Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

anitab
28. máj 2012

@tilly uz je opat aktivovany ten fotoalbum, dakujem 😉

tilly
28. máj 2012

@anitab tyyyy brdooo, to je sila... tak 25 fotiek jednej teplakovej supravy v albume mozes mat, ale cyklovozik nie??? 😲

bebel
28. máj 2012

@tilly nie...neprevracia 🙂
@anitab ja mám album cyklovozíky... 😉

tilly
28. máj 2012

@bebel tak ja nechapem, lebo ked v nom adam nesedi a mam tam kocikovy set, tak sa mi hned prevrati dozadu, aj ked nemam ziadny naklad 😠

bebel
28. máj 2012

@tilly 😅 😅 😅 😅 🤐

tilly
28. máj 2012

@bebel tak uvazujem, ze ci je to normalne, alebo ho mame zle zlozeny... 😒

tilly
31. máj 2012

@bebel moj muz tvrdi, ze je to tym, ze mam rucku nastavenu na tu vyssiu polohu, moze byt?

bebel
31. máj 2012

@tilly no možno...ja ho mám vždy na tej nižšej polohe...

tilly
31. máj 2012

@bebel skusim... len ja s mojou vyskou... 😖

kucminka
31. máj 2012

@anitab ahoj,chcem sa len informovať,tiež uvažujeme nad cyklovozíkom,malý má 7mesiacov,skor by sme chodili po asfaltke,dá sa tam aj ležať,či len sedieť?a je ten vozík odpružený a ako sa s ním manipuluje?Díky moc za info.

mam4
1. jún 2012

@kucminka ak mate len jedno dieta a este tak male tak si tam date autosedacku, da sa priputat pasmi podobne ako v aute, to bude pre drobca najpohodlnesie a nabezpecnejsie 😉 odpruzenie nemaju vsetky voziky, treba sa informovat u predajcu ...

mam4
1. jún 2012

@kucminka a k manipulacii sa ja neviem vyjadrit, jazdi s tym len manzel ale velmi si to chvalil, predtym sme mali prednu sedacku a toto je vraj ovela lepsie, pohodlnejsie, lepsia stabilita len treba ist pomaly, ani v zlom terene, na kamenoch a polnej ceste nebol problem stale stal pevne na zemi oboma kolesami ...

kucminka
1. jún 2012

@mam4 my máme 7 mesačného drobca,ale uvažujeme o kúpe cyklovozíka,tiež sme pri dcére mali sedanku v predu,ale nebolo to ono.A musia mať detičky vo vozíku aj prilbu?

kilian
1. jún 2012

@tilly @bebel Mate skusenosti s chariotom cheetah?

tilly
1. jún 2012

@kilian ja nie, ani som ho nazivo nevidela, len corsaire som videla nazivo a bol porovnatelny s croozrom, to uz radsej croozer, ma viac miesta vnutri

bebel
1. jún 2012

@kilian
@tilly súhlasím... 😎
btw kamoška objednávala teraz chariot cougar odtiaľto a nakoniec zjednala cenu na 430 eur + poštovné http://www.rei.com/product/831599/chariot-carri...

bebel
1. jún 2012

@kucminka prilbu nemajú moje deti v cykovozíku... 😎 teda tej mladšej by sa ani nedala dať na hlavu a staršia sa väčšinou vezie v cykosedačke a keď zaspí aj s prilbou na hlave , tak jej ju nedávam dole a tak ju preložím do vozíka...k tej mladšej.

pallacinka
1. jún 2012

@kucminka Nasa mala je vo voziku tiez bez prilby, predavac nam vravel, ze nie je potrebna.

kucminka
1. jún 2012

@bebel
@pallacinka prosím vás a odkedy asi tak cca by som mohla dať malého do toho cyklovozíka?

