Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

maticap.
23. aug 2012

@trixi ahoj, je to presne tak ako pise @tilly - a aj u nas to robil manzel, takze neporadim. viem len, ze to nastavil na synovu hmotnost, ale ako - to neviem....musis googlit 😉 .

cillikat
23. aug 2012

ahojte baby, chcela by som po troch rokoch konecne zacat chodit na bicykli, tak rozmyslam ako to urobit aj s mojimi drobcami 1- a 2-rocnym, asi jedine cyklovozik....je naozaj bezpecny? stale mam strach, ci mi nejake auto nevpali do vozika a tak..... lenze dve sedacky na bicykel tiez nedam......a kym sa vymotka moj mm, aby sme sli spolu, tak pojdu deti aj na strednu 😀.... a aky typ vozika by bol najlepsi? dakujem

tilly
23. aug 2012

@cillikat jednoznacne vozik, sedacky su ovela ovela nebezpecnejsie... ak do teba vpali auto, ked mas decka v sedacke, tak to je sakra rozdiela ako ked ti vpali do vozika... lepsie voziky maju urobene aj crash testy. v chariote sa ti dieta prevrati, tak sa nedotkne ani zeme ani konstrukcie vozika...
neviem, kolko chces investovat, osobne by som lacny vozik nebrala...

cillikat
23. aug 2012

@tilly no ani ja nechcem nejaky lacny vozik, ale tiez nemozem zase investovat moc vela, lebo mi to financna situacia nedovoli, najradsej by som nasla nejaku "zlatu strednu cestu".... vies mi nieco odporucit? viem ze tie charioty su dobre, len su asi aj financne narocnejsie.....tak neviem....

marlenka27
23. aug 2012

ahoj, my mame cyklovozik nakolko som tiez nechcela riskovat, prevazat 2 deti na bicykli, kupovali sme v PB, ceska znacka azub, zatial som velmi spokojna, chodim len v dedine kde nie je velka premavka a ani nie horske cesty,cenovo to vychadza cca 160 eur ale su aj ovela drahsie,
pravdupovediac, ja sa dodnes bojim ze do nas vpali nejaky expert ale uz mam aj pozitivnu skusenost: minule mi zbehol do cesty chlapec a ja spolu s byciklom som spadla, ale vozik ostal stat, neviem si predstavit ako by sme vyzerali kebyze chlapcov mam v sedadlach, dolamane ruky, nohy na 100 %
v obchode kde sme kupovali nam vobec neodporucali variantu 2 sedadla na 1 bicykli

tilly
23. aug 2012

@cillikat croozer, burley, baby jogger... ale chariot je spicka a neda sa to zrovnat... mala som croozer, tak to viem porovnat

trixi
23. aug 2012

@maticap.
@tilly ahojte, dakujem, tak som to dobre pochopila. Mam to dobre nastavene.
@cillikat ako tu dievcata odporucaju jednoznacne cyklovozik. Ja som mala sedacku na bicykli a uz by som si ju nikdy nekupila. Co sa tyka bezpecnosti je to neporovnatelne. A Chariot je Bentley medzi cyklovozikmi. Cena zodpoveda kvalite a hlavne pohodliu dietata. Mam odskusane dva typy Croozer pre dve deti a teraz jazdim Chariot pre jedno dieta a to akoby som presla zo skodovky na Bentley.

cillikat
24. aug 2012

@tilly @trixi dakujem velmi pekne, popozeram sa po nete, ked budem mat chvilku cas.... a vacsinou maju aj varianty pre dve deti? a do vozikov normalne davate detickam aj prilby?

tilly
24. aug 2012

@cillikat teraz mali v mall super ceny na chariot aj croozer... prilbu nedavame, v chariote je tak chraneny, ze aj v pripade prevratenia nema sancu udriet sa ani o konstrukciu vozika ani o zem...

trixi
25. aug 2012

@cillikat ano, obidve znacky maju aj variantu pre dve deti. Nedavam prilbu, ale su krajiny, kde su prilby pre deti povinne aj do cyklovozikov. Napr. British Columbia v Kanade. Takze tam prilbu davam.

suuzi
19. dec 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

dievcata, narodi sa nam babo v polke februara2013. ak si kupim cyklovozik (rozmyslam nad chariotom), kolko mesacne babo v nom mozem vozit? od kolkych mesiacov je to bezpecne? sucastou vozika je aj vlozka pre novorodencov?

bebel
19. dec 2012

@suuzi nie je súčasťou, moja dcéra už má 10 mesiacov a sedák pre bábätko do chariotov budem predávať, ak máš záujem. 😉

jankohrasko
1. feb 2013

Babulky, nemate niekto skusenost s tymto cyklovozikom?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14419810tab=4 Pisu, ze je odpruzeny, nepotrebujem nic extra, ani nie na horske chodniky a pod..
alebo tento? http://www.outdoorsk.sk/detske-voziky/22-crooze... no neviem, ci je odpruzeny..
Dakujem za kazdu info 😀 😉 😎

tilly
2. feb 2013

@jankohrasko prvy sa mi nepaci, krici z neho, ze je lacny, nema tam ziadny ulozny priestor a nepride mi moc pohodlny...
croozer je dost velky, priestranny, ale zas nema odpruzenie, to sa da dokupit v cechach, vychadza ale viac ako cely prvy vozik... 🤐

