Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

cicamica1980
5. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@tilly diky za info. urobili ti dobru cenu? ak sa smiem opytat, kolko si platila? lebo ja si myslim, ze cez internet kupim najlacnejsie....ci nie?

tilly
5. nov 2013

@cicamica1980 ja som kupovala vozik s 20% zlavou v prahe po vystave pro bike, v kaktuse som kupovala jogging set, dali mi 10% dole z toho...
vlastne ma cele CX1 s jogging setom, kocikovym setom, bike setom vysiel okolo 900e

cicamica1980
5. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@tilly ok dik za info. je to inak hodne penazi, ale tak my sem pred babatkom boli kazdy vikend niekde na bike, tak ten vozik asi aj zoderieme - a veru budem chodit aj sama v tyzdni🙂)) uz sa neviem dockat na jar🙂)) len aby sa jej v nom pacilo

tilly
5. nov 2013

@cicamica1980 je to strasne vela penazi, ale u nas to bola najlepsia investicia... ja by som skor kocik len taky nejaky jednoduchy golfac... my vyuzivame cx kazdy den, robime 3km do skoly a 3km zo skoly, do toho batozinoveho priestoru dam skolsku tasku, na vrch mam este taky kosik, co sa dava na bike, cize tam nakup a ficime... len sa zvykne prevazovat dozadu, ked je tam kocikovy set a batozinovy priestor je plny a kocik prazdny... to je jedina vec, co mi vadi, ale tak riesime to tak, ze ked ide maly peso, tak supneme tasku z batozinoveho do kocika a je to... a zmesti sa mi tam este aj moj 8 rocny, teraz sme boli v salzburgu a uz nevladal, tak sme ho trosku povozili 😀 a v salzburgu sme vystihli japoncov alebo korejcov a ti si namiesto mozartovho domu fotili nas zaprah 😀

a este jedna vec, chariot je neznicitelny a aj po skoro dvoch rokoch skoro dennom pouzivani vyzera stale super a je v 99% stave, cize ratam s tym, ze ho za nejakych tych 600 este predam

cicamica1980
5. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@tilly inak s tym ratam aj ja, ze ten cyklovozik potom aspon za polovicu kupnej ceny predam🙂 vy ho teda inak vyuzivate🙂))

tilly
5. nov 2013

@cicamica1980 my hej a ked nasnezi, tak nahodim velke koleso dopredu a prejdeme vsetky zaveje... ako s tankom 😀 potom na jar to velke koleso predam

danatalu
8. nov 2013

@sasrnka pozerala som tie 2 vozíky čo si dala, no nevyzerejú zle, ale do hĺbky som to neštudovala, len tú váhu a nosnosť a rozmery. a koľko má to druhé bábo, to bude musieť byť v autosedačke nie? neviem či tam je možnosť tých baby setov pre miminká, ako v chariotoch a myslím aj v croozeroch? lebo napr. do toho môjho starého typu infantastico síce písali že sa dajú 2 deti a teda som myslela že jedno v sedačke a druhé vedľa neho, ale nezmestili sa, alebo len tak natesno, že by som s nimi tak ani nešla.
inak popozerajte na bazároch vozíky, ja som nedávno videla za super cenu chariot cx na bazoši v plnej výbave, ale jednomiestny. stál 500e, to by som ho brala bez rozmýšlania, kebyže nemám a netreba mi 2miestny.

sasrnka
8. nov 2013

@danatalu ja to chcem pre moje deti (2 a 5 rokov). Len ta moja 5.rocna je malinka. Obaja maju spolu asi 29kg. Chodime ako tilly okolo tych 3km a spat do mesta. Takze je to na dcerku trocha vela niekedy, ked este behame po ihriskach a po meste... Chcela by som ho vyuzivat aj v zime, lebo nerada vsade chodim autom.
Na bazare som nasla chariot iba jednomiestny, ako pises ty a to ja nevyuzijem, to mozem mat rovno kocik, co mame teraz... A ked chariot, tak cougar, kvoli vahe 😉 🙂
Vdaka za vsetky postrehy.

danatalu
8. nov 2013

@sasrnka aha, som myslela že to druhé je menšie, nevšimla som si vek. nepozerala som teraz na bazár, vtedy som naposledy videla cougar 2 ale dosť drahý bol, myslím 900 ale už aj zo všetkými setmi. mňa vyšiel 950, a ešte mi chýba brzda ručná za 80. Je to veľa ale, je taký ľahunký, ovláda sa jednou rukou, aj tá výmena setov, ako písal peto, nemá chybu. mne sa nepáčil ten zadok, že nie je celý spevnený, ale už som si zvykla, zaklápam ten batožiňák. fakt ľutujem že som ho nekúpila skôr, keď som mala tretiu babuľu ešte menšiu, to mohla byť iná pohodička a pri kočíkovaní. inak aj deti ho majú radi, sme boli minule na záhrade a tá najmenšia ma ťahala do garáže a ukazovala stále na dvere, až kým som sa jej pýtala či mám vybrať vozík, tak že aňo, zlatá.

