Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

peto75
27. jún 2013

@trixi - vdaka za info, len keby ten Dtest nebol taky drahy, pozrel by som si ten clanok.

peto75
27. jún 2013

@danatalu - pozerám že si z okolia Martina, možno to do Žiliny nebudeš mať ďaleko, kde je obchod :
http://cyklovoziky.webnode.sk/kontakt/
Mali resp. majú aj požičovňu, či ešte fungujú neviem, ale v minulosti som potreboval nejaké informácie a vedeli mi poradiť. Je pravda že nemajú Chariot ani Burley, ale kým sa rozhodneš niečo kúpiť, prečo si to najprv neotestovať hoci aj na inom modely? napr. ten croozer.

danatalu
27. jún 2013

jéj díky, akurát zajtra idem do ZA, tak to skúsim nájsť. ja mám otestovaný ten môj no name vozík, a viem že chcem lepší, lebo pri tomto ma klepe pri každom jeho cinknutí že či s ním dačo neudeje.. ty máš aký ty prosím ťa?

tilly
28. jún 2013

@trixi jej, fakt? to testovali, super, ja som uz nejaky test videla, ale bol strasne chaby, bolo tam v podstate len testovanie materialov a tak, to ma nejak nechytilo za srdce... a to je nase testovanie, ci nejake nemecke?


@danatalu burley moc nepoznam, ale bel pozerala asi dva roky dozadu viac vozikov, ona sa lepsie vyzna...

trixi
28. jún 2013

@peto75 ja ho mam preplateny, ked sa mi bude dat poslem Ti clanok

trixi
28. jún 2013

@tilly je to cesky nezavisly test. ked budem doma tak ak sa bude dat tak ti poslem clanok, momentalne sme na Liptove, minuly vikend sme mali cyklovikend v Saalfelden- Leogang

peto75
28. jún 2013

@trixi - dakujem, budem rad, ale nic nove sa tam nedozviem, ja viem ze pre mna je najlepsi cx1 🙂 a ten aj chcem a ten si aj poziciavam, tento rok zatial ale nejako nevysli peniaze na jeho kupu. ☹

danatalu
28. jún 2013

@peto75 tak dnes som ten obchod v za nestihla, ale kukala som stránku, tak tam sú zas iné značky, čo som doteraz nevidela nikde, tak neviem či sa riadiť tou cenou a vybrať ten burley konečne.. asi tak.
ale dnes som odchytila pani s croozerom pre 2 deti, tak si ho chválila, vyzeral celkom dobre, sa mi zdalo trochu málo miesta pre nohy u detí ale ten úložný priestor bol riadne veľký.

tilly
29. jún 2013

@trixi fiha, to je dost daleko, nie? a ako bolo?

tilly
29. jún 2013

my sme s cx1 max spokojni, lepsi vozik pre nas nie je... ale tak uvazujem, ze asi na buduci rok kupime znova croozer, uz nebudeme potrebovat kocikovy set, skor ten batozinovy priestor a priestor na ulozenie bicykla, aby mohol maly jazdit aj samostatne... on uz bude mat skoro 5 rokov o rok na jesen... len este ho nechcem bez vozika nechavat na dlhe vylety, trail gator sa nam moc neosvedcil a sam toho este neuslape vela a hlavne tie nervy, ked pojde sam... decka nevedia ist jednym smerom 😅

danatalu
29. jún 2013

@tilly to by ste tam ako šupli bicykel, rozložený? no veď v tom croozeri je fakt miesta nenormálne tak by sa asi dalo.. ja som tiež rozmýšlala nad odrážadlom že by sa šiklo zobrať na rozhýbanie keď stojíme, ale to by sa mi do toho mojho mini kufra nevošlo ani rozložené a neviem či by ich to netlačilo na chrbát, dnes sme tam pchali melón a taký kopec im tam vydul, isto by ich to štvalo, tak sme skúšali k nohám, tiež nič, tak bol v ruksaku na chrbte, dnes sme mali totiž "veľký sviatok", bol s nami 1x aj mm! myslím že sa mu to celkom páčilo, nešli sme naraz spolu, on prišiel za nami a cestu nazad sme šli spolu a viezol ich on.ale keď som videla ako s tým ide, akoby viezol zemiaky... no nič moc, ale deti si trochu predriemli na striedačku. som sa stále bála či sa nemôžu nejak obesiť na tých pásoch, keď sa tak všeliako zvalili. mali sme aj krízu, bili sa tam fakt dosť, tak jedna musela za mňa do sedačky, ale inak bolo dobre.
ked s nimi idem sama je to husté, navyše sa mi bajk furt prevracia ked zastanem a zídem z neho, má blbý stojan a ked sa oni pohnú vo voze,tak tresne.

