Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

petraas
21. máj 2011

@tilly no croozer ma po bokoch igelitove okienka a aj z vrchu ale ked sme sa pytali na to v obchode tak pani nampovedala ze by nemal prepuszit vodu ale ze sa na to spoliehat na 100% nemame lebo ak nas chyti poriadni lejak tak nieco prepustit moze...ale to mi tak ani neprekaza ako to ze sa bojim ze naprsi do vnutra vrchom tem kde konci ulozny priestor a zasina strecha tam je medzera a je to take ze podla mna tade mus prsat ked bude viacej liat. preto chceme kupit tu plastenku. je origos na croozer ale neviem ako vyzera a tak som chcela vediet ze ci ju niektora nemata. stoji tusim 60 eur tak aby som ju zbytocne nekupovala ak to stoji za prd...

petraas
21. máj 2011

@megg veru to by zaujimalo aj mna ako sa ide s cyklovozikom na in line...nas vozik moze ist aj na in line len som to este neskusala lebo si to neviem predstavit dolu kopcom...sa bojim ze to neubrzdim a ze nas to stiahne...inak som aj rozmyslala ze dokupime brzdu ale vraj je to na prd lebo je na predne koliesko a tam staci ten vozik len trocicka aj nechtiac nadvihnut a brzda uz neucinkuje...v obchode mi tu brzdu neodporucili a ani na in line my neodporucili ist s vozikom...

petraas
21. máj 2011

@filmuska18 ty tu clonu mas ked sa ti zda ze to nepomaha?
ja som ju chcela kupit ked sme vozik kupovali ale mali len na jednomiestny a my sme kupovali dvojmiestny tak som ju chcela z netu objednat ale ked hovoris ze to nepomaha tak asi neobjednam a budem musiet nieco ine vymysliet.

petraas
21. máj 2011

@janka46 my sme kupovali cyklovozik priamo v predajni kvoli zaruke. chcela som objednat cez net ale o vychadzalo len o par eur lacnejsie a tak som sa rozhodla ze ho kupime v predajni lebo cez net je to zdlhavejsia a komplikovanejsie reklamovat...inak sme chceli kupit nejaky ojazdeny ale nic nebolo a my sme ho chceli cim skor tak somnecakala na ojazdeny a sli sme rovno do predajne.

quaxi
22. máj 2011

@petraas my chodime aj na inline aj na biky. Mame tam dve deti, co maju momentalne dokopy asi 18kg + este batozinu. Na inlinoch je to 100x lepsie nez s kocikom a zvladne to aj uplne zaciatocnik, lebo je to velmi stabilne a ked trosku stratis rovnovahu, mas sa coho pridrzat. Tym ze je aerodynamicky, ide velmi lahko, aj ja absolutne bez kondicky to zvladam, manzel s tym fici tak ze ja bez vozika nanho nestiham 😅 Chodime len na rovinu, dolu kopcom by bol fakt problem to ubrzdit (nemame dokupenu tu brzdu). Predavac co to neodporuca na inline je dobry magor, kedze je to na to stavane a testovane 😉 ale asi o tom moc nevie, aj my sme stretli v specializovanom cykloobchode takeho predavaca co ledva vedel ze je to na deti a nie na psa, a ked sme chceli nieco vediet, musel cumiet do navodu a aj tak na to neprisiel 😀

Inac sme vcera neplanovane otestovali croozer v lejaku, a naozaj bude treba plastenku, len 60E za to nedam, vyrobim si doma. Preteka to nielen cez tu vetraciu dieru co je hore pri rucke, ale aj predna stena tam kde je prisity igelit (tesne nad nim), takze trosku natieklo detom dnu a kvickalo im priamo na hlavy.

zvalka
22. máj 2011

@letenka o akej antiprachovej ochrane pisete, prosim ta? 😕 dakujem.

letenka
22. máj 2011

@zvalka no citala som o nej tu http://www.velofiala.cz/croozer/moskitiera/ a chceli by sme ju aj objednat, podobne ako aj odpruzenie...a ako tu citam, tak asi aj plastenku kvoli dazdu, kedze dnu zateka ...

zvalka
22. máj 2011

@letenka dakujem. tak k tomu, co sa chystas kupit :

sietka proti prachu - my sme nasili na nas vozik ( ale nemame croozer) este druhu sietku, co je hustejsia, tak teraz mala nikdy nema prach vo vnutri, ale to sme riesili hned, co sme ho kupili. a je to teraz super, vetra sa jej a zaroven neprasi

odpruzenie -uzasna vec- mame cyklovozik uz rovno kupeny s odpruzenim, je to najlepsia vec.

