Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

crocus11
23. jún 2015

My mame dokupenu original od croozeru,ale myslim,ze pevnejsia latka postaci. Aj tak som musela pouzit zicherky aby to niak drzalo. Clona asi nebude drzat, skor ta latka.

julienka333
24. jún 2015

@kaata_ ja davam obycajnu bielu plienku

tilly
24. jún 2015

chariot ma aj toto vyriesene 😅 😀

julienka333
24. jún 2015

@tilly no len stoji o hodne evri vaaaac. 😀 😀 😀 Staci aj plenka. :D

jana121212
17. júl 2015

asi to tu uz bolo rozoberane, ale nedari sa mi to najst. su podla vas cyklovoziky bezpecne? stalo sa vam niekedy ze ste spadli z bicykla alebo na korculiach a dietatu sa nic nestalo? my sme si teraz kupili cyklovozik, chcem ho vyuzivat hlavne na korcule ale trochu sa bojim padov. na cyklovoziku mame hore nejaku snurku, ktora je priputana o rucku vozika a zdruhej strany si ju ma korculiar omotat o ruku. trochu sa bojim, co bude v pripade padu, kedze ta snurka je kratka a tym padom korculiar stiahne rucku cyklovozika k zemi. ako maju riesene vase cyklovoziky pady ak sa vyuzivaju na korcule?

tilly
17. júl 2015

@jana121212 určite lepsi cyklovozik ako kocik, neboj, moj muz uz prevratil vozik, ale fakt robil hluposti na bicykli a maly sa nedotkol ani zeme ani.konštrukcie vozika...

evelynba
18. júl 2015

Ahojte, neviem, ci je to tu dovolene, alebo nie, ale rozmyslam, ze predam nas croozer kid 1. Pouzivany max. 20x minuly rok. Nemame na to vobec cas a skoda ked tam stoji v komore. Ak niekto ma zaujem piste IP.

tilly
25. júl 2015

Tak nas Adam uz jazdi uplne bez kecov sam a uz mame aj posledné poznavacky za sebou, takze s velkym smutkom budem musieť predat nasho milacika chariota ☹

evita_g
4. aug 2015

Ahoj dievčatá. Máte niektorá skúsenosť s cyklovozíkmi zo stránky "vidaxl"? Zdajú sa mi až príliš lacné 🙂 Hľadám niečo lacnejšie, na občasné využitie, no samozrejme nechcem ohroziť bezpečnosť detí. Potrebujem pre dve deti, 4 a 2 roky, ak máte niektorá tip, budem vďačná. Ďakujem.

kaata_
7. aug 2015

@evita_g Ahoj, no nas vyzera tak isto ako na tej webke akurat ma odpruzenie na kolesach. Vozik je uplne v poriadku, sedenie porovnatelne s drahymi. Ja som ho kupila cez bazar presne len na prilezitostne pouzitie a jedina jeho nevyhoda je jeho vaha. Manzel si aspon viac zatrenuje ked ho taha, ale na druhej strane aj vdaka vahe je ovela stabilnejsi a je ho narocnejsie prevratit. Ma velky ulozny priestor, ja som si do neho usila vankus, kedze je dvojmiestny a vozime v nom len dcerku aby ak zaspi nepadala do bokov. Tiez som usila pridavnu sietku proti prachu a slnecnu clonu, ale tie nie su automaticky sucastou ani drahych. Daju sa zohnat aj na bazaroch za este menej penazi a svoju sluzbu urcite splni. V poslednych testoch dopadli kvoli skodlivinam v textiliach aj najdrahsie voziky dost zle takze podla mna ak ho nechces pouzivat na kazdodenne korculovanie uplne ti postaci.

putulka
16. aug 2015

@evita_g Zdravim, premyslam nad kupou chariotu cx1 a tym padom budem predavat nas dvojmiestny cyklovozik..na tej stranke vidaxl je to ten cerveny https://www.vidaxl.sk/p/90094/cerveno-cierny-cy... pouzivany iba obcas..jogging set nebol pouzity vobec...ak mas zaujem tak ho mozem predat za 55eur... a ak niekto mate typ kde kupit chariot cx1 tak dajte 🙂 neviete napr o nejakom rakuskom online bazari??