tilly
30. jún 2013

@danatalu ja ani stojan na bicykli nemam, vzdy to musim niekam opriet a vtedy staci jeden blby pohyb a uz je na zemi... ja som myslela to odrazadlo na rucku vyklovozika prichytit, aj teraz to tak robime, mame puky lr l a to tam pripevnime gurtnami...

danatalu
30. jún 2013

aha, dík ja by som to odrážadlo už rozoberala a potom asi nezložila..
no asi musím bicykel tiež dakde opierať, len nie vždy sa dá, ešte tá najstaršia dcéra mi pomáha podržať a pod.
ja už neviem čo vybrať, včera som bola na 100% rozhodnutá pre burley d lite, dnes som ešte kukla dáke videá, tak sa mi zas až tak super nezdá a zase som pri chariotoch.. no mne keby za to vyberanie platili, tak už aj zarobím naň. najhoršie že sa nemám s kým o tom poradiť a stále tu otravujem teba. ale dúfam že už to každú chvílu rozlúsknem, lebo to je na nerva dookola to vyčitovať, no ale pri tej cene musím, asi to bude chariot cougar 2.

peto75
1. júl 2013

@danatalu - no skusim Ti poradit aj ja k tomu vyberu, pretoze Burley som pozeral aj ja osobne. Tiez som vyberal medzi vozikmi, aj som to tu pisal niekde na zaciatku, ja som sa zaoberal najpr. cyklostrankami na nete, precital diskusie a vytvoril si svoj nazor na vec, potom som si zmeral poctivo vsetky chodby,pivnicu,vytah,kufr auta - proste vsetko kde sa bude vozik skladov, ako ho tam dostanem resp. ako ho budem prevazat.

Vytvoril som si tabulku, s modelmi Croozer,Burley, Chariot CX a Cougar (1 aj 2 miestne). Ostatne firmy pre mňa (môj osobny nazor) nemali vyznam. Potom som vyhodil vsetky ktore sa mi nezmestia do auta a neprejdu jednou chodbou a vytahom.

No a potom som zisťoval kde sa daju voziky nazivo pozriet (ja som z Pezinka).
Croozer - nasiel som pozicovnu v Stupave, Chariot v Bratislave, oba voziky som mal doma pozicane, akzdy ma pre mna +/-.
Burley - zistil som ze na slovensku je ich zastupca, v trencine www.active-one.sk , mal som cestu okolo, nebol problem si zavolat a prist do skladu, pozrel som si vozik, cca 30minut a viac som ho rozoberal, skladal, v duchu porovnaval s croozerom. Neda sa ale pozicat domov.

O kazdom modely som si vytvoril svoj nazor, jeden je tazsi, druhy ma menej miesta vnutri, treti ma napr. odzipsovatelne okna, potom ako je to s odpruzenim a podobne. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Pozeral som toto forum a ak som niekde videl cyklovozik zastavil som sa a prihovoril.

Ak mas cas (leto uz zacina) a cestu, pozri si aj ten trencin, mne tych 30minut za to stalo aby som sa rozhodol co chcem. Kazdemu ozaj vyhovuje neico ine. A dolezite vediet preco chcem dany model a potom to uz neriesit a vozit sa. 😎

danatalu
1. júl 2013

@peto75 dííky za rady, to active-one.sk som pozerala, ale som si nevšimla že to je v tn, no škoda lebo tam sme boli minulý víkend u známych,mohla som ho vidieť naživo. máš pravdu o tom meraní, ja som zatiaľ nič nemerala, lebo bude v garáži s veľkými dverami, ale aspoň auto by sa zišlo zmerať kufor, aj keď si myslím že je veľký. dnes som oboznámila mm s tým chariotom cougar, tak sa mu celkom páčil a nebol tak veľmi proti ako som čakala, tak vezmeme asi ten.

peto75
1. júl 2013

@danatalu - cougar je fajn, kazdemu co vyhovuje. Mne sa pzodaval aj Burley, lenze odpruzeny bol v roku 2012len Dlite, a ten sa mi uz nezmestil. Teraz je tam odpruzeny aj Solo 2013, ale mne najviac vyhovuje chariot cx alebo cougar.