tilly
5. jan 2014

Ahojte, jedze ceska koruna klesla, zlacneli aj voziky, oplati sa kuoit z ciech...

abakos
8. jan 2014

ahojte, rada by som sa poradila a vidim, ze tu mate bohate skusenosti s vozenim. potrebujem vozik pre dve deti, 4 a 1 rocne. hlavne aby sa mi tam ten starsi syn vliezol este rok dva, lebo ma problem s nozickami a nevladze mi prejst do skolky. a radi by sme aj na dlhsie vylety jazdili a do lesa na prechadzky chodili. vyhliadla som si cougar 2.ale cx2 ma tusim viac priestoru na hlavu, vyssiu sedacku, je to tak? nehccem aby smu trcala hlava von, potrebujeme jazdit aj ked prsi 🙂 dakujem velmi pekne za rady pekny den vsetkym nadsencom cyklovozikov.

tilly
9. jan 2014

@abakos CX2 je super volba, myslim, ze CX a cougar su na velkost take iste... vacsi je uz asi len croozer, ale mozno ani ten nie...
charioty, teda po novom thule su robene pre deti do 5 rokov a 110 cm... a asi to tak aj sedi, nas maly ma vyse 4 roky a je tam uz ltt... sice teraz tam ma velku deku a velke topanky, ale toto leto uz bude nase cyklovozikove posledne.....

abakos
10. jan 2014

dakujem za radu. takze sa ten starsi syn uz asi vela nepovozi. on uz ma urcite cez 110cm, ak nie aj 115cm.este je vraj corsaire ale neviem ci je na vysku ok. Vas syn sa vmesti na vysku? ci je problem skor v sirke?

tilly
13. jan 2014

@abakos nas sa zmesti aj na sirku aj na dlzku zatial, ale neskor uz na dlzku bude problem, ani nie tak nad hlavou, ako na nozky...

mimmi77
24. jan 2014

kočky, ak by ste náhodou niektorá potrebovala kočíkový set na chariot, mám na predaj, objednali sme ho, ale nakoniec sme ho vôbec nepoužívali......

idris
29. jan 2014

a sú vozíky aj pre staršie deti ??? alebo pre väčšie ?? dcérka má 114cm a do leta určite ešte podrastie a ona na bicykli ešte toho veľa nenajazdí 😒

quaxi
29. jan 2014

@idris pre starsie deti skor skus pripojenie bicykla pomocou trailgator alebo follow me. Tak moze slapat a ked nevladze, taha ju rodic. My mame croozer, ten je priestorovo snad najvacsi, syn 5,5rocny sa tam este v pohode zmesti, ale on je krpec, ma nejakych 106cm. Pre 114cm vysoke dieta sa to neoplati, bolo by to na velmi kratku dobu a uz aj trochu nepohodlne. Vacsinou su voziky myslene cca do 4r, potom uz dieta v pohode zajde na bicykli a prinajhorsom mozes s tou tycou potiahnut. Nas isiel s follow me aj 50km denne, ked mal 4 roky a bicykel 16tku.

tilly
30. jan 2014

@idris my mame take pripojne koleso, je to lepsie ako trail gator, ale zas to neodpojis od biku a nepojde ti na tom dieta same... ale vozik je pohodlnejsi na dlhe trasy, tam si moze dieta aj pospat... skus croozer, ten by mal byt priestrannejsi, ale od modelu 2010 novsie...

idris
30. jan 2014

@quaxi
@tilly ďakujem za poradenie tak ja som vozík chcela kúpiť min rok ale nejako sa to nepodarilo nezohnala som za dostupnú cenu 😔 a už aj tak by sa tam ledva zmestila .. No musím to nejako povymýšľať . Keďže moje dieťa je taký bojko ( má strach keď ide po nerovnom teréne, všeliake skoky , nedaj bože obrubníky to ide rovno dole z bicykla 😅 )

tilly
30. jan 2014

@idris 😀 no moji chalosi presne naopak, ti vyhladavaju skoky a pod. a preto ich mam radsej niekde na "snure", lebo oni su schopni zdrhnut