evita_g
16. aug 2015

@putulka Ďakujem. Veľmi rada by som si ho do teba kúpila. Len ma zaujíma, ako si s ním bola spokojná. Cena nového je skutočne nízka v porovnaní s cyklovozíkmi iných značiek, preto sa trošku bojím, či to nie je nekvalitný "šuvix". 🙂 Ja mám záujem chodiť s deťmi len na kratšie vzdialenosti (do obchodu, na poštu a pod. 🙂 , príp. pár km výletíky.

putulka
16. aug 2015

@evita_g my me ho pouzili dvakrat, kupovany bol od jednej pani a ti ho tie nepouzivali skoro vobec...pre nas je zbytocne velky a hlavne sme ho kupili iba na skusku ze ci sa to krpcovi bude vobec pacit..nakoniec sa mu to pacilo ale iba ked ho tahal tatino kedze ja som nesla az tak rychlo..ono da to trochu zabrat ale je to aj o zvyku. Ram je celovy a teda tazsi ale zasa pevnejsi a stabilnejsi...nemam problem ak pridete kuknut, popripade vyskusat..

tilly
20. aug 2015

@putulka ja budem predavat cx1, uz ho mam vycisteny, caka len na fotenie 😀

putulka
20. aug 2015

@tilly Anooo??A aky model, rok, farba? 😀

tilly
20. aug 2015

@putulka urobim inzerat, asi zajtra 😉 model CX1

meja3
10. feb 2016

@tilly Dobry den, mohla by som sa spytat, do akeho veku ste syna vozili v chariote? My prave uvazujeme nad kupou 2-miestneho chariotu chinook. Jedna dcera bude mat tri roky a druha tri mesiace. Neviem, ci starsia dcera nie je na to uz moc velka, aby sa vozila v "kociku", ale rada by som bola s dvoma detmi mobilnejsia a skejt je po prvych skusenostiach pre mna hruza. Dcera sa rada vozi, ale mna z toho hrozne bolia krize na dlhsich trasach. Budem vam velmi vdacna za radu, lebo je to trosku vacsia investicia. Vaham aj pre to, ze nam ten vozik nevojde do vytahu, takze ho budem musiet skladovat v kufri auta.

tilly
11. feb 2016

@meja3 ja som ho predavala v septembri a v novembri mal 6 rokov... este v lete sme ho aktivne vyuzivali, aj ked uz davno jazdil na 20" bicykli sam, v lete sme boli na trojtyzdnovom tripe po europe, tak v mestach sme ho vyuzili aj ako kocik a aj ako cyklovozik, za mna je to super vec, my sme ho kupovali, ked mal 2,5 roka tusim, predtym sme mali croozer, ale to sa neda porovnat

meja3
11. feb 2016

@tilly dakujem velmi pekne za informaciu, my sme sa rozhodli pre chariot na zaklade testov kvality cyklovozikov, kde vysiel na prvom mieste, tak dufam, ze budeme spokojni ;)

tilly
11. feb 2016

@meja3 urcite, chariot je zaruka spokojnosti

straw
15. feb 2016

Ahojte...ak to niekomu pomoze, budem predavat miminkovnik na chariot. Kupovany novy, este v zaruke. Na cene sa viem dohodnut, chcem totiz dokupit kocikovy set 🙂 to pomoze pisem preto, ze mne sa nepodarilo kupit na bazare 🙂

jashka28
28. mar 2016

nepredava niekto chariot chinook 2?