danatalu
2. júl 2013

@peto75 tie burley sú odpružené aj dlite, aj encore, nad tými som váhala že jeden z nich vyberiem, ale sa mi to zdalo také na vzhľad trochu podobné tomu môjmu čo mám neznačkový, ale u nich sa mi zas páčilo že sa to dá polohovať, ale keď som si kukla to video, tak nevyzeralo to sedenie moc vypolstrované, len taká lavica ako v mojom, ale ukazovali to sedadlo od zadu, tak možno spredu je to lepšie.
v crozeri sa mi zda málo miesta pre nohy a tiež nie sú odpružené, tak ich ani nepozerám.
ja už neviem, včera večer som už išla objednávať ten cougar, ale akurát sa mi vybil pc, tak som sa na to vybodla a šla spať. no a dnes proti môjmu vozíku zrazu robí celá rodina masívnu kampaň že nech ho nekupujem, keď už mám. (ich tie rozdiely medzi nimi vôbec nezaujímajú vidia vozík ako vozík) a že s tým chodia len blázni. tak som z toho na nervy 😢

peto75
2. júl 2013

@danatalu - pozri sa, je začiatok leta, koľko km si už najazdila na tom vozíku tento rok? Kde si všade bola? Len tak kúsok, alebo aj na nejakej rozbitej ceste, niekoľko km resp. celodenný výlet? A čo deti, chvália si ho?
A čo plánuješ ďalej počas leta? Niekam vyraziť na deň, víkend, týždeň? Aj ten "noname" Ti môže poslúžiť, každý by mal byť testovaný na bezpečnosť a výdrž. Ale keď už rozmýšlaš nad jeho výmenou, to znamená že Ti tam niečo nevyhovuje.
Len si uvedomiť nakoľko je to dôležité ( to čo Ti nevyhovuje) a zariadiť sa podľa toho.

A rodina? Rozhodni sa sama - kto s tým jazdí? Ty alebo oni?

danatalu
2. júl 2013

@peto75 tak zatiaľ jazdím sama, mm bol raz, možno že bude chodiť,ale buď nemá čas alebo chuť. chodím tak asi 2xza týždeň, väčšinou po poobediach, na celodenný výlet si sama s 3deťmi ani netrúfam. ale chcela by som teraz cez leto chodiť hlavne na ňom ked bude počasie.
na tom mojom mi vadí hlavne to hrkanie a trhanie, pri zábere to dosť hádže a cinká niekedy to vydáva také zvuky že sa len obzerám či nejdem stratiť koleso. ale skontroloval mi to mm že to drží ale predsa sa nejak bojím, hlavne keď čítam že to pri tých lepších vozíkoch nehrozí a ešte tu na začiatku písali že sa babe roztrhla tá pružina na prípojnej tyči a vytrhala špajle na bajku, tak furt na to musím myslieť. ale po rovine ide dobre, len nie vždy je taká cesta.

peto75
2. júl 2013

@danatalu - ak je ten vozik na tom tak zle, tak ho ozaj vymen, vezies tam predsa svoje deti. Ak chces teda 2 miestny, mas na vyber Burley DLITE, Chariot COUGAR, Chariot CX a podla mna je aj poradie presne také, CX je pre mna na vrchole, mne najviac vyhovuje.

danatalu
4. júl 2013

@peto75 no veď to, ide mi hlavne o tú bezpečnosť a aj pohodlie pre deti, je mi jasné že na tom nikdy nenajazdím toľko ako vy, čo sa tomu venujete celé rodiny, alebo keď vozí chlap.
no a po tej technickej stránke som úplný grambloš, tak tam mi to vyhovuje ten systém upínaní tých setov, lebo na tom mojom je aj upínanie toho predného kolesa tak trochu blbo riešené,síce sa to šróbuje, dala som to nejak asi nakrivo, alebo až moc rovno-neviem to vysvetliť, ale pri pešej jazde sa mi to asi po 7 km nejak vykrútilo a skoro vypadlo. tak na korčuliach som bola s tým len raz a stále som to skúšala, či to drží.
už to musím dáko rozlúsknuť, potom napíšem čo som kúpila dík za pomoc. 🙂

tilly
4. júl 2013

@danatalu daj vediet potom... no na chariote sa tie sety vymienaju velmi jednoducho, ja to zvladam uplne v pohode aj ked mam dlhe nechty...
my jazdime celkom dost a pouzivame ho aj ako kocik, co som uz vlastne spominala a velmi sa mi osvedcilo to, ze mam male kolieska stale so sebou, lebo niekedy treba bike odopnut a zobrat to ako kocik, napr. aj dnes mi maly zaspal a do restiky som brala len kocik, bicykle zostali vonku...