pallacinka
1. jún 2012

@kucminka My sme kupili vozik, az ked mala nasa mala rok, no pokial viem (a vidim), vozia sa v nich aj malinke babatka, dostat kupit do nich novorodenecke vlozky. @bebel ma 3-mesacne babatko tak bude vediet lepsie poradit 🙂

kucminka
1. jún 2012

@pallacinka ďakujem za info.

tilly
1. jún 2012

@kucminka my sme sa vozili od 10mes. bez vlozky alebo autosedacky v croozri, ale croozer ma take ine trosku to sedenie a tiez bez prilby, ved tam maju dost ochrany tych bocnych zeliez je tam dost... to by sme potom asi aj do auta museli davat prilbu...

mam4
1. jún 2012

@kucminka ani my nedavame prilbu do vozika iba na cyklosedacku ...

quaxi
1. jún 2012

@pallacinka my sme vozili od 6 tyzdnov, a tiez vzdy bez prilby.

anitab
1. jún 2012

@kucminka ahoj, my mame B.dLite model, ktory je dvojmiestny - ak planujete druhe baby, tak odporucam uz dvojmiestny kupit, tento model je skor uzsi oproti nap. croozerovi dvojmiestnom....vozik je odpruzeny, zvladne aj mensie nerovnosti, tiez chodime skor po ceste, alebo takej bocnej ceste kde je veru dost jamiek a jam a decka zatial neprotestovali vela 🙂
my sme zacali pouzivat vozik, ked mal maly 10m, kupili sme mu tu vlozku (mam to vo fotoalbume) - autosedacka plus druhe dieta by sa tam nezmestilo...vlozka ma taky sklon ako vajicko-autosedacka, a kedze chodime max. na poldnovky alebo menej, tak staci ked si maly len zdriemne...inak bez tej vlozky, daju sa popruhy na chrbate uplne uvolnit, tak ze dieta lezi vo voziku, ale je to na ukor ulozneho priestoru vzadu...osobne by som vsak dieta takto nechala spat len vo velmi vynimocnej situacii, keby nebola ina moznost....nas maly sa strasne rad vozi, pozera, no nesmu to byt prilis dlhe jazdy bez prestavky, to asi maloktore dieta zvladne sediet hodiny na zadku...
co sa tyka prilby - nedavame mu prilbu do vozika
co sa tyka manipulacie - vyborna, nemam s cim porovnat, ale uz sme vskusali aj vozik ako kocik a super, sme s nim velmi spokojni 🙂

anitab
1. jún 2012

@kucminka osobne by som dieta dala do vozika ked dobre udrzi hlavicku a ma pevny chrbatik a najlepsie ak by uz sedel sam...to je ine u kazdeho dietata, ale taky primer je asi 5.-6.mesiac dietata.....ak skor napr. takze mesacne baby, tak do vozika ale asi v autosedacke, inak si to neviem predstavit 😉

pallacinka
1. jún 2012

@anitab @tilly Len zo zvedavosti, ako sa autosedacka do vozika pripevni? Este som si nevsimla, ze by tu deti niekto tak vozil.

tilly
1. jún 2012

@pallacinka my sme maleho vozili hned bez, cize neviem

quaxi
1. jún 2012

@pallacinka prepac, teraz pozeram ze som dala predosly prispevok omylom tebe a mal byt pre @kucminka

Autosedacku vacsinou ludia proste polozia na sedadlo a s pomocou popruhov a gumicukov nejako priviazu, aby drzala na mieste. Ale myslim ze to z kazdeho vozika spravi jednomiestny, tie sedacky su dost siroke. My sme tiez radsej kupili miminkovnik, aby nam zostalo aj druhe miesto dost siroke.

pallacinka
1. jún 2012

@quaxi To nic, aj mne ta informacia pomohla 🙂 Ja osobne by som to s tou sedackou neriskovala, pokial ten vozik nie je vyslovene na nu prisposobeny, bala by som sa- to je asi aj dovod, preco som to tu zatial nevidela, a to su voziky na kazdom kroku aj s novorodeniatkami.