jankohrasko
2. feb 2013

Dakujem moc za odpoved.. uz to tu studujem asi 3 dni.. uz som citala cele forum aj na emimino.. Ten infantastic sa vraj zle montuje a su s tym problemy.. najradsej by som skoncila pri chariote, ale zas ta cena..chcela by som taky zlaty stred, ten Croozer sa mi paci, neviem, ci tu v ba (neplanujeme horske tury) by som az tak nutne potrebovala zas to odpruzenie.. Odpruzenie stoji 300 e? Tak to si potom fakt radsej kupim chariot 😖

gudulo
2. feb 2013

@jankohrasko my mame ten z prveho linku Infantastic, ale pozor, vozik z velkej fotky je iny ako tie dvojfareben na malych fotkach pod nou, ten co mame my je z tej malej fotky, na rozdiel od toho z velkej nema brzdu na madle
My sme s nim velmi spokojny, premontovanie kolesa na zachytenie na bicykel je v pohode, ulozny priestor je tiez postacujuci. Vyuzivam ho namiesto kocika, za bicykel a tiez uz som s nim bola aj na korculiach ale to iba na skusku 😀

jankohrasko
2. feb 2013

@gudulo dakujem za info.. u nas v BA sa nikde neda vidiet nazivo na emimino som na neho citala zle referencie.. tak neviem, ze sa zle montuje, ze malo miesta.. Mate na mysli tento? http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=1364... tiez sa mi nezda, ze v jednom inzerate su 2 typy vozikov. Ja som ho chcela vyslovene len za bicykel. No neviem, ako je to s tou montazou.. My mame 3 rocnu a 1 rocneho..

gudulo
2. feb 2013

@jankohrasko ano, mam na mysli presne ten z tvojho linku, na nemeckych strankach su na neho celkom dobre referencie
My v nom sice vozime iba malu, takze dve deti som neskusala a tak neviem ale pohladom by tam mali vojst v pohode

jankohrasko
2. feb 2013

@gudulo a Tvoja 3 rocna sa tam v pohode zmesti? je tam dost miesta aj pre dve deti? Nasa je chuducka, ale aspon toto leto a buduce by som ich chcela vozit dvoch.. dakujem 😉

gudulo
2. feb 2013

@jankohrasko v pohode, aj si tam uz pospala, vzadu odveziem aj nakup uz som viezla v tom uloznom priestore aj dve aktovky 😝 😀 😀 😀 co uz bolo teda tak akurat 😀

tilly
6. feb 2013

@jankohrasko odpruzenie stoji cca. 150€, ja z vlastnej skusenosti odporucam kupit hned chariot, ja to velmi lutujem, ze sme kupili najskor croozer, mohli sme mat od zaciatku chariot, to je uplne ina liga, uplne ine vozenie, navyse chariot pouzivam ako sportovy kocik, lebo ma sirku a velkost bezneho sportiaku, k tomu mam uz len lahke golfky...
ja s chariotom chodim do skoly pre syna a do toho zadneho priestoru tiez pichnem vzdy jeho tasku a ideme, to som s beznym kocikom neodviezla..

jankohrasko
6. feb 2013

@tilly jej dik za info 😀
ja lutujem, ze som nekupila uz minuly rok, ale tak maly bol este moc maly a pre malu vtedy 2 rocnu mi bohato stacila zadna sedacka na moj bicykel 😎
citala som ze dodatocne namontovanie na croozer zvacsuje sirku, takze to eeee
+ som nasla este
http://www.vozikyzakolo.estranky.cz/fotoalbum/v... 7000 czk
http://www.vozikyzakolo.estranky.cz/fotoalbum/v... 8700 czk
http://active-one.sk/detse-cyklovoziky/38-burle...
mam z toho misung.. 😅 😖 🙄 nechavam tomu este tak tyzden na premyslenie a prestudovanie.. 😀
jej teraz pozeram, my sme tiez z Prievozu 🙂 len my chodime do skolky na Pivonkovu 😀 tak hladam na aktivne presuny 😀

tilly
6. feb 2013

@jankohrasko heeej, z prievozu? my chodime na stastnu do skolky, ale po prievoze sa tulame stale, aj maleho stale vozim vo voziku... ale tak asi sme sa nevideli...

inak o burley d-lite sa tu uz tusim pisalo, ze to je dobry vozik...

minuly rok by si to vyuzila ako surodenecky kocik aj...

jankohrasko
6. feb 2013

@tilly hej? tak musim vas vymaknut v akcii 😀 😀 😀 ja som obcas tu videla take voziky prvykrat asi pred rokom, ale vobec som si nevsimala znacku, lebo som vtedy este nad nim neuvazovala 😀 😀

tilly
6. feb 2013

@jankohrasko niekedy byva na mall v akcii, alebo skus kaktus bike v karlovke, davaju zlavy..

tilly
6. feb 2013

my sme kupovali s 20% zlavou z vystavy prodite v brne... ale tusim nejaka taka vystava je aj teraz tu v BA...

jankohrasko
6. feb 2013

@tilly hej? a kde? aka vystava? tu v ba?

tilly
6. feb 2013

@jankohrasko ja som len videla plagat, neviem kedy a kde a co konkretne tam bude, ma to byt v BA

tilly
7. feb 2013

@jankohrasko ano, to je ono, tak to je potom teraz....
ale podla zoznamu vystavovatelov tam nic take nebude