inak nadherne trasy su pri woerthersee, odporucam 😵 😵 😵

danatalu
4. júl 2013

@tilly jéej vám sa žije že to máte tak blízko do Rakúska, to ja sa tam nedostanem, by som musela tých mojich asi zdrogovať 😀 .
dnes som bola s vozom zas na korčuliach, dalo sa to s ním celkom zvládnuť, aj bol lepší terén, ale zase som okrem voza ťahala aj najstaršiu dcéru čo sa to len učí, tak bol na nás dosť komický pohľad..
objednávam ten cougar, nech si všetci trhnú, a veľmi sa naň teším. 🙂

tilly
4. júl 2013

@danatalu tak toto je az pri taliansku 😀 a my sme taka cestovatelska rodina 😉 tak sa to da

danatalu
4. júl 2013

@tilly aha, tak taliansko super, to by bolo aj mne po chuti, hádam sa dožijem dakedy.. ale aj tak sme ešte krpatý -to by bolo moc na baby..

pallacinka
4. júl 2013

@danatalu Urcite si sa dobre rozhodla, my mame cougar a milujeme ho vsetci traja 🙂 Menila by som iba za chinook kvoli polohovaniu, inac nam na nom nic nechyba.

tilly
4. júl 2013

@danatalu no, my sme boli vo svajciarsku, taliansku (ale tirolsku) a rakusku (korutansku), vsade super cyklocesty, mam pocit, ze na slovensku sme v tomto nie 100 rokov, ale 1000 rokov za opicami...
tam je vela cyklovozikov, malinko no namovych, par croozrov, ostatne vsetko charioty... ludia asi vedia, co a preco to kupuju...

peto75
4. júl 2013

@danatalu - ako pise tilly aj u mna zavazilo to, ze ten chariot ( a je jedno ci cougar alebo cx model) moze mat kocikovy set stale so sebou pri cyklistike a nikde nezavadzia. Je to vhodne napr. do kempu alebo na nakup, proste niekam prides, odpojis bicykle, tie uzamknes alebo niekde uskladnis, prehodis na cyklovoziku kocikove kolieska a mas to ako kocik a mozes si vybavit co potrebujes. Prakticke. A aj taznu tyz vies krasne ulozit a nezavadzia.

Pri ostatnych modeloch musis riesit toto : ak odpojis vozik od bicykla tak co dalej? Ak to chces pouzivat ako kocik musis mat niekde so sebou v batozine ulozene kocikove kolesa ( od vyrobcu vozika) alebo joggingove koleso ( od vyrobcu vozika ) s tou tycou. A kde ulozis taznu tyc? Zase niekam do vozika do batoziny? Chariot si vsetko odvezie na sebe na voziku ale nie v batožine.

dana_l
5. júl 2013

my nebyvame na svk a kupili sme cyklovozik "naslepo". znacka Oryx. ale ked som potom nakukala do inych vozikov tak sa mi paci ze nas je "len" za bicykel a neda sa prerobit na kocik. tie kocikove som videla ze maju vlastne sedadlo akoby "na zemi". ze deti sedia a nohy maju pred sebou vystrete. nas je zase ako "sedacka". deti na tom sedia ako na stolicke.
ze je primontovany len za bicykel mi nevadi, lebo ho len na to pouzivam. ked chcem ist na prechadzku s detmi tak mam normalny tandem kocik.
je velmi lahucky a ked by som ho chcela zobrat do auta tak sa velmi lahko rozklada a znova posklada. takze nie je problem zeby som ho musela nejako natrepat "v celosti". ma I dostatocne velky ulozny priestor za detmi. pripajanie za bicykel je velmi jednoduche - jedna cast je napevno na bike a vozik sa tam len pripina dvoma poistkami. (niektore sa musia pripevnit na koleso takze ked vozik netreba tak sa to musi cele rozoberat.)

peto75
5. júl 2013

@dana_l Pekny vozik, ono je tych vozikov u nas a v zahranici ovela viacej druhov ( staci napr. vyhladat v googli vyraz "child trailer") a cez rozne zahranicne obchody ( napr. ebay) sa daju kupit a kazdemu vyhovuje nieco ine. Hlavne aby deti boli spokojne.