idris
30. jan 2014

@tilly ja som bola presne taká istá ako tvoji chalani, otec sa v nej nezaprie ten s pomocními tuším do 5 či 6 rokov bol.. kurňa 😅 😀 😀 😀

tilly
30. jan 2014

@idris 😀 😀

adawada
10. feb 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Podľa mňa jednoznačne najlepšie sú vozíky od chariotu. My máme chariot CX1 a maximálna spokojnosť aj pohodlie. Malú v tom vozíme od 8 mesiacov. Odporúčam. Ak špekulujete prečo investovať do vozíka skúste si prečítať tento článok. http://www.sikovnamamina.sk/kupujeme-chariot-cyklovozik/ je to super vec a dá sa s tým aj lyžovať

quaxi
10. feb 2014

@adawada V tom clanku nespominaju jednu zasadnu vec - nevyhodou chariotu je zufalo maly batozinovy priestor. Pri dvoch detoch a dlhsom vylete je to uz riadne citit.

ivanapetrasova
10. feb 2014

Ahojte. My mame croozer. Priznam sa ze sme sa rozhodovali medzi nim a chariotom a nakoniec sme sa rozhodli kvoli nizsej cene pre croozer. Ale nelutujem,sme uplne spokojni. Kupili sme aj "miminkovnik" a maleho vozime od 12 tyzdnov. Pouzivame ho za bikom aj na peso a neviem si to vynachvalit. Malemu sa paci od prvej minuty a stale viac a viac. Uz ma rok a ked ho nasadime dnu tak sa uplne tesi. A vzdy nam tam aj pekne pospi. Jedna nevyhoda je ze mu tam svieti slnko. To musime este eako vymysliet. A asi by ro chcelo daky blatnik lebo ked ideme na bikoch tak mu tam trochu frka z kolesa... ale inac uzasna vec. Aj batozinovy priestor nam staci. Ale aj charioty vyzeraju uzasne....

tilly
11. feb 2014

@quaxi ano, mas pravdu, ale my sme kupili este taky kosik nad vozik, teda na tie rucky vozika a na ten batozinovy priestor sa da velmi pohodlne dat este taska, alebo kosik na dalsie veci... my sme boli na dlhom vylete + sme brali so sebou osusky a plavky, lebo sme sa isli kupat, vodu, nejake to jedlo a prezlecenie a uplne v pohode sme sa pomestili... a to mame jednomiestny vozik, druhe dieta na svojom bicykli + dvaja dospelaci... takze ked treba, tak sa to da poriesit, nie je to take zufalstvo...

quaxi
11. feb 2014

@tilly Jasne, len v tom clanku mi dost chybala tato informacia. Na jednodnovky sa to este da nejako poriesit, ale my sme chceli vozik na viacdnove putovania natazko (vratane stanu, spacakov, karimatiek, vsetko jedlo a varic) a tam chariot uplne vypadol z vyberu prave kvoli batozine. Kupili sme croozer a dobre sme spravili, uplne nam staci a na nase aktivity je idealny.

@ivanapetrasova my sme davali pod sietku plienku aby nesvietilo slnko. Potom som usila obdlznik z hustej bielej latky, po bokoch nacvakala cvoky a druhu cast cvokov som dala do latky croozera, mam to tak spravene, ze sa to da nacvaknut do lubovolnej vysky. V lete ked je teplo, tak tu latku namocim, pocas jazdy sa odparuje a tym chladi vnutorny priestor, takze tam mali prijemne aj v 40C horucavach. A blatniky treba dlhsie, zohnali sme take staromodne skoro az po zem a je to o dost lepsie.

tilly
11. feb 2014

@quaxi jaaaj, tak na viacdnovky so stanom si netrufame 😀

mimikas
28. feb 2014

Ahojte je tu niekto kta ma skusenosti s cyklovozikom Queridoo Sportex? Mal by byt viac odpruzeny ako croozer a aj sedacka je lepsie polstorovana, len som ho nikde u nas nevidela tak neviem ako vyzera v skutocnosti.
Nemate s nim niekto skusenosti?

silvatko
2. mar 2014

@ivanapetrasova nemas na predsj nahodou ten miminkovnik? Mame tiez Croozer, syn z neho vyrastol akurat vlastne uz toto leto ako 3 rocny chcel byt radsej na tyci, ale teraz sa nam narodila mala a uz cakame, kym podrastie a mozeme spolu vyrazit. Nechcem ale pouzit autosedacku, ale radsej miminkovnik.
Ak by ho mal niekto na predaj, mala by som zaujem. Mame Croozer z roku 2012.