deenisssa
20. apr 2016

Ahojte, potrebujem poradiť, neviem sa rozhodnúť medzi chinook2 a CX2, mám 15mesačné dvojičky. Čo sa týka parametrov, mám z netu všetko preštudované, no pomohol by mi názor niekoho, kto konkrétne vozík má a aktívne ho využíva. dík

meja3
20. apr 2016

@deenisssa my pouzivame chariot chinook 2 asi 2 mesiace a sme velmi spokojni,vybrala som si ho kvoli polohovatelnym sedadlam a aj to vyuzivam, aj trojrocna nam v nom uz viackrat spala. zas je trosku skoda,ze nema rucnu brzdu,ale zatial sme s nim nekorculovali,tak nam to nechyba,dolezitejsie pre mna bolo to,ze sa tam decka vyspia.

deenisssa
20. apr 2016

@meja3 poslala som spravu 🙂

jashka28
21. apr 2016

my sme kupili chinook 2 a spokojnost maximalna, spia mi tam pravidelne obidve deti (5 rocna a 2 rocna), teraz sme boli tyzden v alpach a bez neho si to neviem ani predtavit...

sozi
29. apr 2016

deenisssa: Asi takto: Ak to chces do mesta a vozit sa po rovinkach, zalezi ti na polohovani sedacky - zober si chinook, to je podla mna jedina a nepodstatna vyhoda. Ak chces sportovejsiu verziu, budes ho (alebo manzel) tahat do kopca, budete chodit po horach na tury... jednoznacne Cougar alebo CX. 8 kg je 8 kg. Ja by som taku tazku kravu hore kopcom nechcel tahat. Staci mi Cougar 2, 10 kg jeden 15 kg druhy, 5 kg v kufry... este dalsich 8 kg navyse tahat, uz asi na Biely Kriz nevytiahnem.

meja3
29. apr 2016

@sozi Prepacte, ale nemozem s vami suhlasit, ze polohovanie je nepodstatna vec, ked pre mna je to nevyhnutnost. Kazdy ma ine priority a asi kazdy vyuziva tento vozik na trosku iny ucel. Ja ho vyuzivam hlavne do mesta a na cyklotrasy. Do hor ho vyuzijem mozno raz za rok. Pre mna turistika nie je velmi vdacny program pre male dieta. Neviem si predstavit ako vam dieta spi posediacky niekolko hodin a ked nespi, neviem si predstavit, ze tam vydrzi pasivne sediet a kochat sa prirodou, ked ho tahate hore kopcom po horach. Ja mam dve deti v roznom veku, ale ani jedno tam dlho nevydrzi, ked nespi, dieta sa potrebuje hrat a behat. Mam podla vas tazky chinook a dve deti (spolu maju cca 20 kg) na rovine potlacim bez problemov aj s jednym malickom. Do kopca by to bolo urcite viac citit, ale do hor planujeme ist na jeden dva tyzdne v roku. Pre mna osobne je ten vozik bez moznosti polohovania sedadla nepouzitelny.

sozi
29. apr 2016

V tomto pripade je to nepodstatne. Dieta sa uplne v pohode vyspi v Cougare (alebo CX). Staci maly vankusik. A dokazu spinkat 1-2 hodky. Niekolko hodin? Kto trapi deti vo voziku niekolko hodin? Staci hodinka max. hod a pol vo voziku. Ale viem sa s nim dostat aj inde ako do mesta a po rovine po hradzi. Chinook je proste mestsky vozik a na sport je Cougar a CX.

meja3
29. apr 2016

@sozi Tak my chodime s cyklovozikom na poldnove vylety, preto bolo pre mna najdolezitejsie pohodlie deti. Vzdy musim kocik vytiahnut z kufra auta, lebo nam nevojde do vytahu, ale aj tak mi to za to stalo. Radsej sa ja budem viac namahat, len nech maju deti vacsie pohodlie. Osobne si neviem predstavit, ako musi mat dieta vykruteny krk, ked spi po sediacky nejako nabok oprete a este ked s nim idete v horach po terene. Ten vozik peruje paradne, ale dieta sa aj tak dost natriasa. Urcite je super, ked je vozik lahsi, aj tie paradne kotucove brzdy by sme prijali, ale pre mna bolo prvorade pohodlie deti.