazdenie, este je cas, sezona len zacala...

bebel
1. máj 2013

@tilly ste sa vo Viedni venčili?🙂 Naši chalani boli na túre v Karpatoch a ja s babami doma. Bibi berie ATB, lebo sa nevie zbaviť soplov a už jej vyrážali do ucha a Ize sa režú stoličky , tak horúčkuje :-/

tilly
1. máj 2013

@bebel ☹ juj, tak takto ste dopadli? nech sa rychlo uzdravia babule...
sme sa boli trosku kuknut v schonbrune a potom v pratri, vsade mega ludi, ale dobre to bolo, v pratri vela akcii vsade baloniky, tak sme sa unavili... 😀

peto75
12. máj 2013

Ako Vam zavidim. Ja som skoncil na niekolko dni v nemocnici so zapalom pluc a infuziami. Konecne uz som doma, zajtra idem k doktorke, ale tak skoro sa na bicykel asi nedostanem.

tilly
12. máj 2013

@peto75 fuha, neprijemne... skore uzdravenie prajem... hlavne to treba poriadne preliecit a teraz bude par dni aj tak na prd pocasie...

akurat uvazujeme, ze vybehneme zas k wolfgangsee... tam je krasne, dobre cyklocesty, aj abarena...

peto75
13. máj 2013

@tilly - dakujem, do konca maja som mimo akehokolvek sportovania, telo sa musi pomaly spamatat.

bebel
15. máj 2013

@peto75 želám skoré uzdravenie

miriamka80
22. máj 2013

ahojte, prosim o radu..zajednali sme si s manzelom bicykle, mame dvoch malych chlapcov, takze je otazka, kam s nimi..manzel navrhuje starsieho do klasickej sedacky dozadu na jeho bicykel a maleho na cyklovozik ku mne..ja zas navrhujem oboch do cyklovozika pre dve deti..mam ale obavy, ci tam vydrzia sediet..mate niekto tip, skusenost, alebo radu? dakujem

tilly
23. máj 2013

@miriamka80 jasne, ze oboch do vozika, este su mali, budu si chciet pospat, budes potrebovat nejake serepeticky so sebou brat... a vydrzia sediet, neboj

miriamka80
23. máj 2013

tilly a nevies, ci existuje (okolie BA) niaka pozicovna, aby sme si to mohli odskusat ?

tilly
23. máj 2013

@miriamka80 v stupave je pokial viem, aj sportservis poziciaval... ved hod do googlu

peto75
26. máj 2013

@miriamka80 - ak je to este aktualne, http://profirent.sk/main.php?page=10-sk-Relax_a...
ja som si tam poziciaval croozera, este minulu sezonu, boli vemi ochotni.

idris
27. máj 2013

Ahoje idem si po radu . Chceme kúpiť cyklo vozík len teraz rozmýšľam či 3 kolesový alebo 2 ? Ktorý je lepší ?? Máte tu niekto skúsenosť s Bumper ??

tilly
28. máj 2013

@idris nechapem ako 3 alebo 2 kolesovy? akoze, ci sa tam da upnut to tretie koleso alebo? bumper nepoznam

idris
28. máj 2013

@tilly myslela som či dvojkolesové alebo 3 kolesové či to predné koliesko nevadí ak ťahá bicykel . Viem že sa dáva dole to predné koliesko .

k bumperu som si našla aj hodnotenia ľudí ale nič moc to nebolo tak som z neho upustila. Teraz pozerám po Qeridoo- ten je nemecká len nemá bočne otvaracie okienka :/ tak hľadam niečo ľahké plus pohodlné aby sa tam mala zmestila lebo bude mať 4 roky a ja sa po meste pohybujem iba na bicykli , ako aj na detské ihriská a nákup 😅 😀 😀

Čo by ste odporučili tak do 600 €

tilly
28. máj 2013

@idris ked jazdis len po meste, nechces radsej tagu? alebo nieco podobne? sice to tiez nie je do 600€... ale ked takto casto vyuzivas bike, tak by som na tvojom mieste poriesila nieco poriadne... neviem, ako ti to ponahla, ale mozno by som pockala na odpruzeny croozer, alebo chod do chariotu, naj CX1 alebo chinook, ale tam nemas batozinovy priestor, zas sa da polohovat a plne nahradi kocik... len to je tiez tak dvojnasobok tvojho budgetu...
tie predne kolieska sa davaju dole, ked to taha bike... na chariot to vies vylozit hore do inej polohy a mas to stale pri sebe, cize to hocikedy odpojis od bicykla a mas z toho kocik, co je dost vyhoda, lebo kolkokrat dam bike do stojana na okraji ihriska (alebo v zahradnej restike) a vozik si beriem k sebe, lebo tam mam vsetko vzdy...

idris
28. máj 2013

@tilly raz za mesiac si spravíme aj väčší výlet, ale to sme malú nechavali u niekoho no chceme už s ňou pochodiť. Tak sa pozerám po niečom poriadnejšiom
práve pozerám aj po Cyklovozík Chariot Cougar 2 CTS

ask
28. máj 2013

@tilly klobuk dole za prehlad v cyklovozikoch 😅

tilly
29. máj 2013

@idris preco dvojmiestny? mas alebo planujes dve deti? medzi cougar a cx nie je az taky velky cenovy rozdiel, treba ist do cx... alebo ak by si to vyuzivala aj ako kocik, tak mozno chinok

tilly
29. máj 2013

@ask myslim, ze @bebel ma lepsi 😀

ask
29. máj 2013

@tilly az tak som to tu necitala 😅 padol mi do oka tvoj prispevok kde si vymenovala hned niekolko nazvov cyklovozikov...mne by vecnost trvalo len naucit sa ako sa volaju, nieto este vediet ako ktory vyzera 😅 😅 😅 Ale myslim ze som sa s Tebou uz niekedy radila aj ohladom kocika... 🙂

tilly
29. máj 2013

@ask je to mozne 😀 do ja sa vzdy pripletiem do nejakej debaty ohladom kocikov 😀

bebel
29. máj 2013
idris
2. jún 2013

@tilly druhe bude určite ale je to vo hviezdach kedy. Príde mi poholdnejší ako pre 1, aj keby potrebujeme niečo viac vziať tak sa to dá dať ešte do vrnútra. Dnes som prešvihla dve akucie tak musím znova popozerať čo predávajú tu na ostrove , ale je to bieda :P samé nekvalitné veci 🙄 🙄 A keďže bývame v malej dedine tak mi musí stačiť len net a recenzie ľudí 😔

tilly
3. jún 2013

@idris len musis ratat s tym, ze dvoj je sirsi, o dost a ked ho chces ako kocik pouzivat, tak sa nezmestis napr. do obchodu...

aandulinka
3. jún 2013

Dievcata aj jariesim temu cyklovozik... od kolkej stranky sa mi oplati citat tuto temu?diki