a plastenka, hm... no nas raz chytil velky lejak a nenatieklo dnu, ako si pamatam. mala mala kusok morke na nozickach, lebo vtedy sme tam mali este vajicko a uz sa nozickami opierala o prednu cast vozika, tak tam to nejako preslo, ako vyvijala tlak na to miesto. a my sme boli do nitky mokri, dieta suche. 😉

letenka
22. máj 2011

@zvalka dakujem moc za rady...a aky mate vy vozik?
no ved ja som aj rozmyslala nasit este jednu hustejsiu sietku, mozno by stacila aj taka proti hmyzu co je na okna?

zvalka
22. máj 2011

@letenka ano, my sme taku tusim davali - na okno a pekne sa to prekrylo a na malu sa vooobec neprasi - paradicka. ja som na to aj zabudla, ale pamatam teda, ze prva jazda - no mala prach na tvaricke.. 😒 a teraz nema nikdy vobec. 🙂
my mame tomboy nemecky. rovno bol odpruzeny. a je dvojmiestny.

tilly
22. máj 2011

ku croozeru treba ten brzdiaci set a je aj na inline...

@letenka das mi pls vediet, ked budes objednavat z velofiala? mozno by som nieco odtial zobrala, zlozili by sme sa na postu, diiik

letenka
22. máj 2011

@petraas my sme kupovali jazdeny croozer a ta pani ho pouzivala hlavne na inline a bola velmi spokojna...ja som to osobne este neskusala ale chystam sa /niekedy 😉 /
@zvalka tomboy? hm, na taku znacku som pri hladani vozika ani nenatrafila (( ..a ako ste s nim spokojni? su drahe tieto voziky, ked su uz aj odpruzene? my mame jednomiestny ale ja som spokojna, zmesti sa mi tam este aj nas pes /do batoziny 😀 /
@tilly jasne, dam ti vediet...urcite budeme kupovat to odpruzenie 🙂

filmuska18
22. máj 2011

@petraas ahoj, ja nemam clonu ale kupila som si tu protipelovu siet od velofialu, to by teoreticky mohlo posluzit ako clona, ale este som to neskusila, prislo to len vcera postou. Mne ide o tie boky, tade mu asi bude svietit do oci, vcera som kupila v galanterke latku, suche zipsy a stuzku a chystam sa mu usit take zaclonky 🙂

zvalka
22. máj 2011

@letenka no my ked sme sa rozhodli kupit vozik, tak sme mali nejake kriteria, a to bolo - odpruzeny, aj aby mal brzdu na inline, a dvojmiestny sme chceli. a tento splnil vsetky podmienky, tak sme ho kupili. a v dvojmiestnom sme mali vajicko, takze sme nemuseli kupovat tu vlozku, co stoji cca 3tis. a pekne sme to vajickom vyriesili, kym bola malicka a mala sa v nom paradne 😵
no nas bol drahy 😒 vysiel nas 300 ecok, ale teda sme s nim spokojni velmi.

ale teda croozer, kebyze bol odpruzeny, tak kupime asi ten. lenze nebol, ale teraz sa to uz da vyriesit dokupenim odpruzenia.

ale v podstate ma vsetko, co sme chceli a uz sme nic nedokupovali - sietku sme nasili druhu, vajicko bolo miesto toho mimikovnika, aj brzdu mal rovno, pruzenie perfektne, clonu mm poriesil po svojom, gumicukmi jej tam dava take ako alobal to vyzera, neviem co to je, a to jej aj odraza to slnko.

akurat ten vankusik dokupujem, to mi tam este chyba. inak je fakt skvely. 🙂

janka46
25. máj 2011

@zvalka a ak sa smiem spýtať aku značku ste kupili...som našla aj české Azub...teda len neviem, či fakt investovať toooolko éčok do toho Crozzera, ale ako čítam všetky ste s ním spokojné 😉

zvalka
25. máj 2011

@janka46 ja si myslim, ze sa oplati investovat do croozra 😉 my mame tomboy. 🙂

presne tento mame, len my tam nemame napis Qeridoo ale Tomboy. to hned, ako sme kupili, tak uz boli s tymto napisom, ale je to presne ten isty.

http://www.vozikyzakolo.estranky.cz/fotoalbum/v...

zvalka
25. máj 2011

ja som este na tento pozerala, nejaka novinka, vyzera paradne:

http://www.vozikyzakolo.estranky.cz/fotoalbum/v...

a nas tomboy je alu - cize odlahceny, tak to bolo tiez kriterium pri rozhodovani.

zvalka
25. máj 2011

inak, my sme si kupili v lidli, ked boli tie bicyklove veci, tak tie palicky na kolesa a dali sme ich na vozik, perfektne to vyzera, ako keby tie kolesa svietili 😵

janka46
25. máj 2011

@zvalka Ok, VEĽKÁ Vďaka, idem to popozerať 😉

ivaluu
26. máj 2011

Ahojte, viete mi prosim poradit aky je rozdiel medzi mimikovnikom a Weber baby seat? Su oba vhodne pre 2 mesacne babetko? Dakujem vopred za odpoved 🙂

quaxi
26. máj 2011

@ivaluu miminkovnik je dizajnovany do croozerov z r. 2010, ak mas starsi model croozera alebo iny vozik, treba ti weber. na 2mesacne babatko su vhodne obidva.

petraas
28. máj 2011

@quaxito je super ze chodite aj na inline...ja som to tiez chcela aj na inline len ked nam v obchode neodporucili tu brzdu tak zatial som nebola lebo ked idem z domu tak mame velky kopec a neviem si predstavit ako by som z neho zisla...dalo by sa to riesit tak ze kopec zidem v topankach a potom si dam korcule no ale aj tak si neviem predstavit ako by som aj na rovinka zabrzdila keby som nutne potrebovala...vy ked idete po rovinke tak ako brzdite??? sa bojim ze ked pojdem co len trocka rychlejsie ze to neubrzdim...
k tomu lejaku...no presne tade som myslela ze bude prsat preto som sa tu pytala na tu plastenku...no ved 60 eur sa aj mne zda byt vela no ale asi ju budem musiet kupit kedze ty si to uz otestovala v lejaku a prsi tade...
@letenka no budem ho musiet ist aj ja otestovat na inline inak nebudem vediet ako sa s nim chodi🙂 no ale sa bojim toho brzdenia
@filmuska18 ked vyskusas tu protipelovu ochranu tak daj vediet...idem aspon pozret ze ako to vyzera🙂

tilly
29. máj 2011

a nejaka kocikova plastenka tam nesedi? 😅 ak su plastenky na kociky s prehadzovacou ruckou, to by mohlo sediet aj tu, nie?

zvalka
30. máj 2011

@tilly vidis, vyskusam aj ja natiahnut tu plastenku z velkeho kocika na cyklovozik niekedy. aj ked, nam vtedy nenaprsalo dovnutra...
tu protipelovu zabranu som minule videla aj pozerala na jednom cyklovoziku, vyzera to fajne. 😉 ale my mame tu sietku dvojmo presitu a staci to bohate.
prisiel nam vankus, este sme ho ale nedali do cyklo, ale vyzera uzasne 🙂

bebel
30. máj 2011

Ahojte, fyi predávam náš croozer 737...rozhodla som sa pre update na 2 miestny 🙂 . Chceme urobiť nejaké dlhšie výlety s oboma deťmi 😉 Inzerát je už nahodený. 😎
btw to karbónové odpruženie aj antipeľová sieťka je super, tento WE som si to pochytala a okukala na Morave 😝

quaxi
30. máj 2011

@petraas my chodime na hradzu, takze rovina, a chodime vacsinou take casti kde je malo ludi, aby nehrozili nejake nehody. Nahle brzdit sme zatial nepotrebovali a to sme uz prekorculovali par stovak kilometrov, ked potrebujes zabrzdit pomaly tak to v pohode zvladnes aj s korculovou brzdou (aj ked je vozik nalozeny tak ze ma 50kg). Kopceky ideme pesi, alebo po trave vedla cesty, alebo ked je dobry dojazd tak sa zvezieme. Inac ta original brzda vraj funguje dobre, ale musis ju namontovat opacne nez je v navode, a treba sa pri brzdeni sustredit na to, aby si sa neoprela o rucku (aby sa nedvihalo predne koleso, skor tlacit smerom na predne koleso)

letenka
30. máj 2011

@quaxi a kde na hradzu chodite ak si z BA? 🙂

quaxi
31. máj 2011

@letenka za slovnaft na hamuliakovo, alebo od danubiany dalej smer gabcikovo, tam je prazdno aj cez pekne vikendy.

letenka
31. máj 2011

@quaxi dakujem....tu za Slovnaftom poznam, tam som chodievala tak pred 10 rokmi, to este nebola invazia cyklistov a korculiarov...teraz nemam prehlad ale urcite tam byvaju hufy ludi, hlavne cez vikendy...ale snad doobeda sa tam niekedy vypravimen na skusy 🙂))))

quaxi
31. máj 2011

@letenka cez vikendy ludia prichadzaju viac az tak po 11h, ked nas deti zobudia skoro, o deviatej uz jazdime a to je este minimum ludi a ani tak nepecie. ta za slovnaftom byva cez vikendy plnsia, ale oproti petrzalskej pohodicka, cez vikendy poobede je najprazdnejsie za danubianou. Cez tyzden vecer po praci je slovnaft super, az na to ze je tam trochu horsi asfalt nez na druhej strane. Este pri malom dunaji od slovnaftu je kusok trasy so super asfaltom a aj malo ludi, ale je to velmi kratke, asi 2km alebo tak nejak.